Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Aile Çocuk ve Ev Hali Klubü > Bebek Sağlığı

Uyarılar

Bebek Sağlığı bebeğin sağlıklı gelişimi, bebeklerin sağlıklı beslenmesi, bebek çocuk sağlığı, bebek sağlığı, anne bebek sağlığı, bebeğin sağlığı, yenidoğan bebek sağlığı, bebek ayak sağlığı, anne karnında bebek sağlığı, bebek saglığı, sağlıklı bebek, bebeklerin sağlığı, yeni doğan bebek sağlığı, sağlıklı bebekler, hamilelikte bebek sağlığı, bebek sağlığı ve bakımı, bebek sağlığı ve gelişimi, bebek sağlığı ve beslenmesi, anne ve bebek sağlığı

Masaj yapılan bebekler uyanık oluyor

Aile Çocuk ve Ev Hali Klubü ve Bebek Sağlığı Masaj yapılan bebekler uyanık oluyor Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Çocuğu ile ilişkileri kopuk annelerin dünyaya getirdikleri bebeklerin büyüme geriliği gösterdiği belli bir süre masaj yapılan bebeklerin ise daha aktif ve uyanık oldukları belirtildi. Bursa Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. İsmail Özcan "Berlin Üniversitesi'nde başlarına masaj uygulanan kurbağaların ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Bebek Sağlığı telkin cd indir izle İstanbul Bebek Sağlığı nerededir kimdir Bebek Sağlığı çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Bebek Sağlığı hipnoz Bebek Sağlığı olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Bebek Sağlığı hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Bebek Sağlığı kuantum düşünce kitap haberi

Masaj yapılan bebekler uyanık oluyor

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 08-03-2009, 01:23 PM   #1 (permalink)
Administrators
Zerynthia

Işıldayan Safir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 49,758
6,229 Mesajinıza toplam 25,545 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond repute
Standart Masaj yapılan bebekler uyanık oluyor

Çocuğu ile ilişkileri kopuk annelerin dünyaya getirdikleri bebeklerin büyüme geriliği gösterdiği belli bir süre masaj yapılan bebeklerin ise daha aktif ve uyanık oldukları belirtildi.

Bursa Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. İsmail Özcan "Berlin Üniversitesi'nde başlarına masaj uygulanan kurbağaların daha aktif ve kuvvetli olduğu ortaya konmuştur. 1940'lı yıllarda bebeklerin sıkça kucaklanmasının solunumu ve dolaşımı uyardığı zayıf ve düzensiz solunumun düzelmesine katkıda bulunduğu yönündeki araştırmalar vardır." dedi.

Tensel temasın ve masajın yaşam kalitesini arttırdığını aktaran Uz. Dr. Özcan çocuğu ile ilişkileri kopuk annelerden doğan bebeklerin büyüme geriliği gösterdiğini kaydetti. Masaj yapmanın bebeğin kolay kilo almasına olanak sağladığını vurgulayan Özcan şöyle devam etti: "Belli bir süre masaj yapılan ve yalnızca beşikte sallanan bebekler karşılaştırıldığında masaj uygulananların daha aktif daha uyanık oldukları daha az ağladıkları görülmüştür. Masaj uygulanan bebeklerin daha fazla kilo aldıkları daha kolay uykuya daldıkları ve anneleri ile yüz yüze geldiklerinde daha yakın davranışlar sergiledikleri gözlenmiştir."

Tensel temasın anne üzerinde de olumlu etkileri olduğunu dile getiren Özcan bebeğe dokunma sırasında annenin rahatlaması ve sütünün artmasına yardımcı olduğunu ayrıca anne-bebek arasındaki bağın güçlenmesinde önemli rol oynadığını vurguladı. Bebeğe sevgi ve şefkatle dokunma gelişimini hızlandırdığına dikkat çeken Özan masajın rahatlama sağladığını bebeğin ileride karşılaşacağı zorluklarla baş etmesinde de önemli bir avantaj sağladığını kaydetti.

Dr. Özcan bebeğe masaj yapılırken dikkat edilmesi gereken hususları ise şöyle sıraladı: "Masaj yapılan oda ılık olmalıdır. Masajı bebek çıplakken yapmaya çalışın. Eliniz hafif yağlı olsun. Hafif dokunuşlarla başlayın ve ilerleyen dakikalarda biraz bastırarak masaj yapın. Ona vücudunu tanıtın ve masaj yaparken gülümseyin. Rahatlaması için ne yaptığınız anlatın." son yıllarda bebeklerde masajın tedavi amaçlı kullanımı üzerine araştırmalar yapıldığını hatırlattı. Özcan

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Alt 17-06-2009, 12:14 PM   #2 (permalink)
Teğmen

aquariel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 407
114 Mesajinıza toplam 631 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
aquariel will become famous soon enoughaquariel will become famous soon enough
Standart Cevap: Masaj yapılan bebekler uyanık oluyor

Tsk'ler, eline, emegine saglik WaMPIReLLa,
Ben ogluma bebekliginden beri banyo sonrasi surekli masaj yapiyorum. Simdi de uyumadan once mutlaka masaj yapiyorum ya da hafif hafif ovuyorum. Universitede okurken bir arkadasimin esi ameliyat olmustu. 4 bebekleri vardi. En buyuk cocuklari 3 yasinda, ucuzler de 8 aylikti. 3 yasindaki cocuk durmuyor diye ona hem masaj yaptim, hem de yuzunu, saclarini yavas yavas ovdum. Cok hosuna gitmisti. Benim onu sakinlestirdigimi duyan annesi nasil yaptigimi sordu, anlatinca ne dedi biliyor musun; sen deli misin erkek cocuk oksanmaz onu sapik yapacaksin. 1 hafta boyunca uzuntuden uyku uyumadim. Meditasyon hocamdan masaji ogrenmistim e sapik olunmayacagini biliyordum. Bu arada arkadasim da esinin etkisinde kalarak birkac kisi ile olayi paylasmis. Psikolojik gelisim dersini birlikte aliyorduk. Hocama durumu anlattim ve ; ne dersiniz bu cocuk sapik olabilir mi? dedim.
Kadin guldu ve dedi ki; bu dusuncede olan anne sapik.Bir cocugu ne kadar sever, oksar ve masaj yaparsaniz o cocugun kendisine guveni o kadar artar ve mutlu olur. Tabii arkadas ders cikisi ozur diledi :-))
Bu yazi beni bir kez daha mutlu etti. Cocugun gelisimi sadece oyunla olmuyor, sevgiyi de yogun bir sekilde hissetmeli....
Alt 15-03-2010, 10:00 PM   #3 (permalink)
Teğmen

doremifasolasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 525
131 Mesajinıza toplam 687 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
doremifasolasi is an unknown quantity at this point

teşekkürler ben de buradan okuduğum bir kitabı paylaşmak istiyorum. 5 sevigi dili ısrarla tavsiye ediyorum sistem yayınlarından çıkmış bir kitap. sadece çocukların değil yetişkinlerin de sevildiğini hissetmelerinin yöntemi çok güzel anlatılmış sevgi deposu nasıl doldurulur gerçekten harikaydı.
Alt 15-05-2010, 12:29 PM   #4 (permalink)
Administrators
Zerynthia

Işıldayan Safir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 49,758
6,229 Mesajinıza toplam 25,545 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond repute

Alıntı:
aquariel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Tsk'ler, eline, emegine saglik WaMPIReLLa,
Ben ogluma bebekliginden beri banyo sonrasi surekli masaj yapiyorum. Simdi de uyumadan once mutlaka masaj yapiyorum ya da hafif hafif ovuyorum. Universitede okurken bir arkadasimin esi ameliyat olmustu. 4 bebekleri vardi. En buyuk cocuklari 3 yasinda, ucuzler de 8 aylikti. 3 yasindaki cocuk durmuyor diye ona hem masaj yaptim, hem de yuzunu, saclarini yavas yavas ovdum. Cok hosuna gitmisti. Benim onu sakinlestirdigimi duyan annesi nasil yaptigimi sordu, anlatinca ne dedi biliyor musun; sen deli misin erkek cocuk oksanmaz onu sapik yapacaksin. 1 hafta boyunca uzuntuden uyku uyumadim. Meditasyon hocamdan masaji ogrenmistim e sapik olunmayacagini biliyordum. Bu arada arkadasim da esinin etkisinde kalarak birkac kisi ile olayi paylasmis. Psikolojik gelisim dersini birlikte aliyorduk. Hocama durumu anlattim ve ; ne dersiniz bu cocuk sapik olabilir mi? dedim.
Kadin guldu ve dedi ki; bu dusuncede olan anne sapik.Bir cocugu ne kadar sever, oksar ve masaj yaparsaniz o cocugun kendisine guveni o kadar artar ve mutlu olur. Tabii arkadas ders cikisi ozur diledi :-))
Bu yazi beni bir kez daha mutlu etti. Cocugun gelisimi sadece oyunla olmuyor, sevgiyi de yogun bir sekilde hissetmeli....
Çok ilginç bir düşünce gerçekten. Çocuk sapık olmasın diye sarılmamak ve öpmemek lazım o zaman. Hocanın söylediği şey çok doğru. Ayrıca bu konuda yapılan araştırmalarda dokunularak sevilen çocuklar -yani masaj yapmanız, ona sarılmanız, öpmeniz vb.- diğer çocuklara göre duygusal olarak daha iyi gelişiyorlar.

Sevgiler...
Alt 16-05-2010, 12:32 AM   #5 (permalink)
Yüzbaşı

Tesekkür: 28,333
833 Mesajinıza toplam 3,182 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
arca is a splendid one to beholdarca is a splendid one to beholdarca is a splendid one to beholdarca is a splendid one to beholdarca is a splendid one to beholdarca is a splendid one to beholdarca is a splendid one to behold

şu anda ikinci çocuğuma hamileyim. onu bir an önce kucağıma almak öpmek okşamak ona sıkı sıkı sarılmak istiyorum. Hiçbir anne çocuğunu bu saf ilgi ve sevgiden mahrum bırakamaz. Anne bebek sapık bu üç kelime bir cümle oluşturmaz hiçbir zaman.
arca isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 19-05-2010, 09:45 AM   #6 (permalink)
senarist
Guest

mantıklı..:)
Alt 03-06-2010, 08:28 PM   #7 (permalink)
Binbaşı

yelda_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 5,695
1,082 Mesajinıza toplam 3,997 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
yelda_k is just really niceyelda_k is just really niceyelda_k is just really niceyelda_k is just really nice

ewet dogru bılgı

bir varmış birde bakmışsınki yok olmuş
yelda_k isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-06-2010, 10:20 PM   #8 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 673
413 Mesajinıza toplam 1,740 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Houner will become famous soon enoughHouner will become famous soon enough

Alıntı:
arca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
şu anda ikinci çocuğuma hamileyim. onu bir an önce kucağıma almak öpmek okşamak ona sıkı sıkı sarılmak istiyorum. Hiçbir anne çocuğunu bu saf ilgi ve sevgiden mahrum bırakamaz. Anne bebek sapık bu üç kelime bir cümle oluşturmaz hiçbir zaman.
kesinlikle katılıyorumm.... Anne sevgi Babada güçtür bu ikisinin eksikliği kişide sorunlara yol açıyor
Alt 26-08-2010, 10:07 PM   #9 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 5,442
239 Mesajinıza toplam 759 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
scouter will become famous soon enoughscouter will become famous soon enough

Arkadaşlar benim 1,5 yaşında bir yeğenim var. Doğduğu günden beri annesi her akşam banyodan sonra onu büyük bir sevgiyle okşuyor, öpüyor ve masaj yapıyor. İnanın kendisi ile o kadar barışık bir çocuk olarak yetişti ki... Çünkü sevildiğinden ve korunduğundan emin... Sürekli gözlerinin içi gülüyor...Bence çocukların sevgiyi ve güveni hissederek büyümeleri onlara çok şey katıyor.

Dönmektir sanırsın marifet. Arş dönüyor,yıldızlar dönüyor dersin : zahiridir gördüğün, zahirde dönersin. Marifet dönmek değil bulmaktır. Bilesin...
Hz.Mevlana....
scouter isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Etiketler
bebekler, masaj, oluyor, uyanik, yapilan

Seçenekler
Stil