Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Bilgelik Hikayeleri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=275)
-   -   Vicdani Sorumluluk - Siz olsanız hangisini yapardınız? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=616237)

justagirl 11-11-2010 09:46 AM

Vicdani Sorumluluk - Siz olsanız hangisini yapardınız?

Çok sevdiğim bir hikayeyi anlatmak sizinde fikirlerinizi almak istiyorum...

Kadının biri küçüklüğünden beri öteki alemle iletişim kurabiliyormuş. Günlerden birgün rüyasında, kurtarması gereken bir adam görmüş.

Ertesi gün tereddüt etmeden adamı aramaya koyulmuş. Aynı gece rüyasında adamı kurtardığını görmüş. Ama rüyası orda bitmemiş, adamın kurtulduktan sonra yanlışlıkla kızının kullandığı arabaya çarparak ölümüne sebep vereceğini görmüş.

Kan ter içinde uyanmış, ne yapacağını bilememiş bir yanda biricik kızı, diğer yanda kurtarması gereken iyi bir adam. "Kader" demiş kendi kendine, "Hayat seçimlerden ibarettir ve ben sonucu ne olursa olsun seçimimin arkasındayım." İkilemde kalan kadın yine de adamı aramaya devam etmiş ve bulmuş.

Adama başına gelecekleri bir bir anlatarak, her şeye rağmen onu kurtarmaya çalışmış. Kurtulduktan sonra kendi kızının katili olacağını da söylemiş adama.
Adam şaşırmış. "Öz kızını öldüreceğimi bile bile neden beni kurtarmaya çalışıyorsun?"
Kadın cevap vermiş, "Çünkü ben Tanrı'ya inanıyorum. Seni kurtarmam istendiyse, daha büyük bir amaca hizmet etmen gerekiyordur."

Adam kadının dediklerini harfiyen uygulamış ve ölmekten kurtulmuş.
Kurtulduktan sonra yaptığı ilk şey arabasını satmak olmuş. Arabasını satmış, taksiye bile binmemiş ki hayatını kurtaran kadının kızına zarar veremesin...
Gerçekten de kadının kızına zarar veren o olmamış.
Kız, yine kadının gördüğü tarihte ölmüş.
Ancak araba kazasıyla değil, evde rahat uykusunda...

Ben çok severim bu hikayeyi. Çünkü kadın öyle bir ikilemde kalıyor ki...
Ahlaki bir ikilem.
Ne yaparsa yapsın vicdani bir sorumluluğun altına girecek. Ama bana göre de doğru olanı yaptı. Çünkü hikayenin sonunda da olduğu gibi kız her halukarda öldü. Yani olacak oldu.

Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Siz olsanız ne yapardınız?
Sevgilerimle...

nazendem 11-11-2010 04:55 PM

Cevap: Vicdani Sorumluluk - Siz olsanız hangisini yapardınız?

Ben okadar erdemli olabileceğimi sanmıyorum.Sanırım ben kızımı kurtarmayı seçerdim.

bigokyanus 11-11-2010 05:05 PM

Adamı bulmaya çalışmaz karşıma çıktığında kurtulması benden olacaksa , kurtulması için elimden geleni yapardım.

stargoldd 18-11-2010 04:57 PM

Arkadaşlar dikkat edelim bütün hayatımız biz farkında olmadan hayatımızı etkileyecek ikilemlerle geçiyor....

bluegirlx 18-11-2010 05:16 PM

ölümün tarihi bellidirr..eğer bize bir mesaj geliyorsa da bunun mutlaka bir sebebi vardırr..biz mesajları dinlemeli gereğini yapmalıyız..mesajları tam ve net alabilmek içinse bir şart vardır..çevremizdeki içimizdeki gürültüyü susturmak...çok televizyon izlemeyerek..gereksiz tartışmalardan kaçınarak..çok gezip sabah pozitif uyanıp düzene güvenerek başlaya biliriz diye düşünüyorumm..

WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:03 AM.