Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   İngilizce Odası (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=136)
-   -   Uykuda İngilizce Öğrenin - Mini Set - (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=620668)

Lusid 30-01-2012 09:49 PM

Uykuda İngilizce Öğrenin - Mini Set -

1 gecede 10 ingilizce kelime öğrenin. Kalıcı olarak!

İngilizce kelimeleri hızlı ve kalıcı olarak öğrenmek için bildiğim birkaç yöntemi birleştirdim ve ne kadar başarılı olduğunu sizlerle beraber görmek istedim.

7 saatlik subliminal müzikle uyurken bir kelimeyi onlarca kez dinlemiş olacaksınız.
10 ingilizce kelimenin okunuşu, anlamı ve hikayesi müziğin içine gizlenmiştir.
Müziğin ilk 32 dakikası sessizdir. New Age tarzı müzik sevmeyenler için böyle yaptım. Bu sayede uykuya dalarken müzik sesi duymayacaksınız.
Orta veya yüksek seste dinlemelisiniz. Kulaklıkla dinleyecekseniz kısık seste dinleyebilirsiniz.

Dersi yazdığım şekilde yatmadan önce çalışın ve 2 kere tekrar edin.
Sabah tekrar derse bakmayın.

Uyanınca 15 dakika arayla 2 kere testi çözün. Ve sonuçlarınızı paylaşırsanız çok sevinirim. Heyecanla bekliyorum.

Başarı oranı yüksek olursa devamı gelecek. y789

Gri renkli "Regular Download" butonuna basarak indirebilirsiniz.
Get Günde_10_Kelime_İngilizce.rar on Wupload.com
Şifre: "hayatimdegisti"

kutayhun 30-01-2012 11:13 PM

Cevap: Uykuda İngilizce Öğrenin - Mini Set -

ben baktım zaman israfından ve manipülasyondan başka birşey değil... kusura bakma.....

Lusid 30-01-2012 11:31 PM

Cevap için teşekkürler. Mesela neyi beğenmediniz? Bence bu gece dinleyin ve test sonuçlarınızı bizimle paylaşın. Zamanınızı çalmayacak ne de olsa uyurken dinleyeceksiniz. music45

Piyasada bu tekniği kullanan çeşitli ürünler var. Benim hazırladığım mini setin de o ürünlerden bir farkı yok.

Benzer tekniği shamanic arkadaşımız da kullanmış ve işe yaradığını söylemiş.

http://www.hayatimdegisti.com/forum/...grenmek-3.html

Ben de uykuda öğrenme tekniğini kullanıyorum. Sitedeki telkin müzikler ne kadar işe yarıyorsa bu set daha çok işe yarayacaktır bence.

cent 31-01-2012 12:39 PM

uykuda öğrenme uzun süredir aradığım bir kitap hala da bulamadım yok malesef kendimce hazırladığım öğrenme yöntemlerini birleştirdiğim birçok çalışmalrım var yenilikleri deneme k çaba göstermek farkın farkında olup uygulamak sizi farklı başarıların kucanda olmanızı sağlayacaktır başarılarınızın devamını dilerim

sevgi ve saygıyl a kalınız

acemisirine 31-01-2012 05:40 PM

cok heyecanlandim sevgili Lusid, cünkü ingilizce ögrenmek benim isteklerimin arasinda birinci sirada geliyor fakat bir türlü kendi basima oldugum icin bunu yapabilmek zor oluyor..

inanin hemen indirme dügmesine basladim bakalim, nasil bisi :)))

simdiden tesekkürler, daha görmeden emegine yüregine saglik

Janer 31-01-2012 06:09 PM

bir gecede 10 ingilizce kelime diyorsun .. ver bana 50 kelime 3 saat sonra ara sor :D anında cevapliyim ..

kelime ezberlemek kolay .. kalıcı yapmak ise senin elinde ..

test çöz .. tekrar et .. vs vs. o şeyi dinlemenin ne anlamı var o zaman ... test çözerken onları tekrar ediyorsun :D .. bundan dolayı zaten ezberlersin :D .. o şeyi dinleyeme gerek yok ..

size kolay bir yöntem söyleyeyim ..

