Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Telkin Harici Sorularınız (http://www.hayatimdegisti.com/forum/telkin-harici-sorulariniz/)
-   -   Toplum içerisinde susmak (http://www.hayatimdegisti.com/forum/telkin-harici-sorulariniz/463843-toplum-icerisinde-susmak.html)

ramazan85 15-02-2010 08:20 PM

Toplum içerisinde susmak

Merhaba saygıdeğer arkadaşlar
Kendimi kısaca tanıtmak gerekirse adım Ramazan yaşım 24 istanbul dogumluyum.
Benim sorunumda toplum içerisinde konuşamıyorum veya konuşacak konu bulamıyorum.
Arkadaşlarım bana suskun durma bize katıl dedilerse de ben bi türlü toplum içerisinde konuşma alışkanlıgım olmadıgı için çok sıkıntı çekiyorum.
Kendi açımdan bakınca şöyle düşünüyorum arkadaşlarım benden sıkılıyor mu konuşmadıgım için yada ben çok sıkıcı birisi miyim.
Kendimi bu konuda yeterli görmüyorum.
Ayrıca kimseyle muhabbet etmediğim için belki benimle kimsede konuşmak istemiyor olabilir.
Bu sorunumu nasıl giderebilirim ?
Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.
Saygılarımla

ceylan84lum 15-02-2010 08:37 PM

Cevap: Toplum içerisinde susmak

Alıntı:

ramazan85 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 584834)
Merhaba saygıdeğer arkadaşlar
Kendimi kısaca tanıtmak gerekirse adım Ramazan yaşım 24 istanbul dogumluyum.
Benim sorunumda toplum içerisinde konuşamıyorum veya konuşacak konu bulamıyorum.
Arkadaşlarım bana suskun durma bize katıl dedilerse de ben bi türlü toplum içerisinde konuşma alışkanlıgım olmadıgı için çok sıkıntı çekiyorum.
Kendi açımdan bakınca şöyle düşünüyorum arkadaşlarım benden sıkılıyor mu konuşmadıgım için yada ben çok sıkıcı birisi miyim.
Kendimi bu konuda yeterli görmüyorum.
Ayrıca kimseyle muhabbet etmediğim için belki benimle kimsede konuşmak istemiyor olabilir.
Bu sorunumu nasıl giderebilirim ?
Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.
Saygılarımla

problemin üzerine giderek.saçmada olsa bikaç cümleyle başla.gerisi gelir inş..telkinleri dinleyebilirsin bak..s456s456
biz de sana dua ederizy789
iyi ki varsın,mutluluklar seninle olsunactionsmile

ramazan85 15-02-2010 09:18 PM

abuk sabukta konuşmak istemiyorum
hele ki kendimi küçük düşürmek istemiyorum

YESHAPPY 15-02-2010 09:43 PM

birşey soracağım çok yakın olduğun arkadaşlarının arasında da mı böylesin? Ben mesela normalde konuşmayan biriyim.Çünkü çok haşır neşir olmam ve sevmem lazım muhabbet edeceğim kişiyi.Etmiyosam zaten gereksiz buluyorumdur onla konuşmayı.Yeni tanışmışsan zaten ne konuşacaksın ki. Ben kasmam.Boşver sende.Çok yakın birkaç arkadaşım vardır sadece onlarla çok muhabbet ederim.Çünkü paylaştığım çok şey olmuştur yıllar içinde onlarla doğal olarak.Senin hiiç mi içinden gelmiyor hiçbir zaman? Abuk sabuk konuşmaktan korkuyorum demişsin bu korkunun üstüne gitmek lazım. Telkinlerle başla bencede çok yararı var kesinlikle.Başka bi çözüm bulamadım bende şimdi.Çok da kasma kendini.Hiç konuşmuyor değilsindir.Az konuştuğun için onların gözüne batıyosundur.Onlar çok konuşuyodur belki de :):)

buket_89 15-02-2010 09:53 PM

bence senın konusacak konun var ama aynı ortama gırdıgın ınsanlar o konuları konusmak ıcın uygun degıller mı acaba?cunku ınsan arkadaslarının yanında kendını rahat hısseder sacmada olsa konusur senı sarmıyorlar mı acaba?ramazan bırde sen kendını sartlandırmıs olabılır mısın?

kinetix 15-02-2010 09:56 PM

Aynı dili bilenler değil, aynı duyguyu hissedenler konuşurlar. Acaba girdiğiniz ortamlarda bulunan duyguları paylaşmıyor olabilir misiniz? Veya aynı duygu ve düşüncelerde iseniz, bir şey konuşunca dikkatleri toplamaktan hoşlanmayan bir yapınız olabilir ya da önemsenmeme korkusu konuşmanızı engelliyor olabilir..

YESHAPPY 15-02-2010 09:58 PM

Alıntı:

buket_89 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 584852)
bence senın konusacak konun var ama aynı ortama gırdıgın ınsanlar o konuları konusmak ıcın uygun degıller mı acaba?cunku ınsan arkadaslarının yanında kendını rahat hısseder sacmada olsa konusur senı sarmıyorlar mı acaba?ramazan bırde sen kendını sartlandırmıs olabılır mısın?

buket haklı bak bu da olabilir Ramazan. Bana da ilginçsin derker mesela.Konuşacak konularınız farklı olabilir. Sen paralel evrenlerden,uzay biliminden ya da dini konulardan konuşmak istersin belki ;ama onlar da aşk meşk vs. olabilir bak

ramazan85 15-02-2010 10:09 PM

Lise,üniversite,iş arkadaşlarım veya genel olarak etrafımdaki insanlarla.
Bende konuşmalarına farklı bir boyut kazandırıp konuşurkende eğlendirmek istiyorum.
Ama kendimi yetersiz hissediyorum konu bulamıyorum kafamda bomboş oluyor sanki o anda onların dediklerini dinliyorum evet filan diyorum tebessüm ediyorum filan.

YESHAPPY 15-02-2010 10:17 PM

Kendini serbest bırak Ramazan. Önemsememe telkinini dinle

appetite for destruction 15-02-2010 10:21 PM

onları kendinizden üstün gördüğünüz için böyle oluyor.
yapmayın.
kendinize değer verin.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 01:48 AM.