Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Mistik Gizem Bilinmeyenler Klubü > Gizemli Konular > Bilinçaltının Bilinmeyenleri > Çekim Yasası

Uyarılar

Yaratıcı İmgeleme Kitabından Alıntılar

Bilinçaltının Bilinmeyenleri ve Çekim Yasası Yaratıcı İmgeleme Kitabından Alıntılar Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız İmgeleme İyilik İçin Çalışır Yaratıcı imgelemenin gücünün zararlı amaçlar için kullanılabileceğinden korkmayın. Yaratıcı imgeleme evrenin doğal olarak uyumlu, bolluk ve sevgi dolu olan akışına karşı kendi oluşturduğumuz engelleri aşma ya da yok etme aracıdır. O yalnızca tüm varlıkların en yüksek ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Çekim Yasası telkin cd indir izle İstanbul Çekim Yasası nerededir kimdir Çekim Yasası çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Çekim Yasası hipnoz Çekim Yasası olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Çekim Yasası hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Çekim Yasası kuantum düşünce kitap haberi

Yaratıcı İmgeleme Kitabından Alıntılar

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 31-01-2012, 08:17 PM   #11 (permalink)
Administrators
Zerynthia

Işıldayan Safir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 49,758
6,229 Mesajinıza toplam 25,545 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond repute
Standart Cevap: Yaratıcı İmgeleme Kitabından Alıntılar

İmgeleme İyilik İçin Çalışır

Yaratıcı imgelemenin gücünün zararlı amaçlar için kullanılabileceğinden korkmayın. Yaratıcı imgeleme evrenin doğal olarak uyumlu, bolluk ve sevgi dolu olan akışına karşı kendi oluşturduğumuz engelleri aşma ya da yok etme aracıdır. O yalnızca tüm varlıkların en yüksek iyiliği adına, en yüksek hedef ve amaçlarımıza uygun biçimdekullanıldığında gerçekten etkili olur.

Eğer bir insan bu güçlü tekniği zarar verici ya da yıkıcı bencillikte bir amaç doğrultusunda kullanmaya kalkışırsa, yalnızca karma yasasından habersiz olduğunu gösterir. Bu radyasyon ve çekim yasasıyla aynı temel prensiptir: "Ne ekersen onu biçersin." Başkası için yaratmaya çalıştığınız her şey daima bir bumerang gibi size geri döner. Bu sevgi dolu, yardımsever, şifa verici eylemleri olduğu gibi olumsuz, yıkıcı olanları da kapsar. Bu ise elbette, başkalarını en yüksek amaçlarınız olarak görüp severek yaratıcı imgelemeyi onlara hizmet etmekte kullandıkça, daha çok sevgi, mutluluk ve başarının doğal olarak gelip sizi bulacağı anlamını taşımaktadır. Bu prensibi kendinize sürekli hatırlatmak için, yaptığınız her yaratıcı imgeleme seansına aşağıdaki cümleyi eklemeniz çok yararlı olur:

"Bu ya da daha iyi bir şey, şimdi benim için ve ilgili herkesin en yüksek iyiliği adına, tümüyle doyum verici ve uyumlu yollarla gerçekleşiyor."

Örneğin, eğer işinizde terfi ettiğinizi imgeliyorsanız, sizin üstünüz olan kişinin işten çıkarıldığını hayal etmeyin; bu kişinin daha iyi, daha doyurucu bir göreve terfi ederek yerini boşalttığını imgeleyin. Böylece yaptığınız imgeleme her ikinizin de iyiliğiyle sonuçlanır. Bu hayalin nasıl gerçekleşeceğini anlamak ya da onu adım adım hesaplamak veya en iyi nasıl sonuçlanabileceğine karar vermek zorunda değilsiniz; yalnızca en iyi şekilde sonuçlanacağını varsayın ve bırakın ayrıntılarla evrensel zeka uğraşsın.

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Alt 31-01-2012, 09:42 PM   #12 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 1,998
335 Mesajinıza toplam 2,311 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
kinetix is a jewel in the roughkinetix is a jewel in the roughkinetix is a jewel in the roughkinetix is a jewel in the rough

"Bu ya da daha iyi bir şey. Şimdi benim ve benimle ilgili herşeyin en yüksek hayrına çalışıyor"

Bir başkasının kötü duruma düşmesini istemek bile, hemen o anda kaybetmiş olmaktır. Bumerang gibi size geri döner. Ne ekerseniz onu biçersiniz.
kinetix isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 31-01-2012, 10:55 PM   #13 (permalink)
Moderator

Tesekkür: 1,705
865 Mesajinıza toplam 2,145 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
azraist_24 is on a distinguished road

TEMIZLIK YAPTIM BUGUN

Hem de tüm benligimde.
Bütün kaslarimi, sinirlerimi, kemiklerimi hatta kanimi bile temizledim.

En küçük yerlerine, kivrimlarina girmis, sinmis tüm pislikleri attim.
Kirginliklarimi disari çikardim ilk önce.
Görmenizi isterdim. Nasil da çok yer kapliyorlarmis, inanmazsiniz.
Bagislamayi yerlestirdim yerine özenle. Titizlikle her birinin üstüne ektim tohumlarini.
Her yere, görebildigim, göremedigim her yere serptim.
Atarken kirginliklarimi, bakmadim neydi onlar diye.
Geçmisimden de bir parça kalsin istemiyordum.
Gelecek geçmisten çok daha fazla yasanasi.
Bakmadim, merak da etmedim.
Bagislamayi ekerken tekrar kirilmaktan korkuyordum belki.
Kiskançligimi çikardim. Meger ben ne az kiskançmisim.
Çok kolay oldu. Sevindim.
Sanki kaybetmis bir esyami bulmus gibi oldum.
Çok sükür ki kin ve nefret yoktu yüregimde. Nasil temizlerdim hiç bilmiyorum.
Sira korkularima gelmisti. Çikarmaya bile korktum önce. Ne de çok
alismisim onlarla yasamaya.
Bunca aci ve endiseye nasil alisilir? Içten içe bir sevgi nasil duyulur anlayamadim.
Yerini, topragini sevmis mor bir menekseydiler.
E... ne de olsa iyi bakmistim onlara.
Her gün yeni yeni korkular ekleyip, endiselerimle sulamistim.
Mutluluklarimi , ümitlerimi ne de çok ihmal ettigimi anladim o an.
Bu ilgiyi onlara verseydim, her gün onlari düsünüp birer umut daha
ekseydim; almadan verip, beklemeden sevseydim.
Her seyden önce içimdeki gücün ve sevginin daha fazla farkinda olsaydim,
böyle bahar temizliklerine ihtiyacim kalmazdi.
Çok zorlandim korkularimla. Birbirlerinin içine halkalar misali
girmislerdi. Kenetlenmislerdi adeta.
Ama onlari da sevgiyle çikardim. Bir bebek sefkatiyle , öperek, severek,
oksayarak.
Ve onlari yasamaktan, hem de bir zamanlar bir kabus gibi yasamaktan, pismanlik duymadan çikardim. .
Kizsaydim onlara, bagirip çagirsaydim, yine dönüp dolasip geleceklerini biliyordum.
Güzel kokular geliyor içimden.
Saçlarim hep parlak gibi dururdu ama parlak degilmis.
Ellerim her zamankinden daha yumusak, tenim hiç olmadigi kadar duru,
Bir su gibi sesim.
Temizlik yaptim bugün. Bahar temizligi.
Nese ektim, hosgörü, güven, sevgi ektim.
Almadan vermeyi, sevilmeden de sevmeyi, paylasmayi ektim.
Saglik ektim, bol sihhat...
Korkusuzluklari ektim alabildigine. ..
Saatlerce ektim korkusuzlugu...
Çilginlik ektim, dogallik. Sonsuzluk...
Bagislama ektim.
Ask ektim her hücreme.
Cosku, heyecan, sessizlik ektim.
Tüm güzel fikirler sessizken geliyor bana...
Kabullenme ektim. Bas egme degil. Oldugu gibi kabullenme.

EDWARD MORRISON
azraist_24 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 31-01-2012, 11:24 PM   #14 (permalink)
Administrators
Zerynthia

6,229 Mesajinıza toplam 25,545 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond repute

Onaylama

Onaylamalar yaratıcı imgelemenin en önemli unsurlarından biridir. Onaylamak, "kesinleştirmek, sabitleştirmek, pekiştirmek" demektir. Bir onaylama, bir şeyin zaten şimdiden öyle olduğu konusunda güçlü, olumlu bir bildirimdir. Bu, imgelediğiniz şeyi "kesinleştirme" yöntemidir.

Çoğumuz, zihnimizde neredeyse kesintisiz süren bir iç "diyalog"un farkındayızdır. Zihin sürekli kendi kendisiyle "konuşmakla"; hayat, dünya, duygularımız, sorunlarımız, diğer insanlar vs. ile ilgili bitmez tükenmez yorumlarda bulunmakla meşguldür.

Zihnimizden geçen sözcükler ve fikirler çok önemlidirler. Genelde, bu düşünce akımının bilinçli olarak farkına varmayız ama yine de düşüncelerimiz yoluyla "kendimize söylediğimiz" şeyler bu gün yaşadığımız gerçeklerin temelini oluştururlar. Zihinsel yorumlarımız yaşamımızda ne olup bittiğiyle ilgili duygu ve algılarımızı etkiler ve olduğundan farklı gösterirler. Hayatta başımıza gelenher şeyin sorumlusu, kendi benzerlerini eninde sonunda kendine çekerek gerçekte de "tezahür ettiren" bu düşünce şekilleridir işte.

Meditasyon yapan herkes, daha derin ve bilge olan sezgisel zihnimizle ilişki kurabilmek için bu zihinsel konuşmayı susturmanın ne kadar zor olduğunu bilir. Geleneksel bir meditasyon uygulaması, bu iç diyalogu olabildiğince tarafsız bir biçimde gözlemlemektir.

