Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Uyku Bozuklukları (http://www.hayatimdegisti.com/forum/uyku-bozukluklari/)
-   -   Nolur Yardım!!! (http://www.hayatimdegisti.com/forum/uyku-bozukluklari/9404-nolur-yardim.html)

e_cakmak 27-05-2008 04:49 PM

Nolur Yardım!!!

Merhaba Arkadaşlar... Ben Uyku telkinlerin 3 haftadır dinliyorum ama bir faydasını göremedim.... Ben sabahları kalkmakta cok güçlük çekiyorum... Bu surunum yüzünden hayatım boyunca cok cok kez yüz kızarıklıgı içinde işime, okuluma yada randevuma gittim halada devam ediyor ve bu sorunum yüzünden sosyal fobim oluştugunu söyleyebilirim... Birçok kez denedim ama erken yatsamda sabah kalkmakta güçlük çekiyorum kaldırmaya çalışsalar kavga ediyorum kalkmıyorum. ancak uyandıktan sonra bilincim yerine geldiginde yaptıgımın farkına varabliyorum... Bazı insanlar bliyorum 4 saat uyuduktan sonra bile istedigi saatte uyanabiliyorlar ve günlerini dinç geçitiyorlar. Bende onlar gibi olmak istiyorum. Yaptıgım iş dolayısı ile evdede çalışarak ek kazanc elde edebiliyorum eger az uyursam kazancımda artacaktır... Arkadaşalr bana önerileriniz nedir ne yapsam bilmiyorum artık kurtulmak istiyorum... en azından istedigim saatte uyanabilmek istiyorum... Ben forumdan bir arkadaş MODAFİNİL adlı ilacı söylemiş bu ilaçla ilgili bilginiz varmı... Şimdiden cevaplarınız için cok tşkr ediyorum...

teoman_ 27-05-2008 04:56 PM

Ynt: Nolur Yardım!!!

merhaba e_cakmak
bir süredir ben de erken kalkma telkini dinliyorum. çok faydasını gördüm. ama sana niye etki etmedi bilemiyorum dusun erken kalkma telkinleri öncesi ego güçlendirici ve suçluluk duygularını önleme telkinlerini dinlemiş miydin? eğer direkt olarak erken kalkma telkini dinlemeye başladıysan o yüzden etki etmemiş olabilir.

e_cakmak 27-05-2008 05:10 PM

evet iş yerimde çalışırken ego güçlendirici suçluluk duyguları ve sosyal fobi telkinlerini de dinliyorum... Sorunumun pisikolojik oldugunu düşünüyorum... Gerçekten artık kutulmak istiyorum bu durumdan... Sevdiklerimi üzen en kötü huyum bu... 2 aylık bebek bekliyoruz.. İleride de çocuguma örnek bir baba olmak istiyorum... Bu sitede ki insanlar kendisinin farkında olan cok kaliteli insanlardan oluştugunu biliyiyorum... Muhakkak bana yardım edecek birisi vardır diye düşünüyorum...

hayalayaz 27-05-2008 05:55 PM

ablam bende bir yığın şeyin yanı sıra iflah olmaz bir erteleme vardı..örneğin yatağımdan çıkıyordum....kendi kendime önce bir kahve içeyim yatağı sonra düzeltirim diyordum...önce şu mesajı yazayım sonra düzeltirim..sonra, sonra, diye diye akşamı ediyordum..ben bu siteye geleli bir yılı aştı..ilk başta sosyal fobi gitti..onu başkaları takip etti...iki ay önce erteleme alışkanlığı bir gittiki anlatamam..ben iki aydır evde toparlanma ve temizleme işleriyle helak oldum..ertelediğim her şeyi bir anda telafi etme duygusu sabahtan gece yatıncaya kadar peşimi bırakmadı..duvarları ve tavanlarıda sildim ve çok şükür yerleştim...anlatmak istediğim şu ..bilinçaltı önceliğimiz ne ise önce onun çaresini sunuyor bize..ben psikolog değilim ama, uykunun, bir tür kaçış olduğunu duydum..belki neden kaçtığını, neyi yapmak istemediğini, neyi düşünmek istemediğini, vs bulursan..uyku problemin kendiliğinden ortadan kalkar..saygılı sevgiler..

kamil5 27-05-2008 06:22 PM

sevgili kardeşim bende senin sorununu yaşıyorum diyebilirim. günde saat uyuyupta hala uyumak istediğim günler vardı. ama bende hiç başarısızlığa neden olmadı. (zaman kaybı hariç) zinde uyanma telkinini dinledim bana yararı oldu ama yine erken kalkamadım. bu telkin gözünü açıp yüzünü yıkadıktan sonra işe yarıyor. ama dinledikten sonra bende bir enerji bir enerji anlatamam.yanlız yataktan kalkmak kişinin kendi isteğidir. dünyanın en mutlu insanı uyuyan insan derler:D

tabiki 12 saat sadece cumartesi pazar. normalde 7 saat.
sonra telkini dinlesem bile bazenleri kalkamadığımı hissettim. ama telkin enerji veriyor. sonra arkadaştan namaz tavsiyesi aldım. sabah 5 te kalkıp namaz kıldım.çok ilginçtir 5 e saati kurmayı unuttuğum halde beynimi saat 5 e yönlendirdim vede kalktım. demek isteklilik önemli. düşünsene 12 saat uykudan 5 saat uykuya düşmek ayrıca gün boyu uykusuz olup ibadetini yapmak. son olarak namaz ( tersten oku )zaman sağlar.

e_cakmak 27-05-2008 06:43 PM

Hayal abla sanırım dediğini anladım... Normalde çok fazla erteleme huyum yoktur ama sabahları bilincim yerinde olmadıgından kalkmayı erteliyorum sanki... Biraz komik olacak ama kalkmayı istemiyorum o an yani kaçtıgım şey uyanmak... Hayat umrumda deil sanki ama uyanıkken böyle değilim hadefleri olan bir insanım... Şimdi ben neyin üstüne gitmeliyim...

hayalayaz 27-05-2008 07:37 PM

ablam
gece yatağına yattığın zaman...ertesi sabah kalktığında yapacaklarını düşün..örneğin en sabah 8 de kalkıp nefis bir kahve içeceğimi düşünüyorum ondan sonra sırasıyla..yapacaklarımı düşünüp..bütün bunları yaptıktan sonra gelen içsel rahatlığı hayal ederim..sabah kaltığında yapacağın şey mutlaka hoşuna giden bir şey olsun..saat kurmadan kalkacağını göreceksin..
ilk günler eski alışkanlığın sürse bile yataktan kalktığında klendine şunu söyle...her sabah tam uyanmak istediğim saatte dinlenmiş olarak uyanıyorum..güne neşeyle başlıyor dinç bir şekilde devam ediyorum..çok hafif bir uykum var..GECE YATARKENDE UYANMAN GEREKEN SAATİ BELİRLE..bir kaç gün sonra erken uyanmakla kalmayacak son derece kolay kalkacaksın yataktan..yalnız bir kişnin bir günde başardığını diğeri daha uzun zamanda başarabilir...asla vazgeçme..emi...saygılı sevgiler..

e_cakmak 28-05-2008 10:20 AM

abla üzgünüm ama birçok yol denedim ve senin önerdiğinin benzerlerini uyguladımsada care olmadı... Bügün yine geç kalktım işe 10 dakika geç kaldım çok yüzüm kızarıyor... İşverenim beni uyarıyor bazen yerin dibine giriyorum... normal bir insan sadece utanç duymamak için bile bunu yapabilir ama bu utancıma ragmen yine başarısız oluyorum... ama kimseye derdimi anlatamıyorum... benim bunu bilinçli yaptıgımı düşünüyorlar ama öyle deil... sadece 10--12 saat uyursam ozaman rahat kalkablirim sanırım... ama buda mükün deil... Şimdi bana psikolog yolunu göstermek isteyenlerde olablir ama öncesinde eminim bu durumun basit bir yolu yöntemi vardır 10 senedir bulamadım belki birgün bulurum:( Beni dinleyen cevap veren herkeze teşekkür ederim arkadaşlarım...

MuminOKAN 28-05-2008 10:28 AM

öncelikle hoşgeldiniz e_cakmak.

sanırım erken kalkamama gibi bir durum söz konusu.

saat kaçta yatarsan yat sabah kalkacağın saati içinden yada sesli bir şekilde -en azından kendin duyabileceğin seste- sabah 650 de uykumu almış şekilde yatağımdan kalkacağım diyip uyuyabilirsin.

yada çeşitlendirmek ve detaylara girmek istersen "650 de uykumu almış şekilde yatağımdan kalkacağım. yüzümü yıkayıp, yatağımı toparlayacağım ve giyinip kahvaltı edeceğim. işe gitmek için evden 730 da çıkacağım" gibi.

bilmiyorum olurmu ama ben genelde ilk dediğimi yapıyorum. ve oluyor.

e_cakmak 29-05-2008 01:29 AM

Kimsenin başka söyleyecek birşeyi yokmu?

WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:00 PM.