Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Serbest Kürsü > Tartışma Fikir Telakisi

Uyarılar

mart ve nisan ayları beni çok kötü vuruyor psikolojik açıdan..neden ?

Serbest Kürsü ve Tartışma Fikir Telakisi mart ve nisan ayları beni çok kötü vuruyor psikolojik açıdan..neden ? Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız en çok bahar aylarında en depresif zamanlarımı yaşıyorum...en dibe çöktüğüm zamanlar mart-nisan ayları oluyor neden bilmem...değişim ve belirsizlik mi korkutuyor beni acaba ? yılın diğer zamanları kronik sorunlar devam da etse mart ve nisanda öyle kötü oluyorumki aklıma saçma düşünceler ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Tartışma Fikir Telakisi telkin cd indir izle İstanbul Tartışma Fikir Telakisi nerededir kimdir Tartışma Fikir Telakisi çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Tartışma Fikir Telakisi hipnoz Tartışma Fikir Telakisi olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Tartışma Fikir Telakisi hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Tartışma Fikir Telakisi kuantum düşünce kitap haberi

mart ve nisan ayları beni çok kötü vuruyor psikolojik açıdan..neden ?

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 18-05-2010, 06:51 PM   #1 (permalink)
Yüzbaşı

imported_Angel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,337
963 Mesajinıza toplam 4,848 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
imported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to all
Standart mart ve nisan ayları beni çok kötü vuruyor psikolojik açıdan..neden ?

en çok bahar aylarında en depresif zamanlarımı yaşıyorum...en dibe çöktüğüm zamanlar mart-nisan ayları oluyor neden bilmem...değişim ve belirsizlik mi korkutuyor beni acaba ?
yılın diğer zamanları kronik sorunlar devam da etse mart ve nisanda öyle kötü oluyorumki aklıma saçma düşünceler geliyor delirme noktasında oluyorum sinir krizleri geliyor...dikkat ettim birkaç senedir hep mart ve nisanda böyle oluyorum...bu ayların bana garezi nedir ? en az zararla nasıl anlatılır bu aylar ?

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

imported_Angel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 18-05-2010, 08:23 PM   #2 (permalink)
Teğmen

nevin aydoğmuş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 56
43 Mesajinıza toplam 163 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
nevin aydoğmuş is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: mart ve nisan ayları beni çok kötü vuruyor psikolojik açıdan..neden ?

mevsim değişikliğinden olmalı bendede olur baharı ilk hissetmeye başladığımda sevinirim ama bu uzun sürmez arkasından depresif olurum hep belkide yalnız olduğumu daha net hissettiriyor bu havalar güneşi paylaşacak birirnin yanında olmaması
nevin aydoğmuş isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 18-05-2010, 09:08 PM   #3 (permalink)
Yüzbaşı

963 Mesajinıza toplam 4,848 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
imported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to all
Standart Cevap: mart ve nisan ayları beni çok kötü vuruyor psikolojik açıdan..neden ?

Alıntı:
nevin aydoğmuş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
mevsim değişikliğinden olmalı bendede olur baharı ilk hissetmeye başladığımda sevinirim ama bu uzun sürmez arkasından depresif olurum hep belkide yalnız olduğumu daha net hissettiriyor bu havalar güneşi paylaşacak birirnin yanında olmaması

evet olabilir çünkü aylarca alıştığımız oturttuğumuz bir düzen var ve o değişiyo ve uyum sağlayamıyoruz adapte olamıyoruz galiba...mart ve nisanda havalar bile kararsız oluyor..güneş varken bi bakıyosunuz 10 dakika sonra bulutlar gelmiş gri ve kapalı hava olmuş...o anki görünüşe göre giyinip dışarı çıksan yandın yani 10 dakika sonra zıttı olabiliyor...havanın kararsızlığı da etkiliyor galiba....bir de kıyafet olarak kışlıkları kaldırıp kaldırmama konusunda da tereddütler yaşanıyor....bir de sanırım çevredeki hareketliliğin artması bende telaş yaratıyor...evde oturuyorum evim anacaddeye bakıyo önünden cadde geçiyor dolayısıyşa her geleni geçeni duyuyp görüyorum..hareketin çoğalması da telaşımı arttırıyor benle ilgisi olmamasına rağmen...

bunun dışında nedenleri ne olabilir.. ? nedenleri tespit edersek daha kolay çözeriz...

imported_Angel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 18-05-2010, 09:19 PM   #4 (permalink)
Yüzbaşı

doris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 5,461
656 Mesajinıza toplam 4,071 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
doris is a jewel in the roughdoris is a jewel in the roughdoris is a jewel in the roughdoris is a jewel in the rough

doğa uyanır bu aylarda.. bizde doğanın bi parçasıyız... bu uyanışa veya farkındalıklara bilinç altının bi tepkisi olabilir belkide..
biyerlerde okumuştum buna benzer şeyler hatırlamya çalışıp sizlerle paylaşıcam...
hoşçakalın..

