Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Serbest Kürsü > Tartışma Fikir Telakisi

Uyarılar

Kolay mi depresyona girersiniz?

Serbest Kürsü ve Tartışma Fikir Telakisi Kolay mi depresyona girersiniz? Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Hayatımızda bir şeyler ters gittiğinde öyle bir dönüm noktası oluyor ki birden kendimizi kötü hissediyoruz ve bunun sonucunda depresyona kadar giden bir süreç oluyor.. Peki nedir bu dönüm noktası? -İşsizlik:İşsizlik ,iş değiştirme yada önceye göre beklntilerimiz daha az karşılayan bir ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Tartışma Fikir Telakisi telkin cd indir izle İstanbul Tartışma Fikir Telakisi nerededir kimdir Tartışma Fikir Telakisi çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Tartışma Fikir Telakisi hipnoz Tartışma Fikir Telakisi olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Tartışma Fikir Telakisi hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Tartışma Fikir Telakisi kuantum düşünce kitap haberi

Kolay mi depresyona girersiniz?

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 13-12-2006, 07:26 PM   #1 (permalink)
Administrators
Atakan Sönmez

Tesekkür: 2,852
3,132 Mesajinıza toplam 17,384 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond repute
Standart Kolay mi depresyona girersiniz?

Hayatımızda bir şeyler ters gittiğinde öyle bir dönüm noktası oluyor ki birden kendimizi kötü hissediyoruz ve bunun sonucunda depresyona kadar giden bir süreç oluyor..

Peki nedir bu dönüm noktası?

-İşsizlik:İşsizlik ,iş değiştirme yada önceye göre beklntilerimiz daha az karşılayan bir işte çalışmak zorunda kalmak.Bu gerçekten çokca rastalanan bir sorun.Ve bireyin kendisine güvenini kaybetmesine neden olabiliyor..

-Sevdiğini Kaybetme Yada Terk Edilme:Bu da kişininin mutsuz olmasına depresyona girmesine neden olabiliyor..

Örnekler çoğaltılabilir..

Bu aşamada Ego Güçlendirici Telkine dikkaty çekmek istiyorum.

Artık kolayca depresyona giremeiyceksin.Kolayca kendini kötü hissetmeyeceksin..

Demek ki sorun aslında burada.Ne kadar kolay kendimizi bırakıyoruz.Depresyona ne kadar meyilliyiz?

Bu telkini dinleyenler kolay kolay kendilerini kötü hissedemiyorlar.Sanki bir güç kendilerini depresif hissetmelerini engelliyor..

Öyleyse nasıl spor egzersi yapılıp kaslar geliştiriliyorsa kolay kolay depresyona girme özelliğinden vaz geçmek gerekir.

O noktaya mümüknü olduğunca gelmemek.Yaşanan ne olursa olsun dayanmak...
Hadi bu konuda fikirlerimizi paylaşalım..

Kolay mı depresyona girersiniz.Yoksa zor mu?

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Dinledikten sonra etkiler ile ilgili anketlere bu linkten katilin.
http://www.hayatimdegisti.com/forum/...-anketlerimiz/
hayatimdegisti isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-12-2006, 11:21 PM   #2 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 0
39 Mesajinıza toplam 154 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
cigdem is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Kolay mi depresyona girersiniz?

benim en çok yakındığım durumlardan bir tanesi kendimi kolayca bırakmam.örneğin ders çalışıyorum ve o günde sevdiğim proğram var diyelim proğrama bakayım diyorum sonra proğrama bakıyorum ya gitti bugün diyorum bilmem kaç gün birşey yapmadığım oluyor erteleye erteleye sonra da depresyona giriyorum yapmadım diye.
aynı şey kilolar içinde oluyor.kilo veriyim derken kilo aldım hemde çok.mesela diyet güzel gitmş ama arada çikolata yemişim battı balık diyorum ve verdiğimden fazlasını alıyorum.sonu depresyon ve kendinden memnuniyetsizlik tabi.
başklarııyla kıyasladığım zamanda oluyor.
şu an bu kötü huyla baş ediyorum ve yeneceğime inanıyorum yendiğim zamanda burda herkese onurla ilan edeceğim.
Alt 16-01-2007, 10:36 AM   #3 (permalink)

1 Mesaja İyi ki varsın denildi
ffhazz is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Kolay mi depresyona girersiniz?