ezberleyeceğiniz kelimeleri bir kağıda çıkarın sonra tek tek her kelimeyi ingilizce türkçe 5 kere yazın olay bitmiştir .. 5 kelimede bir geriye dönük tekrar yapın ..

daha sonra bu yazma işini 3 e düşürebilirsiniz .. az önce 24 tane kelime ezberledim .. ve yarım saatimi almadı diyebilirim .. aşağıda işaretli olanlar ezberlediklerim .. okunmuyor olabilir o ayrı bir konu :)

http://b1201.hizliresim.com/t/z/294ph.jpg

resmi direk buraya ekledim ama çok büyük görünüyor sevincli tıklayıp bakabilirsiniz ..

şimdi bu kelimeler ezberimde yatana kadar aklımda kalacak .. yatmadan bir kere okuyacam .. daha sonra ufak tefek tekrarlar ..

acemisirine 31-01-2012 06:28 PM

öfffff et HO win US AND.. bi kerede riza gelecegin seyler varmi sizin.. neyse hevesimi kirdiniz tesekkürler..

acemisirine 31-01-2012 06:30 PM

bu ara indirmede sorun olustu bende, program acilamiyor sevgili Lusid :((( bi tekrar bakarmisiniz..

Lusid 31-01-2012 06:44 PM

@eT HO win US AND
Doğru söylüyorsunuz. Günde 100 kelime de öğrenilebilir ama ne kadar kalıcı olur? İşte bu noktada benim hazırladığım mini set size 10 kelimeyi kalıcı olarak öğretecek. Bu yüzden hazırlayıp sizinle paylaşmak istedim.

Ders ve Test dosyasını açamayanlar bilgisayarlarına aşağıdaki programı kurarlarsa açabilirler.

Foxit Reader
Foxit Reader - Reviews and free Foxit Reader downloads at CNET Download.com

Janer 31-01-2012 06:50 PM

Alıntı:

acemisirine Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 819122)
öfffff et HO win US AND.. bi kerede riza gelecegin seyler varmi sizin.. neyse hevesimi kirdiniz tesekkürler..

her kızın bir yedeği vardır .. deyince ne anlıyorsun şirine ..

1 - her kız bir erkekle iken ikinci erkek yedekte bekler ..

2 - her erkek bir kızlayken ikinci kız yedektedir ..

bunu yanlıs anlamak mümkündür ..

ama benim yukarıdaki yazımda ben onun işe yaramayacağını yazmadım .. size faydalı olmak için kullandığım daha kolay bir yöntem var onu yazdım :D .. yanlıs anlamıssın ama yanlıs anlayacak bir durum da yok :d .. hevesini kıracak bir durum hiç yok ..

seviliyorsun y789 :zpzp:

acemisirine 31-01-2012 07:12 PM

kimse kimseyi yanlis anlamadi sayin et Ho win US AND.....

bildiginiz gibi yapin, yazin, cizin..........

saygilar selamlar

kutayhun 01-02-2012 01:30 AM

Alıntı:

Lusid Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 819046)
Cevap için teşekkürler. Mesela neyi beğenmediniz? Bence bu gece dinleyin ve test sonuçlarınızı bizimle paylaşın. Zamanınızı çalmayacak ne de olsa uyurken dinleyeceksiniz. music45

Piyasada bu tekniği kullanan çeşitli ürünler var. Benim hazırladığım mini setin de o ürünlerden bir farkı yok.

Benzer tekniği shamanic arkadaşımız da kullanmış ve işe yaradığını söylemiş.

http://www.hayatimdegisti.com/forum/...grenmek-3.html

Ben de uykuda öğrenme tekniğini kullanıyorum. Sitedeki telkin müzikler ne kadar işe yarıyorsa bu set daha çok işe yarayacaktır bence.

bu set tamamen manipülasyon çünkü onlarca ingilizce kitap var ver tek bir ünitede zaten en aşağı 15 kelime öğretiyor .. yarım saatlik bir çalışmayla da öğrenirsin..
neden 10 kelime öğrenmek için saatlerce senin telkinini dinleyeyim ki.. ayrıca zaten kelimeleri anlamıyla birlikte kaydederim kendi sesimden sabaha kadar dinlerim yine kalıcı olur..
bir de sen kelimeleri öğreten metni bir yerden çalmışsın... hafızayla ingilizce teknikleri kitabından almışsın... bir de ben yaptım diyorsun.. ayrıca 10 kelime öğrenmek için sen de bir hafta çalışıp dinleyip test çözmek gerekiyor....
bence çok anlamsız ve zaman çalan beyhude bir çaba... görünen köy kılavuz istemez...

