Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Hikayelerimizi Anlatalım > Üyelerin Makaleleri ve Yazıları

Uyarılar

THE SECRETİN ASIL SIRRI(Haşmet Babaoğlu)

Hikayelerimizi Anlatalım ve Üyelerin Makaleleri ve Yazıları THE SECRETİN ASIL SIRRI(Haşmet Babaoğlu) Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız The Secret’ın asıl sırrı (Haşmet BABAOĞLU yazıyor) Çevreme bakıyorum da, Rhonda Byrne’nın The Secret/Sır adlı kitabının etkisi yayıldıkça yayılıyor. Beş yıl önceki sevgilisinin fotoğrafını önüne koyup bakarak “geri gelmesi”ni umut edenler... Her sabah ceket cebine yüklü miktarda uyduruk bir çek ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Üyelerin Makaleleri ve Yazıları telkin cd indir izle İstanbul Üyelerin Makaleleri ve Yazıları nerededir kimdir Üyelerin Makaleleri ve Yazıları çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Üyelerin Makaleleri ve Yazıları hipnoz Üyelerin Makaleleri ve Yazıları olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Üyelerin Makaleleri ve Yazıları hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Üyelerin Makaleleri ve Yazıları kuantum düşünce kitap haberi

THE SECRETİN ASIL SIRRI(Haşmet Babaoğlu)

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 02-08-2007, 05:08 PM   #1 (permalink)
Moderator
Abdullah Canıtez

keops - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 154
290 Mesajinıza toplam 2,351 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
keops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of light
Standart THE SECRETİN ASIL SIRRI(Haşmet Babaoğlu)

The Secret’ın asıl sırrı (Haşmet BABAOĞLU yazıyor)

Çevreme bakıyorum da, Rhonda Byrne’nın The Secret/Sır adlı kitabının etkisi yayıldıkça yayılıyor.

Beş yıl önceki sevgilisinin fotoğrafını önüne koyup bakarak “geri gelmesi”ni umut edenler...

Her sabah ceket cebine yüklü miktarda uyduruk bir çek koyup evden çıkan ve yakın zamanda yerini gerçeğinin alacağından emin olanlar...

Sadece “pozitif” şeyler düşüneceğim diye yanında hastalıktan, dertten söz ettirmeyen bencil alıklar...

Daha neler neler var!

Kimisi açık açık yapıyor bunu kimisi de çaktırmadan. Adı da “sikrıt yapmak” olup çıkmış.

Birkaç ay önce bu konuda yazmaya kalkmış sonra uzun boylu eleştiriye girmekten vazgeçmiştim.

Öyle ya! Bu tür kitaplar taşıdıkları büyük iddiaya ve teorilerinin kapsayıcılığına rağmen okurlarıyla aslında bire bir ilişki kuruyordu.

Bir anlamda homopatik ilaçlara benziyorlardı. Hastalığa değil ama özel olarak o “hasta” ya derman olan ilaçlar gibiydiler. O yüzden okurla kitap arasına girmemek belki en iyisi diye düşünmüştüm.

Fakat gözlemlediğim The Secret çılgınlığı en azından bir nokta üzerine kesin sözcüklerle yazmaya itiyor beni.

Hangi nokta mı?

Asıl sır noktası...

Rhonda Byrnes’ın yaptığı ne?

Binlerce yıllık insanlık kültürünün hayal-dua-dilek-adak konusunda biriktirdiği ne varsa hepsini bir araya getirip ona bir bilimsel yasa (Çekim Yasası) süsü vermek...

Bu “yasa”ya göre bir şeyi olumlu biçimde çok isteyip özellikle de “görselleştirdiğinizde” mıknatısa dönüşüyorsunuz. Ve o şey eninde sonunda gelip sizin çekim alanınıza giriyor, yani isteğiniz gerçekleşiyor..

The Secret’ın baştan çıkarıcı yüzlerce örnek ve alıntıyla anlattıklarının özü bu.

Geleneksel hurafelerle tatmin olmayan ama hurafesiz de kalamayan; dinlerin ortodoks yorumları ve ibadet modelleriyle uyumsuz ama gündelik hayattaki maneviyatsızlıktan da mustarip günümüz insanının bu tezden çok etkilenmesinde şaşacak bir yan yok elbette.

The Secret.

Dinsel değil ama öyleymiş gibi..

Bilimsel değil ama öyleymiş gibi...

Kitabın etkisi ve ünü de buradan kaynaklanıyor zaten: mış gibi yapmasından...

Ama bir sorun var.

Derin bir eksiklik...

Büyük bir boşluk duygusu...

