Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Kişisel Gelişim Klubü > Alternatif Kişisel Gelişim > Yoga

Uyarılar

Yoga hatha yoga, iyengar yoga, ashtanga yoga, flow yoga, vinyasa yoga, yoga meditation, yoga instructor, yoga teacher, yoga retreat, lotus yoga, yoga classes, yoga pilates, yoga mats, yoga mat, yoga centre, yoga, prenatal yoga, yoga asana, yoga postures, yoga poses, yoga asanas, yoga positions,

Pratyahara

Alternatif Kişisel Gelişim ve Yoga Pratyahara Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Pratyahara Nedir? Orijinal Yoga Sistemi’nin beşinci basamağı Pratyahara olarak adlandırılmaktadır. Sanskritçe Pratyahara sözcüğü “çekilme”, “uzaklaştırma” veya “bırakma” demektir. Daha geniş manada Pratyahara sözcüğü “hislerin maddi objelerden çekilmesi” anlamındadır. İnsanın zihni ve zekasının hislere kapılarak onlara teslim olduğu durumlarda gelişimleri engellenmektedir. ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Yoga telkin cd indir izle İstanbul Yoga nerededir kimdir Yoga çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Yoga hipnoz Yoga olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Yoga hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Yoga kuantum düşünce kitap haberi

Pratyahara

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 03-04-2013, 04:26 PM   #1 (permalink)
Yüzbaşı
 
Üyelik tarihi: Sep 2007
Mesajlar: 514
Tesekkür: 197
445 Mesajinıza toplam 3,041 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
TR-ance has a spectacular aura aboutTR-ance has a spectacular aura aboutTR-ance has a spectacular aura about
Standart Pratyahara

Pratyahara Nedir?

Orijinal Yoga Sistemi’nin beşinci basamağı Pratyahara olarak adlandırılmaktadır. Sanskritçe Pratyahara sözcüğü “çekilme”, “uzaklaştırma” veya “bırakma” demektir. Daha geniş manada Pratyahara sözcüğü “hislerin maddi objelerden çekilmesi” anlamındadır. İnsanın zihni ve zekasının hislere kapılarak onlara teslim olduğu durumlarda gelişimleri engellenmektedir.

Pratyahara basamağında yer alan belirli teknikler sayesinde birey hislerini maddi nesnelerden uzaklaştırır ve kontrolü altına alır. Böylelikle de duygularının kölesi olmaktan kurtulur. Yoga Sistemi’nin beşinci basamağı olan Pratyahara’da hisler tam olarak kontrol altında tutulmaktadır.

Pratyahara çalışmaları hisleri örtmek, durdurmak veya bastırmak yerine duyguları doğal bir şekilde yönlendirmeyi ve onların ötesine geçmeyi sağlamaktadır. Bu uygulama dağınık dikkatin sabitleşerek artması için duyguların sakinleştirilmesini içermektedir.

Pratyahara dört aşamada gerçekleşmektedir:

1. Yatamana
2. Vyatireka
3. Eka İndriya
4. Vaşikara

Yatamana, Vyatireka, Eka İndriya ve Vaşikara aşamalarının ne anlama geldiği ve detaylı açıklaması Yoga: Pratyahara – Astral Teknikler kitabında verilmiştir.

Pratyahara teknikleri bedeni dış etkenlerden korumakta ve içsel enerjinin engelsizce akmasına yardım etmektedir. Bu teknikler sayesinde zihin dinginleşmekte, dikkat netleşmekte, içsel odaklanma güçlenmekte ve dış dünyadaki olaylar bireyi artık rahatsız etmemektedir. Duyu organları (dil, burun, kulaklar, gözler ve deri) iç dünyayı gözlemlemek için dışarıdan merkeze doğru çekilmektedir.

Duyu organlarının enerjetik düzeyde anten gibi uzantıları vardır. Bu uzantılar ahtapotun bacakları gibi dışarıda dolaşarak maddi nesnelerin peşinde koşmaktadır. Bu koşturma zihni rahatsız etmekte ve bireyi dış etkenlerin karşısında savunmasız bırakmaktadır. Pratyahara teknikleri sayesinde duyu organlarının enerjetik uzantıları geri çekilmekte, zihin rahatlamakta ve birey iç dünyasına odaklanmaktadır.

Pratyahara gerçekleştiğinde birey odaklandığı şeye, dışarıdan gelen uyarımların farkına varamayacak kadar dalmakta ve hiçbir ses, görüntü veya kokunun farkında olmamaktadır. Birey Yoga tekniklerinin içsel etkilerine odaklanmakta ve bedenini deneysel bir laboratuar olarak kullanmaktadır. Böylece kendini keşfetme ve evrimleşme süreci daha da arıtılmış ve ayrıntılı bir düzeyde yaşanmaktadır.
Pratyahara basamağında birey kendini test etmeye başlar. Hislerin ve onları üzerine çeken maddi nesnelerin doğasını araştırır; nesneler hisleri nasıl çeker, hisler maddi nesnelere kapılarak zihni nasıl etkiler, zihin zekayı nasıl harekete geçirir, zeka egoyu nasıl yönetir ve ego ruhu nasıl kontrol altında tutar? İnceleme esnasında bireyin bu olayların mekanizmasını anlatan bilgilere ihtiyacı vardır. İnsan kendi kendinin dostu ya da düşmanı olabilir. Pratyahara basamağında insan her zaman kendinin dostu olmayı öğrenir.

Aslında zihin insanoğlunun köleliğinin veya özgürlüğünün nedeni olabilir. Eğer zihin maddi nesnelere bağlanmışsa kölelik, maddi nesnelerden kurtulmuşsa özgürlük getirmektedir. Şayet zihin maddi nesneler yüzünden tatminsiz ve mutsuz ise, bu kölelik, tüm maddi istek ve korkulardan arınarak kurtulmuş ise bu özgürlüktür.

İyilik ve maddi haz insanı hareketlendirmektedir. Yogi iyiliği maddi hazdan üstün tutmaktadır. Diğerleri duygularına kapılarak onlarla yöneltilirken, maddi hazzı iyilikten üstün tutmakta ve hayatın gayesini kaybetmektedir. Yogi ise sadece var oluşundan zevk alır. O, hislerini ne zaman ve nasıl durduracağını bildiği için huzur içinde yaşar.

Yogi’nin eylemleri başkalarına zehir gibi acı gelebilir ama aslında onlar nektar gibi tatlıdır. Diğerleri hislerini arzuladıkları maddi nesnelerle birleştirmek için çabalar oysa ki bu, başlangıçta nektar gibi tatlı olsa dahi sonunda zehir gibi acılaşır. Yogi öngörü yeteneğini geliştirerek her şeyin sonunda nasıl neticelenebileceğini görmektedir.

Hislerin maddi nesnelerden zevk alma yolu çok geniş ve kolaydır, ancak sonunda insanı çöküşe götürür. Duygu ve zihin kontrolü o kadar kolay olmamakla birlikte sonuçta doyum, huzur, devamlı mutluluk ve kurtuluş sağlar. Yogi çöküş veya kurtuluş yollarının insanın içinden geçtiğini görmektedir.

Pratyahara uyguladığı takdirde birey maddi nesne, ihtiras ve isteklerin köleliğinden azat olmakta, istekleri, duyguları ve zihnine sahip çıkmaktadır. Böylelikle, şehvet ve ihtiraslı istekler artık bireyi rahatsız etmez. Birey hislerini, zihnini, zekasını ve egosunu her zaman kontrol altında tutmaktadır. Soğukluk ve sıcaklık, acı ve haz, onur ve onursuzluk, kötülük ve iyilik rahatsız edici olmamaktadır. O, zafer veya yenilgi anında temkinliliğini ve dengesini kaybetmemektedir. Pratyahara basamağında birey dualitelerin etkisinden kurtulmayı öğrenir.


Paramahamsa Yogaçarya Akif Manaf

 

 

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

TR-ance isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Etiketler
yoga

« Karma | Prana Vidya »
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Pratyahara

Alternatif Kişisel Gelişim ve Yoga Pratyahara Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Pratyahara Nedir? Orijinal Yoga Sistemi’nin beşinci basamağı Pratyahara olarak adlandırılmaktadır. Sanskritçe Pratyahara sözcüğü “çekilme”, “uzaklaştırma” veya “bırakma” demektir. Daha geniş manada Pratyahara sözcüğü “hislerin maddi objelerden çekilmesi” anlamındadır. İnsanın zihni ve zekasının hislere kapılarak onlara teslim olduğu durumlarda gelişimleri engellenmektedir. ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Yoga telkin cd indir izle İstanbul Yoga nerededir kimdir Yoga çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Yoga hipnoz Yoga olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Yoga hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Yoga kuantum düşünce kitap haberi


WEZ Format +3. Şuan Saat: 07:39 PM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.