kutayhun 01-02-2012 01:38 AM

ingilizce öğrenmek isteyen arkadaşlar oturun ingilizce altyazılı ingilzice film ve dizi izleyin, anlamasanız da izleyin 3 4 ay sürekli izleyin, emin olun çok yardımcı olacaktır... okumak isteyenlere ayrıca basit ingilizcelerini yavaş yavaş geliştirecek ingilizce okuma parçaları gönderebilirim... kendi hazırladığım (kendi yazmadığım ama kelime tekrarına dayalı okuma parçaları) parçaları gönderebilirim.... tabi sebil diye başkalarına dağıtmamak şartı ile... herkese sevgiler.... lucid kusura bakma da eğer yaptığın çalışma bir haftada 300 kelime öğretseydi takdir ederdim.....

Işıldayan Safir 01-02-2012 11:36 AM

Alıntı:

kutayhun Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 819200)
ingilizce öğrenmek isteyen arkadaşlar oturun ingilizce altyazılı ingilzice film ve dizi izleyin, anlamasanız da izleyin 3 4 ay sürekli izleyin, emin olun çok yardımcı olacaktır... okumak isteyenlere ayrıca basit ingilizcelerini yavaş yavaş geliştirecek ingilizce okuma parçaları gönderebilirim... kendi hazırladığım (kendi yazmadığım ama kelime tekrarına dayalı okuma parçaları) parçaları gönderebilirim.... tabi sebil diye başkalarına dağıtmamak şartı ile... herkese sevgiler.... lucid kusura bakma da eğer yaptığın çalışma bir haftada 300 kelime öğretseydi takdir ederdim.....

Gramere de katkısı olur mu bu bahsettiğin okuma parçalarının?

karakabus 01-02-2012 12:14 PM

bende indiriyorum şuanda deniyim size haber veririm, emeğiniz için teşekkür ederim :)

kutayhun 01-02-2012 04:14 PM

Alıntı:

Zerynthia Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 819228)
Gramere de katkısı olur mu bu bahsettiğin okuma parçalarının?

yavaş yavaş başlarsanız neden olmasın.. inşallah olur.. bildikleriniz pekişir.. iyi olur diye düşünüyorum.. ama zaten göndereceğim parçalar için gramer seviyeniz yeterlidir diye düşünüyorum.... siz başlayın beğenirseniz devam ederiz.....

acemisirine 01-02-2012 04:30 PM

hele sükür ben indirebildim dün gece son sansimi deneyerek sevgili Lusid, emegin icin tesekkür ediyorum.

Bu gece basliyorum, bence sen simdiden diger kelimelerin de hazirliklarini yapmaya basla derim, ben cünkü cok iyi ögrenen ve azimli bir ögrenciyim haberin olsun..

lafla kalmayip bisiler yapmaya calismandan dolayi ve emegine saygi gösteriyorum.. inan en cok benim isime geldi diyebilirim, cünkü su 3-4 aydir tekrar ingilizcemi gelistirme ve pekistirme özentim basladi :)))

sana bu sinav sikintin arasinda birde bir ögrenci cikti bakalim :D hadii kolay gele... :D

Işıldayan Safir 01-02-2012 05:26 PM

Alıntı:

kutayhun Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 819248)
yavaş yavaş başlarsanız neden olmasın.. inşallah olur.. bildikleriniz pekişir.. iyi olur diye düşünüyorum.. ama zaten göndereceğim parçalar için gramer seviyeniz yeterlidir diye düşünüyorum.... siz başlayın beğenirseniz devam ederiz.....

Parçaları nereden aldınız acaba? İsimlerini verebilir misiniz? Alırım onları. Çok kaynağım var ama sorun bende. Evde baya İngilizce kitap da vardı ancak kardeşim Toefl'a hazırlanırken lazım olur diye götürmüş. Benim İngilizce'm yıllardır sorunlu. Değişik yöntemler uyguluyorum ancak aşamadım. Dizi izleme konusuna şiddetle katılıyorum yalnız. Sadece anime izleyerek Japonca öğrendim biraz ve unutulmuyor. Hatta çeviri özürlü ben müzedeyken Japonca konuşan bir kadının söylediklerini anlayıp çevirmiştim. Dizi izlemeye başlayacağım bu nedenle. Şöyle sorayım önerdiğiniz kaynaklardan çalışırsam 5 ay gibi bir sürede seviyem ne olur?

kutayhun 01-02-2012 05:29 PM

Alıntı:

Zerynthia Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 819262)
Parçaları nereden aldınız acaba? İsimlerini verebilir misiniz? Alırım onları. Çok kaynağım var ama sorun bende. Evde baya İngilizce kitap da vardı ancak kardeşim Toefl'a hazırlanırken lazım olur diye götürmüş. Benim İngilizce'm yıllardır sorunlu. Değişik yöntemler uyguluyorum ancak aşamadım. Dizi izleme konusuna şiddetle katılıyorum yalnız. Sadece anime izleyerek Japonca öğrendim biraz ve unutulmuyor. Hatta çeviri özürlü ben müzedeyken Japonca konuşan bir kadının söylediklerini anlayıp çevirmiştim. Dizi izlemeye başlayacağım bu nedenle. Şöyle sorayım önerdiğiniz kaynaklardan çalışırsam 5 ay gibi bir sürede seviyem ne olur?

kaynakları piyasada bulamazsınız benden almanız gerekiyor çünkü sadece bende var... o yüzden mail atmanız gerekiyor....

Lusid 01-02-2012 07:55 PM

Alıntı:

kutayhun Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 819200)

Arkadaşlar 10 kelimeyi deneyin, başarı oranınızı paylaşın, testte 7-10 doğru yapacağınızı düşünüyorum. Herkes 7-10 doğru çıkarırsa 100 kelimelik set hazırlayacağım.

Neden günde 10 kelime yaptım?
1 kelimeyi önerdiğim şekilde çalışmanız ortalama 5-10 dakikanızı alacaktır, soyut kelimeyi karikatür çizerek somut hale getiriyoruz. Böylece unutmamız zorlaşıyor. Hatta benim adım gibi bildiğim kelimeler var, unutamıyorum. Anında aklıma geliyor. Uykudu öğrenme yöntemini de kullandık. Böylece uyurken onlarca kez dinlemiş olacaksınız ve kalıcı hafızaya kaydedilecek.

@kutayhun
1 günde 100 kelime diye derste hazırlanır ancak kalıcı olmaz. Çünkü soyut 100 kelimeyi somut elle tutulur hale dönüştürmek en az 500 saatinizi alır ( 1 kelimeye 5dk ayırırsanız ). Yani 1 günde 100 kelime öğrenmek mümkün değil, üstün yetenekliyseniz ya da fotografik hafızanızı eğittiyseniz başka. 1 günde 100 kelime çalışırsınız, öğrendiğinizi düşünürsünüz ama kısa sürede yarısından fazlası aklınızdan uuçarrrr... Bu setin amacı 1 gecede 10 kelimeyi ve söylenişini kalıcı olarak öğretmek. İngilizce olsun, Türkçe olsun, Matematik, Coğrafya olsun kelimeleri, sayıları, formülleri "görsel" hale dönüştürme yöntemini her zaman kullanıyorum. Ve sadece bu şekilde öğrendiklerimi unutmuyorum. Önceden izlediğiniz filmi düşündüğüzde akla ilk olarak kelimeler mi gelir görüntü, ses, duygular mı?

Günde 10 kelimeyi küçümsemeyin, her kelimeyi somut bir varlığa dönüştürmeye çalıştım. Bu teknikle 100 günde 1000 kelime öğrenebiliriz... 1000 kelime, 1000 kelime... Süper bence, daha hızlı öğrenirim diyene de gülerim. Acele giden ecele gider y789 Siz haftada 300 kelime öğrenip aylar sonra hatırlayabiliyorsanız çok iyi.

