Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Duygusal Yaşam Klubü > İlişkiler > Boşanma

Uyarılar

boşanmak isteyene bahane cok

İlişkiler ve Boşanma boşanmak isteyene bahane cok Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız bosanmak isteyene bahane cok mutluluga atilan evlilik imzasi, aile mahkemelerindeki bosanmalarla siliniyor. evlilige zor karar veren ciftler bir cirpida bosanma karari aliyor. yapilan arastirmalarda son yedi yildir bosanma oranlarinda ciddi artis gozlendigi bir gercek. dahasi, anlasmali evlilikler ile tek celsede ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Boşanma telkin cd indir izle İstanbul Boşanma nerededir kimdir Boşanma çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Boşanma hipnoz Boşanma olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Boşanma hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Boşanma kuantum düşünce kitap haberi

boşanmak isteyene bahane cok

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 09-05-2008, 10:44 PM   #1 (permalink)
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

shamanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 13,842
2,276 Mesajinıza toplam 13,392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute
Standart boşanmak isteyene bahane cok

bosanmak isteyene bahane cok

mutluluga atilan evlilik imzasi, aile mahkemelerindeki bosanmalarla siliniyor. evlilige zor karar veren ciftler bir cirpida bosanma karari aliyor.

yapilan arastirmalarda son yedi yildir bosanma oranlarinda ciddi artis gozlendigi bir gercek. dahasi, anlasmali evlilikler ile tek celsede yollar ayriliyor.
medyanin “bir bosanma davasinin en az 2-3 yil surdugu dusunulurse hizli bosanmanin en iyi yolu anlasmali bosanmadan geciyor” turunden haberleri
ve unlulerin arka arkaya bosanma karari almasi, bazi insanlari iyice “evlilik”ten uzaklastirdi.

ozellikle ıstanbul, ankara, ızmir ve bursa gibi buyuk sehirlerde yasayanlarda bosanmalar cokca goruluyor.
ancak anadolu’nun baska sehirlerinde bosanma oraninin dusuk olmasi, istatistiklerin o kadar da ic karartici olmamasina yol aciyor.

“gecimsizlik” ilk sirada

avukatlardan aile danismanlarina kadar hemen herkes bosanma sebeplerinin ayni oldugu gorusunde.
yani kadinlar icin en buyuk bosanma sebebi, erkegin eve bakmadigi ve yine erkegin kendisiyle ilgilenmedigi gerekcesiyle ortaya cikan siddetli gecimsizlik.
erkekten bekledigini bulamayan kadinlar, cogu incir cekirdegini doldurmayacak sebeplerle bosanma noktasina geliyor. onemli bir nokta da bazi kadinlarin
giyim kusam ve davranislarini kocalarinin istedigi bicimde sekillendirmiyor olusu. bu durumda bircok erkek, evlilikten ve esinden uzaklasabiliyor.

evlilikler en cok 6-10 yil arasinda sonlandiriliyor. bunun sebebi eslerin “denedim olmadi, elimden geleni yaptim, sabrettim olmadi artik bicak kemige dayandi”
turunden hislerine baglaniyor. yine uzmanlara gore evli ciftler ilk bes yilda birbirlerine alisma donemi yasayacaklari icin ilk on yillik surecte birbirlerine ve iliskilerine
zaman tanimali, birbirlerini olduklari gibi kabul etmeli.

bosanma sebepleri

* ciftlerin evlenmeden once birbirlerine durust davranmamalari

* erkegin ilgisizligi ve kadinin kendisini degersiz hissetmesi

* kadinlarin evde kiyafetine ve kendine ozen gostermemesi

* ekonomik sikintilarin ustesinden gelememe

* ailelerin ciftlerin iliskilerine karismasi ve yapici olmamalari

evliligi surdurebilmek icin...

