Registered Member Login:
Üye değil misin? Kayıt olunuz today!
Bugünki MesajlarForumları Okundu Kabul Et
subliminal telkin cd

Ney Üfleme Teknikleri

 Müzik Aletleri ve  Üflemeli Çalgılar   Ney Üfleme Teknikleri Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 1 . Ney Üfleme Teknikleri Ney Üfleme Teknikleri - Ney Hakkında beyninizin istediği tutuş şeklidir. Şimdi aşağıdaki iki pozisyonu ayrı ayrı üçer dörder kere deneyiniz. NEYİN 2 ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   Ney Üfleme Teknikleri telkin cd indir izle İstanbul Ney Üfleme Teknikleri nerededir kimdir Ney Üfleme Teknikleri çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Ney Üfleme Teknikleri hipnoz Ney Üfleme Teknikleriolumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Ney Üfleme Teknikleri hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Ney Üfleme Teknikleri kuantum düşünce kitap haberiUyarılar

Üflemeli Çalgılar üflemeli çalgılar üflemeli nefesli çalgılar üflemeli vurmalı çalgılar üflemeli çalgıları nefesli üflemeli çalgılar tahta üflemeli çalgılar türk üflemeli çalgılar vurmalı üflemeli çalgılar üflemeli çalgılar resimleri üflemeli çalgılar mey üflemeli çalgilar üflemeli çalgılar ney üflemeli çalgılar sipsi türk halk müziği üflemeli çalgılar üflemeli çalgılar dinle üflemeli çalgılar klarnet üflemeli çalgılar flüt türk sanat müziği üflemeli çalgılar


Reklam Alanı

Ney Üfleme Teknikleri

Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 10-01-2010, 03:16 PM   #1 (permalink)
Teğmen
 
Üyelik tarihi: Dec 2009
Mesajlar: 77
Tesekkür: 24
81 Mesajinıza toplam 572 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
rimdeng2121 has a spectacular aura aboutrimdeng2121 has a spectacular aura aboutrimdeng2121 has a spectacular aura about
Standart Ney Üfleme Teknikleri

Ney Üfleme Teknikleri - Ney Hakkında


Üfleme Teknikleri


beyninizin istediği tutuş şeklidir.

Şimdi aşağıdaki iki pozisyonu ayrı ayrı üçer dörder kere deneyiniz.

NEYİN 2 TÜRLÜ TUTUŞ POZİSYONU VARDIR;

1-) SAĞ EL YUKARIDA sol el aşağıda, neyi sol dizinize başpâreyi dudağınızın sol tarafına yerleştirip, üfleyiniz. İşte bu üfleme pozisyonuna; SAĞ ELİMİZİ yukarıda tutup, SAĞ BAŞPARMAĞIMIZLA AŞÎRÂN PERDESİNİ KAPATARAK, vücudumuzun SAĞ tarafına üflediğimiz için SAĞ ÜFLEME POZİSYONU denir.

2-) SOL EL YUKARIDA, sağ el aşağıda, neyi sağ dizinize, başpâreyi dudağınızın sağ tarafına yerleştirip, üfleyiniz. İşte bu üfleme pozisyonuna; SOL ELİMİZİ yukarıda tutup, SOL BAŞPARMAĞIMIZLA AŞÎRÂN PERDESİNİ KAPATARAK, vücudumuzun SOL tarafına üflediğimiz için SOL ÜFLEME POZİSYONU denir.

Yukarıda dikkatlice incelediğiniz bu tutuş pozisyonlarından hangisinde rahat olduğunuzu, Ney üfleyiş pozisyonunuzun bir daha değişmeyeceğini düşünerek tespit ediniz.

Çünkü; beynin konuşma merkezi genellikle el kullanımı ile bağlantılıdır. Beynin sol ön lobunda bulunma olasılığı çok yüksektir, bu nedenle sağ el kullanma alışkanlığı olan birisi beyinin sol yarısını daha etkin kullanıyor demektir. Aynı olay sol elini kullanan için beynin sağ yarısını etkin kullanıyor anlamına gelir. Bu nedenle sol elini kullanan birini sağ elini kullanmaya zorlamak konuşma merkezinde yeni uyarılara sebep olacağından, kekemelik gibi konuşma sorunlarına yol açabilir.

Artık sorulduğu zaman sağ veya sol üflüyorum demelisiniz.

Konserlerde, aynı notayı paylaşacağınız sazende arkadaşınızın, SAĞ üflüyorsanız sağınıza, SOL üflüyorsanız solunuza oturması gereklidir, aksi taktirde notaları rahat göremezsiniz.

Ney siparişi verirken SAĞ veya SOL üflediğinizi belirtmelisiniz ki; aşîrân perdesi ona göre açılsın.

NEFES DEVRELERİ

Neyden rahat ses çıkarabilmek için, önce kullanacağımız nefes devrelerini inceleyelim. Nefes devreleri, genç Neyzen adaylarının rahat ses çıkarabilmeleri için abartılı tarif edilmiştir. Ancak ileride ustalaştıkça bu devreler arasındaki farklar yok denecek kadar azalacaktır.

Birinci Devre: SICAK NEFES;

(Kışın üşüyen elimize üfler gibi derinden yavaşça üflenen nefes)

İkinci Devre: ILIK NEFES;

(Sıcak yemek yerken kaşığımızdaki yemeği soğutur gibi üflediğimiz nefese benzetebiliriz)

Üçüncü Devre: SOĞUK NEFES;

(Mum alevini söndürür gibi üflediğimiz nefes)

Dördüncü Devre: RÜZGARLI NEFES;

(Yanan parmağımızı soğutur gibi üflenen nefes)

Beşinci Devre: ŞİDDETLİ NEFES;

(Mangal ateşini kuvvetlendirmek için üfler gibi, (Literatürde vardır fakat pek kullanılmaz)

Altıncı Devre: ÇOK ŞİDDETLİ NEFES;

Literatürde vardır fakat kullanılmaz, bilgi için ileride şema olarak verilecektir.


NEYDEN SES ÇIKARMA ÇALIŞMALARI

Bu safhada kullanacağımız nefes ikinci Devre olarak isimlendirdiğimiz ılık nefes tir.

Küçük bir ayna, bir açısı 30 derece olan gönye, 3 milimetre çapında bir çubuk (tükenmez kalem içi veya radyo antenlerinin kırık bir bölümü vb.) yanınızda hazır bulunsun.

Elinize aynayı alarak söylediklerimi aynen uygulamaya çalışınız

Dudağınızı ıslık çalacakmış gibi yapınız.

Sevimli bir çocuğu öpecekmiş gibi, dudağınızın, biraz daha önde olmasına özen gösteriniz.

Bu şekilde “İkinci devre ılık nefes”le ıslık çalmaya başlayınız. Ilık nefesi algılayabilmeniz için elinizin üstünü dudağınıza iyice yaklaştırınız. Elinizin dudağınıza uzaklığı bir-iki milimetre kadar olsun ve elinizin üstüne ıslık çalar gibi yavaşça üfleyiniz, üflemenin şiddetini, üflediğiniz noktanın ısındığını hissedinceye kadar azaltınız. Isı hissettiğiniz anda üflediğiniz nefes, “Birinci devre sıcak nefes” tir. Şimdi şiddetini hafif artırıp ıslığınızın rüzgarından hafif bir serinlik hissetmeye çalışınız. İşte o andaki nefes de sizin ses çıkarırken kullanacağınız, “İKİNCİ DEVRE ILIK NEFES”tir. Biraz daha kuvvetli üfleyerek, elinizin üstünde, üşüten bir rüzgar hissettiğiniz andaki nefes de, "üçüncü devre soğuk nefes"tir. Bu nefes devreleri üzerinde birkaç kere alıştırma yapınız.

Ney üflerken, dudağınızın ortasındaki açıklık ne kadar yuvarlak olursa, ses o kadar güzel çıkar. Tabii ki yuvarlağın çapı da çok önemlidir. Neyzen Sadreddin ÖZÇİMİ'nin değişik zamanlarda ney üflerken, dudağının ortasındaki açıklığı defalarca kumpasla ölçerek de tespit ettiğim gibi, ideal açıklığın çapı 3 milimetredir.

Aşağıdaki resimde Neyzen Sadreddin ÖZÇİMİ’nin ney üflerken dudağının ortasındaki açıklığın ne kadar yuvarlak olduğuna ve çapın 3 milimetre olduğuna dikkat ediniz.Sağ üflüyorsanız sol elinizle, sol üflüyorsanız sağ elinizle neyinizi mikrofon tutar gibi başpârenin bir iki santim altından tutarak, sanki içi boş bir boru üfleyecekmiş gibi, sağ üflüyorsanız dudağınızın sol yarısına, sol üflüyorsanız dudağınızın sağ yarısına yerleştiriniz.