cogunlukla secimlerimizin kurbanı oluyoruz...örn::kime sorsanız msn ders calısmaktan daha cekicidir ve o bizim secimimiz olur.Ders calısmayı sonraki saatlere bırakırız.Çigdeminde dediği gibi erteleye erteleye bi turlu amacımıza ulasamıyoruz hatta sonucları daha da kotuye gidiyor...
bunun için ''ertelemeyi bırak'' script ini mi dinlesem acaba?? dusun
ffhazz isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-02-2007, 06:47 PM   #4 (permalink)
Çevirmen

lalezar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

109 Mesajinıza toplam 249 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
lalezar is an unknown quantity at this point

sanırım maalesef...ancak bu degişiyor gibi hissediyorum her gün bu mp3 ler sayesinde... ...depresyona yatkınlıgın tohumları çocuklukta hatta bebeklikte atılıyo,siz ne dersiniz arkadaşlar?
lalezar isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-02-2007, 06:57 PM   #5 (permalink)
Administrators
Atakan Sönmez

Tesekkür: 2,852
3,132 Mesajinıza toplam 17,384 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond repute

Çocukluktan itibaren kazanılan bir alışkanlık bu çoğunlukla.
Nasil ki bazı insanların hastalığa dirençleri fazla ise depresyona girmede bir direnç işi.
Eğer yeterli savunma yoksa olumsuz düşünceler birden sariveriyor ve onlara izin veriyorsanız başlıyorlar işgale.
Ben hayatimin büyük bir çoğunluğunda sanirim depresiftim kolay demoralize olurdum.Oysa bir seneden fazladır kendimi kötü depresif hissetiğim gün sayısı yok denecek kadar az.
Sanki içimde bir güç var ve izin vermiyor olumsuz düşüncelere....
Dinledikten sonra etkiler ile ilgili anketlere bu linkten katilin.
http://www.hayatimdegisti.com/forum/...-anketlerimiz/
hayatimdegisti isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-02-2007, 07:00 PM   #6 (permalink)
Üsteğmen

87 Mesajinıza toplam 251 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
mügeee will become famous soon enoughmügeee will become famous soon enough

Vawwww ne güzel ben de telkinlerle birlikte bazı alınganlıklarımın gittiği ve daha pozitif olduğum düşüncesindeyim eee böylelikle depresyona kolay girmem super
Alt 11-02-2007, 08:05 PM   #7 (permalink)
dost78
Guest

Hiçbir insan aslında kolay depresyona girmez,kişinin işten çıkarılma,boşanma gibi sebeplerle bir depresyona girmesi bence sadece bu sebeplerden değil çok daha uzun bir süreçtendir,yani bardak aslında uzun sürede dolmuştur fakat bardağı taşıran son damlayı biz depresyon nedeni olarak görürüz,terapilerde bu yüzden terapistler genelde danışan kişinin geçmişini inceler ve temelde yatan sorunları araşıtırır,bu şuna benzer biz halıyı elektirik süpürgesiyle süpürdüğümüzde halı temiz gibi görünür fakat halının altını kaldırdığımızda kir pas içerisinde olduğunu görürüz,bu kişi başka bir sorunda yine hemen depresyona girebilir,çünkü kafasında birçok çözümlenmemiş sorun vardır,
Bende kolay depresyona giren biriydim,fakat eskiye nazaran çok daha iyiyim,birçok sorunumla yüzleştim,kendimle daha barışıkım,kendimi olduğum gibi kabul ediyorum,depresyonu dert etmiyorum,çünkü depsresyonu düşünecek boş vaktim yok artık,kendime meşguliyetler buldum,bol bol kitap okuyorum,eskisi gibi saatlerce televizyon izlemiyorum
Alt 11-02-2007, 08:24 PM   #8 (permalink)
dost78
Guest

Depresyon duygusal, zihinsel, davranışsal ve bedensel bazı belirtilerle kendisini gösteren bir durumdur. En dikkat çekici belirtisi çökkün ruh hali ile ilgi ve zevk almada belirgin azalmadır. Depresyondaki kişi duygusal açıdan mutsuz, karamsar ve ümitsizdir. Eskiden en severek yaptığı işler bile artık zevk vermez olmuştur. Kişi kendini hüzünlü ve yalnız hisseder. Kendisine ve çevresine ilgisi azalır. Yoğun suçluluk duyguları olabilir. Herkese yük olduğunu düşünüp gereksiz yere sorumluluklarını yerine getirmediğini düşünür. Genellikle iç sıkıntısı, daralma, huzursuzluk ile birliktedir. Bazen kendisinin tüm duygularını yitirmiş gibi hissedebilir.

Depresyon zihinsel faaliyetlerimizi de engeller. En sık görülen belirtiler dikkatini toplayamama ve unutkanlıktır.

Depresyonun davranışlardaki etkisi enerji azalmasına bağlı hareketlerde yavaşlama, aşırı halsizlik şeklinde olur. Basit günlük işler bile kişi için bir yük olmaya başlar. Sosyal ilişkilerden kaçınır, yalnız kalmayı tercih eder, sorunlarını ve sıkıntılarını paylaşmaz. Cinsel ilgi ve isteğinde de belirgin azalma olur.

