Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Topluluk Karşısında Konuşma (http://www.hayatimdegisti.com/forum/topluluk-karsisinda-konusma/)
-   -   Düşünmek İstemiyorum Ne Yapmalıyım.. (http://www.hayatimdegisti.com/forum/topluluk-karsisinda-konusma/624050-dusunmek-istemiyorum-ne-yapmaliyim.html)

Sehzade42 03-04-2014 09:56 AM

Düşünmek İstemiyorum Ne Yapmalıyım..

Benim sıkıntım o anı sürekli düşünüyor olmam..Topluluk önüne çıkacağım anı sürekli düşüyorum..bu da bende aşırı stres ve kaygıya neden oluyorr..Oysa o an gelince bir şekilde atlatabiliyorum..sunum yapabiliyorum..Ama 3 gun sonra sen sunum yapcaksın, yada toplantıda herkes kendini tanıtacak vs. dediler mi o 3 gün zihnimde sürekli onu düşünüyorum..Bu durumda hayatımı olumsuz etkiliyor..ama o gün gelince halledebiliyorum..heyecan kalmıyorr...sanırım kaygı bozuklukgu ve sosyal fobi varr,bide özüven eksikliği.Oysa ki çok girişken ve konuşkan bir insanım.Sadece bu durumlarda sıkıntım var..ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevınırım...ben o anı o an yaşamak istiyorum öncesinde kendıme ve yanımdakilere eziyet etmek istemiyorum:..

sweeet 03-04-2014 10:28 AM

Cevap: Düşünmek İstemiyorum Ne Yapmalıyım..

Kendinize sakinleştirici sözlü telkin tarzında olumlamalar yapabilirsiniz.

Pelish 04-04-2014 07:32 PM

Merhaba,

ilk önce soğuk kanlılığınızı rahatlığınızı korumalısınız, daha sonra yapamayacağım acaba ne olacak , gibi kaygılarınızı bi kere tamami ile yok etmelisiniz, temel bir bilgi birikiminiz olması yeterli ve focus, yani odaklanma konuya odaklanmanız gerekiyor, ben bilmiyorum veya nasıl yaparım derseniz zaten -1 ile başlamış olursunuz, ben her zaman yaparım hallederim dediğim her işi ki hiç bi fikrim olmayan işlerin altından bile çok rahat kalkıyorum, baktım batırıyom yapamıyorum, o zamanda ben denedim fakat olmadı ve onu yapabilen ile beraber destek alarak öğrenmelisin hiç bir zaman pes etme, pes ettiğin anda zaten bitmiştir. üstüne git dene olmadı bi daha olmadı bi daha olana kadar ama yap, öğrenilmiş çağresizlik yapma sadece yapıcam edecem bitiricem bunlar. negatif olma.

Kısa bir örnek anlatayım, Müşteri hizmetlerinde çalışıyorum, bir müşterim geldi, bir başladı anlatmaya ürünü bana iade edecek, başından dedim kendime ben bu ürünü bu müşteriden iade almayacağım çünkü keyfi keder iade etmek istiyor. ordan girdi burdan çıktı enson benle baş edemedi yöneticime gitti iade ettiricem diye yöneticime sadece 1 kelime dedim oda hayır dedi, sonra başladı tekrar bana saymaya, ben hala almamak için direniyorum ürünün fiyatına baktım 10-15 lira bişy arızalı bile olsa cepten veririm dedim, ama işin rengi keyfi keder iadesi olunca bende almamak için uğraşıyorum hoş birşey yapmıyor müşteri şu bu derken müşteri en sonunda ben senin kadar güzel savunan bu kadar dikkatli kelimelerini seçeni görmedim bu güne kadar herşeyi iade aldırttım farklı firmalarda ve bunu sana iade aldırtamadım dedi, bende öyle demeyin beyfendi iade alırım müşteri memnuniyeti adına dediğimde müşteri şok oldu, neden öyle birşey yaptım çünkü ben elde edeceğimi ettim, amaç bazen bu tür kafamdaki teorileri test etmek, işe yarıyor o yüzden olumlu git yapıcam edicem olacak, pozitif yaklaş.

Saygılarımla

Ahmet.

Sehzade42 10-04-2014 12:07 AM

Alıntı:

Merhaba,

ilk önce soğuk kanlılığınızı rahatlığınızı korumalısınız, daha sonra yapamayacağım acaba ne olacak , gibi kaygılarınızı bi kere tamami ile yok etmelisiniz, temel bir bilgi birikiminiz olması yeterli ve focus, yani odaklanma konuya odaklanmanız gerekiyor, ben bilmiyorum veya nasıl yaparım derseniz zaten -1 ile başlamış olursunuz, ben her zaman yaparım hallederim dediğim her işi ki hiç bi fikrim olmayan işlerin altından bile çok rahat kalkıyorum, baktım batırıyom yapamıyorum, o zamanda ben denedim fakat olmadı ve onu yapabilen ile beraber destek alarak öğrenmelisin hiç bir zaman pes etme, pes ettiğin anda zaten bitmiştir. üstüne git dene olmadı bi daha olmadı bi daha olana kadar ama yap, öğrenilmiş çağresizlik yapma sadece yapıcam edecem bitiricem bunlar. negatif olma.

Kısa bir örnek anlatayım, Müşteri hizmetlerinde çalışıyorum, bir müşterim geldi, bir başladı anlatmaya ürünü bana iade edecek, başından dedim kendime ben bu ürünü bu müşteriden iade almayacağım çünkü keyfi keder iade etmek istiyor. ordan girdi burdan çıktı enson benle baş edemedi yöneticime gitti iade ettiricem diye yöneticime sadece 1 kelime dedim oda hayır dedi, sonra başladı tekrar bana saymaya, ben hala almamak için direniyorum ürünün fiyatına baktım 10-15 lira bişy arızalı bile olsa cepten veririm dedim, ama işin rengi keyfi keder iadesi olunca bende almamak için uğraşıyorum hoş birşey yapmıyor müşteri şu bu derken müşteri en sonunda ben senin kadar güzel savunan bu kadar dikkatli kelimelerini seçeni görmedim bu güne kadar herşeyi iade aldırttım farklı firmalarda ve bunu sana iade aldırtamadım dedi, bende öyle demeyin beyfendi iade alırım müşteri memnuniyeti adına dediğimde müşteri şok oldu, neden öyle birşey yaptım çünkü ben elde edeceğimi ettim, amaç bazen bu tür kafamdaki teorileri test etmek, işe yarıyor o yüzden olumlu git yapıcam edicem olacak, pozitif yaklaş.

Saygılarımla

Ahmet.

hocam öncelikle tşk ederim..dediklerinizi zaten yapıyorum hep üzerine gittim ve bir şekilde hep başardım..ama ne hıkmetse aynı olaylarla karşılasında o an gelınceye kadar olumsuz dusuncelerle ugrasıyorum ve sureklı dusunuyorum..bugune kadar da bır cok olayı basarmıs olup bunları yasamam benı uzuyor..şöyle anlatıyım ben devlet memuruyum..bır ara arkadas aradı ve yarın yeni müdür toplantı yapacak dedi.bende bır anda korku basladı..toplantıda herkes kendını tanıtırsa ben heycenlanırsam vs. vs.kendı kendımı korkutmaya basladım..neyse ben sureklı bu dusuncelerle ugrastım..neyse toplantıya gırdık yenı mudurle tanıstık falan fılan bı sıkıntı olmadı yanı..ama o an nerdeyse ıse gıtmıycektım yada bır bahane bulup kacacaktım..ama yapmayıp orada toplantıya katıldm..daha oncede yuzlerce kez boyle toplantılara katıldım..hala neden bu olumsuz dusuncelerle ugrasıyorum bunu anlamıs degılım..basarılarrım oldukca bunları azalması gerekmez mı..ayrıca dedıgım gıbı ben o an gelınce ısı halledıyorum..sıkıntım o ana kadar...olumsuz dusunceler...

maruşka 10-06-2014 02:16 PM

Merhabalar, tamamen aynı konudan muzdaribim. Ben şöyle yapmaya başladım ,iyi geldi. Şu olumlamayı "Ben olmak ve kendimi ifade etmek son derece güvenli"sık sık söylüyorum. "Güvendeyim" ve benzeri olumlamalar da ekleyebilirsin. Sanırım bizi bunlar kurtaracak.:))) Kaygımızın temelde kendimizi ifade etmenin riskleri üzerine olduğunu düşünüyorum. Bir de eğer melek çalışmalarını biliyorsan ilgiliysen bu konuyla Gabriel(Cebrail)i çağırman ve yardım istemen. Çünkü iletişim konusunda yardımcı bir melek. Bunu da bir melek koçu önerdi bana. Benden bu kadar. Byyy

maviinci 13-06-2014 10:47 AM

yeni düşünceler bulup onları kalıp halinde cümlelere dökerek sürekli bunları tekrar edersen bir süre sonra o kaygıya bağlı düşüncelerinin yerini alacaklar..

WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:30 AM.