Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31-03-2016, 11:29 AM   #6 (permalink)
KıpçakBeyi
Üsteğmen

Tesekkür: 195
198 Mesajinıza toplam 252 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
KıpçakBeyi is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Ygs'ye hazırlanıyorum (Günlük)

Ne güzeldi öğrencilik.O zamanlar bana da söylenince kızıyordum , kabullenemiyordum.

Sınav kötü geçince : Sınavım kötü geldi , hoca iyi not vermedi.

Sınav iyi geçince :Sınavdan .... puan aldım.

Gelenekselleşmiş not sorma mizansenimiz.

Annem:Okul bitecek sizin sınavlar hala açıklanmadı mı
Ben:Yok anne hoca okumadı.
Annem:Dönemin ortasındayız ilk sınavlar nasıl açıklanmadı.
Ben:Ha ilk sınavlar mı galiba açıklandıydı.
Ben (İlk okul 4. sınıf):Anne galiba 55 aldım
Annem:Ne o kadar düşük mü?
Ben(Zaten sınav açıklanalı aylar olmuş mecburen geçiştirme politikaları işlemez halde).Üç aldım anne.(Sanki 55-69 fark edecek)
Ben :Net hatırlamıyorum öyle bir şeydi.
Annem:Niye yazmıyorsun onları defterine(Düşük notu zaten unutmaya çalışıyorum kabus gibi neden yazayım.)
Annem:Sen derslerine çalışmıyorsun sen okumayacaksın .....(epey uzun)
Ben :Anne Mehmet 17 aldı , Ahmet 30 aldı.Sınıfta benden düşük bir sürü kişi var.
Annem:Bana ne Ahmet Mehmetten.
Ben:Bla bla...yaratıcı zekayla ne gelir ve bu durumu geçiştirebilecekse onlar söylenir.)

Her dönem üç kere yaşardık.İkinci sınıftan yedinci sınıfa kadar.Şimdi epey gülerek hatırlıyorum.

Sınava hazırlanan herkese başarılar diliyorum.Az dizi izleyin çok ders çalışın ya da aslında sosyal medyaya az takılın mı demeliyim.Bizim zamanımızda televizyondu.

Kulak asmadık.Düzenli çalıştığınız sürece sorun yok her şeyi yapabilirsiniz ama bu sınava birinci sınıftan başlayarak çalışmak lazım.Ben son sene yüzümü ÖSS'ye çevirdim kendi sınıfım te birinci sınıftan bu sınava hazırlananlarla doluydu.

Ha böyle bir şey yapmadıysanız ve ilk üç seneyi pas geçtiyseniz kafanıza takmayın.Böyle durumda yapılacak en son şey kendiniz suçlamak ya da birinin sizi suçlaması.

Lise sonda tek bir sene giren ve bana ilham olan matematik hocam vardı.Anneme veli toplantısında şöyle demişti.Evet temeli olmayabilir yapacak bir şey yok.Bu andan itibaren önüne bakacak ve çok çalışıp , ders alıp o eksiği kapatmaya çalışacak.

Mesaj açıktı.Geçmişi geçmişte bırak yapacağın şeye odaklan.
KıpçakBeyi isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla