Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Telefonla Konuşma Korkusu (http://www.hayatimdegisti.com/forum/telefonla-konusma-korkusu/)
-   -   telefonla konuşmak (http://www.hayatimdegisti.com/forum/telefonla-konusma-korkusu/1413-telefonla-konusmak.html)

jasmins 10-06-2007 11:31 PM

telefonla konuşmak

Bende telefon çaldığında çok korkarım sonra karşılaşdığımızdada sessizde kalmış o yüzden açmadım derim neden acaba böyle bi korku var bende???

Deria 11-06-2007 03:25 PM

Ynt: telefonla konuşmak

sevgili jasmins
telefonla konuşmaktan neden korkuyorsun ki.
karşındaki de senin gibi bir insan değil mi?
bence korkmana gerek yok.
tlefonun çalmasını bekleme hemen ara sevdiğin birini ve konuşmaya başla. göreceksin ki biriyle yüzyüze konuşmaktan daha kolay...

25emel 12-06-2007 10:05 AM

gerçekten ilginç geldi bana dusun acaba nedeni ne? 4897

kadirayvaz 12-06-2007 04:18 PM

telefonla konuşma fobisi olmasın.Gerçi böyle bir fobide duymadım ama.En doğrusu sevdiğin kişileri önce senin araman daha sonra onların seni araması(Dostlarından rica edebilirsin) İnşallah halledersin.

boncukkk 05-09-2007 03:19 PM

Ben de bu durumu yaşıyorum.Telefon çalacak diye ödüm kopuyor.Telefonda konuştuğum kişi otorite konumundaki biriyse anksiyetem daha da yoğun oluyor.

pakguc 07-09-2007 10:24 AM

telefonla güzel konuşmalar yaptığını hatırla...
sevdiğin insanlarla konuştuğunu...
her telefon çaldığında güzel haberler alıyorum olumlamasını sık sık tekrarlarsan belki düzelir

PoSeidoN 07-12-2007 09:30 AM

Eskiden bana da olurdu. Ama açmamazlık etmezdim. Ama heyecandan, ne dediğini bilmeyen 2 cümleyi bi araya getiremeyen birisiydim. Özgüvenle alakalı birşey. Sonra düzeldi.

akik 24-12-2007 01:44 AM

ben sadece kendi telefonum çaldığında panik oluyorum. biraz düşününce şöyle sebepler buldum:
1. evdeyken: daha küçük yaşlarda ne zaman telefonum çalsa annem tepeme dikilir, kim arıyo, ne diyo seksen tane soru sorardı, cevaplayana kadar da diretirdi, onla uğraşmaktan telefondakiyle konuşamazdım. ya da bu saatte telefonla aranır mı kim o arayan ne kadar terbiyesiz diye kızardı, sonra da o insana takardı. veya tepemde dikildiği için annemin kızacağı şeyleri telefondaki vatandaşa söyleyemez, ama daha çok sorulan soruya bu sebepten cevap veremezdim. karşıdaki de bi sorun olduğunu anlar ama sorunun ne olduğunu anlayamaz, genelde kendisine alındım veya kendisine olan ilgimi kaybettim başka şeylerle uğraşıyorum sanıp gönül koyardı. bu anlamsız sessizlikler yüzünden bi sürü sorun yaşadım hep. kapımı falan kapayıp mahremiyet talep etsem bu sefer de kesin çok kötü şeyler yapıyosun/çok kötü insanlarla konuşuyosun ki bana söylemiyosun nutukları başlardı. hayır kardeşim ergendim ben alala..
2. dışardayken: ısrarla çalıyosa annemdir. annem bir sorun yoksa beni gün içinde aramaz zaten, ikide bir kontrol etmek huyları yoktur. ya geç kalmışımdır ya bi şey için tepesi atmıştır ya da ciddi bi problem olmuştur.
sonuç olarak pavlov'un köpeği olmuşum sanırım.

üç_gömlek 24-12-2007 12:59 PM

Alıntı:

akik Nickli Üyeden Alıntı
ben sadece kendi telefonum çaldığında panik oluyorum. biraz düşününce şöyle sebepler buldum:
1. evdeyken: daha küçük yaşlarda ne zaman telefonum çalsa annem tepeme dikilir, kim arıyo, ne diyo seksen tane soru sorardı, cevaplayana kadar da diretirdi, onla uğraşmaktan telefondakiyle konuşamazdım. ya da bu saatte telefonla aranır mı kim o arayan ne kadar terbiyesiz diye kızardı, sonra da o insana takardı. veya tepemde dikildiği için annemin kızacağı şeyleri telefondaki vatandaşa söyleyemez, ama daha çok sorulan soruya bu sebepten cevap veremezdim. karşıdaki de bi sorun olduğunu anlar ama sorunun ne olduğunu anlayamaz, genelde kendisine alındım veya kendisine olan ilgimi kaybettim başka şeylerle uğraşıyorum sanıp gönül koyardı. bu anlamsız sessizlikler yüzünden bi sürü sorun yaşadım hep. kapımı falan kapayıp mahremiyet talep etsem bu sefer de kesin çok kötü şeyler yapıyosun/çok kötü insanlarla konuşuyosun ki bana söylemiyosun nutukları başlardı. hayır kardeşim ergendim ben alala..
2. dışardayken: ısrarla çalıyosa annemdir. annem bir sorun yoksa beni gün içinde aramaz zaten, ikide bir kontrol etmek huyları yoktur. ya geç kalmışımdır ya bi şey için tepesi atmıştır ya da ciddi bi problem olmuştur.
sonuç olarak pavlov'un köpeği olmuşum sanırım.

her sabah ve akşam yatmadan önce kendini günlük yaşamın içinde bi iş yaparken hayal et.sonra birden telefonun çalıyor ve hiç endişe duymadan güven içinde tel.e cevap verdiğini hayal et.sonra tel.de çok olumlu bi konuşma geçirdiğini sonra rahatlık içinde tel.i kapattığını hayal et. sorundan kurtulduğunda da bize haber et sevincli nasıl kurtulduğunu da yaz farklı bi yol denediysen. hismiley

AZRAİL662 24-12-2007 02:08 PM

sevincli yaşasın yanlız değilmişim ben gibi telefonda konuşmaktan nefret eden korkanlar varmış

WEZ Format +3. Şuan Saat: 05:35 AM.