Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatını Değiştirmeye İstekli Yeni Üyeler > Telkinler Sonrası İlk Etkiler ve Anketlerimiz > Telkinler Sonrası Daha Az Tv İzleyenler

Uyarılar

Neden Daha Az Tv İzliyoruz

Telkinler Sonrası İlk Etkiler ve Anketlerimiz ve Telkinler Sonrası Daha Az Tv İzleyenler Neden Daha Az Tv İzliyoruz Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Telkinleri dinleyenler artık daha az yada hiç tv izlemediklerini söylediler.Bunun nedenini bu bölümde tartışabiliriz.Benim görüşüm şudur ki depresif olanyada suçluluk duygaları hisseden birey  birazda uzaklaşmak için tv izler.Oyalanmak için.Yada negatif olumsuz hal olunca faydasız şeyler ile vakit geçirirde diyebiliriz. Telkinleri ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Telkinler Sonrası Daha Az Tv İzleyenler telkin cd indir izle İstanbul Telkinler Sonrası Daha Az Tv İzleyenler nerededir kimdir Telkinler Sonrası Daha Az Tv İzleyenler çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Telkinler Sonrası Daha Az Tv İzleyenler hipnoz Telkinler Sonrası Daha Az Tv İzleyenler olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Telkinler Sonrası Daha Az Tv İzleyenler hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Telkinler Sonrası Daha Az Tv İzleyenler kuantum düşünce kitap haberi

Anketimiz: Telkinler TV izleme isteğinizi azalttı mı?
Kesinlikle Azalttı! 147 48.04%
Azalttı! 84 27.45%
Zaten izlemiyordum! 51 16.67%
Fark Yok! 24 7.84%
Katılımcı sayısı: 306. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Neden Daha Az Tv İzliyoruz

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 27-08-2006, 12:09 AM   #1 (permalink)
Administrators
Atakan Sönmez

Tesekkür: 2,852
3,132 Mesajinıza toplam 17,384 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond repute
Standart Neden Daha Az Tv İzliyoruz

Telkinleri dinleyenler artık daha az yada hiç tv izlemediklerini söylediler.Bunun nedenini bu bölümde tartışabiliriz.Benim görüşüm şudur ki depresif olanyada suçluluk duygaları hisseden birey  birazda uzaklaşmak için tv izler.Oyalanmak için.Yada negatif olumsuz hal olunca faydasız şeyler ile vakit geçirirde diyebiliriz.
Telkinleri dinledikten özellikle suçluluk duygularını dinledikten sonra daha az tv izlediğini söyleyen arkadaşlar bu konuda ne düşünüyorlar?
Tv izlemenin yanısıra müzik dinleme  özellikle negatif cümleler içeren müzikleri dinlemek istemediklerini bildirmişlerdir.Bunun nedeni nedir?
Eğer içinizde ki siz bilinçaltınız negatif ise negatif şeylerden hoşlanır,tv ve acı içeren müzikler gibi.Mutlu ise elbette daha fazla olumluya yönelir.Gelişime açıktır.Sizlerde bukonuda ki deneyimleriniz paylaşırsanız sevinirim.

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Dinledikten sonra etkiler ile ilgili anketlere bu linkten katilin.
http://www.hayatimdegisti.com/forum/...-anketlerimiz/
hayatimdegisti isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-08-2006, 04:43 AM   #2 (permalink)

Tesekkür: 1
9 Mesajinıza toplam 28 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
fsfs is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Neden Daha Az Tv İzliyoruz

ya buna ben de inanamıyorum ama bu doğru.
sizin öneriniz doğrultusunda çarşamba gününden beri,yani 4 gündür suçluluk ve ego güölendirici telkinleri birlikte dinliyorum.
ve bir tv. hastası olan ben,çok önemsediğim bir program olmadığı müddetçe tv.nin yüzüne bile bakmıyorum,hatta ilginçtir,oturduğum bir yerde tv. açılırsa da ordan uzaklaşmak istiyorum.
sanırım bunun sebebi şu: insan çoğu zaman ilgisini çektiği için değil,kafasını dağıtmak için,kendisiyle veya hayatındaki olumsuzluklarla yüzleşmemek için tv.ye sığınıyor.
ama suçluluk duygularının üstesinden gelindiğinde insanın yüzleşmekten kaçındığı herhangi bir olumsuzluk kalmıyor.hayata daha ılımlı bakıyor...bu yüzden de tv.ye ihtiyacı kalmıyor.
ben böyle düşünüyorum.

her etkiyi burada paylaşmaya çalışıcam. :)
saygılarımla.
fsfs isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-08-2006, 09:17 PM   #3 (permalink)
Administrators
Atakan Sönmez

3,132 Mesajinıza toplam 17,384 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond repute
Standart Telkinler TV izleme isteğinizi azalttı mı?

Yukarıda ki ankette telkinlerin tv izlemeye olan etkilerini araştırıyoruz.Sizde ankete yanıt verebilirsiniz.
hayatimdegisti isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 20-10-2006, 02:28 AM   #4 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 0
23 Mesajinıza toplam 67 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
forex is an unknown quantity at this point

evet ben de daha tv izliyorum.hatta tv açmadığım günler oluyor eğer seyredeceğim bişey yoksa.eskiden evde tv açık olmayınca bi boşluk hissederdim.
forex isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-12-2006, 11:41 PM   #5 (permalink)
Teğmen

51 Mesajinıza toplam 180 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
yakamozdüşleri is an unknown quantity at this point

Merhaba bu anketi okumadan önce arkadaşlarıma e 6 aydır televizyondan ve dizilerden ilginc bir sekilde sogudugumu ama sebebini anlamadıgımı söylemiştim Bu telkinlerin etkisinden olabileceği aklıma gelmemişti.
yakamozdüşleri isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 19-01-2007, 12:49 PM   #6 (permalink)
Teğmen

16 Mesajinıza toplam 60 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
istanbullu is an unknown quantity at this point

Ben pek tv izleyemiyordum zaten işimden dolayı. simdi de ozellikle takip ettiğim bazı programları bile izlemiyorum. tv izlemeye useniyorum gibi bişi :) onun yerine ben de kitap okuyorum ya da sevdiğim insanlarla biraraya gelecek sohbet ediyorum.
istanbullu isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 21-01-2007, 01:56 AM   #7 (permalink)
Administrators
Atakan Sönmez

İNSANIN televizyona karşı tepkisiz kalması mümkün değildir. Çünkü insan harici ve dahili şartlarda oluşan dürtülere karşı daima tepki gösterir. Işık gözlerine ulaşır, sesler kulaklarına gelir, kokular burnuna dolar, hava akımı tenine temas eder, ani sancılarla midesi kasılır, idrar mesanesini şişirir, cisimler diline dokunur, salgılar kan dolaşımına boşalır ve hatta düşünceler bile zaman zaman onu etkiler. Her durumda bu dürtüler, algılamaları harekete dönüştüren sinir uçlarını güçlendirir.
Televizyonun sosyal ve psikolojik etkilerinin son yıllarda sıklıkla eleştirildiğine tanık olduk. Fakat bu tartışmalar televizyonun fizyolojik zararlarını göz ardı etmemize neden olmamalı. Son yapılan araştırmalar televizyonun bedenimize yönelik zararlarının çok daha etkili ve kalıcı olduğunu ortaya koyuyor.

Özellikle beyin üzerine yapılan araştırmalar bebeğin doğumundan ergenlik dönemine kadar geçen sürenin çok kritik bir dönem olduğu noktasında birleşiyor. Araştırmalara göre bebekler nöron adı verilen milyarlarca sinir hücresiyle doğar ve ilk üç yılda bu hücreleri destekleyecek ve besleyecek milyarlarca glia hücresi üretilir. Sinir hücreleri, merkezi sinir sisteminin yaklaşık yarısını kaplar ve diğer yarısı da destek görevli hücrelerce doldurulur.