* ciftlerin birbirlerini oldugu gibi kabul etmeleri gerekir

* karsilikli birbirlerine vakit ayirmali ve ilgi gostermeliler

* sorumluluklarini bilmeli ve ona gore hareket etmeliler

* sorunlari aninda konusup halletmeli ve buyutmemeliler

* zorlandiklari noktada profesyonel yardim almalilar

yillar - bosanma sayisi

2000 76.230

2001 91.609

2002 90.454

2003 89.311

2004 93.144

2005 95.985

dilek cihan güray
evli çiftler ayrılık kararı almaya devam ediyor. bunun sonucunda da boşanma oranlarının yükselmesi kaçınılmaz oluyor.
birbirimize tahammülsüzlüğümüzün arttığı modern çağda ayrılma sebeplerinin en başına �şiddetli geçimsiz� ibareleri yerleştiriliyor.
oysa çiftlerin unuttuğu bir şey var; ölüm hariç her şeyin çaresi bulunur! kadınlar kocalarının ilgisizliğinden ve nitelikli vakit geçirememekten;
erkekler ise kadınların dağınıklığından ve kendilerine bakmamalarından yakınıyor. ancak iki taraf da orta yolu bulmaya veya hoşgörülü
olmaya yanaşmıyor. kim bilir, belki biri hatasını kabul etse karşı taraf da kabul edecek ve her şey yoluna girecek. hâlâ vakit varken, �
yapacak bir şey yok, tek çıkış yolu boşanmak!� demeden önce uzmanlara kulak verin.

çiftler hangi durumlarda boşanmalı?

2002 yılında kurulan aile mahkemelerinin ilk bilirkişilerinden biri olan sosyal çalışmacı avukat ahmet köse,
boşanma kararının ancak şu hususlarda verilmesini doğru buluyor: �

kadın gayrimeşru bir hayat yaşıyorsa ya da psikolojik anlamda çok önemli ve tedavisi kesinlikle mümkün
olmayan bir rahatsızlık geçiriyorsa erkek kadını boşayabilir.

eğer erkek cinsel sapkınlıklara meyilliyse, uyuşturucu veya gayri ahlaki durumlara ilgi gösteriyorsa, kadına işkence
düzeyinde kötü muamele ediyorsa, evinin ve hanımının hiçbir ihtiyacını karşılamıyorsa kadın eşini boşayabilir.�

ahmet köse-avukat (aile mahkemelerinde bilirkişi):
boşanma kararını aceleye getiriyorlar

çiftler bize çoğunlukla şiddetli geçimsizlik sebebiyle müracaat ediyor. bunda en önemli etken, ekonomik zorlukların doğurduğu geçimsizlik. erkekler de boşandıklarında başka kadınla beraber olabileceklerini düşünerek bu konuda sıkıntı çekmeyeceklerini zannediyorlar. boşanmaya en kolay karar veren kişiler ekonomik özgürlükleri olanlar. yani toplumumuzdaki erkek ve kadınlar hayatlarıyla ilgili tüm kararları alabiliyor. bu sebeple kafalarında kurdukları aile biçimleri oluşmayınca hiç düşünmeden boşanmaya karar verebiliyorlar.

fatma taş-aile danışmanı:
çiftler birbirini iyi tanımalı

kadınlar en çok �eşimle iletişim kuramıyorum, akşam geliyor, yemek yiyor ve tv karşısında uyuyor, benimle ilgilenmiyor, beni dinlemiyor� diyerek eşlerini şikayet ediyor. bu durumda kadınlar kendilerini değersiz ve yetersiz hissediyor. sonuçta da cepheleşmeler başlıyor. erkekler ise en çok kadınların dağınık olmasından ve kendilerine bakmamalarından yakınıyor. nişanlılık sürecinde tarafların birbirlerine dürüst davranması gerekir. çiftlerin ayrılma sebeplerinden biri de ailelerin ilişkiye aşırı müdahalesi ve orta yolu bulma yerine kendi çocuğuna destek olması.

kezban hatemi-avukat:
en kötü barış, en iyi davadan iyidir

aile içi şiddet, eğitimsizlik, işsizlik, gelir dağılımının adaletsizliği, göç gibi etkenlerin yanı sıra medyanın son yıllardaki tutumu toplumda ahlaki çöküntü ve kültür erozyonu sonucu hâkim bir alt kültür oluştu. uzun süreli evliliklerden sonra boşanmalarda kadın şaşırıyor, panikliyor, toplum içindeki konumunu ve alıştığı yaşam tarzını kaybetmemek için boşanmak istemiyor ve daha fazla darbe alıyor. artık beğenilmediğini, yıprandığını çok daha çabuk idrak ediyor. 33 senelik meslek hayatımda en kötü sulhün en iyi davadan iyi olduğuna inandım hep.

tüm evli dostların bir ömür mutlu yaşaması dileklerimle..

sevgiler..

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Alt 11-07-2008, 10:44 PM   #2 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 0
57 Mesajinıza toplam 174 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
diksiyon is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: boşanmak isteyene bahane cok

haklısın arkadaşım .boşanmak isteyene bahane çok.bir odayı diğer odalardan sonra temizliyosun.ben önce topla diyorum.böyle bir bahaneyle eşimle boşanıyoruz.
diksiyon isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-07-2008, 11:14 PM   #3 (permalink)
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

shamanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 13,842
2,276 Mesajinıza toplam 13,392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute

sevgili diksiyoncum forumda ki katılımlarından takip ettiğim kadarıyla;
çok bilinçli ve eğrisini doğrusunu düşünerek karar verebilen güçlü karakterde bir insansın..

konu bir odanın önceliğine ya da sonralığına gelecek kadar uzadıysa mutlaka haklı ve doğru karar veriyorsundur..

bitirmek ya da devam etttirmek..
kararın hangi yönde olursa olsun.. umarım senin ve sevdiklerin için en doğru en kolay en mutlu şekilde gerçekleşir..

sevgiler..

Alt 12-07-2008, 12:22 AM   #4 (permalink)
hayalayaz
Guest

bardağı taşıran damlalar okadar küçük oluyorki...sonradan insan kendisine hayret ediyor..ya ben bu büyüklere katlandımda, bunu neden çekemedim diye..yok pişmanlık değil..sadece tahammül sınırını çizen çizgi çok ince olduğu için hayret duyuluyor..bizde çocuğun sünneti yemeklimi yemeksizmi olsun diye tartışmıştık...ertesi gün ben gittim avukata vekalet verdim...sonra geldim..düğün salonu tuttum...sonrada telefon ettim..çocuğun sünneti için düğün salonu tuttum şu kadar kaporo götürülcek..diye..ve çok önemsiz bi şeyi söylermiş gibi haaa dedim..seni boşamak içinde avukata vekalet verdim..inanmamış...fakat tam bir ay sonra pasaportu eline alınca ..çok acı geldi kendisine ..hala dumura uğramış vaziyette geziyor..benmi..bazen çocuk olmasa evlendiğimi bile hatırlamıycam..ya başarılı bir şekilde delete ettim yada başarılı bir şekilde bilinçaltının derinliklerine gömdüm..bilmiyorum çokda umursamıyorum..işin doğrusu..kendi çocuklarınla birlikte elin doğurduğunu ve yanlış yetiştirdiğini bakmak büyük sorumluluk...ben istifa etmeyi yeğledim..fakat sonradan dost olmayı bari becerdi..bu yüzden saygılı sevgiler ex ime..
Alt 12-07-2008, 06:13 AM   #5 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 0
57 Mesajinıza toplam 174 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
diksiyon is an unknown quantity at this point

halaa ayaktayım.uyku tutmadı.sizlere teşekkür ederim.birilerinin yanında olduğunu bilmek çok güzel.ailem için elimden geleni yaptığıma inanıyorum.tekrar teşekkürler.
diksiyon isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-07-2008, 11:57 AM   #6 (permalink)
hayalayaz
Guest

