Farkımız

Ritmotrans Farkı

Subliminal CD ‘ler kişisel gelişim kasetlerinin bir işe yaramadığı konusunda bir önyargıya sahipseniz; buna cevabım senelerce bu mp3 leri denemiş ve hiçbir sonuç alamamış bir kişi olarak “Haklısınız” olacaktır.Bu yazıda Ritmotrans’ın neden farklı olduğunu ilgili resimlerle biraz olsun anlatmaya çalıştım.

Ritmotrans farkını anlayabilmek için bu resime iyi bakınız. Normalde yurtdışında kullanılan subliminal telkinlerde sözler bilinç ile bilinçaltını ayıran kritik filitreye takılmakta ve geri dönmektedir.Ancak filtreye çarpan bu telkinleri dinlerken bazıları geçici rahatlama hissetmekte bazıları ise bir kaç kez dinledikten sonra kaldırıp bir kenara  koymaktadırlar.Aynı şekilde yurtiçinde üretilen CD’ler yurtdışındakiler ile aynı teknikler ile üretildiği için kritik filtre telkinlerin bilinçaltına ulaşmasını engellemektedir.Resimde görülüyor…

Bazı insanlarda kritik filtre yani dirençler çok daha zayıf iken bazı insanlarda bu filtreyi aşabilmek zordur. Yurtdışında üretilen kişisel gelişim CD’leri  çok da başarılı olamamaktadır. Bu nedenle hemen hemen hiç birinin forum paylaşım sitesi yoktur. Sadece bir kaç yorumu sitelerinde yayınlamaktadırlar. Oysa bu CD ‘lerin faydasını görenlerden daha fazla hiçbir etki göremeyenler vardır.

Sadece bu portal’da ritimli okuma tekniği uygulanmaktadır. Bu teknik sayesinde kritik filtre aşılmakta ve bilinçaltına ulaşılması sağlanmaktadır. Ritomtrans başarı oranı %90 ların çok üzerindedir. Kritik filtrenin aşılmadığı kişi sayısı aşılan kişi sayısına göre ihmal edilecek düzeydedir.Resimde gösterildiği gibi Ritmotrans bu filtreyi aşmaktadır.

Subliminal teknikler tek başına kritik filtreyi aşamadıkları için değişime neden olmak yerine rahatlamaya neden olmaktadırlar. Etkileri sınırlı kalmaktadır. Ritmotrans ise bu filtreyi aştığı için değişimler rahatlamanın ötesinde davranış değişikliği olarak ortaya çıkmaktadır. Resimde ifade edilmeye çalışıldığı gibi bilinçaltına ulaşan telkinler hem bilinçaltında hem bilinçüstünde etkilerini hissettirmeye devam etmektedirler.

Telkinli mp3’leri dinleyen bazı kişiler değişimi dinlemeye başladıktan yarım saat sonra hissedebilmektedirler. Özellikle mutluluk telkini metni birkaç cümleden oluştuğu için daha çabuk etki etmektedir. Diğer telkin metinleri bir ya da birkaç sayfadan oluştuğu için etki etme süreleri kişinin direncine ve tekrar etme sayısına göre birkaç günden 2 haftaya kadar uzayabilmektedir.

Ritmotrans rahatlama amaçlı değildir. Ritmotrans plasebo değildir. Ritmotrans  bilinçaltına ulaşır ve kalıcı  değişim sağlar.

Özetle değişim iyi amaçla da olsa bu spor yapmak olabilir,sigara bırakmak olabilir,daha düzenli olmak,yabancı dil öğrenmek, gibi yüzlerce konu için geçerlidir. Beyin değişime karşı koyar.Ritmotrans ise bu dirençleri aşarak değişimin daha hızlı olamasını ve kalıcı olmasını sağlar

14 YORUMLAR

 1. mehtap

  Sagol be kardesim senin cd sayesinde iyilestim.allah senden razi olsun.o eski huzuruma kavustum.sana sadece sunu derim.allah seni sevdiklerine bagislasin.

 2. Xalikanlı Delal

  Bende bun yeni yeni araştırmaya başlıyorum hayırlısı bakalım.

 3. duygu serdaroglu

  bu müziklermi degistrıyo ınsanı anlamadm

 4. esra efetürk

  değişim başladııı.. hadi baklım hayırlısı 🙂

 5. sumbul

  Ağustos 01, 2007
  merhaba

  bende bana ozel cd istiyorum.istendigi taktirde cd ne kadar sure icinde azirlanip gonderiliyor bunu ogrenmek istiyorum.Saygilarimla

 6. türker

  Eylül 02, 2010
  bende yeni üye oldum fakat birkaç gündür bende mide bulantısı baş dönmesi oluyor smilies/sad.gifacaba etkisimi oluyor bilgilendirirseniz sevinirim bu arada sindirim sistemim çalışmaya başladı tşk.

 7. yas_min

  Mart 16, 2009
  Öncelikle emeginize saglik demek isterim.
  Siteyi dün reiki hocamdan ögrendim. Kendimle o kadar problemim varki, nereden ve nasil baslamaliyim pekte bilmiyorum.Reiki hocam hep yanimda , ona tekrar tsk etmek isterim.

  Yazdiginiz yani verdiginiz örneklerde çok güzel . Sunu anladim: istedigin herseyi yapabilirsin…
  Soyle bir durum var, cogu seyin farkindayim, yapmam gereken seyler var bunuda biliyorum…kisacasi teori super fakat pratik berbat …yani bir turlu “action” yapamiyorum

  Tabiki siteye dun uye oldum, henuz cok yeniyim, ogrenecegim çok bilgiler var , bundan eminim…

  SEVGIMLE KALIN
  yasemin

 8. DENİZ

  Nisan 16, 2009
  Selam Öncelikle Çok Teşekkürler Cdleri bizimlede paylaştığınız için yaklaşık 1 haftadır dinliyorum. Daha olumlu düşünmeyide aklımdan hiç çıkarmıyorum müziklerde çok güzel emeğinize yüreğinize sağlık.

 9. gulsen

  Kasım 26, 2009
  bende siteye bugun uye oldum nlp dersleri aldım kuantum kitabları okudum gercekten uzun sureli olmuyor duşuncelerdeki mutluluk sizin siteyi inceliyorum cd lerinizi ve muziklerinizi nasıl dinliyebilirim yardımcı olursanız memnun olurum .şimdiden teşekrederim.

 10. yenilenme

  Mart 15, 2010
  sitenize yeni üye oldum. aslında pozitif düşünceliyim fakat ard ardayaşadığım olumsuzlıklar beni korkak, kendine güvenin olmayan, erteleyen, biri yaptı. kötü bir evlilik sürecine uzun yıllar tahammül ettim yıprandım şimdi boşanma davalarıyla uğraşıyorum hakkım olanı gasbeden çocuklarının hakkı olanı dahi kaçırmaya çalışan biriyle ugraşmak beni mutsuz ediyor. aynı zamanda babamın kanser illetinin en son evresinde oluşu ve yaşadıkları sıkıntılarına çözüm bulamamamda beni çok zorluyor. tesadüfen sitenize ulaştım dilerim bende sizin ışığınızla hayatımda güzellikleri heyecanı yeniden yakalayabilirim. emekleriniz için teşekkürler.

 11. mehmet

  Aralık 27, 2010
  başka bir konuyu araştırırken sitenize rastladım.önce dikkatimi çekmedi sıradan bir gelişim sitesi zannettim.giriş sayfanızdaki müziği dinleyip dinlememe konusunda tereddüt ettim.daha doğrusu çekindim.ritmo trans kelimesi ilgimi çekti.herşeye rağmen müziği açayım dedim.açtım değişik geldi.dinledikçe bilmiyorum birşeyler hissetmeye başladım.müzikten sonra sitenizi daha ayrıntılı incelemeye başladım.daha önceden buna benzer şeyler duymuştum.daha da ilgilenmeye başladım.24 saat olmasına rağmen telkinmüzikleriniz ruhumun derinliklerinde bir şeyleri harekete geçirdiğini fark ettim.devam edeceğim.olumlu gelişmeler olursa buradan sizinle paylaşırım.hoşçakalın.mutlu kalın.

 12. Ümit

  Şubat 10, 2011
  Daha 18 yaşımdayım ama bu sosyal fobi yedi bitirdi beni inşallah bu müzikler işe yarar.Atakan Bey’in bir art niyeti olduğunu zannetmiyorum.İnşallah öyledir,öyle değilse bile Allah izin vermeden kimse kimseye birşey yapamaz,yapsada cezasını bulur.Elbet bir yerlerden çıkar.Güzel bir amaç varsa ki eğer Allah Razı Olsun demek düşer banada…

 13. hanımeli

  Şubat 19, 2011
  sitenizle tanışalı henüz 2 gün oldu karamsar olduğum bir döneme denk geldi ve ilaç etkisi yaptı sitede okuduğum yorumlar beni sevindirdi. ben 7 yıldır bir türlü iç huzurumu bulamadım gitmediğim doktor kalmadı sürekli gergin ,stresliyim ve arada bir, depresif ve sinirli,stresli hallerim artıyo. inşallah bu site bana ve benim gibi insanlara şifa vesilesi olur. farklılıklar olursa yazacağım inşallah. günümüzde maddiyatın önemli olduğu bu zamanda insanlığı düşünerek yaptığınız bu cömertlikten dolayı sizi kutlarım. Allah sizden razı olsun ve sizleri daha iyi etsin.

 14. ASİL

  Eylül 18, 2011
  ÇOK TEŞEKKÜRLER ELİNİZE SAĞLIK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here