Yıkıldığın heran Yokolmadığına Şükret Kalk aynalara Bak.. Yorulduun heran Kolay ölümdeN vazgeç Kalk gökYüzüne Bak.. yüreğine güneş koy, yüreğine bulut koy, yüreğine yıldız koy, yola devam!!...
doris isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 19-05-2010, 10:27 AM   #5 (permalink)
Yüzbaşı

Alıntı:
doris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
doğa uyanır bu aylarda.. bizde doğanın bi parçasıyız... bu uyanışa veya farkındalıklara bilinç altının bi tepkisi olabilir belkide..
biyerlerde okumuştum buna benzer şeyler hatırlamya çalışıp sizlerle paylaşıcam...
hoşçakalın..
teşekkür ederim sabırsızlıkla bekliyorum...çok ihtiyacım var

Alt 19-05-2010, 05:22 PM   #6 (permalink)
Yüzbaşı

biraz düşündüm de sorunu buldum galiba....o aylarda ortalık daha hareketlenmeye başladığı için kendimi huzursuz hissediyorum sanırım...bir de o aylarda benim arasınavlarım oluyor...kışın bir problemim yok hatta en mutlu dönemlerim...çünkü herkes evine kapanıyor...
şu da var...her duruma göre beni rahat ettirecek ve bana yakışan güzelce içime sinen kıyafetlerim olmadığı için bu da sorun oluyor...çünkü bahar geldimi bir şekilde dışarı çıkıp gezmek zorunda kalıyor insan...kendin istemesen de ailen zorluyor..hiçbirşey olmasa sınavlara girerken bunu yaşamak zorunda kalıyorum....çağırıyorlar gitmen lazım sınava yani....hele de kiloluysan ve güzel kıyafet bulamıyorsan bedenine göre..işte bu çok kötü oluyor..hele ki etrafta şıkır şıkır giyinen yaşıdın olan hemcinsleri görünce daha da kötü.....bir de babam etrafındaki o güzel kızlara bakıp onlara imrenip beni onlarla karşılaştırıyor...öyle yapmasa bile hissediyorum ve eziliyorum....

ha diyceksiniz ki sen de o zaman kilo ver ve alışverişe çık kendine güzel kıyafetler al..böylece dışarı çıktığında sıkıntı da çekmezsin diyebilirsiniz ama sorunum bu kadar basit değil...
ne zaman azmedip kilo versem mutlaka ki geri aldım çünkü monoton bir yaşantımız var ve eve sık sık lezzetli abur cubur alınıyor alışverişlerde...biz de evde büyün gün oturan kişiler olarak canımız sıkıldıkça bunları yiyoruz ve yaptığım sporlar da havaya gidiyor....bir de ben vazgeçiyorum amane kilo versem nolucak..güzel kıyafetler alsam nolucak evin içinde mi giyecem...nerde giyecem kim görücek boşversene diyorum...
yaşam tarzı değişmeden bunlar hallolmaz biliyorum ama değiştiremeyeceğim bir noktada...sorun o...
ben işte çalışmıyorum...okulum da açıköğretim...annem sizlere ömür...babam da emekli...dolayısıyla ikimiz de evde tıkılıp kaldık...ne babamın ne de benim arkadaşlarım yok...birbirimize destek olarak yaşıoruz...sadece günlük işlerimizi görmeye dışarı çıkıyoruz bazen de mahallede ayak açmak için yürüyüş...ama inanın o zorunlu olan işlerde de mesela sınava gitmek gibi...ona bile düzgün kılık kıyafet lazım....bu işin başı sonu ne bilmiyorum o yüzden tam sebebi keşfedemiyorum... bir zincirin birbirine geçmiş halkaları gibi...

bahar aylarında sanırım yaşam tarzımızdaki eksiler hatalar daha çok yüzüme vuruluyor....

Alt 19-05-2010, 06:01 PM   #7 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 68
181 Mesajinıza toplam 953 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
iloscuk will become famous soon enoughiloscuk will become famous soon enough

Belki insanların dışardaki koşturmasını görüp,sakin yaşamınla karşılaştırıp üzülüyorsundur.Ama şu bir gerçek ki o insanlarında içinde mutsuz olanları var.Tabiki dışardan göründüğü gibi değil pek çok şey.Ama sana tavsiyem al eline kağıt kalem.Birşeyler yaz.Emin ol sıkıntılı hissetmenin nedeni satırlara dökülecek.
iloscuk isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 19-05-2010, 06:08 PM   #8 (permalink)
Elektra
Guest

Alıntı:
imported_Angel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

biraz düşündüm de sorunu buldum galiba....o aylarda ortalık daha hareketlenmeye başladığı için kendimi huzursuz hissediyorum sanırım...bir de o aylarda benim arasınavlarım oluyor...kışın bir problemim yok hatta en mutlu dönemlerim...çünkü herkes evine kapanıyor...
şu da var...her duruma göre beni rahat ettirecek ve bana yakışan güzelce içime sinen kıyafetlerim olmadığı için bu da sorun oluyor...çünkü bahar geldimi bir şekilde dışarı çıkıp gezmek zorunda kalıyor insan...kendin istemesen de ailen zorluyor..hiçbirşey olmasa sınavlara girerken bunu yaşamak zorunda kalıyorum....çağırıyorlar gitmen lazım sınava yani....hele de kiloluysan ve güzel kıyafet bulamıyorsan bedenine göre..işte bu çok kötü oluyor..hele ki etrafta şıkır şıkır giyinen yaşıdın olan hemcinsleri görünce daha da kötü.....bir de babam etrafındaki o güzel kızlara bakıp onlara imrenip beni onlarla karşılaştırıyor...öyle yapmasa bile hissediyorum ve eziliyorum....