Hayır! Birçok eleştirmenin vurguladığı gibi, kitabın aşırı maddi taleplere, günümüz insanının mutlak zenginlik ihtiraslarına hoş bakmasını kastetmiyorum. O işin “gel gel” tarafı!

Ama dikkat ederseniz fark edeceksiniz; yüreği titretmiyor The Secret.

Soğuk.

Bir prospektüs kadar işlevsel fakat soğuk!

Neden peki?

Sır da orada zaten.

The Secret bir operasyon.

İnsanlığın binlerce yıllık hayal-dua-dilek-adak kültürünün içinden Tanrı kavramını çekip çıkartma operasyonu...

“İstersen olur” diyor The Secret.

Ama kim “ol” duracak?

Kimse!..

“Zaten yasa böyle” diyor The Secret.

Tanrı’nın adını ağzına almıyor. Onun yerine sürekli “evrene güvenin, inanın, inanç duyun” diyor.

Ancak işin bilim tarafından baktığınızda da sorun şu: Bilimde ne böyle bir yasa var ne de böyle bir evren vizyonu!

Kitabı okuyunca “canım bu kitap babaannemin duaları ve batıl inançları gibi bir şey” diyenler var. İyi niyetlerine rağmen özünde yanılıyorlar.

Babaannelerimiz de kırk kez söylenenin gerçek olacağına inanırdı ama ne isterlerse Tanrı’dan isterlerdi.

Bilirlerdi ki, sadece kendileri istediği için değil, Tanrı istediği için dilekler kabul olur.

Hem ilgilisine hatırlatmanın tam sırası...

İnsan dua eder, diler, ister ama bütün dinlerde kesin uyarı şudur: Neyin gerçekten hayır neyin şer olduğu bilgisi ne evrene ne de insana aittir. (“Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey sizin için hayırlıdır, sevdiğiniz bir şey de şerdir. Allah bilir de, siz bilmezsiniz.” Bakara/216)

O yüzden dualar takdiri Allah’a bırakır.

O yüzden dua denilen şey The Secret’taki gibi önü alınmaz bir tutku ifadesi değil, yakarış ve teslimiyettir.

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

keops isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-08-2007, 05:09 PM   #2 (permalink)
Moderator
Abdullah Canıtez

keops - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 154
290 Mesajinıza toplam 2,351 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
keops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of light
Standart Ynt: THE SECRETİN ASIL SIRRI(Haşmet Babaoğlu)

haşmetbabaoğlunun söylediklerini katıldığım noktalar çok
şu var ki bu bir yasa ise bu yasayı koyan güç bellidir oda yaradandır...
o yüzden istemenin en güzeli kendi inanşına uygun istemektir
bu secret kitabı zaten yüzeysel bir kitap
çekim yasası denilen şey zaten hırs mekanizmasıyla çalışmıyor
teslimiyetle,esneklikle,duayla,çalışıyor
çekim yasası olmakla ilgilidir elde etmekle ilgili değil
kozmik sempatinin yazarı david spangler bakın bu konuda ne diyor:hayatın sadece ışıklı,parlak,pozitif tarafına konsantre olmakta bana dengesizce gelen birşey vardı.bu ,varoluşun karanlık tarafını kabul etme ve onunla yüzleşme yeteneğimi inkar etmek demekti
kitabın başka bir sayfasında şu eleştiriyi yapıyor spangler:
çekim yasası istediğini elde etmek isteyenle,evren arasında adeta bir rekabete dönüşüyor,birbirini seven bir ikilinin paylaşımlarından ve karşılıklı vericiliklerinden çok,bir istekler yarışına dönüşüyor
ayrıca şunuda bilelim düşüncelerimizin doğrudan yaratma gücü yok onlar sadece isteğimizin oluşmasına vesile oluyorlar
daha bu konuda söylenecek çok şey var lakin şimdilik bu kadar söz yeter çünkü kafalar karışmasın
aman arkadaşlar hayali çeklerle falan dolaşmayın yoksa
çek-im yasası karşılıksız çıkabilir
muhabbetle
keops isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-08-2007, 09:10 PM   #3 (permalink)
Çevirmen

Tesekkür: 0
90 Mesajinıza toplam 284 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
tresor is an unknown quantity at this point

sevgılı keops yazılarını ılgıyle okuyorum cok da faydalandım sımdıye kadar, cok guzel bır yazı gercekten ben tamamıyle katılıyorum, bu cekım yasası olayı ınancla bırlesırse ancak calısır, ben hayatıma cok sey cekıyorum ama ozunde ınanclarım var, ınancsız bu ısın olması bılemıyorum ne kadar dogru, ama teknık bılınclı kullanılırsa ıse yarıyor, ben mesela esma ul husna cekıyorum, ınanan ınanır ben cok faydasını gordum, ınancıma da faydası oluyor, fazla dın konularına gırmek ıstemıyorum, ancak ınanclarla desteklendıgınde olmayacak sey yok.. herkesın pratıgı farklı olabılır, kımısı zıkreder kımısı sadece dua eder, uygulama kısılere kalmıs artık.. bana bır okuma lısten varsa yollarmısınız ozelıme lutfen.. tesekkurler
tresor isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-08-2007, 09:36 PM   #4 (permalink)
csk
Üsteğmen

64 Mesajinıza toplam 194 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
csk is an unknown quantity at this point

genel adına konuşamam ama bu sitedeki büyük bir çoğunluk çekim yasasını zaten hep hayırlısı, inşallah,şükretmek vb. kelimelerle yaradanı her daim zikretmekle uyguluyor zaten. yazdıklarımızda da açıkça görülüyor. kimi namazını kıldığını kimi kandilde kur'an okuduğunu da yazıyor. bence bizler haşmet beyin dediğini yapmıyoruz. biz bu işi doğru uyguluyoruz.
Alt 02-08-2007, 11:53 PM   #5 (permalink)
Üsteğmen

99 Mesajinıza toplam 206 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
asevgican is an unknown quantity at this point

çekimin özü zaten inanç...
haşmet bey illa bi yorum yapim die yazmış belliki.
Alt 03-08-2007, 01:35 AM   #6 (permalink)
hayalayaz
Guest

haşmet babaoğlunun yazısını okudum..da...bizim kendisine olan sözümüzü okuması için herhalde buraya davet etmek gerekiyor..illa her bi şeyi din, allah, peygamber,deyip insanları sindirmeye çalışacaklar ya...diyelimki..secret yalan..bu konuda yazılan her şay yalan...bana verdikleri umut için her şey helal olsun...ben her hafta..lotto falan oynarım...loto çekilen güne kadar o parayla...insanlara yardım etmekten tutunda dünya seyahatlerine kadar her şey için hayal kurarım..yüzümde hoş bir tebessümle dolaşırım..gün boyu...zaten ekonomi nanay ( argo olduysa bağışlayın..olumsuz konuşmıyacağız ya)insanların yüzlerindeki gülümseyişi sildiler...hayal kurmamızında önüne geçerek temelli dumura uğratmak istiyorlar..birde secret,in işleyişi için o kadarda derin bilgiler gerekmiyor..ben milli piyangodan...ve lottodan para kazandığımda..şu an bildiğim hiçbir şeyi bilmiyordum...her nedense...isteğimi (para kazanmak) eyleme dönüştürdüm(gittim loto oynadım,milli piyango bileti aldım) oturup hayal kurdum,bu hayalleri kurarken kendimi mutlu,heyecanlı,hissettim(isteğime enerji yükledim) ondan sonra kalktım kitap okudum,bulaşık yıkadım vs.vs.isteğimin enerjisini serbest bıraktım...aa bir baktım kazanmışım..öyle çok büyük inancım falanda yoktu...sadece şunu söylüyordum..bu hafta lotodan dağıtılan parada herkes kadar benimde hakkım var çünkü bende loto oynadım..lotodan para kazanmak için loto oynamak yeterli..işte bu kadar..basit mantık, bu aslında entellektüel zihnimiz için,bilinçaltımızın mantığa ihtiyacı yok..o, entellektüel zihnimizin süzgeçinden geçirebildiğimiz bütün fikirleri olmuş gibi kabul ediyor..boşverin haşmeti,ahmeti,mehmeti,siz umut etmeye devam edin...umutlarınızı basit eylemlerle destekleyin..en azından biraz hoş zaman geçirirsiniz...siz gönlünüzü hoş tuttukça etrafınıza pozştif enerji yansıtırsınız..iyilik düşündükçede iyilik oluşturursunuz...secret bilmediğimiz..bir şey değil...sadece o kadar iyi hazırlamışlarki..bildiklerimiz kafamıza dank etti...umutla şükür etmek başka...ümitsizce allah günah yazmasın diye şükür etmek başka...bene siz umutla şükür edin..hepimize saygılı sevgiler..
Alt 03-08-2007, 12:40 PM   #7 (permalink)
Teğmen

7 Mesajinıza toplam 24 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
angel2030 is an unknown quantity at this point