Amacım tartışmak değil, hiç sorun değil. Seti hazırlamak birkaç günümü aldı zaten. 10 kelimeyi kalıcı olarak öğretemiyorsa konuyu silin lütfen. İnsanlar boşuna indirip zaman kaybetmesin. Ben bu yöntemle 100 günde 1000 kelime de öğrenileceğine inanıyorum ve kendim uygulayacağım. Sadece sizin de yararlanmanızı istedim.

"Duyduklarımı unutuyorum, gördüklerimi hatırlıyorum, uyguladıklarımı ise; ANLIYORUM...!" Bu yöntemle de kelimeyi göreceksiniz, kelimeyi yaşayacaksınız ve unutmayacaksınız.

Sevgiler

t678

kutayhun 01-02-2012 08:28 PM

Alıntı:

Lusid Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 819269)
Arkadaşlar 10 kelimeyi deneyin, başarı oranınızı paylaşın, testte 7-10 doğru yapacağınızı düşünüyorum. Herkes 7-10 doğru çıkarırsa 100 kelimelik set hazırlayacağım.

Neden günde 10 kelime yaptım?
1 kelimeyi önerdiğim şekilde çalışmanız ortalama 5-10 dakikanızı alacaktır, soyut kelimeyi karikatür çizerek somut hale getiriyoruz. Böylece unutmamız zorlaşıyor. Hatta benim adım gibi bildiğim kelimeler var, unutamıyorum. Anında aklıma geliyor. Uykudu öğrenme yöntemini de kullandık. Böylece uyurken onlarca kez dinlemiş olacaksınız ve kalıcı hafızaya kaydedilecek.

@kutayhun
1 günde 100 kelime diye derste hazırlanır ancak kalıcı olmaz. Çünkü soyut 100 kelimeyi somut elle tutulur hale dönüştürmek en az 500 saatinizi alır ( 1 kelimeye 5dk ayırırsanız ). Yani 1 günde 100 kelime öğrenmek mümkün değil, üstün yetenekliyseniz ya da fotografik hafızanızı eğittiyseniz başka. 1 günde 100 kelime çalışırsınız, öğrendiğinizi düşünürsünüz ama kısa sürede yarısından fazlası aklınızdan uuçarrrr... Bu setin amacı 1 gecede 10 kelimeyi ve söylenişini kalıcı olarak öğretmek. İngilizce olsun, Türkçe olsun, Matematik, Coğrafya olsun kelimeleri, sayıları, formülleri "görsel" hale dönüştürme yöntemini her zaman kullanıyorum. Ve sadece bu şekilde öğrendiklerimi unutmuyorum. Önceden izlediğiniz filmi düşündüğüzde akla ilk olarak kelimeler mi gelir görüntü, ses, duygular mı?

Günde 10 kelimeyi küçümsemeyin, her kelimeyi somut bir varlığa dönüştürmeye çalıştım. Bu teknikle 100 günde 1000 kelime öğrenebiliriz... 1000 kelime, 1000 kelime... Süper bence, daha hızlı öğrenirim diyene de gülerim. Acele giden ecele gider y789

"Duyduklarımı unutuyorum, gördüklerimi hatırlıyorum, uyguladıklarımı ise; ANLIYORUM...!" Bu yöntemle de kelimeyi göreceksiniz, kelimeyi yaşayacaksınız ve unutmayacaksınız.

Sevgiler

t678

dil tarih matematik gibi değildir... diğer brançlarda üst beyin öğrenir ama dil öğrenimi altbeyinde gerçekleşir... uykuda öğrenme ya da callan gibi metotları araştırın.. uykuda öğrenmenin dil öğretimine uygulanması şuan çok farklı....

Lusid 01-02-2012 08:37 PM

@kutahyun

Accelerated Word Memory Power seti var, Melik Duyar'ın. Kelimeleri bu teknikle öğretiyor. Ben tekniği geliştirdim, karikatürleri sizin çizmenizi istedim, Melik Duyar hazır veriyor. Ve sete uykuda öğrenmeyi ekledim. Uykuda öğrenmeyle ilgili çok bilimsel yazı yok ama bununla ilgili kitaplar var ve dil öğrenimin de kullanılıyormuş. "Yaa bu kitaplar böyle diyorsa ben de uykuda öğrenirim dedim ve hazırladım. Kendim kullanacağım ygs geçsin. Sizinle de şimdiden paylaştım.

Piyasada benim yöntemimden daha etkili ingilizce öğreten bir set varsa paylaşırsanız çok sevinirim. Link verebilirsiniz, herkes yararlansın, satın alırız. Ben de ingilizceyi öğrenmeye çalışıyorum.

İster matematik olsun ister ingilizce, beynin iki lobu öğrenme işinin içine katılırsa kalıcı öğrenme gerçekleşir. "Sağ beyin yaratıcılığı, duygusallığı, seslere ve renklere, hayal gücüne, sezgilere ve soyut algılamalara daha yatkın çalışırken; sol beyin mantıklı, sistematik ve analitik düşünmeye, yazı ve sayılara, ölçme değerlendirme ve eleştirmeye daha yatkın olarak çalışmaktadır."

Ek olarak size karşı sinirli ve ukala değilim kutahyun. Öyle anlaşılmasın art56art56

Setimi denemeden karar vermenize de şaşırıyorum.

Bu yöntemimle haziran ayında 300 kelime öğreneceğim ve gözlerim kapalı, kulağım tıkalı hepsini ezbere söylerken video çekip burada paylaşacağım. siirokul

kutayhun 01-02-2012 08:49 PM

seti denemeye gerek yok.. çünkü.. diyorum ki herhangi basit bir çabayla 10 kelime zaten öğrenilir.... bende sinirli değilim ama yarım saatte yapılacak bir şeyi 1 haftada yapmak çok komik..... açıkça dedim günde yüz kelime öğreten yaparsan eyvallah diyeceğim dedim... ayrıca ben de uykuda öğrenmek için set hazırladım ama... sadece kelime değildir dil... okuma anlama duyma konuşma yazma pratikleriyle bir bütündür.. en son da gramer gelir... sen yap... abi ilerleyince ein o takdir edicem... ayrıca telkin 440 dakika mı ne.... sen de gördüğün üzere çok uzun bir süre....

Lusid 01-02-2012 09:07 PM

@kutahyun

Normal ders çalışma yöntemi : Yazılanları okumak, çözmek + tekrar

Bu sette çalışma yöntemi : Yazılanları okumak, çizmek. Tekrar etmekten kurtuluyoruz. Tekrarı uykuda yapıyoruz.

Ve bu setin amacı sadece kelimeyi ve söylenişini öğretmek, "kalıcı" olarak. Ben bu yöntemle 1 yıl önce öğrendiğim kelimeyi hala hatırlıyorum. Sete 1 saat ayırın, uykuda dinleyin. Bunu göreceksiniz. 1 yıl sonra da kelimeler aklınıza gelecek, tabi yazdığım şekilde çalışılırsa.

Başlığı "Uykuda İngilizce Kelime Öğrenin" olarak yazmam gerekirdi, yanlış anlamanız bu yüzden sanırım. pc05

Daha fazla cevap yazmama gerek yok, artık deneyen arkadaşların test sonuçlarını bekliyorum. Haziran ayında 300 kelimeyi ezbere söyleyip videoyu bu konu altına ekleyeceğim. Sizden de video bekliyorum ama ben :)

kutayhun 01-02-2012 09:31 PM

zaten benim dinlemememin temel nedeni.. ben kelimeleri zaten biliyorum.... benim içni dinlemeye gerek yok... çünkü ben keliemleri eş anlamlılarını o kelimelerin başka anlmalarını zaten biliyorum takriben 20binden fazla ingilizce keliem biliyorum.. o yüzden teşekkür ederim....

acemisirine 01-02-2012 09:42 PM

sevgili hocam sizin icin gecerli olmayabilir ama ögrenmek isteyenler icin denemeye deger diyorum..

siz ingilizce ögretmenisiniz ve kelime hazineniz zaten boldur.. Ayni sekilde ki bir uygulamada almanca dersi icin

olsaydi emin olun bende onu dinlemezdim cünkü Almanya´da yetistim, alman kültürü icindeyim, almanca

konusuyorum ve almanca kelimelerin eskilerini yenilerini gencler arasinda konusulani, büyüklerin konustuklarin

evde konusulani okulda is yerinde yani cesitlerine kadar biliyorum o yüzden ayni sekilde sizin gibi gerek

görmezdim.. Bu ara türkce icin olursada hayir demem, onu bile yapmak isterim cünkü benim yazim cook

iyi ama konusmamda sorun var, onu düzeltmek icin fena olmazdi :)) gelelim ingilizceye, bayagidir

kullanmadigim ve uygulamaktanda zarar gelmiyecegini düsündügüm bir deney..

