Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Zona (http://www.hayatimdegisti.com/forum/zona/)
-   -   ZONA (http://www.hayatimdegisti.com/forum/zona/2101-zona.html)

tulu 02-09-2007 12:24 AM

ZONA

Forumun üyelerinin genç yaşlarda olmasından kaynaklanan bir konu eksik kalmış diye düşündüm.Annem geçirdi, o nedenle biliyorum bu hastalığı.Halk arasında sıkıntıdan olduğu söylense de, kazın ayağı su çiçeğine çarpıyor. b456

"Bu hastalık genelde çocukluk çağında su çiçeği virüsünün (mikrobunun)sinirlere yerleşerek yıllar sonra kendiliğinden büyük bir nedenle de vücudun savunma mekanizması bozulunca tekrarlayan bir hastalıktır.

Daha çok kişinin göğüs ve sırt bölgelerinde görülür.Ender olarak boyun,bel ve baş bölgesinde de görülebilir.Bu hastalık döküntülü bir hastalıktır.Bu döküntüler aşırı ağrılı ve dokunmaya çok hassastır.Hastada ender de olsa ateş ve halsizlik olabilir.Döküntüler yaklaşık 10 gün sonra kabuklanır.Sağlıklı kişilerde 2-3 hafta içinde lezyon kayıp olur.Bazen döküntüler uzun süre etkisini gösterebilir.

Bu hastalığın en rahatsız edici yanı çok şiddetli batıcı ve yanıcı ağrı dokunmakla artan hassasiyettir.Bazen döküntü iyileştikten sonra da uzun süre bu ağrılar devam eder.Bu durumu post herpetik nevralji denir.

Bu hastalık sadece ağrı yapmaz.Kişinin hayatını ve hayati organlarını etkileyen hasarlara da sebep olabilir.

Örneğin baş bölgesinde en çok göz tutulur.Önlem alınmazsa körlüğe gidebilen durumlar olur.

Yine bazen bu hastalıktan dolayı felç gelişebilir.Özellikle döküntünün olduğu ilk 3 ile 5 hafta arasında felç geçirme olasılığı vardır.Bu felç kas güçsüzlüğü şeklindedir."

avi907 02-09-2007 01:13 AM

Ynt: ZONA

paylaşımın için teşekkürler Kurby

eylo 02-09-2007 07:19 AM

paylaşım için teşekkürler kurby bir iki eklemede ben yapayım.
zona halk arasında gece yanığı olarakda bilinmektedir.zonada döküntüler orta hattın sağ veya sol tarafında belli bir kuşak şeklinde yerleşir.tüm vücutta olması çok nadirdir.
tedavisine erken dönemde başlandığında çeşitli ilaçlarla hasta daha çabuk rahatlatılabilmektedir.

izmirli035 10-12-2007 02:15 PM

ben daha once gecirdim, ve doktor bana" sen bu aciya nasil dayandin?" diye sormustu, ve sadece B vitamini almam gerektigin soylemisti. simdi ayni yerden bir daha oldu hele diyorum sag kurek kemigim ne kadar cok agriyor gecen aynaya baktim kirmizi bir leke var tam orda eczaneden B vitamini almaliyim... kiss3

hadi sglikli gunler cat3500

elif.naz 29-03-2008 04:05 PM

Paylaşımınız için çok teşekkürler, gerçekten çok önemli bir rahatsızlık.
Bende de sürekli çıkıyor bu lanet olası şey, göz çevresinde ve alnımda, izleri de var. Sıkıntının üzerine ufak bir halsizlik yetiyor.
Ayrıca bu hastalık için sadece B vitamini yeterli değil. Özel kremi ve hapları var, bunları kullanırsanız iyileşmeniz daha kısa sürede ve kolay olur.... mlk34

Herkese sağlıklı günler...

!b0 02-07-2008 12:20 AM

ahhhhh ahhh ne iğrenç birşeymiş agl34 bu Allah kimseye vermesin bugün doktora gittim ilaç verdi. Zona geçiren arkadaşlar, kaç gün sonra tamamen iyileştiniz ?? 88a çok kötüyümmmmm sigrt56

pofuduk 26-11-2008 10:12 AM

Ben de 16 yaşında geçirdim.Basit bir kaşıntı gibi başlıyor, sinek ısırığı gibi.Ama ben Kasımda geçirmiştim.Kaşındıkça kaşınıyor.Özellikle gece çok rahatsızlık veriyor.Duş alınca hafif bir rahatlama hissediyorsunuz.Ama sonra yine başlıyor.Benim karnımda ve sırtımda çıkmıştı...Ben anlamadım rahatsızlık geçirdiğimi.Annem sen bişi çıkarıyorsun dedi.Anne ben her hastalığı geçirdim, imkansız dedim.Önem vermedim.Tam da sınav günleriydi.Annem git doktora diye söylenmeye başladı.Sonra inandım ve gittim.Dahiliyeciye gösterdim bu suçiçeğine benzer bir virüs dedi.Sonra cildiyeciye gittim.Hap kullanmadım galiba, sadece özel kremler kullandım...Eczanede yaptılar.Yaralar önce üzeri sivilcelenmeye başlıyor, sonra imkanı yok kaşımak isteseniz de kaşıyamıyorsunuz.O sivilcelenme dönemi berbattı...Neyse tedaviye kısa sürede yanıt verdim ama hala izlerini taşıyorum zonanın.

superisi81 11-05-2009 03:40 PM

Cevap: ZONA

zona gerçekten de çok ağrı ve acı veren bir rahatsızlık.benim kolumda çıkmıştı ve ellerime atladı.o dönem küçük bebeğim olduğu için ona geçmesinden çok korktum.ayrıca emzirme dönemi olduğu için kortizonlu ilaç vermeleri gerekiyor.bebk olduğu için sadece kremini kullandım.ama geçte olsa iyileşti.sıkıntı ve stres ile açığa çıkıyor.birde b vitamini eksikliğinde de durumla karşı karşıyasınız.

asideniz 09-02-2011 04:48 PM

geçiren arkadaşlara geçmiş olsun bende geçen sene geçirmiştim sıkıntıdan ve stresten oluyomuş . özellikle akşamları daha kötü olan acısı giderek artan bişiydi .kremi bile zor sürüyordum acıdan . iyileşmenizi diliyorum

aşk kırıntısı 23-04-2011 01:32 AM

gerçekten zor bir hastalık ...geçen sene belimde çıkmıştı...hem bedenim hem de ruhumun çok yorulduğu bir dönemdeydim...ilk başta ağrı vardı şiddetli 3.gün kıpkırmızı oldu ve yanmalar şiddetlendi...bu yanmayı tarif edemiyorum çok acı vericiydi...doktorum bana beni yorucak herşeyden uzak durmamı söyledi...b vitamini eksikliği ve ruhsal sıkıntıyla oluştuğunu biliyorum...krem ,pansuman ve benexol hapımla 4 hafta sonra kendime geldim...ama izi var ve yine tekrarlamasından çok korkuyorum ..valla çeken bilir bu hastalığı...insanı mahvediyor:(

WEZ Format +3. Şuan Saat: 07:55 PM.