Haklısın hayalim, herşey yalan olsa bile verilen bir umut var. Şüphesiz olacakların Allah izin verdiği zaman olacağına inancım tam, hastalanmamayı istemektense iyi olmayı istemek, borçları ödemeyi istemektense rahat yaşamayı istemek vs... kime ne zarar gelirki isteyiş şeklini değiştirmekten el açılan tek olduktan sonra.
Alt 03-08-2007, 02:40 PM   #8 (permalink)
Pınar Akgüç

pakguc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 20
176 Mesajinıza toplam 519 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
pakguc isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.

hayal bence çok güzel yazmışsın...
bu kadar karıştırmanın da bir anlamı yok bence, doğru mu? yanlış mı? olucak mı?
eğer yanlışsa pozitif düşünmekten vaz mı geçicez? ya da umut etmekten, şükretmekten..
olsa da olmasa da bunlar çok güzel şeyler...
zaten kitap ve cd. "istediğini elde et, böyle düşünmeyi bırak" demiyor ki, hayat felsefesi olarak kullanmak gerekiyor...

bu arada bence yaratıcı her şeye bir yasa yapmış ki, düzeni otursun diye..
isteklerimizin olmasının da belirli bir sayası var yaratıcı tarafından oluşturulan...

kaldı ki, tanrıya inanmayan insanların da bu kitabı okuduyacağını düşünerek kitabı bu şekilde "evren" diyerek yazmış olabilirler. yoksa yazar her ropörtajında Tanrı'dan uzun uzun bahsediyor.... hatta bir ropörtajında.. "kitabın her zerresinde Tanrı var" dediğini okumuştum...
pakguc isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-08-2007, 04:30 AM   #9 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 1
24 Mesajinıza toplam 50 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
filming is an unknown quantity at this point

ÇEKİM YASASI HAKKINDA(FİLMİNG yazıyor.)

Arkadaşlar, bir şeyin işe yarayıp yaramadığını öğrenmenin en iyi yolu onu yapmaya çalışmaktır.(“Göç yolda düzelir” derler.) Bunu yaparken de onun nasıl çalıştığını öğrenmek için,nasıl en iyi uygulayıcısı olabileceğinizi anlamak için çaba gösteririsiniz. Niçin işe yaramayacağı, sizin için niçin çalışmayacağı, hakkında nedenler aramazsınız.Bu aslında sizin söz konusu uygulamanın işinize yaraması hakkında ne kadar samimi olduğunuzun göstergesidir.Yok eğer siz bu şeyin işe yaramadığını ispatlamak istiyorsanız ve bu konuda haklı olduğunuza inanıyorsanız ;sırf bunun için yazılar yazıyor,araştırmalar yapıyor,neden işinize yaramayacağına dair kanıt arıyorsanız aradığınızı bulacaksınız ve bu şey sizin için(ve bundan sonra sizin gibi düşünmeye başlayanlar için) gerçekten çalışmıyor olacak.Böylece artık haklı olmanın gururunu taşıyabilirsiniz.Tebrikler!
Alt 08-08-2007, 04:41 AM   #10 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 1
24 Mesajinıza toplam 50 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
filming is an unknown quantity at this point

Bir de bu şeyi samimiyetle anlamaya çalışanlar, hayatında uygulamaya çalışanlar var; ki Haşmet’li yazanlarca kendilerine kısaca bencil alıklar denir; işte bu saftrikler hakikatten inanıp ceplerine o uyduruk çekleri koyuyor, daha da ileri gidip photoshopla kendilerini paralar içinde resmedip hayal panolarına asıyor, arzuladıkları ilişkilerin resmini yapıp duvarlara, görebilecekleri yerlere yapıştırıyorlar,isteklerini gözlerinde canlandırıyor-yaratıcı imgeleme yapıyor,hayatlarında mucizeler görmeyi bekliyorlar.Saflar ya işte...Başka nerde var böyle uygulama…

Alıntı:
keops Nickli Üyeden Alıntı

Geleneksel hurafelerle tatmin olmayan ama hurafesiz de kalamayan; dinlerin ortodoks yorumları ve ibadet modelleriyle uyumsuz ama gündelik hayattaki maneviyatsızlıktan da mustarip günümüz insanının bu tezden çok etkilenmesinde şaşacak bir yan yok elbette.
Tabi ki şaşacak bir yan yok.Çünkü benzer benzeri çekiyor(Bizdeki benzeri:Tencere yuvarlanıyor,kapağını buluyor.)Ne mi bu uygulamanın benzeri? Bu uygulamanın benzeri Türklerin Orta Asya’dan getirdikleri Nevruz Bayramının başkalaşmış ve İslamlaşmış şeklinde, Hıdrellezde, görülüyor:

Bookmarks