Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Zaman Yönetimi (http://www.hayatimdegisti.com/forum/zaman-yonetimi/)
-   -   24 ALTIN PARA (http://www.hayatimdegisti.com/forum/zaman-yonetimi/1969-24-altin-para.html)

hayatimdegisti 22-08-2007 02:40 AM

24 ALTIN PARA

24 ALTIN PARA

Yeni tanıştığım bir arkadaşımın yaşamak için altı aylık bir ömrü kalmıştı. Fakat onun hayata bakış açısı henüz yeni şekillenmeye başlamıştı. İnanılmaz pozitif düşünen, hayata olumlu bakan biriydi. Ona hayatında bu kadar kısa bir zaman kaldığı halde nasıl bu kadar pozitif bir insan olabildiğini sordum. Düşüncelerini bana şu şekilde anlattı:

"Her gün uyandığımda 24 tane altın paramın olduğuna inanırım.Günün her bir saati için bir tane altın param vardır. Bu paraların bir kısmını yemek yemek, uyumak, ailemle vakit geçirmek ve günlük sorumluluklarımı yerine getirmek için kullanmalıyım. Ben bu paraların bir kısmını kendi eğlencem ve de başkalarına yardım etmek için kullanmayı seçtim. Eğer hayatımda bir şeyler ertelediysem bir miktar param kalıyor ancak bunları büyük bir titizlikle harcamalıyım.Her güne sadece 24 altınla başlayabiliyorum fazla değil.Bunu dikkatlice harcamalıyım."

Ne kadar değerli bir hayat dersidir bu bizler için.Çok telaşlı, koşturmacali hayatlar yaşıyoruz. Oysa dünyada hiç bir zaman doğru şeyleri yapmak için doğru bir zaman olmayacaktır. Bu yüzden bizler de gelecek nesil çocuklarımız da gün içinde sahip olduğumuz altın paraları bilgece, titizlikle harcamayı öğrenmiş olmalıyız.

Altınlar için bazı küçük ipuçları verecek olursam:

-İhtiyacı olan birisine, o yardım isteğini dile getirmeden yardım edin.

-Yeni bir kitaba yada aklınızda olan yeni bir projeye başlayın.

-Kendinize, ödevlerinize fazladan otuz dakika zaman ayırın.

Şu soruları düşünün;

-Dün gün içinde sahip olduğunuz 24 altınınızı nasıl harcadınız? Peki bugün?

-Ailenizle ya da arkadaşlarınızla sadece bir gün için sahip olabileceğiniz 24 altınınızı nasıl en iyi şekilde kullanabileceğinizle ilgili fikir alışverişinde bulundunuz mu?

Şunu hiçbir zaman unutmayın:" Doğru şeyleri yapmak için doğru zamandasınız..."

Yabancı Kaynak: selfgrowth

Çevirmen: Betül Soytürk

dost78 23-08-2007 06:33 PM

Ynt: 24 ALTIN PARA

25889

zaman gerçekten altın değerinde,fakat bizde "vakit geçirmek" diye bir tabir var,aslında vakit geçirmek için birşey yapmak elimizdeki altınları veya paraları sırf harcamış olmak için harcamak gibi bişey

obay85 08-12-2008 02:27 AM

Zaman, zaman, zaman...
Güzel yazı ama; bunları hep unutuyoruz, yada unutmak zorunda bırakılıyoruz.
İsyan etmekteyim! guitar
hpm2

lupita 20-06-2010 12:53 PM

Cevap: 24 ALTIN PARA

agl34

çok güzelmiş gerçekten...kendime kızdım şimdi.

vittoria è nostra 11-12-2010 05:18 PM

böyle yazılar okudukça uyudugum zaman bile kendime kızıyorum uyumasaydım birkaç sayfa fazla okusaydım fazla öğrenseydim diye :( çok güzel bir yazı teşekkürler Atakan Bey. herdaim ışık oldunuz bu güzel siteniz ve fikirlerinizle ışık olmayada devam ediyorsunuz. ışığınız daim olsun.

Neptün 12-12-2010 10:56 AM

Zamanı boşa harcamak yerine onu değerlendirmeliyiz.
Teşekkürler güzel paylaşım için.

Mirilli 04-03-2012 10:04 PM

Bu zamanın değerinin neden zamanında anlayamıyoruzda iş işten geçtikten sonra farkına varıp kıymetini anlıyoruz kidunk56
Teşekkürler...25889

hayathan 31-07-2013 11:27 AM

Alıntı:

Mirilli Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 821326)
Bu zamanın değerinin neden zamanında anlayamıyoruzda iş işten geçtikten sonra farkına varıp kıymetini anlıyoruz kidunk56
Teşekkürler...25889

ANDA YAŞAMADIĞIMIZ HEP YARINI VEYA GEÇMŞİ DŞÜNDÜĞÜMÜZ İÇİN.. :d

WEZ Format +3. Şuan Saat: 11:59 PM.