Bu, düşünmeyi adet edindiğiniz düşünce tiplerinin bilincine varmanızı sağlayan çok değerli bir deneyimdir. Bu düşüncelerin çoğu, tüm yaşamımıza hakim olan eski düşünce kalıplarının teyp bantları gibidir. Bunlar çok önceden edindiğimiz, ama hala yaşadıklarımızı etkileyen eski programlardır.

Onaylama yapma uygulaması, bazı eski, yıpranmış, işi bitmiş ya da olumsuz düşünceleri (zihinsel gevezelikleri) daha olumlu fikirler ve kavramlarla değiştirmeye başlamamıza yardımcı olur. Bu, kısa sürede yaşamla ilgili tutum ve beklentilerimizi tamamen değişime uğratabilecek ve dolayısıyla kendimiz için yarattığımız şeyi de tümüyle değiştirebilecek güçte bir tekniktir.

Onaylamalar sessizce, sözlü olarak, yüksek sesle, yazılarak ya da şarkı veya name şeklinde söylenerek yapılabilirler. Her gün on dakika boyunca etkili onaylama yapmak, onca yıllık eski zihinsel alışkanlıkları dengeleyebilir. "Kendinize söylediğiniz" şeyler konusunda bilinçli davrandıkça ve olumlu, engin sözcükleri ve kavramları seçtikçe doğal olarak daha olumlu bir gerçek yaratırsınız.

Herhangi bir olumlu bildirim bir onaylama olabilir. Bu çok genel ya da çok özel bir şey de olabilir. Onaylamanın sayısız çeşidi vardır; bir fikir edinmeniz için aşağıda birkaç örnek sunuyorum:

Gün geçtikçe, her bakımdan daha çok gelişiyorum. Her şeyi kolayca ve çabasızca elde ediyorum. Ben ışık ve sevgi dolu, neşe saçan bir varlığım.

Doğal bir biçimde öğreniyor, aydınlanıyorum. Hayatım tam bir kusursuzlukla gelişiyor.

Burada ve şimdi'nin (yaşadığım anın) tadını çıkarmak için ihtiyacım olan her şeye sahibim. Kendi hayatımın efendisiyim.

Gereksindiğim her şey içimde zaten var. Yüreğimde kusursuz bir bilgeliği taşıyorum. Ben bütün ve tamam bir varlığım. Kendimi olduğum gibi seviyor ve takdir ediyorum. Tüm duygularımı bir parçam olarak kabul ediyorum.

Sevmeyi ve sevilmeyi seviyorum. Kendimi daha çok sevdikçe, başkalarına vermek için daha fazla sevgiye sahip oluyorum. Artık sevgiyi özgürce veriyor ve alıyorum. Şimdi sevgi dolu, doyum verici, mutlu kılıcı ilişkileri hayatıma çekiyorum.

... ile ilişkim, gün geçtikçe daha mutlu ve doyum verici bir hale geliyor.

Artık kusursuz, doyurucu ve karşılığında iyi bir ücret aldığım bir işim var.

Bu işte çalışmayı seviyor ve maddi manevi büyük karşılık görüyorum. Ben yaratıcı enerjiye açık bir kanal oluşturuyorum.

Kendimi enerjik bir biçimde ifade edebiliyorum.

Daima açık ve etkin bir biçimde iletişim kurabiliyorum.

Artık tüm arzularımı gerçekleştirmek için yeterli zamana, enerjiye, bilgeliğeve paraya sahibim.

Daima doğru zamanda, doğru yerdeyim ve başarılı bir biçimde doğru faaliyetlerde bulunuyorum.

İstediğim her şeye sahip olmayı onaylıyorum!

Zengin bir evrende yaşıyoruz ve onda hepimize yetecek her şey var.

Bolluk benim doğal olma halimdir. Onu şimdi kabul ediyorum! Sonsuz zenginlikler şimdi hayatıma özgürce akıyorlar.

Her gün parasal açıdan daha refaha kavuşuyorum.

Daha çok şeye sahip oldukça, verecek daha çok şeyim olur.

Daha çok verdikçe, daha çok alırım ve kendimi daha mutlu hissederim.

Eğlenmek, ve hayatın tadını çıkarmak hakkımdır ve bunu yapıyorum!

Rahat ve kendi merkezimdeyim.

Her şey için fazlasıyla zamanım var.

Artık yaptığım her şeyden zevk alıyorum!

Yalnızca yaşadığım için kendimi mutlu ve neşe dolu hissediyorum.

Canlı bir sağlığa, ve ışık saçan bir güzelliğe sahibini!

Bu bolluk dolu evrenin tüm lütuflannı almaya hazırım!

................... (boş yeri siz doldurun) bana kolayca ve çaba göstermeden geliyor.

Çok iyi bir ücret aldığım harika bir işim var. Ben de ortaya kusursuz bir iş çıkarıyorum.

İçimdeki Tanrı'nın ışığı şimdi hayatımın her aşamasında kusursuz sonuçlar üretiyor.

