Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Geliştiren Yazılar (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=371)
-   -   Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı Kartları (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=227421)

sanemce 16-03-2009 11:57 PM

Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı Kartları

Hayatı dürüstlük, bütünlük ve saygınlık nitelikleri ile yaşamak içsel gücü canlandırır. Bu kartları oluşturmanın nedeni, sizi yenilgiye uğratan eski alışkanlık kalıplarının yenileriyle değiştirilebileceği, mutluluk ve güvene dayanan ilişkilerin oluşturulmasında etkili olabileceğini göstermektir.

Bu kartlar "7 Alışkanlık" a uyarlanmış 7 bölümden oluşur. Günde bir kart çekin ya da hepsini birden okuyun. Her şeyin bir anda düzeleceği garantisini veremem, ama sizi motive eden sonuçları hemen alacağınızı söyleyebilirim.

Unutmayın; siz alışkanlıklarınız değilsiniz, eski davranışlarınızı yenileri ile değiştireblirsiniz.

Stephen R.Covey

sanemce 17-03-2009 12:00 AM

Herhangi bir durumda harekete geçme sorumluluğu size aittir.
Harekete geçirilmeyi beklersen harekete geçirilirsin.
Her iki yolda da gelişme fırsatı vardır.

certugral 17-03-2009 01:13 AM

çok teşekkürler ama devamı nerede?

sanemce 17-03-2009 07:16 AM

Başkalarının zayıf noktalarına suçlayıcı biçimde değil,
şefkatle yaklaşın.
Önemli olan onların ne yaptığı
veya ne yapması gerektiği değil,
sizin bu duruma verdiğiniz tepkidir
ve yapmanız gerekenin ne olduğudur.

sanemce 18-03-2009 10:10 AM

Söyledikleriniz, kendinizi ne kadar etkili gördüğünüzü anlatır.
"Ben yapamam," yerine
"Seçimimi yapıyorum," ya da
"Beni kızdırıyorlar," yerine
"Kendi duygularımı ifade ediyorum,"
demek çok daha iyidir.

ışıkk 18-03-2009 02:07 PM

'eleştiren değil örnek olun' ne kadar da doğru.bunu hayatıma uzun zaman önce uygulamaya başladım,anlatmak istediğimi şevkatle daha sakin bir üslupla anlatıyorum artık. kimseyi suçlamıyorum ve sadece anlamaya çalışıyorum.karttada dediği gibi "Önemli olan onların ne yaptığı veya ne yapması gerektiği değil, sizin bu duruma verdiğiniz tepkidir ve yapmanız gerekenin ne olduğudur" ben böyle çok mutluyum.

Sanemcem çok çok teşekkürler.Bunlar çok güzel çok beğendim gerçekten çok iyi anlatmış.içimize sindirmemiz gereken davranışlar.Paylaşımın için binlerce kez teşekkür. sevgiler kiss3

sanemce 18-03-2009 02:18 PM

bir çoğunu biliyoruz belki Işık'çım ama sadeleştirilerek anlatılmış olması zihnimizde yer edinmelerini sağlıyorlar..

bende eklerken çok şeyler öğreniyorum ve sizlerle paylaşıyor olmaktan mutluyum..

sevgilerimle kiss3

sanemce 19-03-2009 10:26 AM

Proaktif insanlar,
içinde bulundukları durumları,
koşulları ya da davranışlarına sebep olan etkenleri suçlamazlar.
Davranışlarının, kendi seçimlerinin
sonucu olduğunu bilirler.

serpil22 19-03-2009 11:15 AM

canıım ne kadar güzel bir konuya değinmişsin.ellerine yüreğine sağlık.alk78

umelihad 19-03-2009 11:21 AM

Pamuk hanım, kartlar çok güzel ve sade bilgileri alıyoruz çok güzel ama kullanmıyorsak işte bu çok çok kötü. Eminim herkez bunları uyguluyordur. Başlarda zorlansakta alışınca su içmek, nefes almak kadar kolay ve basit geliyor.Paylaşımlarınız için teşekkür ederim.Sevgıyle kalın....

WEZ Format +3. Şuan Saat: 06:57 AM.