Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Topluluk Karşısında Konuşma (http://www.hayatimdegisti.com/forum/topluluk-karsisinda-konusma/)
-   -   Kekemeyim :( (http://www.hayatimdegisti.com/forum/topluluk-karsisinda-konusma/613223-kekemeyim.html)

GoldeN 13-06-2010 06:39 PM

Kekemeyim :(

Ben cocuklugumdan beri kekemeyim.ağla2 Guzel konuşmayi çok istiyorum... Şimdi topluluk karşisinda konuşma telkinlerini dinlersem konuşmam duzelir mi? Telkinleri her gece sabaha kadar dinliyorum.1 hafta ego ve suçluluk telkinlerini dinledim. Bir kaç gundur topluluk karsisinda konusma telkinlerini dinliyorum. Ne zaman etkisini gorebilirim? Yardimci olursaniz çok sevinirim.^-^

gnr 13-06-2010 06:48 PM

Cevap: Kekemeyim :(

Telkinlerin kekemelik için işe yararmı bilmem ama sen istersen neden olamasınn...
Soruların için rehber bölümüne bakabilirsin...

Herşey gönlünce olsun..

blue jaloon 13-06-2010 07:31 PM

Alıntı:

GoldeN Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 751951)
Ben cocuklugumdan beri kekemeyim.ağla2 Guzel konuşmayi çok istiyorum... Şimdi topluluk karşisinda konuşma telkinlerini dinlersem konuşmam duzelir mi? Telkinleri her gece sabaha kadar dinliyorum.1 hafta ego ve suçluluk telkinlerini dinledim. Bir kaç gundur topluluk karsisinda konusma telkinlerini dinliyorum. Ne zaman etkisini gorebilirim? Yardimci olursaniz çok sevinirim.^-^

mrblar:))
doktora gittinmi bu hastaligin icin merak ettim?
tabiki iyi olucaksin bu günler gecicek bana inan olurmu.

sebastin 13-06-2010 08:48 PM

merhabalar kardeşim!

ben her zaman şuna inanırım! insan inandığı ve düşündüğü kadardır. eğer sen kendinin kekeme olmadığını kendine inandırmayı başarabilirsen ve bu durumun sadece geçici bir çene uyuşukluğu olduğunu düşünürsen başarırsın.

ben önceden sara hastasıydım. aslında hala öyleyim. hatta açmış olduğum bir konuda da bunu dile getirmiştim. 7 yaşımdan bu yana bu hastalıkla mücadele ediyordum. ilaç kullanıyordum ve ilaçlarımı almadığım taktirde en geç üç gün içinde illaki krize tutuluyordum. ama inan bana öyle zor bir durum ki bu sana tarif edemem. bu hastalık beni birçok şeyden dolayı çok zora soktu. elime geçebilecek birçok fırsatlara da engel oldu. ama bundan yaklaşık 5 yıl önce bu ilaçları içmemeye karar verdim. çünkü ben hasta falan değildim. buna inandım. zaten o ilaçları içmeyi de hiçbir zaman sevmemiş aksine onlardan nefret etmiştim. ve birgün bu ilaçları almayacağıma karar verdim kendi kendime. ilaçları elime alarak, "sizlerden kurtulacağım, siz olmadan da mutlu bir hayat sürdürebilmek varken elimde neden her zaman sizlere muhtaç olayım" diye söylendim.

evet, bu kilit cümleydi benim için. ve ben en geç üç gün ilaçsız kalabilen ve sonrasında da kabusları yeniden yaşayan ben şu anda yaklaşık 5 yıldır ve hatta daha fazla süredir bu ilaçları kullanmıyorum ve artık kriz nöbetlerim tutmuyor.

öyle ki doktorlar bana bu hastalığımdan hayat boyu kurtulamayacağımı söylemişti.

CaSaNoVa 14-06-2010 12:18 AM

Çocukluğumdan beri derken ,doğuştanmı yoksa sonradan olanmı

Aeroplane 14-06-2010 02:12 AM

Kekemeyim :( dersen düzelemezsin ama kekemeyim :) dersen düzelirsin. Kendinle barışmalısın. Kekemeliğin ile dalga geçebilmelisin. Topluluk önünde kekelediğinde ve insanlar güldüğünde allah kahretsin demeyip aa insanları güldürdüm :) diyebilirsen düzelirsin. Beynini bu yönde eğitmelisin. Ayrıca Mümin Sekman - Herşey Seninle Başlar kitabını öneririm.

GoldeN 14-06-2010 03:02 PM

Alıntı:

CaSaNoVa Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 752016)
Çocukluğumdan beri derken ,doğuştanmı yoksa sonradan olanmı

kuchukken korkdum o yuzden oldu

GoldeN 14-06-2010 03:10 PM

Ilgilendiginiz ichin hepinize chok tesekkur ederim.ttli3 iyi olacagima inanmaya chalisiyorum.

GoldeN 14-06-2010 03:13 PM

Alıntı:

blue jaloon Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 751956)
mrblar:))
doktora gittinmi bu hastaligin icin merak ettim?
tabiki iyi olucaksin bu günler gecicek bana inan olurmu.

evet cok doktora gittim. bazi egzersizler falan yapiyorum her gun.

ftk29 19-06-2010 02:58 PM

Sana bir yer tavsiye edebilirim bu konuda.Ama reklam olur diye yayınlar mı bilmiyorum? özelden mesaj yazarsanız cevap veririm

WEZ Format +3. Şuan Saat: 07:37 AM.