Alıntı:
diksiyon Nickli Üyeden Alıntı
halaa ayaktayım.uyku tutmadı.sizlere teşekkür ederim.birilerinin yanında olduğunu bilmek çok güzel.ailem için elimden geleni yaptığıma inanıyorum.tekrar teşekkürler.
yapabileceğin her şeyi yaptığına bende inanıyorum..biliyorum..biz kadınlar o kadar kolay pes etmeyiz..hatta bazen acaba bu kadar uzatmakla hatamı ediyoruz? diyede düşünüyorum ama, bir kararı verirken, etrafımızıda düşünerek verdiğimiz zaman bizim içimiz rahat ediyor..gözlerini ileriye dik..çok uzun vadeli olmasa bile geleceğini kafanda şekillendirmeye başla..bu senin hayatla birlikte akmanı kolaylaştıracaktır...sevgiler..
Alt 23-10-2010, 12:48 PM   #7 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 4
48 Mesajinıza toplam 210 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
altın saçlı kız will become famous soon enoughaltın saçlı kız will become famous soon enough
Standart Cevap: boşanmak isteyene bahane cok

Arkadaşlar bence en doğru kararı istatikler vermiyor.Oailede yaşanılanlar,yaşayanlar ortak karar verir.Dışardan konuşmak kolay oluyor.Ben evlyim zaman zaman bende boşanmayı düşünmedim değil.Bir çok nedenden dolayı vazgeçtim.Ama bana kalırsa sağlıklı olan eşlerin bunu konuşarak en doğru olanı yapmaları.Her kesim den insan anlaşamayarak boşanma kararı alabilir.Ülkemizde kadınların ekonomik ve sosyal nedenlerden dolayı böyle bir karar veremesi kavga gürültü evliliğini devam ettirmesine neden oluyor.Uzmanlarda basında çıkıp bizim ülkemizde boşanma sayısı diğerlerinden daha az diye övünüyorlar. İşler öyle göründüğü gibi değil.İyi kararlar hepinize......
altın saçlı kız isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-10-2010, 01:02 PM   #8 (permalink)
Moderator

Neptün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 8,580
1,263 Mesajinıza toplam 4,348 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Neptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to behold
Standart Cevap: Ynt: boşanmak isteyene bahane cok

şimdi bişey diycem ama benim için söylemesi kolay diyceksiniz

insan olan her durumda birbiriyle uyum içinde yaşayabilir. arada sevgi ve saygı varsa, anlayışlı davranarak ve özverili olarak neden insanlar anlaşamasın ki? her sorunun çözümü var. düşünerek her şeyin çözümünü bulabiliyoruz. ve şimdilerde hepimiz elinde bu telkin tarzında insanın davranış şeklini değiştirecek güzelleştirecek materyaller var. ve eğer biz bundan yararlanmayı bilirsek sorun kalır mı ki?

Bunca mutlu huzurlu insan birbirlerine deli gibi aşık olduklarından dolayı mı hala birlikte olabiliyorlar yoksa birbirlerini anlayarak ve birbirleriyle uyum içinde olmayı becererek mi?
Alt 23-10-2010, 01:56 PM   #9 (permalink)
Moderator

1,263 Mesajinıza toplam 4,348 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Neptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to behold

Birini sevmek zor değil ki. Sevmek zaten insanın doğasında olan bir duygu. Hatta insan sevgi üzerine kurulmuş. Bu yüzden sevmek zor değil. Bi insanı sevmiyorsan bakış açını değiştirip o insana olan duygularını da değiştirebilirsin. Bunu yapmak hiç de zor değil bence. Sadece biraz emek gerektiriyor. Sevmek insanın tabiatı. İstesen de istemsen de seversin sadece, ama bakış açını değiştirmediğin sürece sorunlar da sürekli peyda edecektir.
Alt 23-10-2010, 03:14 PM   #10 (permalink)
Moderator

sevgi saygıyı, saygı da sevgiyi doğuruyor. birinden birini yakalarsa öteki otomatik geliyor. etrafımızdaki boşanma olaylarından iyi ders çıkarabilmemiz lazım dediğin gibi.

Bookmarks

Seçenekler
Stil