Bazı bedensel belirtilerde depresyonda ortaya çıkabilir. İştah da belirgin azalma kilo kaybı bazen tam tersi aşırı yeme eğilimi olabilir. Sık görülen belirtilerden biri de uykusuzluktur. Uykuya dalamama, uykunun sık sık bölünmesi veya sabah çok erken uyanma şeklinde sorunlar görülebilir. Bazı kişilerde aşırı uyuma eğilimi olabilir. Bu kişiler çok uyumalarına rağmen dinlenmiş olarak uyanmazlar. Baş, boyun sırt, eklem ağrıları, mide-bağırsak şikayetleri eşlik edebilir.

Tüm bu belirtiler en az iki hafta sürekli olarak devam eder. Kişinin mesleki, ailesel ve kendisi ile ilgili sorumluluklarını yapmasına engel olur.

SÖZÜ EDİLEN BU BELİRTİLERİN HEPSİNİN AYNI KİŞİDE ORTAYA ÇIKMASI GEREKMEZ. Bazen depresyon bu belirtilerin bir kısmıyla kendisini gösterir. Ayrıca belirtiler hafif, orta, ağır şiddette olabilir ve belirtilerin şiddeti kişiden kişiye değişebilir.

TEDAVİ

Kişiler çok farklı sebeplerden dolayı depresyona girebilirler. Bazen bu sorunlar bir yakının kaybı, ayrılık, iş kaybı, aile sorunları, maddi nedenlerden biri olabilir. Bazı durumlarda ise herhangi bir sebep olmaksızın kişi depresyona girer. Bu durumda kişi tam bir şaşkınlık halindedir. Herhangi bir sorunu olmaksızın niçin bu duruma düştüğüne bir anlam veremez. Bu durumlarda sorunun kaynağı diğer hastalıklarda olduğu gibi ( örneğin yüksek tansiyon, şeker gibi ) biyolojik sebeplerdir. Bazı kişilerde de ise ırsi olarak depresyon görülebilir. Yakın akrabalarında depresyon olan kişilerin depresyona girme oranı yapılan araştırmalarda daha yüksek bulunmuştur.

Sorun ne olursa olsun, depresyon ne şekilde ortaya çıkarsa çıksın kişinin depresyondan kurtulamamasının sebebi tedavi olmamasıdır. EN UYGUN DEPRESYON TEDAVİSİ İLAÇ TEDAVİSİ VE PSİKOTERAPİNİN BİRLİKTE YÜRÜTÜLDÜĞÜ TEDAVİDİR. TOPLUMDAKİ YAYGIN İNANCIN AKSİNE DEPRESYON TEDAVİSİ İÇİN KULLANILAN İLAÇLAR KESİNLİKLE BAĞIMLIK YAPMAZLAR VE UYUŞTURUCU DEĞİLDİRLER. Yan etkileri ise son derece azdır ve tehlikeli değildir. İstenildiğinde doktor önerisi ile rahatlıkla kesilebilirler.

İlaç tedavisine ek olarak uygulanan psikoterapi tedavinin etkisini artırmaktadır. psikoterapi ile kişinin olumsuz düşünce ve davranış biçimlerinin değiştirilmesi ve hastalıkla mücadele etmesi için daha aktif olması amaçlanır.
KAYNAK:
http://psikiyatri.yyu.edu.tr/depresyonned.htm
Alt 12-02-2007, 03:53 PM   #9 (permalink)
Teğmen

30 Mesajinıza toplam 88 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
subliminal is an unknown quantity at this point

bu insan aslında mutlu değildir denilebilir mi peki? (soru iki bilene tabi :)
subliminal isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-02-2012, 02:18 AM   #10 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 4,279
243 Mesajinıza toplam 1,555 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
derya hanim is a jewel in the roughderya hanim is a jewel in the roughderya hanim is a jewel in the roughderya hanim is a jewel in the rough
Standart Cevap: Kolay mi depresyona girersiniz?

17 yasinda kizim var ,bazen cok sinirlendigimde annemin bana sinirlendiginde soyledigi kotu cumleleri kizima soyluyordum .Bir gun cok agladi ve guvenini kaybettigini soyledi .Cok uzuldum ve sebebini anlatip ozurdiledim .Ben Annemden yillarca ozur bekledim ama sitede affetme calismalarini uyguladim , cok faydasini gordum.Telkinlere 4 gun oldu tekrar basladim 4 gundur soguk havada millet donarken ben havayi icime cekerek ,yuzumde hafif bir gulumseme ile yuruyorum - 5 derecede olmasina ragmen acan gunes icimi isitiyor
derya hanim isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil