Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Üyelerin Değişim Günlükleri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/uyelerin-degisim-gunlukleri/)
-   -   Temiz bir sayfa... (http://www.hayatimdegisti.com/forum/uyelerin-degisim-gunlukleri/622749-temiz-bir-sayfa.html)

kumsal1980 23-03-2013 02:22 AM

Temiz bir sayfa...
 
Yeni bir günlük açmak istedim.Geçmişe dönmek istemiyorum.İleriye umutla bakmak istiyorum.

Kendim için bir adım attım.Pazartesi İş Güvenliği Uzmanı kursuna yazılıyorum.Sınav 18 Ağustos'ta.Şimdiye kadar ertelediğim bişeydi.Nedeni ise içimdeki korkular.Eğitmenlik yapmak beni korkutuyordu.ya başaramazsam korkusu ile adım atamadım.Sonra ne olacaksa olsun diyip içimdeki o susmayan sese biraz sus dedim.Adımımı attım.Şimdi sıra diksiyonda.Konuşmam çok düzgün değil bir de topluluk önünde konuşmak bunlar aşmam gereken şeyler.Hayata umutla bakmak istiyorum.Başarmak istiyorum.İçimdeki ben olmak istiyorum.

Işıklı yol 23-03-2013 09:08 AM

Cevap: Temiz bir sayfa...
 
Bende bir farkındalık yaratmak istedim. İstiyorum, sizi geleceğe atar. İstiyorum ama engellerim var mesajını verirsiniz kendinize. O yüzden, hep şimdiki zamanda kalmaya çalışın ve arzularınızı gerçekleştirmek için hep geniş zaman kullanın. Olur, gelir gibi.. Şöyle ifade edeyim. "Ben mutlu olmak istiyorum" dediğimiz de şimdi mutlu değilim ama olmak istiyorum gibi bir sonuç çıkar. Peki mutlu olmanıza engel ne? diye bir soru gelir ardından ve hemen sonrasında ise bahaneler gelir. Oysa "mutlu olmak bir durumdur. Ben daima mutluluğu içimde hissederim. Küçük mutluluklar biriktiririm. Farkındayım, pek çok şeyin farkındayım. Sağlıklıyım, bu benim için bir mutluluk kaynağıdır. Düşünebiliyorum, sevebiliyorum ve seviliyorum. Hayat benim içimde ve ben de hayatın içerisinde keyifle yol alıyorum..." gibi. Bakın farkındaysanız ikinci cümlemde neredeyse mutlu olmak istiyorum cümlesi kesin hatlarla belli değil. Fakat pek çok şeyin farkında olmak, mutlu olmanın en olmazsa olmazıdır. Mutlu olmak bir durumdur. Her hangi bir şey mutlu olmamıza yeter. Mutlu olmak için beklemek yoktur. Zaten mutluluk ertelenmez. Mutluluk pek çok sevdiğiniz şeyden aldığınız keyif halidir. Bazen bir konuyu araştırmaktır mutluluk. Bazen, sevmektir, bazen sevgili için yanaklarınızdan akan bir kaç damla gözyaşıdır. Bazen yerde yürüyen karıncadır. Bazen sokakta sekerek gezen serçe kuşudur mutluluk. Ve daha pek çok şey. İşte bunun gibi, ne istiyorsanız o hal içinde olunuz. Mesela cümlenizi şöyle değiştirmemiz mümkün bana göre "Geleceğe dair umutla doluyum. Başarmak benim elimde olan bir şey ve ben nasıl yapacağım konusunda günden güne ilerleme kaydediyorum. Her geçen gün içimde ki ben ile tanışıklığım artıyor. Kendimi bulmak fikri bana heyecan ve coşku veriyor. Bu konuda pek çok yardım alıyorum. Sanki her şey benim amaçlarımı gerçekleştirmem için bana yardıma koşuyor. Ve ben sevgiyle hepsini kabul ediyorum." isterseniz bu cümleyi sayfalar dolusu bile artırabilirsiniz. Oysa mutlu olmak istiyorum dediğinizde birden kesilir cümle arkasından mutlaka ama gelir. Ama ise sizin engellerinizdir. Haddimi aşmış olabilirim. Bunun için özür diliyorum. Her şey gönlünüzce olsun. IŞIK

kumsal1980 24-03-2013 02:47 AM

Cevap: Temiz bir sayfa...
 
Yazınız için çok teşekkürler.Çok iyi anladım.Sanırsam ben bunu çok yapıyorum.İstiyorum diyorum ama bir taraftan kendimi engellediğimin farkında değilim.Bir bakımışım kendimi yine aynı hayatın içinde buluyorum.dediğiniz filmi izledim.Gerçekten çok etkileyici diyaloglar var.Özellikle dağ yolculuğu çok anlamlı.Mutluluk bir yoldur.Ulaşılması gereken bir şey değil.Dediğiniz gibi mutlu olmak bir durumdur.Teşekkür ederim iyi ki varsınız :)

sweeet 24-03-2013 08:35 PM

Cevap: Temiz bir sayfa...
 
Yeni başlangıçlar, yeni umutlar her şey bu sefer daha güzel olsun. Gönlüne göre olsun.

Takipteyim.

Sevgiler.

Işıklı yol 24-03-2013 10:36 PM

Cevap: Temiz bir sayfa...
 
Alıntı:

kumsal1980 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 838211)
Yazınız için çok teşekkürler.Çok iyi anladım.Sanırsam ben bunu çok yapıyorum.İstiyorum diyorum ama bir taraftan kendimi engellediğimin farkında değilim.Bir bakımışım kendimi yine aynı hayatın içinde buluyorum.dediğiniz filmi izledim.Gerçekten çok etkileyici diyaloglar var.Özellikle dağ yolculuğu çok anlamlı.Mutluluk bir yoldur.Ulaşılması gereken bir şey değil.Dediğiniz gibi mutlu olmak bir durumdur.Teşekkür ederim iyi ki varsınız :)

Sanırım dingin savaşçı filminden bahsediyorsun. Evet, bence de harika bir film. İzlemeyen arkadaşlara tavsiyemdir.
Ayrıca, ben teşekkür ederim. Yüreğinize dokunabildi isem ne mutlu bana :)

kumsal1980 02-04-2013 02:46 AM

Cevap: Temiz bir sayfa...
 
Pazar günü güzeldi.istanbul'daydım.8 yıldır görmediğim arkadaşımı gördüm.Geçmişe döndük.Bir sürü anımız vardı.Gülüştük.Neler değişti konuştuk.İstanbul trafiği biraz kötüydü ama olsun.Yakında kursum başlayacak.Hayat bir seçim.Ben bugün mutlu olmayı seçiyorum.Mutlu birgün geçirmeniz dileğiyle... :))

kumsal1980 13-05-2013 10:29 PM

Cevap: Temiz bir sayfa...
 
Sevgili günlük bir süredir yazmıyordum.Seni hatırladım.İçimi döküyim dedim sana.Nisan ayı benim için yoğun geçti.İş güvenliği uzmanlığı kursu ile işi bir arada götürdüm.Ama sonuçta bitti.Şimdiki süreç sınava hazırlanmak.İş konusunda da sıkıntılarım oldu.Fabrikadaki işçiler olarak sendikaya üye olduk.Maaşımız zamanında yatmadığı için hakkımızı olanı almak için böyle bir yola başkoyduk.Sonuç 7 kişi işten çıkarıldı.Sendika henüz gelmedi.İmzamı almam istendi.Geri almadım.Süreci bekliyoruz.Nişanlım ile sorunlar yaşıyoruz.İnş. kısa zamanda düzelir.Hayırlısıyla 16 Ağustos'da düğün var.Vaktim kaldıkça film izlemeye devam ettim.Özellikle İçimdeki yangın,onur savaşı çok iyi filmlerdi.Uzun zamandır fırsat bulup berebere bile gidemedim.Saç baş birbirine karıştı.Yarın tekrar özüme dönecem :)) şimdilik bu kadar günlüğüm.Bir daha ki sefere daha çoşkulu görüşmek dileğiyle...

kumsal1980 30-08-2013 02:19 AM

Cevap: Temiz bir sayfa...
 
Uzun zamandır yazmıyorum.Bu arada evlendim.Artık evli biriyim.Eşimin tayini Mudanya'ya çıktı.Şimdi iş değiştirmek zorundayım.Zaten işi beğenmiyordum.Bana bahane olur.Bakalım zaman bana ne getirecek...

kumsal1980 13-12-2013 08:10 AM

Cevap: Temiz bir sayfa...
 
Bu yazıyı bir kaybeden olarak yazıyorum.Geçmişe dönüp baktığım da hep yenilgilerim var.Kendimi küçük görmem,insanları gözümde büyütmem ve bunun gibi şeyler.Kendimi insanlarla kıyaslarken buluyordum.Ve bu durum beni daha çok etkiliyordu.Yaşam içinde hep çırpınışlarım oldu.Bişeyleri değiştirmek için uğraştım.Ama bir balon gibi hemen sönüp gitti.Sayısızca kitaplar okudum.Telkinler yaptım kendime.Olumlamalar yaptım.Ama bir türlü önüne geçemedim.Ben yine aynıydım.Hep şunu düşündüm.Mesut bu dünyaya bir kere geliyorsun.Neden istediğin bir hayatı yaşamıyorsun.Seni engelleyen ne?İşte bu sorunun cevabını aradım.Beni engelleyen neydi ?İçimde beni engelleyen bir güç vardı sanki.Sen ne yaparsan yap değişmiyeceksin diye beni engelleyen bir güç.Yaşam içinde hep sönük kaldım.Bir baktım ki inzivaya çekilmişim.Doğru dürüst arkadaşım yok.Görüştüğüm birileri yok.Çoğu zaman tek başıma dışarı çıkıp yürüyorum.Düşünceler içindeyim.Yaşamımı sorguluyorum.Hayatı sorguluyorum.Düşünceler içinde hayatım geçip gidiyor.Biliyorum aslında bişeyler yapmak lazım.Yoksa insan daha hızlı eriyip gidiyor.En kötüsü de o ya.Farkında olup yapamamak.Yaşamım içinde her konuda sıkıntılar yaşadım.Karşı cins benim için başka bir dünyaydı.Bu dünyadan çok korkuyordum :) Zamanı geldi aşık oldum karşısına geçip söyleyemedim.Kendime onu layık görmedim.Tam beş sene platonik bir aşk yaşadım.En son bir mektupla söylediğimde ise iş işten geçmişti.Sonraları ise hayatıma birkaç kişi soktum ama hep terkedilen ben oldum.Bunlar hep ben de travma yarattı.İş konusunda daha başlangıçta hata yapmıştım.Yanlış bölüm seçimi.Hayatım artık bu yanlış seçim üzerine kuruldu.Liseyi bitirdikten sonra beş yıl sonra üniversiteyi kazandım.Çok sevmesem de kimya bölümünü okudum.Tabi bitirdikten sonra hemen iş bulamadım.Hep küçük işlerde çalıştım.Kendimi ezdirdiğim zamanlar oldu.Sessiz sakindim.Hep kendi işime odaklandım.Hep en iyisini yapmaya çalıştım.Ama gördüm ki bu hayatta gerçekten çalışanlar değil,dili çalışanlar daha yükseliyor.Mesela en son işimde ben üniversite mezunu olmama rağmen,lise mezunu arkadaşım benden daha çok maaş alıyordu.Bunu bana söylüyorlardı.Ben kendimi daha ezik hissediyordum.Aslında ben ondan daha çok çalışıyordum.Bunu herkes söylüyordu.Ama işi bilmek vardır ya,kurnazlık vardır ya bu bende yoktu işte.Şunu gördüm ki senin gibi olmayan insan yani karşındaki seni hiç anlamıyor.Ben bu duyguları hissediyorum dediğinde senin içindekileri anlamsız görüyor.Sen herşeyi kafanda yaratıyorsun.Bunları aşabilirsin diyor.Keşke o kadar kolay olsaydı diyor insan.Yaşama birkez geliyorum.Kim dolu dolu yaşamak istemez ki.Hayata bakıyorum.O kadar çok olumsuzluk aşılanıyor ki.Şuan işsizim.İş Güvenli Uzmanlığı sınavına hazırlanıyorum.Bakalım bari bu sınavı kaybetmiyim.En çok ne isterdim.Bu hayatı olabildiğince dolu dolu yaşamak.Yaşam gerçekten bir armağan...Bana bakmayın.Mutlulukla kalın.

sweeet 13-12-2013 06:52 PM

Cevap: Temiz bir sayfa...
 
Neden değişemiyorsun biliyor musun çünkü egon senin bu halini güvenli kabul ediyor ve seni de buna fena halde inandırmış. Kaybetmeyi değil kazanmayı seçiyorum derken buna ne kadar inanıyorsun. Ben kazananlar klübündeyim. Kazanmayı seçiyorum. Çünkü kaybetmeye başarısızlığa hiç tahamülüm yoktu. Hep doğruları yapmadım. Ama artık hayatım için neyin daha doğru olduğunu daha iyi ayırt edebiliyorum.

Alıntı:

Bakalım bari bu sınavı kaybetmiyim.
Bunu dediğin anda ibre kaybetme yönüne doğru ilerler. Hedefini net belirle. Bunu yapmak istiyorum. Bunu yapmaya niyet ediyorum. Tüm olumsuz düşüncelerimi iptal ediyorum. Kapı dışarı bırakıyorum olumsuz düşüncelerimi. Şimdi ve burada kendimi bunu başarmaya adıyorum. Demelisin. Ve öyle de olur. Başarırsın.


WEZ Format +3. Şuan Saat: 09:01 PM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1