Bilmeyenler icinde denemekten zarar gelmez diyerekde desteklerdim ki destekliyorum da, denemek

istiyorum.. Hem sevgili Lusid´in deneyini hemde sizin varsa bir deneyiniz her ikisinide yapmaya hazirim..

Faydanin nereden gelecegini bilemeyiz.. :)))))

emegi gecen herkese sonsuz saygilarimla

acemisirine 02-02-2012 02:08 PM

dün denildigi gibi calismami yaptim, basta da belirttigim gibi sevgili Lusid ben 7-8 saat uyuyabilen biri degilim en fazla 4-5 saat ve bu 4-5 saatte ne kadar dinledimse artik kelimeleri o kadar bilincatlim dinledi, tekrar etti ve hafizaya kayt etti..

Testi 15 dakika arayla 2 kere cözdüm ve hic bir yanlisim yoktu..

Simdi kagidimda yazdigi gibi bi hafta sonra nasil olacak bakalim..

Lusid 02-02-2012 03:32 PM

Çok sevindim. 1 hafta sonra dersi çalışmadan önce testi tekrar çözün bakalım 1 haftada kaç kelime aklınızda kalmış. Bence en az 7 kelimeyi hatırlayaksınız ki, mini setin farkı asıl burada ortaya çıkacak. Merakla bekliyorum. happy6

acemisirine 02-02-2012 03:42 PM

cebtelefonumu kurdum tarihi bakalim hayirlisi ile ne olacak :)))

Lusid 02-02-2012 03:46 PM

Denediğiniz için teşekkürler thumbsanim

gülücan 29-03-2012 01:23 AM

kutayhun arkadaşım demek 20bin ingilizce kelime biliyosun vaayy..anadilim türkçe bem okadar kelime biliyomuyum acaba yaaaa:):)

kutayhun 29-03-2012 05:54 PM

Alıntı:

gülücan Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 822211)
kutayhun arkadaşım demek 20bin ingilizce kelime biliyosun vaayy..anadilim türkçe bem okadar kelime biliyomuyum acaba yaaaa:):)

ben ayıp olmasın diye 20bin dedim rahat 25 30bin arası vardır... ingilizce kelimeler türkçe gibi değil... bir kelime bilince zaten otamatikman 4 5 kelime biliyor oluyorsun....

mesela veil peçe demek, aynı zamandan örtmek kapatmak demek, unveil olunca açmak demek, aynı zamanda keşif demek...

gülücan 30-03-2012 12:50 PM

Bir ara iyi derecede ingilizce öğrenmeye iyiden iyiye kafama koymuştum..çalıştığım için ve yoğun bir yaşantım olduğu için kursa zman ayıramadım..kendim çalışmaya karar verdim..hikaye kitapları falan.çalışırken hiiç sıkılmadığım ve inanılmaz zevk aldığım bir dil ingilizce..ama şimdi yine ara vermek zorunda kaldımm ve tabii oda bana..ama bir ara gerçekten yoğunlaşıp adamakıllı çalışıp bir ingiliz gibi konuşup anlamak istiyorum..telaffuzlarda çok eğlenceli geliyor bana.. birde yurtdışı hayalim var..bakalım inşallaaahhh..hımm bu arada biraz daha zorlasam bu kelime sayısı 40bini bulacak gibi kutayhunn:)

kutayhun 31-03-2012 02:03 AM

Alıntı:

gülücan Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 822254)
Bir ara iyi derecede ingilizce öğrenmeye iyiden iyiye kafama koymuştum..çalıştığım için ve yoğun bir yaşantım olduğu için kursa zman ayıramadım..kendim çalışmaya karar verdim..hikaye kitapları falan.çalışırken hiiç sıkılmadığım ve inanılmaz zevk aldığım bir dil ingilizce..ama şimdi yine ara vermek zorunda kaldımm ve tabii oda bana..ama bir ara gerçekten yoğunlaşıp adamakıllı çalışıp bir ingiliz gibi konuşup anlamak istiyorum..telaffuzlarda çok eğlenceli geliyor bana.. birde yurtdışı hayalim var..bakalım inşallaaahhh..hımm bu arada biraz daha zorlasam bu kelime sayısı 40bini bulacak gibi kutayhunn:)