ha diyceksiniz ki sen de o zaman kilo ver ve alışverişe çık kendine güzel kıyafetler al..böylece dışarı çıktığında sıkıntı da çekmezsin diyebilirsiniz ama sorunum bu kadar basit değil...
ne zaman azmedip kilo versem mutlaka ki geri aldım çünkü monoton bir yaşantımız var ve eve sık sık lezzetli abur cubur alınıyor alışverişlerde...biz de evde büyün gün oturan kişiler olarak canımız sıkıldıkça bunları yiyoruz ve yaptığım sporlar da havaya gidiyor....bir de ben vazgeçiyorum amane kilo versem nolucak..güzel kıyafetler alsam nolucak evin içinde mi giyecem...nerde giyecem kim görücek boşversene diyorum...
yaşam tarzı değişmeden bunlar hallolmaz biliyorum ama değiştiremeyeceğim bir noktada...sorun o...
ben işte çalışmıyorum...okulum da açıköğretim...annem sizlere ömür...babam da emekli...dolayısıyla ikimiz de evde tıkılıp kaldık...ne babamın ne de benim arkadaşlarım yok...birbirimize destek olarak yaşıoruz...sadece günlük işlerimizi görmeye dışarı çıkıyoruz bazen de mahallede ayak açmak için yürüyüş...ama inanın o zorunlu olan işlerde de mesela sınava gitmek gibi...ona bile düzgün kılık kıyafet lazım....bu işin başı sonu ne bilmiyorum o yüzden tam sebebi keşfedemiyorum... bir zincirin birbirine geçmiş halkaları gibi...

bahar aylarında sanırım yaşam tarzımızdaki eksiler hatalar daha çok yüzüme vuruluyor....
Seni anlayabiliyorum ve sorununun cevabını kendin bulmuşsun tebrikler. Aslında çoğu kişi böyle düşünüyor. Ben kışı bütün mevsimlerden daha çok severim ya da yağmurlu soğuk bir sonbaharı. Böyle zamanlarda sıcak bir kahveyle pencerenin kenarında yağan yağmuru seyredek şiirimi yazmak ya da ders çalışmak beni çok mutlu eder. Ahmet Haşim takıldığımı düşünse de çoğu kişi, ben bunu seviyorum :) Sevgilerimle...
Alt 19-05-2010, 08:23 PM   #9 (permalink)
Administrators
Zerynthia

Işıldayan Safir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 49,758
6,229 Mesajinıza toplam 25,545 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond repute

Hmm bahar sendromu normal bir durum. Çok kişi etkileniyor. Güzel şeylere odaklan canım. Sevgiyle kal
Alt 21-05-2010, 03:44 PM   #10 (permalink)
Yüzbaşı

Alıntı:
iloscuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Belki insanların dışardaki koşturmasını görüp,sakin yaşamınla karşılaştırıp üzülüyorsundur.Ama şu bir gerçek ki o insanlarında içinde mutsuz olanları var.Tabiki dışardan göründüğü gibi değil pek çok şey.Ama sana tavsiyem al eline kağıt kalem.Birşeyler yaz.Emin ol sıkıntılı hissetmenin nedeni satırlara dökülecek.
canım aslında kendi dünyamda çok mutluyum..ama işte demekki bahar aylarında dış dünyayla daha çok yüzyüze gelmek zorunda kalıyorum...veya zorunda bırakılıyorum...dünyadaki değişimden herkes bir şekilde nasibini alıyor...ne kadar görmemeye çalışsam da görmek istemesem de kaçsam da illa ki dışarının daha farklı olduğunu görüyorum....biliyorum dışarıdaki insanların da öyle şen şakrak mutlu olmadıklarını....dünyadaki değişimin etkisi en ilgisiz kişiye kadar bile ulaşıyor...hiç evden çıkılmasa bile perdeleri örtsem bile hiçbirşey olmasa telefonun her zamankinden daha çok çalıyor...

kengi güvenli alanımda kişisel dünyamda mutluyum (yada öyle olduğumu sanıyorum) ta ki dışarının farkını görüp kendimle karşılaştırana kadar...ama ömrüm boyunca da dış dünyadan kaçmaya çalışmam anlamsız bir çaba biliyorum....orayı görmediğim sürece ancak mutlu olacağımın rahatımın bozulmayacağının da farkındayım...ama ben dış dünyaya açılmasam da dış dünyanın milyonlarca kolundan birisi beni buluyor ve bana uzanıyor...yani tamamen görmezden gelemiyorum da...istesem de olmuyor...

Bookmarks