Çünkü sinir hücreleri yüksek kapasiteli hücreler olmakla birlikte besin saklama ve oksijen sağlama faaliyetlerini yürütemezler ve bunlar sağlanmazsa çabucak ölürler. Daha kötüsü, vücuttaki diğer hücrelerden farklı olarak, ölen bir sinir hücresinin yerine asla bir yenisi üretilmez. Bunun anlamı, insan beyni bir yandan gelişirken bir yandan da sinir hücreleri ölmeye devam eder. Bu gerçek tek bir sinir hücresinin bile korunması ve desteklenmesinin ne kadar önemli olduğunu ortaya koyar.

Sinir hücreleri glia hücreleri üretildikten sonra dendrit ve akson denilen uzantılarla birbirleriyle bağlantılar kurar ve böylece beynin diğer bölgelerine uzanırlar. Altı yaşında bir çocuğun beyni yetişkin birine göre üçte iki oranında daha küçük olmasına rağmen, sinir hücreleri arasındaki bağlantılar açısından on sekiz aylık bir bebek ya da bir yetişkine göre beş-yedi kat daha fazla bağlantıya sahiptir. Gelişen İnsan Beyni Üzerinde Televizyonun Etkisi adlı kitabın yazarı Keith Buzzell’e göre, altı-yedi yaşlarında bir çocuğun beynindeki sinir hücreleri milyonlarca bağlantı yapabilecek bir kapasiteye sahiptir. Bu gelişim potansiyeli, çocuk on-on bir yaşlarına geldiğinde sona erer ve çocuk bu bağlantıların % 80’ini kaybeder. Eğer o yaşlara kadar çocukta bu sinir hücreleri arası bağlantılar geliştirilmemiş ise, artık geliştirilemez. Kullanılmayan kapasiteler kaybedilmiş olur. Sonrasında beyinde üretilen bir enzim, kötü bağlantıları tamamen eritip yok eder.

Çocuk gelişirken aynı zamanda beyin de gelişme evrelerinden geçer. Bu evreler ana beyinden, duygu beyine ve duygu beyinden, düşünce-felsefe beyine doğru yol alır. Fakat bu yol alış sırasında bazı kritik dönemler söz konusudur. Beyin gelişiminin normal bir seyir izlemesi için bu kritik dönemlerin icapları yerine gelmelidir. Söz gelimi, dil becerisinin gelişmesi için çocuğun çevresindeki büyüklerin konuşmalarını işitmesi gerekir. Belli bir yaşa kadar bu imkânı bulamamış bir çocuğun dil gelişimi ya çok güç ya da imkânsızdır.

Araştırmada bahsi geçen ana beyin bedenin motor faaliyetlerinden, reflekslerden, vücut hareketlerini düzenlemekten sorumlu iken; fiziksel olarak ana beyni saran duygu beyin sevme, nefret etme gibi faaliyetlerden sorumludur. Ayrıca samimi ilişki ve duygusal bağ kurmamızdan da duygu beyin sorumludur. Düşünce-felsefe beyin ise, algılarımız, hislerimiz ve düşünce tarzlarımızı bir araya getirip düşünce ve davranışlarımıza yön verir. Neocortex adı da verilen düşünce-felsefe beyin insanın en yeni ve en yüksek entelektüel biçimini temsil eder ve diğer iki beynin tamamından beş kez daha büyüktür.

