Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Kişisel Gelişim Klubü > İş Dünyası ile İlgili Cd'ler > İş Görüşmeleri

Uyarılar

MÜLAKATLARIN EN KRİTİK KONUSU

İş Dünyası ile İlgili Cd'ler ve İş Görüşmeleri MÜLAKATLARIN EN KRİTİK KONUSU Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız MÜLAKATLARIN EN KRİTİK KONUSU İş görüşmelerin en kritik konusu maaş. İş görüşmelerinde erken bir noktada rakam telaffuz etmek gerçekten tehlikeli. Peki maaş beklentiniz sorulduğunda nasıl bir cevap vermelisiniz? İşte uzmanların tavsiyeleri... İŞ GÖRÜŞMELERİNİN SAKINCALI KONUSU: MAAŞ BEKLENTİNİZ! Eş,dost, arkadaş çevremden ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var İş Görüşmeleri telkin cd indir izle İstanbul İş Görüşmeleri nerededir kimdir İş Görüşmeleri çekirdek inanç temizliği İzmir bursa İş Görüşmeleri hipnoz İş Görüşmeleri olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi İş Görüşmeleri hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 İş Görüşmeleri kuantum düşünce kitap haberi

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 21-09-2011, 04:19 PM   #1 (permalink)
Administrators
Zerynthia

Işıldayan Safir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 49,758
6,229 Mesajinıza toplam 25,545 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond repute
Standart MÜLAKATLARIN EN KRİTİK KONUSU

İş görüşmelerin en kritik konusu maaş. İş görüşmelerinde erken bir noktada rakam telaffuz etmek gerçekten tehlikeli. Peki maaş beklentiniz sorulduğunda nasıl bir cevap vermelisiniz? İşte uzmanların tavsiyeleri...

İŞ GÖRÜŞMELERİNİN SAKINCALI KONUSU: MAAŞ BEKLENTİNİZ!

Eş,dost, arkadaş çevremden bu aralar en sık gelen soru şu:

"İş görüşmem var, maaş beklentimin ne kadar olduğunu sorduklarında ne cevap vereceğim?" Görüşmeler artık iş teklifi/pazarlık noktasına gelmemişse henüz, bu soruyu geçiştirmelerini, mümkün mertebe net bir rakam vermekten kaçınmalarını tavsiye ediyorum. Tahmin edebileceğiniz gibi mülakatlarda tecrübeli olanlar tatmin olmuyor yine de. Çünkü biliyorlar ki karşılarında ’kurt bir İK’cı varsa soruyu geçiştirmelerine izin vermeyecek, ağızlarından illa bir rakam almak için diretecek. Çok sıkışırlarsa en son çalıştıkları ya da mevcut işlerinde ne kadar aldıklarını söylemelerini salık versem de, bunun iyi bir taktik olduğundan emin değilim.

İş görüşmelerinde erken bir noktada rakam telaffuz etmek gerçekten de tehlikeli. Çünkü söz konusu iş için şirketin kafasında (örneğin) 80 bin TL varsa ve sizin ağzınızdan 100 bin rakamı çıkıyorsa mülakatçı, derhal işin sizi mutlu etmeyeceği kanısına varabilir. Veya 100 bin TL’lik paketi olan bir iş görüşmesinde sizin 75 bin kazandığınız ortaya çıkarsa ’ucuz lokma’ olduğunuz sanılabilir. Peki o halde mutlaka gelecek ve cevap almak için ısrar edilecek bu soru karşısında ne yapmak gerekiyor? Benim için de muamma olan bu konuda forbes.com güzel bir derleme yapmış. İşinize yarayacağını düşündüğüm kısımlarını paylaşayım... Web üzerinden kabul edilen iş başvurularında, eğer sistem maaş beklentisi kutucuğunu doldurmadan geçmenize izin vermiyorsa ’0’ ya da ’10’ gibi anlamsız rakamlarla burayı geçmenin işe yaradığını söylüyor kariyer koçları. E-mail/fax gibi yollarla yapılan başvurularda bir rakam vermeniz istendiğinde, "ücretlendirme konularını yüz yüze konuşalım isterseniz" türünde bir geçiştirme ifadesinin uygun olduğu düşünülüyor. Telefonda ya da karşılıklı görüşme sırasında ise "bu işle gerçekten çok ilgileniyorum, iki taraf için de kabul edilir bir rakamda buluşacağımızdan eminim" türü bir cümle işe yarayabilir. Bir başka taktik de, soruyu mülakatçıya geri atmak olabilir: "Bu pozisyonun ne tür bir maaş paketi olduğuna dair bana biraz bilgi verebilir misiniz?" Bir diğer tavsiye de, iş görüşmesi yaptığınız pozisyon için kaç adayları daha olduğu ve bu rekabetteki durumunuz hakkında bilgi vermelerini rica ederek karşı tarafı şaşırtmayı denemeniz. Üç kişiyle daha görüştüklerini öğrenirseniz mesela, onların karşısında ne kadar şansınız olduğunu sorgulayabilir, mülakatçının gözündeki pozitif ve negatif yanlarınızı öğrenmeye çalışabilirsiniz. Uzmanlara göre mülakatçılar, bu tip sorular karşısında oldukça şaşırıyor ama yine de (genelde) cevaplamaya çalışıyorlar. Ve cevaplamaya çalıştıklarında da eşit düzeyde biriyle konuştukları hissine kapılıyorlar ki bu durum işe alım kararı vermelerinde olumlu etki ediyor. Ücret beklentiniz konusundaki sorulara verilebilecek birkaç yaratıcı cevap da şöyle:

1. Bu soruyu cevaplamadan önce sizin beklentilerinizi, işin gereklerini ve organizasyonun içindeki yerimi daha iyi anlamam gerekiyor.

2. Tecrübemle orantılı bir maaş beklerim.

3. Bu pozisyona katacağım değer ve beceri setini netleştirmek benim için çok önemli. Bunlar üzerinden ilerledikçe tatminkar bir paket üzerinde anlaşacağımızdan eminim.

4. Pozisyonun gerektirdiği yetkinlik ve tecrübe skalasını anladığımı sanıyorum. Ve bunun en üst seviyesinde değer katabileceğimi düşünüyorum.

5. Burada para en önemli konu değil benim için. Odağım daha çok işin gereklerinde, kurum kültüründe ve kendimi iyi hissedeceğim, başarılı olacağım en doğru işi bulmakta. Bunlardan sonra iki taraf için de kabul edilebilir bir noktada buluşacağımızdan eminim. Bunlar ve benzeri ifadelerle maaş konusundaki ilk ’atağı’ savuşturduktan sonra hedef şirket ve mülakatçıyla biraz daha yol kat etmek gerekiyor tabi. Bu yolun sonunda yine ’ücret soruları’ var elbet. Artık söz konusu işin ücret paketi/skalası hakkında fikir edindiğiniz veya iş teklifi aldığınız/ almak üzere olduğunuz bir noktaya geldiğinizde ise tavsiyem, rakam telaffuz eden taraf olmanız. Çünkü buna da ’çapa etkisi’ deniyor ve rakamı ilk telaffuz eden, konuşmanın da tonunu belirlemiş oluyor.

Yazan: Burçak Güven
Kaynak: isteinsan.com.tr

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Alt 21-09-2011, 04:52 PM   #2 (permalink)
Üsteğmen

lanterna viridis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 149
171 Mesajinıza toplam 403 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
lanterna viridis will become famous soon enoughlanterna viridis will become famous soon enough
Standart Cevap: MÜLAKATLARIN EN KRİTİK KONUSU

bir iş görüşmem olacak:)))))
harika paylaşım teşekkür ederim...
lanterna viridis isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 26-09-2011, 07:38 PM   #3 (permalink)
Administrators
Zerynthia

Işıldayan Safir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 49,758
6,229 Mesajinıza toplam 25,545 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond repute

Başarılar. :)
Alt 04-11-2012, 02:35 AM   #4 (permalink)
Teğmen

FishTechEng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 9
16 Mesajinıza toplam 31 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
FishTechEng is an unknown quantity at this point

Zamanında gittiğim mülakatların birisinde de bana bu soruyu sormuşlardı.. Ben de dedim ki sizin bu seviyedeki personellerinize verdiğiniz standart bir maaş vardır. Ben sizin bütçenizi bilemediğim için bir rakam vermek istemiyorum sizin bütçeniz nedir dedim.. Bana " Biz sizinkini merak ediyoruz ama" dedi.. Ben de açıkça bir rakam telaffuz ettim. Biraz suratı değişti.. Ben de dedim ki "Bu telaffuz ettiğim rakam sizin verdiğiniz ücretin kaç katı dedim" O da bana " Hemen hemen 1,5 katı" dedi.. O halde ben de sizin bu pozisyondaki diğer personellerinizden beklediğiniz hemen hemen 1,5 katını size vereceğim" dedim.. "Peki hayırlı olsun o halde" dedi ve el sıkıştık..
Kısacası arkadaşlar rahat olun.. Her firma istediğiniz rakamı verebilir size.. Firma için önemli olan; sizin o ücret beklentinizin karşılığını verip veremeyeceğinizdir..Buna onları ikna etmelisiniz. Güzel bir öz geçmişiniz varsa ve kendinizi en başından iyi ifade etmişseniz bu sorun olmayacaktır.. Zaten size istediğiniz rakamı vermeyeceklerse yani standart bir maaşları varsa direk olarak maaşı söylerler ve işine gelirse gibisinden sizin cevabınızı beklerler. Adamlar resmen ucu açık ne istiyorsun bizden ve ne verebileceksin bize diye soruyorlar.. İkna kabiliyetiniz iyi ise alırsınız. ;)
FishTechEng isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-11-2012, 02:23 PM   #5 (permalink)
Yüzbaşı

ßyKuS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 865
465 Mesajinıza toplam 989 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ßyKuS will become famous soon enough

FishTechEng değerli yorumun için teşekkür ederim. :) böyle bir konuya rastlamam harika oldu Safir bize yol gösterdiğin için teşekkür ederim. Bu ihtiyacım olan bir konuydu
ßyKuS isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks