Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Yaşam Koçluğu (http://www.hayatimdegisti.com/forum/yasam-koclugu/)
-   -   Gündeminizdeki en önemli konu nedir? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/yasam-koclugu/471482-gundeminizdeki-en-onemli-konu-nedir.html)

arca 13-05-2010 02:57 PM

Cevap: Gündeminizdeki en önemli konu nedir?

almanyadaki abimle bir iş girişiminde bulunduk acaba herşey iyi olacak mı? nasıl başarabiliriz kafamda başka hiçbir şey yok

Merto 14-05-2010 10:18 AM

Alıntı:

bengusu Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 746568)
benim gündemimdeki konu yarın vereceğim seminerin iyi geçmesi

Nasıl geçti seminer?

Sultan 14-05-2010 10:22 AM

Alıntı:

Merto Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 746840)
Nasıl geçti seminer?

teşekkür ederim.tek kelimeyle muhteşemdi bir gün sizinde katılmanız umuduyla sevgiyle mutlu ve bizimle kalıny789

Merto 14-05-2010 10:27 AM

Alıntı:

bengusu Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 746841)
teşekkür ederim.tek kelimeyle muhteşemdi bir gün sizinde katılmanız umuduyla sevgiyle mutlu ve bizimle kalıny789

Çok mutlu olurum, umarım katılma şansım olur.

Sultan 14-05-2010 10:29 AM

Alıntı:

Merto Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 746846)
Çok mutlu olurum, umarım katılma şansım olur.

ben evrene dileğimi gönderdim bekliyorum y789

Merto 01-06-2010 12:25 PM

Son günlerde yaşam kalitenizi etkileyen, duygusal ve zihinsel enerjinizi alan en önemli gündem konumuzu buraya yazalım ve bunu bir sorun olmaktan bir adım öteye taşıyarak "problem" durumuna sokalım ve bu problemi çözmek için olasılıklar ve alternatifleri tartışalım.

Aşağıdaki başlıklarla soruna dışarıdan bakarak yaklaşımımızı değiştirmeye çalışalım..... NE DERSİNİZ? hy789

"Sorun"un tanımı;

"Sorun"uma bir isim versem "ne" olurdu;

Benim için ne anlam ifade ediyor;

Sorunla ilgili kişiler kimler;

Bu sorun beni hangi/ne durumda tutuyor;

Olası çözümler ne/nelerdir?

yaseminist 01-06-2010 03:05 PM

Sorun"un tanımı; 2 hafta gibi kısa bir süre içerisinde elimdeki uzun projeyi tamamlayabilmek.

"Sorun"uma bir isim versem "ne" olurdu; Elimdeki projeye ilişkin olarak zamanı verimli kullanamama.

Benim için ne anlam ifade ediyor; Söz verdiysem, sözümü tutmalıyım, bunun için motivasyon, eylem planı hazırlama, plana uyma dahil ne gerekiyorsa yapabilmeli ve elimden gelenin en iyisini yaptığımı hissetmeliyim ve projeyi zamanında teslim edebilmeliyim.

Sorunla ilgili kişiler kimler; Kendim, müşterim ve işin gerçek sahibi

Bu sorun beni hangi/ne durumda tutuyor; Biraz tedirgin ve stresli

Olası çözümler ne/nelerdir? Zamanımı verimli kullanacak şekilde planlama, hazırladığım plana uyma ve aksilik çıkabilme ihtimaline karşı bir B planı hazırlama ve ona uyma, kendimi motive etme, işimi teslim ettiğim anda yüzümdeki mutluluğumu ve tebessümü imgeleme, müşterimin bana teşekkür ettiğini şimdiden duyabilme vs...

Merto 01-06-2010 03:43 PM

Selamlar Yasemin,

Zamanını daha verimli kullanmak üzere bir plan yaptığını varsaysak, sana ve projene hizmet etmediği halde düzenli olarak yaptığın ve enerjini, zamanını tüketen neler var?

Anlaşılan bu iş senin için yalnızca projeyi zamanında teslim etme değil, aynı zamanda kendine olan öz saygınla ve performansının limitlerini görmenle, yaşamda kendini ifade ederken kullandığın değerlerinin günlük hayatına yansımasıylada ilgili.

Süreçte hissettiğin stress ve tedirginlik sende "gelişim gerginliği" olarak tanımlayabileceğimiz ve sana yardımcı olan bir mekanizma oluşturuyor. Dengesini koruduğun sürece bunu hedefine ulaşmakta yakıt olarak kullanabileceksindir.

Şimdi senin düşündüğün olası çözümlere odaklanalım;
Zamanı verimli kullanacak bir planlama için hazır plan yada planların varmı?
Henüz yoksa bunları en kısa sürede nasıl yapabilirsin?

B planı ve C planı üzerinde düşünüp planlama için en yakın ne zaman vakit ayıracaksın? Tarih ve saat belirleme ve uyma?

Kendini başka ne şekillerde motive edebilirsin?

Proje sonlandığında maddi ve manevi ödüllerin neler olacak?

Yapacağın iyi bir planlama ve esnek uygulama sana kendini nasıl hissettirecek?

Bu işi en iyi şekilde sonlandırmak için hangi değer ve niteliklerini daha çok ve verimli kullanmaya niyetlisin?

2 hafta neye göre ve kime göre kısa bir süre :)? ve son olarak işi bitirdiğinde bu sayfalarda kutlamayı ayın 15'indemi yapıyoruz 16 sındamı ?

Sevgilerimle Mert.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:02 PM.