Beynin gelişimi sırasında sinir hücreleri arasındaki bağlantılar myelin adı verilen yağlı bir koruyucu örtü yoluyla sağlanır. Hücreler arası bağlantılar ne kadar çok olursa, myelin eklenmesi de o kadar çok olur. Myelinin yoğun ve kalın olması, sinir sinyallerinin bu bağlantılardan geçiş hızını artırır. Dolayısıyla çocuğun gelişim sürecinde ihtiyaç duyduğu uyaranları alması hayati bir önem arz eder. Örneğin, ana beynin gelişimi sırasında çocuklar tekrar eden ritmik hareketlere ihtiyaç duyarlar. Bu noktadaki eksiklik, ana beynin sinir hücreleri arasındaki bağlantı bozukluğuna, o da çocuklarda dikkat ve odaklanma sorununa yol açar.

Kısacası, sinir bağlantılarının gelişmesi tamamen sağlıklı bir şekilde uyarılmalarına bağlıdır. Meselâ bir bebek yerde duran bir topu eline almaya çalışırken, onu dişlemeye çalışırken, atarken, hatta o toptan çıkan ses ya da kokuyu algılamaya çalışırken beynindeki sinir hücreleri kendi aralarında bağlantılar yaparlar. Çocuk televizyon izlediğinde ise çok yönlü sinirsel uyarılma mahrumiyeti yaşar. İşte bu nedenle, kendisiyle konuşulmayan, dokunulmayan ya da oynanmayan çocuğun beyin hacmi, normal çocuklara göre % 20-30 daha küçük kalır.

Televizyonun fizikî açıdan yol açtığı tahribat elbette bunlarla sınırlı değildir. Yapılan bazı araştırmalar televizyon izleyen çocukların daha yüksek oranda göz tembelliğine yakalandığını, bunun da okuma yeteneklerini olumsuz etkilediğini ortaya koymuştur. Yine uzun süreli televizyon izlemenin gözü çok fazla yorduğu ve gözün dinlenmesine izin vermeyerek performans düşüklüğü ve muhtemel görme kayıplarına yol açtığı bulunmuştur.

Gerçekten televizyondaki bir çekimin ortalama 3,5 saniyeden fazla sürmediği dikkate alınırsa, bunun gözün aşırı çalışmasına sebep olduğu açıklığa kavuşur.

Televizyonun fiziksel etkileri görüldüğü gibi son derece kapsamlı ve ciddidir. Bu menfi etkilerin özellikle beynin esas gelişmesini kaydettiği çocukluk yıllarını kapsamaması için yetişkinler, yani anne babalar çocuklarının uzun süreli televizyon izlemeleri karşısında çok daha uyanık olmalıdırlar.

Alıntı
Alt 03-02-2007, 12:46 PM   #8 (permalink)
Üsteğmen

111 Mesajinıza toplam 419 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
skorpy is an unknown quantity at this point

telkinleri dinlemeye başladığımdan beri hemen hemen hiç televizyon seyretmiyorum zaten televizyonun bize kazandırdığı herhangi birşey yok tabii belgesel ve sinema hariç sanki ben birşeylerden kaçıyordum ve kendimi televizyona veriyordum kendimi ne bileyim karşısına geçtiğimde boş boş kanal değiştir seyretmiş olmak için seyret özelliklede şu televoleleri seyredenlere hayret ediyorum kim kimle çıkmış
o onu aldatıyormuş banane kardeşim milletin özel hayatından neyse telkinler cok şeyi değiştirdi özellikle televizyon bağımlılığım kalmadı

Alt 03-02-2007, 01:07 PM   #9 (permalink)
Administrators
Atakan Sönmez

Eskiden birde Reality Tv vardı...Sıcağı Sıcağınaaa az sonraaaaa :)))

Alt 05-06-2007, 02:10 PM   #10 (permalink)
Teğmen

gulenyuzum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2
38 Mesajinıza toplam 113 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
gulenyuzum is an unknown quantity at this point

onceden cok bakardim ama simdi bakmiyorum beni kandirmiyolar daha gercekci daha ogretici seyler ariyorum her gun yeni seyler ogrenmek istiyorum telkinlerin sayesinde olucana inaniyorum
gulenyuzum isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil