Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Telkinleri Duyulmuyor Sadece Müzik mi Var (http://www.hayatimdegisti.com/forum/telkinleri-duyulmuyor-sadece-muzik-mi-var/)
-   -   Bu ne yaman çelişki (http://www.hayatimdegisti.com/forum/telkinleri-duyulmuyor-sadece-muzik-mi-var/622959-bu-ne-yaman-celiski.html)

acar41 22-05-2013 01:57 PM

Bu ne yaman çelişki

Arkadaşlar, özellikle Atakan bey, diğer uzmanlar ve bilgili herkes görüşünü paylaşırsa sevinirim.
sorum şu, alt beynimizde yada bilinçaltımızda oluşmuş bütün olumsuz kodlarımızı yeni olumlu kodlamalarla değiştirebilmek için bi dünya para, zaman ve emek harcamak zorunda kalabiliyoruz, uzman kişilerden yardım ve destek alıyoruz. Haftalarca, aylarca hatta ömür boyu bu konuda son derece hassas ve detaylara takıntılı bir sürü çabalarımız oluyor; (örn. telkinler nasıl dinlenmeli, telkinlerde sözler duyulmalımı, kısık seslemi yüksek seslemi, sabah mı yatarkenmi vs vs) Gelgelelim bilinçaltımızda olumsuz bir kodlama oluşması için hiçbir çaba sarfetmeden belki tamamen masumane fakat dikkatsizce kurulmuş bir cümle bile bir çuval inciri mahvetmeye yetebiliyor ve alt beyine adeta altın harflerle kazınıyor. (örn. bizde şasmı var? bana çıkmaz, garibanın tavuğu vs vs örnekleri çoğaltmak mümkün.) Ondan sonra uğraş dur silecem diyeidea3
evet arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum.

atmaca42 22-05-2013 02:31 PM

Cevap: Bu ne yaman çelişki

çok güzel bir konuya değinmişsiniz .ama kardeş dünyada sistem bu malesef güzel olanı yapmak zor yıkmak kolay yapacak birşey yok

Işıklı yol 22-05-2013 03:32 PM

Alıntı:

acar41 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 841325)
Arkadaşlar, özellikle Atakan bey, diğer uzmanlar ve bilgili herkes görüşünü paylaşırsa sevinirim.
sorum şu, alt beynimizde yada bilinçaltımızda oluşmuş bütün olumsuz kodlarımızı yeni olumlu kodlamalarla değiştirebilmek için bi dünya para, zaman ve emek harcamak zorunda kalabiliyoruz, uzman kişilerden yardım ve destek alıyoruz. Haftalarca, aylarca hatta ömür boyu bu konuda son derece hassas ve detaylara takıntılı bir sürü çabalarımız oluyor; (örn. telkinler nasıl dinlenmeli, telkinlerde sözler duyulmalımı, kısık seslemi yüksek seslemi, sabah mı yatarkenmi vs vs) Gelgelelim bilinçaltımızda olumsuz bir kodlama oluşması için hiçbir çaba sarfetmeden belki tamamen masumane fakat dikkatsizce kurulmuş bir cümle bile bir çuval inciri mahvetmeye yetebiliyor ve alt beyine adeta altın harflerle kazınıyor. (örn. bizde şasmı var? bana çıkmaz, garibanın tavuğu vs vs örnekleri çoğaltmak mümkün.) Ondan sonra uğraş dur silecem diyeidea3
evet arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum.

sizn bu sözleriniz ancak bizler gibi şanssız olduğunu düşünen insanlar için geçerli. Yoksa hayatta başarılı insanlara bakın. Onlar şansa inanmazlar onlar emek derler, çalışmak, azim derler. Oysa bilinçaltında değişimine uğraştığımız konu zaten tamda budur. Şans faktörünü en aza indirgeyip gerçekten olmamız gereken şekilde bir davranış belirlemek. Yoksa biz garibanım, zavallıyım, bende şans ne gezer dedikçe hayat bize sağlı sollu tokatlarına devam eder. İşte bizim burada yaptığımızsa bu yumruklardan kaçmayı yerinde iki tanede biz çakmayı öğrenmeye çalışmak. Koşmadan yorulmamak, savaşmadan pes etmemek. Bilmem anlatabildim mi ne demek istediğimi.2600superxy

Işıklı yol 22-05-2013 03:34 PM

ayrıca yerleşmiş inançlar için o sözlerin bir anlamı olmaz. Bilinçaltı buna güler geçer. Sen Sabancıya git de istersen buraya nasıl geldin sana bir kahramanlık hikayesi anlatır. Oysa o mevcut temeli yükseltendir. Bizse burada sağlam bir temel için emek veriyoruz arkadaşım. Belkide haklısın bu benim yorumum. Sevgimle

KADRU 22-05-2013 04:39 PM

sevgi ile anlayis ile ozguvenle yetistirilen kisilerde bir cumleyle ufat tefek sorunlarla ozguven alt beyin tepetaklak olmaz,elestirinin anlayisin az azarin bol ortamda yetisenlerrin bu tip cd lere arayislara ihtiyaci olur ya da aileden ve yakin cevreden saglam bir kale insa edilir cocuklukda yada sonradan bu sekilde aral insan saglamligi ,bizim toplumumuz elestiri tenkit korku uzerine kurulu oldugu icin debresif mutsuz luk hakim birde inancin zayifligi eklendimi mis gibi.

Işıklı yol 22-05-2013 04:45 PM

Alıntı:

KADRU Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 841344)
sevgi ile anlayis ile ozguvenle yetistirilen kisilerde bir cumleyle ufat tefek sorunlarla ozguven alt beyin tepetaklak olmaz,elestirinin anlayisin az azarin bol ortamda yetisenlerrin bu tip cd lere arayislara ihtiyaci olur ya aileden ya aileden yakin cevreden saglam bir kale insa edilir cocuklukda yada sonradan bu sekilde aral insan ,bizim toplumumuz elestiri tenkit korku uzerine kurulu oldugu icin debresif mutsuz luk hakim birde inancin zayifligi eklendimi mis gibi.

bomba bir yorum. Ayyyynen katılıyorum. Bizim toplumumuzda malesef anne baba sanki çocuğun sahibiymiş gibi davranıyor. Ölene dek benim malımsın şeklinde. Evleneceğinde bana sor beğenmedim bunu boşa, ben istiyorum çocuk yap, annemin adını babamın adını koy. Neee yapmıyor musun? Hakkım haram olsun, sütüm haram olsun, gün yüzü görme, belanı bul. Hadi bakalım sağlıklı ol da göreyim. Size anneciğimin bana ettiği bedduaları söylesem dudağınız uçuklar. Sırf bir konuda ki kararımı tasvip etmiyor diye. Herkesin imtihanı farklı işte

KADRU 22-05-2013 04:53 PM

Alıntı:

Işıklı yol Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 841346)
bomba bir yorum. Ayyyynen katılıyorum. Bizim toplumumuzda malesef anne baba sanki çocuğun sahibiymiş gibi davranıyor. Ölene dek benim malımsın şeklinde. Evleneceğinde bana sor beğenmedim bunu boşa, ben istiyorum çocuk yap, annemin adını babamın adını koy. Neee yapmıyor musun? Hakkım haram olsun, sütüm haram olsun, gün yüzü görme, belanı bul. Hadi bakalım sağlıklı ol da göreyim. Size anneciğimin bana ettiği bedduaları söylesem dudağınız uçuklar. Sırf bir konuda ki kararımı tasvip etmiyor diye. Herkesin imtihanı farklı işte

malesef cok dogru , bedduasi bol bir aile yapimiz var en cok sevdigine insan beddua edermi dovermi,azarlarmi,tenkiti ayarsizca edermi,ve bu yuzden ruh sagligi yerinde olmayan hircin ofkeli bireyler cogunlukta toplumumuzda ve ofke artikca allaha karsida ofke baslar,niye niye sorgulamalari allahada ofke getiril,allaha ve yarattigina anlayisin sevginin bol oldugu bir toplum olacagimiza umutum cok yuksek.

acar41 22-05-2013 06:52 PM

Arkadaşlar, herbirine yüzde yüz katıldığım yorumlarınız için teşekkürlerimi iletiyorum. Bu yaşa ve bu siteyi denk getirene kadar hemen hemen herkesin ne şekilde olumsuz kodlamalara maruz kaldığını, psikolojik virüslerden olumsuz nasibini aldığını üç aşağı beş yukarı tahmin edebiliyorum. Aslında bu sorunun cevabı bana görede şu, çabuk hasta olunur-zor iyileşilir, çabuk kilo alınır-zor kilo verilir, çabuk yerle bir edilir-zor inşa edilir, kolay kalp kırılır-zor tamir edilir. Yorumlarda bir arkadaşın da dediği gibi sanırım güzel olan herşey zor elde edilir. (yoksa bu yorumda olumsuz bir kodlamanın ürünü mü? :) )

Işıklı yol 22-05-2013 07:56 PM

fakat kolay kalp kırılır ve zor tamir edilir. Bu bir gerçek.

acar41 22-05-2013 08:01 PM

Alıntı:

Işıklı yol Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 841365)
fakat kolay kalp kırılır ve zor tamir edilir. Bu bir gerçek.

evet Işıklı yol maalesef öyle, hatta ben mümkün bile bulmuyorum ama çoğu kez tamir olmuş numarası yapıyorum. :)

WEZ Format +3. Şuan Saat: 01:45 AM.