40bini bulması için oturup çalışmak gerekiyor... şuan genel olarak eskiyi savunma evresindeyim.... öyle diyim.. oturup çalışmaya zamanım yok...

Milliyan 11-04-2012 07:28 PM

kutayhun,20000 kelime biliyorsanız,ingilizceyi takır,takır konuşabiliyorsunuzdur???... normalde 5000 kelime bilen biri çok rahat şekilde ingilizcenin %80i konuşur,anlar ve yazar...varmı böyle bir durumunuz,mesela altyazısız bir filmi full anlıyormusunuz???

fffppp1 29-05-2012 11:03 PM

link hatalı düzeltir misiniz..

turklion24 23-08-2012 07:14 PM

slm herkese ingilzce ögrenimi ile ilgili hertürlü yardıma ihtiyacım var telkin cd veya daha ne varsa yardımcı olacaklara şimdiden teşekur ederim

ßyKuS 12-10-2012 02:09 PM

wordtest.com'u ziyaret etmenizi tavsiye ederim. 15 saatte 800 kelime öğrenmekten bahsediyor..

Kılıçkuyruk 12-12-2012 06:47 PM

10 yıldır Newyork'da yaşıyorum, bir kaç ay önce yurdumuza kesin dönüş yaptım. İngilizce, İspanyolca ve İtalyanca bildiğim temel dillerden bunun haricinde Rusça, Bulgarca gibi bir kaç dili de anlayıp konuşabiliyorum lakin gramerleri konusunda çok derin bilgiye sahip olmadığımdan bildiğimi iddia edemem...

10 yıllık Amerika deneyimimden sonra haliyle zaten iyi olan İngilizcemi mükemmel bir seviyeye getirdim, ve bildiğim kelime sayısı ortalama 100.000 :) Desemde inanmayın arkadaşlar. Evet ingilizcemi mükemmel bir hale getirdiğim zaten kesin ama ben ki orada yıllardır yaşayıp ciddi manada İngilizce biliyor olmama rağmen günlük olarak kullandığım kelime sayısı 1500'ü geçmez! Orada doğup büyüyen Amerikalı vatandaşların ise kültür durumuna göre günlük kullandıkları kelime sayısı 700-1500 arası! Gerçekte bildiğim kelime sayısı da herhalde eş anlamlılar, deyimler ve terimler dahil muhtemelen 8.000-10.000 kelime civarıdır ve gördüğünüz gibi günlük kullandığımız kelime sayısı maksimum 1500...

Bu durumda sizin, ben 20.000 kelime biliyorum diyen arkadaşlara kulak asmamanız gerektiğini anlarsınız.İnternet ortamında insanlar ne yazık ki kendilerini ön plana çıkartabilmek için çeşitli davranışlara başvurabiliyor.

Kısaca, 10 yıldır orada yaşayan ben, birden fazla dili anadilim gibi konuştuğum halde hala 20.000- 30.000 kelime bildiğimi iddia edemediğime göre, dahası İngiliz bir edebiyatçı veya devlet başkanı olmadığıma göre sizde kulak asmayıp kendi işinize bakın.

Son olarak, eğer bir dili tam manası ile öğrenebilmek istiyorsanız önce kendi gerçek anadilinizi tam manası ile öğrenmeye çalışın aksi halde yabancı diller konusunda aşama kaydedemezsiniz.

kutayhun 12-12-2012 08:56 PM

bence biz büyük bir hata yapmışız, buranın başlığı uykuda ingilizce öğrenme idi, biz kendimizi öne sürerek başlığı linç etmişiz herkesten özür dilerim...

WEZ Format +3. Şuan Saat: 08:34 PM.