Neyinizi yere paralel ve yüzünüze 90 derece olacak şekilde tutunuz.
Neyinizin başpâresi dudağınıza değer halde iken, aşağıya doğru 30 derecelik açı yaptırınız. Bu açıyı gönye ile kontrol ediniz.

Sağ üflüyorsanız sola, sol üflüyorsanız sağa doğru 30 derecelik ikinci açıyı yaptırın.
Üfleme Teknikleri Üfleme Teknikleri


Okuduğunuz için teşekkürler! Ben Atakan, burası Çekirdek Teknoloji Eğitim ve Danışmanlık .2000 yılında ses kayıdı yaparken mikrofonda bir arıza olması sonucu Ritmotrans Telkin Yöntemini geliştirdim.Boğaziçi Üniversitesi Mezunuyum ve Türkiye'de ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.Şimdiye kadar 10 yılda bir milyon üzerinde kişi telkin cd lerimi indirip faydalandı.Eğer denemek isterseniz bu siteden ücretsiz telkin cd indirebilirsin. hayatimdegisti.com

rimdeng2121 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 21-10-2010, 03:33 PM   #2 (permalink)
Moderator
 
Neptün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jun 2007
Mesajlar: 1,107
Tesekkür: 8,580
1,263 Mesajinıza toplam 4,347 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Neptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to behold
Standart Cevap: Ney Üfleme Teknikleri

Bende de ney üfleme teknikleri ile ilgili 5 bölümlük pdf dosya var. Dilerseniz özel mesaj atarak iletişim haline geçebiliriz.
Sevgiler
__________________
Kendimi seviyor ve onaylıyorum.
Neptün isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler:
Okunmamış 21-10-2010, 03:39 PM   #3 (permalink)
Guest
 
Üyelik tarihi: Aug 2009
Mesajlar: 275
Tesekkür: 828
273 Mesajinıza toplam 1,033 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
smyrna1 is just really nicesmyrna1 is just really nicesmyrna1 is just really nicesmyrna1 is just really nicesmyrna1 is just really nice
Standart Cevap: Ney Üfleme Teknikleri

neyimiz olsun önce sonra üfleriz hep hevesim oldu ney gitar resim falan ama hepte heves olarak kaldı
smyrna1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Okunmamış 21-10-2010, 03:55 PM   #4 (permalink)
Moderator
 
Neptün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jun 2007
Mesajlar: 1,107
Tesekkür: 8,580
1,263 Mesajinıza toplam 4,347 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Neptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to behold
Standart Cevap: Ney Üfleme Teknikleri

Evet kimi tanıdıysam böyle söylüyor. Her şey hep heves olarak kalıp gidiyor, çıkıyor hayatımızdan. Oysa bu tarz şeylerle hayatımızı renklendirmek ne kadar da olumlu bir davranış olur hepimiz için.
__________________
Kendimi seviyor ve onaylıyorum.
Neptün isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Okunmamış 21-10-2010, 05:24 PM   #5 (permalink)
Üsteğmen
 
Parlayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jun 2010
Mesajlar: 427
Tesekkür: 851
418 Mesajinıza toplam 1,764 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Parlayan is a glorious beacon of lightParlayan is a glorious beacon of lightParlayan is a glorious beacon of lightParlayan is a glorious beacon of lightParlayan is a glorious beacon of lightParlayan is a glorious beacon of light
Standart Cevap: Ney Üfleme Teknikleri

Bu paylaşım çok işime yarıyacak.Doğum günümde eşim bir ney hediye etti bana,çok istiyorum çalmayı şuan sadece üflüyorum.İnşallah hevesim geçmez ve başarabilirim.Sevgiler..
__________________
Parlayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Okunmamış 21-10-2010, 05:32 PM   #6 (permalink)
Moderator
 
Neptün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jun 2007
Mesajlar: 1,107
Tesekkür: 8,580
1,263 Mesajinıza toplam 4,347 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Neptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to behold
Standart Cevap: Ney Üfleme Teknikleri

Alıntı:
Sümbülii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu paylaşım çok işime yarıyacak.Doğum günümde eşim bir ney hediye etti bana,çok istiyorum çalmayı şuan sadece üflüyorum.İnşallah hevesim geçmez ve başarabilirim.Sevgiler..
ses çıkarabiliyor musunuz?
__________________
Kendimi seviyor ve onaylıyorum.
Neptün isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler:
Okunmamış 21-10-2010, 05:49 PM   #7 (permalink)
Teğmen
 
mu@z - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Oct 2009
Mesajlar: 57
Tesekkür: 1
69 Mesajinıza toplam 295 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
mu@z is on a distinguished road
Standart Cevap: Ney Üfleme Teknikleri

büyüler beni neyin sesi...kendimde üflemeyi çok istiyorum fakat istemekle kalıyor hayatımdaki çoğu mevzu gibi:(
__________________
Bin kişi bir kişiyi adam edemez kal ile,
Bir kişi bin kişiyi adam eder hal ile.
mu@z isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Okunmamış 25-02-2011, 05:36 PM   #8 (permalink)
 
toprak_mf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Feb 2011
Mesajlar: 3
Tesekkür: 2
3 Mesajinıza toplam 7 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
toprak_mf is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Ney Üfleme Teknikleri

Alıntı:
smyrna1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
neyimiz olsun önce sonra üfleriz hep hevesim oldu ney gitar resim falan ama hepte heves olarak kaldı

Aynı BeN gitara çok hevesim vardı bi arkadaş verdi 1yıl bnde kaldı sadece 2 kere elime aldım çünkü çalamadım iyi boşuna para ödemedim işim yanardı ozamn :D şimdi de ney istiyom Allah izin verirse bu yaz veya seneye alıcam :D
toprak_mf isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Okunmamış 25-04-2011, 10:30 PM   #9 (permalink)
Üsteğmen
 
Üyelik tarihi: Apr 2011
Mesajlar: 335
Tesekkür: 309
288 Mesajinıza toplam 839 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
gülücan is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Ney Üfleme Teknikleri

Arkadaşlar ben de ney öğrenmek isteyenlerdenim.eşimden hediye ney istedim..bizim hediyeler böle sipariş üzerine:)ama yapabilirmiyim dersiniz çok uğraş istiyor mu? ya da belli bir yaştan sonra zormu?kemanıda çok severim ama ney daha özel benim için.olumlu bişiler yazın lütfen tabi yapabilirsin falan gaza geliyim biraz:):)
gülücan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler:
Okunmamış 25-04-2011, 10:37 PM   #10 (permalink)
Administrators
Zerynthia
 
Işıldayan Safir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Mar 2009
Bulunduğu yer: Mutlulukya
Mesajlar: 6,025
Tesekkür: 49,758
6,229 Mesajinıza toplam 25,544 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond repute
Standart Cevap: Ney Üfleme Teknikleri

Alıntı:
gülücan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar ben de ney öğrenmek isteyenlerdenim.eşimden hediye ney istedim..bizim hediyeler böle sipariş üzerine:)ama yapabilirmiyim dersiniz çok uğraş istiyor mu? ya da belli bir yaştan sonra zormu?kemanıda çok severim ama ney daha özel benim için.olumlu bişiler yazın lütfen tabi yapabilirsin falan gaza geliyim biraz:):)
Yapan nasıl yapıyor? Ney kullanmayı bilmiyorum ancak eminim çok güzel bir şekilde çalabilirsiniz. Uğraş gerektiriyorsa da uğraşırsınız. İstediğiniz, sevdiğiniz bir şey için çaba göstermeye değecektir. Yaş olayı tamamen hikaye... Ben 23 yaşımda Klasik Bale'ye başladım ve kimseye yapabilir miyim diye sormadım. Herkes negatifti çünkü. Yetişkin biriyim ve insanlar çocuklarını 4 yaşında göndermeye başlıyor. Ancak ben çok memnunum. Hayatımdaki en doğru kararlardan biri olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla her konuda insanların düşüncelerine çok bağımlı olmamak lazım. Yapamazsın, aman çok zor diyen olursa dinlemeyin. Öğrenmeye başladığınızı duyunca bir anda değişir o cümleler.

Sevgiler.
__________________
Işıldayan Safir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Ney Üfleme Teknikleri

 Müzik Aletleri ve  Üflemeli Çalgılar   Ney Üfleme Teknikleri Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 1 . Ney Üfleme Teknikleri Ney Üfleme Teknikleri - Ney Hakkında beyninizin istediği tutuş şeklidir. Şimdi aşağıdaki iki pozisyonu ayrı ayrı üçer dörder kere deneyiniz. NEYİN 2 ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   Ney Üfleme Teknikleri telkin cd indir izle İstanbul Ney Üfleme Teknikleri nerededir kimdir Ney Üfleme Teknikleri çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Ney Üfleme Teknikleri hipnoz Ney Üfleme Teknikleriolumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Ney Üfleme Teknikleri hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Ney Üfleme Teknikleri kuantum düşünce kitap haberi
WEZ Format +3. Şuan Saat: 01:41 AM.Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1