İçimdeki ışık burada ve şimdi hayatımda mucizeler yaratıyor.

Zihnimde, bedenimde, parasal işlerimde ve tüm ilişkilerimdeki yüce onarım için şükrediyorum.

Her şey hayatımın iyiliği için birlikte çalışıyor şimdi. Artık hayatımın yüce planıyla uyumlu yaşıyorum.

Hayatımın yüce planı adını adım ortaya çıktıkça onu tanıyor, kabulleniyor ve uyguluyorum.

Şu anda sağlık, zenginlik, mutluluk ve kusursuz bir kendini ifadeyle dolu hayatım için şükranlarımı sunuyorum.

Alt 31-01-2012, 11:32 PM   #15 (permalink)
Administrators
Zerynthia

İşte, onaylamalarla ilgili unutmamamız gereken bazı önemli şeyler:

1- Onaylama cümlelerinizi daima, gelecek değil şimdiki zamanda kullanın. Zaten varmış gibi düşünmek ve böyle söylemek çok önemlidir. "Harika bir işe gireceğim." demeyin; onun yerine: "Şimdi harika bir işim var." deyin. Bu kendinizi kandırmak ya da yalan söylemek değildir; bu her şeyin, nesnel realitede ortaya çıkmadan (tezahür etmeden) önce zihinsel düzeyde yaratıldığı gerçeğini bilmektir.

2- Onaylamaları daima en olumlu biçimde yapın. Olmasını istediğiniz şeyi söyleyin, olmasını istemediğiniz şeyi değil. Örneğin: "Artık sabahları fazla uyumayacağım." demek yerine, "Artık her sabah zamanında ve enerji dolu kalkıyorum." deyin. Bu mümkün olan en olumlu zihinsel görüntüyü yaratmanızı garantiler. Belli durumlarda, özellikle belirli duygusal engellerden ya da kötü alışkanlıklardan kurtulmaya çalışırken onaylamaları olumsuz biçimde de yapabilirsiniz. Örneğin: "Bir şeyleri elde edebilmek için gerilime girmek zorunda değilim." cümlesinde olduğu gibi. Eğer böyle bir durum söz konusuysa, bu tip bir onaylamayı daima, "Artık derin bir biçimde gevşemiş haldeyim ve kendi merkezimdeyim ve her şeyi kolayca ve çabasızca elde ediyorum." gibi yaratmayı arzuladığınız şeyi tanımlayan olumlu bir onaylama izlemelidir.

3- Genelde, en etkili onaylama en kısa ve basit olandır. Bir onaylama, güçlü bir duygu ileten açık bir bildirim olmalıdır; daha fazla duygu ilettikçe zihninizde de ona göre daha güçlü bir etki yapar. Uzun, çok sözcüklü ve kuramsal onaylamalar duygusal vuruculuklarını, etkilerini yitirir ve bir kafa turuna dönüşürler.

4- Daima, size bütünüyle doğru gelen onaylamaları seçin. Bir başkasının işine yarayan bir onaylamadan siz asla sonuç atamayabilirsiniz. Bir onaylama olumlu, geliştirici, özgürleştirici ve/veya destekleyici olmalıdır. Eğer onaylamanız size doğru gelmiyorsa, ya gelene dek sözcükleri değiştirin ya da başka bir onaylama bulun.

Kuşkusuz, ilk kullandığınızda bir onaylamaya karşı duygusal bir direnç hissedebilirsiniz. Bu özellikle size güçlü gelen ve bilincinizde gerçek bir değişiklik yaratacak bir onaylama söz konusu olduğunda yaşanır. Bu, egonun başlangıçta değişim ve gelişmeye gösterdiği dirençtir.

5- Onaylama yaparken yeni ve taze bir şey yarattığınızı daima hatırlayın. Zaten var olan bir şeyi yeniden yapmaya ya da değiştirmeye çalışmıyorsunuz. Böyle yapmak olana direnmek olur, ki bu da çelişki ve çatışma yaratır. Yaşamınızı şu anki koşullarıyla olduğu gibi kabullenme, ama aynı zamandada her anı, arzuladığınız ve sizi en mutlu kılacak şeyi yaratmaya başlamak için yeni bir fırsat olarak görme yaklaşımına sahip olmalısınız.

6- Onaylamalar yapmak, duygularınıza karşı çıkmak ya da onları değiştirmeye çalışmak anlamına gelmez. "Olumsuz" olanlar da dahil olmak üzere tüm duygularımızı, oldukları gibi kabullenmek ve deneyimlemek önemlidir. Ancak onaylamalar, şu andan itibaren daha doyum verici yaşam deneyimlerine sahip olmanızı sağlayacak yeni bir bakış açısı yaratmanıza yardımcı olurlar.

7- Onaylamaları kullanırken onların gerçek olduklarını hissetmeye, içinizde bu konuda güçlü bir inanç yaratmaya çalışın. Kuşku ve tereddütlerinizi geçici olarak (en azından birkaç dakika boyunca) erteleyin ve tüm zihinsel ve duygusal enerjinizi yaptığınız onaylamaya yönlendirin.

Eğer onaylama yaparken kuşkular, direnç ya da olumsuz düşünceler karşınıza dikilirse, Dördüncü Bölüm'de verilen temizleme işlemine ya da onaylamaları yazma yöntemine başvurabilirsiniz. Onaylamaları mekanik bir biçimde söylemek yerine, bu realiteyi yaratma gücüne gerçekten sahip olduğunuzu (ki gerçekten sahipsiniz!) hissetmeye çalışmalısınız. Bu ne denli etkin olacakları konusunda çok büyük bir fark yaratır.

Onaylamalar yalnız olarak da kullanılabilirler; imgelemeyle birlikte de. Onaylamaları daima günlük yaratıcı imgeleme saatlerinize dahil etmelisiniz. Daha sonra, onaylamaları kullanmanın diğer yollarıyla ilgili bilgiler de vereceğim.

Onaylamalar genelde, spiritüel kaynaklara referansları içerdiklerinde çok güçlü ve ilham verici olurlar. Tanrı'nın, İsanın, Buda'nın ya da başka bir büyük bilgenin adının anılması onaylamanıza ruhsal enerji katar ve her şeyin evrensel kaynağını şükranla tanıdığınızı gösterir. Bu tür cümlelerde, "yüce sevgi, içimdeki ışık ya da evrensel zeka" gibi ifadeler de kullanabilirsiniz.

Bazı örnekler:

Yüce sevgi burada ve şimdi ...yaratmak için benim kanalımla çalışıyor.

Ben yüce doğamla "bir"im ve sonsuz yaratıcı güce sahibim.

Yüksek Ben yaptığım her şeyde (her konuda) bana yol gösteriyor.

Tanrı'nın ışığı beni kuşatıyor, Tanrı'nın sevgisi beni geliştiriyor, Tanrı 'nın gücü içimden akıyor. Ben neredeysem Tanrı da orada ve her şey mükemmel!

Alt 31-01-2012, 11:48 PM   #16 (permalink)
Administrators
Zerynthia

Spiritüel Bir Paradoks

Doğu felsefesini incelemiş ya da bilinçlerini geliştirme yolunda olan bazı kişiler yaratıcı imgelemeyi ilk duyduklarında, onu uygulama konusunda belli bir tereddüt duyarlar. Duydukları çelişki; "şimdi burada olma", bağlılık ve arzuları terk etme fikriyle, hayatta hedefler belirleyip istediğini yaratma fikri arasındaki
görünüşteki paradokstan kaynaklanır. Görünüşteki paradoks diyorum, çünkü aslında, daha derin bir düzeyde anlaşıldıklarında, bu iki öğreti arasında hiçbir aykırılık yoktur. İkisi de, bilinçli bir insan olabilmek için anlaşılması ve yaşanması gereken önemli prensiplerdir. Birbirleriyle nasıl uyum sağladıklarını açıklayabilmek için, içsel gelişme süreciyle ilgili yaklaşımımı sizlerle paylaşmama izin verin:

Uygarlığımızdaki çoğu insan asıl benliğinin bilincinden yoksun düşmüştür. Bunlar Yüksek Ben'leriyle bağlantılarını geçici olarak yitirmişler ve böylece kendi yaşamlarından sorumlu olduklarını ve aslında onu istedikleri gibi yönlendirme gücüne sahip olduklarını da unutmuşlardır. Bu yüzden içsel olarak bir çaresizlik duygusuna kapılırlar; yaşamlarında ya da dünyada gerçek bir değişim yapabilme konusunda kendilerini temelde güçsüz hissederler. Bu içsel güçsüzlük duygusuda, kendi dünyaları üzerinde bir ölçüde güç ya da kontrol sahibi olabilmeleri için çok aşırı çabalayarak ve mücadele ederek bu duyguyu fazlasıyla telafi etmeye çalışmalarına neden olur.

Böylece insanlar hedefler oluşturup onlara fazlasıyla bağlanmaya başlarlar; kendileri dışındaki, mutlu olabilmek için muhtaç olduklarını hissettikleri insanlara ve nesnelere duygusal olarak bağlanırlar. İçsel olarak bir şeyin "eksik" olduğunu hissederler ve sürekli olarak bu boşluğu doldurmaya; istediklerini elde edebilmek amacıyla da dış dünyayı yönlendirmeye çalıştıkları için gerilim, endişe ve stresten kurtulamazlar.

İşte çoğu insanın hedefler belirleyip isteklerini gerçekleştirmeye çabalamasına neden olan ruh hali budur; ancak ne yazık ki bu bilinç düzeyiyle hiçbir sonuç elde edemezler. Çünkü, bu durumda ya kendi kendilerinin önüne birçok engel dikerek başarısızlığa uğrarlar ya da hedeflerine ulaşırlar ama onların içsel olarak mutluluk getirmediğini görürler.

İşte bu ikilemi idrak ettiğimiz noktadan itibaren spiritüel bir yola girmeye başlarız. Artık yaşamın daha farklı, daha öteye bir şey olduğunu anlar ve onu araştırmaya girişiriz.

Araştırmamız boyunca da birçok farklı deneyimden ve süreçten geçebiliriz ama er geç, yavaş yavaş kendimize, kendi özümüze dönmeye başlarız. Bu, gerçek benliğimizi, hepimizin içindeki Tanrı'yı ya da evrensel zihni yeniden deneyimleme sürecidir. Bu deneyim vasıtasıyla, en sonunda, ruhsal gücümüzün tümüne yeniden sahip oluruz. İçimizdeki boşluk yine içimizden doldurulur ve bizler içimizden gelen sevgiyi ve ışığı çevredeki herkesle paylaşan, neşe ve ışık saçan varlıklar haline geliriz.

Bu, aydınlanma denen süreçtir ve ben bunun her birey için, tüm insanlık tarafından paylaşılmadıkça tamamlanamayacak olan sonsuz bir tekâmül süreciolduğuna inanıyorum. Yani, hepimiz kendi aydınlanmamızdan ve gezegenimizdeki tüm insanların aydınlanmalarından eşit derecede sorumluyuz...

Şimdi sözde paradoksumuza geri dönelim.

Boş, aç gözlü, yönetme heveslisi halden çıkarken en başta öğrenmemiz gereken ders, her şeyin olduğu gibi akmasına izin vermektir, özgür bırakmaktır. Gevşemeli, mücadeleye son vermeli, zorlamaktan vazgeçmeli, istediğiniz ve gereksindiğiniz şeyleri elde edebilmek için insanları ve nesneleri yönlendirmeye çalışmaktan vazgeçmelisiniz; daha doğrusu, bu kadar çok şey yapmaktan vazgeçmeli ve bir süre sadece olmayı deneyimlemelisiniz.

Bunu yaptığınızda, aslında herhangi bir şeyi değiştirmeye çalışmadan olduğunuz gibi olmaya ve dünyanın da olduğu gibi olmasına izin verdiğinizde kendinizi çok harika hissettiğinizi, gerçekten mükemmel bir durumda olduğunuzu keşfedersiniz birden.

Bu, şimdi burada olmanın temel deneyimidir ve Budist felsefesinin "bağlılıklardan kurtulma" yaklaşımından kastettiği de budur. Kendinin bilincine varma yolunda en temel ve son derece özgürleştirici bir deneyimdir bu. Bu hali giderek daha sık deneyimledikçe, kendi Yüksek Ben'inizle ilişki kurmak için bir kanal açmaya başlarsınız ve er ya da geç içinizden doğal yaratıcılıkta yoğun bir enerji akmaya başlar. O zaman, tüm yaşamınızı ve başınıza gelen her olayı aslında kendinizin yarattığını görmeye başlar ve kendiniz ve başkaları için daha ödüllendirici deneyimler yaratmakla ilgilenmeye başlarsınız. Artık her an enerjinizi, size en doğru ve gerçek gelen, en yüksek ve en doyum verici hedeflere odaklamak isteyebilirsiniz. Yaşamın temelde iyi, bolluk ve neşe dolu olduğunu ve istediğinizi çekişmeden ve zorlanmadan elde etmenizin yaradılıştan sahip bulunduğunuz doğal bir hak olduğunu ve bunun yalnızca hayatta olmanın bir işlevi olduğunu idrak edersiniz. İşte o zaman yaratıcı imgeleme en önemli aracınız haline gelebilir. Aşağıda, konuyu daha da açıklayacağını umduğum bir benzetme sunuyorum:

Hayatın bir nehir olduğunu düşünelim. İnsanların çoğu da nehrin akışına kapılıp gitmekten korktukları için kıyıya sıkı sıkıya tutunmuşlar. Ancak belirli bir noktada, her varlık gönüllü olarak kendini, akışa bırakmak, nehrin onu sağ salim bir yerlere ulaştıracağına güvenmek zorunda. İşte bu noktada insan "akışa uymayı" öğrenir ve bu harika bir duygudur.

Bir kez nehirle birlikte akmaya alışınca, bu insan artık ileriye doğru giden yollardan hangisini seçeceğine kendisi karar verebilir. En iyi görünen yolun hangisi olduğunu belirleyebilir, ağaç köklerine, kaya parçalarına çarpmaktan sakınarak ilerleyebilir ve önündeki birçok kanal ve koldan izlemek istediğini seçebilir. Aynı zamanda da hala "nehirle birlikte akmaktadır..."

Bu benzetme bize, burada ve şimdi'nin tadını nasıl çıkaracağımızı, hayatın akışına uyup, ama aynı zamanda da hayatımızı yaratmanın sorumluluğunu üstlenerek kendimizi bilinçli olarak hedeflerimize nasıl yönlendirebileceğimizi gösteriyor.

Yaratıcı imgelemenin, kişinin bilinç gelişimi de dahil olmak üzere herhangi bir amaç için kullanılabilecek bir araç olduğunu unutmayın. Yaratıcı imgelemeyi, kendinizi burada ve şimdi'de yaşayan, genel akışa uyan ve daima özüyle ilişkide olan, rahat ve açık bir kişi olarak resmetmekte kullanmak genellikle çok yararlı olur.

Alt 02-02-2012, 11:40 PM   #17 (permalink)
Administrators
Zerynthia

Yaratıcı İmgelemenin Kullanılması

Yaratıcı imgelemeyi en etkin şekilde kullanmak için belirli kavramları anlamak ve bazı ileri teknikleri öğrenmek gerekir.

Hatırlanması gereken en önemli şey yaratıcı imgelemeyi sık sık kullanmak, onu yaşamınızın düzenli bir parçası haline getirmektir. Çoğu kişi, özellikle ilk öğrenmeye başladığında en azından her gün biraz uygulama yapmanın çok yararlı olduğunu görür.

Ben size düzenli olarak, her sabah uyanır uyanmaz ve her gece uykuya dalmadan önce (bu en etkin yapılabildiği saattir) ve eğer yapabilirseniz gün ortasında on beş dakika kadar bir yaratıcı imgeleme meditasyonu uygulamanızı öneririm. Meditasyona daima derin bir gevşemeyle başlayın, sonra dilediğiniz imgeleme ve onaylama ile sürdürün.

Yaratıcı imgeleme birçok değişik şekilde kullanılabilir ve onları uygun zamanlarda denemeyi hatırlamak da size bağlıdır. Yaratıcı imgeleme yeni bir düşünme biçimi, yeni bir yaşam biçimidir ve böyle olmak sıfatıyla da biraz uygulama gerektirir.

Yaratıcı imgelemeyi değişik durumlarda ve değişik koşullarda deneyin ve her türlü sorunun çözümünde elinizden geldiğince sık kullanın. Eğer herhangi bir konuda endişeye ya da şaşkınlığa kapılırsanız ya da bir sorun karşısında cesaretsizlik veya engellenmişlik duygusu hissederseniz, kendinize, yaratıcı imgelemeyi size yardımcı olabilecek biçimde kullanabileceğiniz bir yol olup olmadığını sorun. Onu uygun olan her an kullanma konusunda yaratıcı bir alışkanlık oluşturun.

Eğer yaratıcı imgelemenin bütünüyle başarılı olduğunu hemen hissetmezseniz cesaretsizliğe kapılmayın. Unutmayın ki, çoğumuz üstesinden gelmemiz gereken onca yıllık olumsuz düşünce kalıplarına sahibiz. Yaşam boyu süren bu alışkanlıkların bazılarını değiştirmek zaman alır. Ve çoğumuz derinlerde yatan ve daha bilinçli yaşama konusundaki çabalarımızı yavaşlatan bazı duygulara ve eğilimlere sahibiz.

Bereket versin, yaratıcı imgeleme öylesine Tanrı vergisi güce sahip bir süreçtir ki, beş dakikalık bir bilinçli, olumlu meditasyon bile, saatlerin, günlerin, hatta yılların oluşturduğu olumsuz kalıpları dengeleyebilir.

Bu yüzden sabırlı olun. Yaşamınızı/dünyanızı bugün olduğu şekilde biçimlendirmek bir ömür aldı. Mutlaka hemen değişmeyebilir (ki genellikle hemen değişir). Azimle ve süreci tam ve doğru biçimde anlayarak, yaşamınızda mucizevi görünen birçok şeyi yaratmayı başaracaksınız.

Alt 02-02-2012, 11:42 PM   #18 (permalink)
Administrators
Zerynthia

Yaratıcı imgelemeyi uygulayarak geliştiğim süreç içinde en önemli bulduğum iki şey ise şunlardır:

1- En yüksek ideallerim ve amaçlarımla ilişkimi sürdürmeme yardımcı olan ilham verici ve yükseltici kitapları düzenli bir biçimde okumak. Genelde başucumda bir kitap bulundurur ve her gece bir-iki sayfa okurum.

2- Kendisi de daha bilinçli yaşamayı öğrenmeyi amaçlayan ve çabalarınızda sizi destekleyecek ve yardımcı olacak bir arkadaş ya da bir arkadaş grubu edinmek. Düzenli olarak ya da ara sıra yapılan uygulamalı bilinç derslerine ya da seminerlere katılmak bu tip bir desteği alma ve başkalarına verme konusunda önemli bir yol olabilir.

Yaratıcı imgeleme süreci birçok farklı düzeyler ve yaklaşımlar içerir.. Herhangi bir durumda bir yöntem uygun olurken diğerinde olmayabilir. Siz kendi enerji akışınızı izlemeli ve çekildiğinizi hissettiğiniz yöntemleri kullanmalısınız.

Örneğin, belirli bir durumda, onaylamalar yapmaya çalışır ve yapamadığınızı görebilirsiniz ya da başarılı bir gelişme elde edemediğinizi hissedebilirsiniz. Bu durumda temizleme işlemini denemek ya da Yüksek Ben'iniz veya ruhsal rehberinizle ilişki kurup ne yapmanız gerektiğini sormak isteyebilirsiniz.

Bir seferinde işe yarayan bir yöntem, başka bir sefer yaramayabilir; bir kişinin işine yarayan bir yöntem bir başkasının işine yaramayabilir. Daima kendinize ve kendi iç dürtülerinize güvenin.

Eğer kullandığınız yöntem size zorladığınızı, arkadan ittiğinizi, fazla çabaladığınızı, gerilime girdiğinizi hissettiriyorsa, onu yapmayın. Eğer bu yöntem size olumlu özgürleştirici, açıcı, güçlendirici, ilham verici geliyorsa yapın.

Alt 03-02-2012, 12:03 AM   #19 (permalink)
Administrators
Zerynthia

Olma, Yapma ve Sahip Olma

Hayatın üç düzeyi içerdiğini düşünebilir ve bunları olma, yapma ve sahip olma düzeyleri olarak adlandırabiliriz. Olma, canlı ve bilinçli olmanın temel deneyimidir. Bu derin meditasyonla ulaştığımız, kişinin kendi içinde tümüyle bütün ve huzur içinde olma halidir. Yapma, hareket ve eylemdir. O her canlının içinden akan ve canlılığımızı oluşturan doğal yaratıcı enerjiden kaynaklanır. Sahip olma evrendeki diğer insanlar ve nesnelerle ilişkili olarak olma halidir. Bu, insanların ve nesnelerin hayatımıza girmelerine izin verme ve onları kabullenme, aynı ortamı onlarla rahatça paylaşma yeteneğidir.

Olma, yapma ve sahip olma, her kenarın ötekileri desteklediği bir üçgeni andırır. Onlar birbirleriyle catışma içinde değildirler. Hepsi aynı anda var olurlar.

İnsanlar sık sık yaşamlarını geriye doğru/tersine yaşamaya kalkışırlar: Daha fazla şeye ya da daha fazla paraya sahip olmaya çalışırlar; çünkü bu durumda istediklerini daha fazla yapabilecek ve böylece daha mutlu olabileceklerdir. Oysa aslında süreç tam tersine işler. Önce, gerçekte olduğunuz varlık olmalı, sonra istediğiniz şeye sahip olabilmek için yapmanız gereken şeyi yapmalısınız.

Yaratıcı imgelemenin amacı; bizi, kendi olma halimize ulaştırmak, yapma eylemimize odaklanip onu kolaylaştırmamıza yardımcı olmak, sahip olduklarımızı çoğaltıp geliştirmektir.

Alt 03-02-2012, 12:19 AM   #20 (permalink)
Administrators
Zerynthia

Üç Gerekli Unsur

İçinizde, herhangi bir durumda yaratıcı imgeleme uygulamasının sizin için ne kadar başarılı olacağını belirleyen üç unsur vardır:

1- Arzu

İmgelemeyi seçtiğiniz şeyi yaratma ya da elde etme konusunda gerçek bir arzuya sahip olmalısınız. Arzu sözcüğüyle, bağımlı kalıcı, açgözlü arzuyu değil, bir şeyi gerçekten amaçlamanın açık ve güçlü duygusunu kastediyorum. Kendi kendinize önce, "Bu hedefin gerçekleşmesini gerçekten, yürekten arzuluyor muyum?" diye sormalısınız.

2- İnanç

Seçtiğiniz hedefe ve ona ulaşacağınıza ne kadar çok inanırsanız, onun gerçekleşme gücü de o oranda artar. Kendi kendinize, "Bu hedefin var olduğuna inanıyor muyum?" ve "Ona ulaşmamın ya da onu gerçekleştirmemin mümkün olabileceğine inanıyor muyum?" diye sormalısınız.

3- Kabullenme

Peşine düştüğünüz şeyi kabullenmeye ve ona sahip olmaya istekli olmalısınız. Bazen ulaşmayı gerçekte istemediğimiz hedefleri kovalar, elde etmeye çalışırız; aslında burada ilgilendiğimiz amaç değil, onu elde etmeye çalışma sürecidir. Bu nedenle, kendi kendinize, "Buna bütünüyle sahip olmayı gerçekten istiyor muyum?" diye sormalısınız.

Bu üç unsurun toplamı sizin amacınız dediğim şeydir. Bir şeyi yaratmayı tam anlamıyla amaçladığınızda -yani derinden arzuladığınızda, onu yapabileceğinize tümüyle inandığınızda ve ona sahip olmaya bütünüyle istekli olduğunuzda- gerçekleşmemesi mümkün değildir ve genelde çok kısa bir sürede gerçekleşir.

Amacınız ne kadar açık ve güçlüyse, yaratıcı imgelemeniz de o ölçüde hızlı ve kolay çalışacaktır. Herhangi bir durumda, amacınızın durumuyla ilgili soru yöneltin. Eğer bu amaç henüz zayıf ya da kesin olmaktan uzaksa genellikle aşağıdaki onaylamayla güçlendirilebilir:

Burada ve şimdi, bunu yaratmayı kesin olarak amaçlıyorum!

Bookmarks