Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Serbest Kürsü > Tartışma Fikir Telakisi

Uyarılar

Başkalarının Dşüncelerini Fazla Önemseme

Serbest Kürsü ve Tartışma Fikir Telakisi Başkalarının Dşüncelerini Fazla Önemseme Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Başkalarının düşüncelerini gereğinden fazla önemseme konusunu bu başlık altında tartışalım istedim... Çevrenizde mutlaka bu başlığa uyan insanlar vardır.Hatta zaman zaman kendi adımıza da böyle dönemlerimiz olmuştur... Üniversite'de bir arkadaşım vardı.Onun fikrinin aksii söyledğinizde sesi değişir neredeyse başından dumanlar çıkardı.Son nefesine ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Tartışma Fikir Telakisi telkin cd indir izle İstanbul Tartışma Fikir Telakisi nerededir kimdir Tartışma Fikir Telakisi çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Tartışma Fikir Telakisi hipnoz Tartışma Fikir Telakisi olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Tartışma Fikir Telakisi hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Tartışma Fikir Telakisi kuantum düşünce kitap haberi

Başkalarının Dşüncelerini Fazla Önemseme

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 13-12-2006, 03:43 PM   #1 (permalink)
Administrators
Atakan Sönmez

Tesekkür: 2,852
3,132 Mesajinıza toplam 17,384 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond repute
Standart Başkalarının Dşüncelerini Fazla Önemseme

Başkalarının düşüncelerini gereğinden fazla önemseme konusunu bu başlık altında tartışalım istedim...

Çevrenizde mutlaka bu başlığa uyan insanlar vardır.Hatta zaman zaman kendi adımıza da böyle dönemlerimiz olmuştur...

Üniversite'de bir arkadaşım vardı.Onun fikrinin aksii söyledğinizde sesi değişir neredeyse başından dumanlar çıkardı.Son nefesine kadar kendi haklılığını ispat etmeye çalışırdı.
Aradan bir kaç sene geçti bu huyunu neyse ki bıraktı...

Aslında bu huy en çok insanın kendi kendisine zarar vermesine neden oluyor...
Herkesin bizimle aynı şekilde düşünmesini bekleyemeyiz...

Bu konuda bir mp3 de var.Zaten metnini okursanız oldukça iyi olduğunu görürsünüz.
Özetle başakalarına hata yapma fırsatı vermekten bahsediyor..

Karşımızda ki bize göre yüzde yüz hatalı davranıyorsa bir ona bu hakkı vermek lazım.Elbette kişisel saldırıya girmediği müddetçe..

Bırakalım isteyen istedği gibi düşünsün....

Bir diğer konuda...
-Herkesin düşündüğü kendine klişesi...

Buda bir süre önce moda halini almıştı..
İnsanlar tartışmaz konuşmaz oldular...

-Malum herkesin düşündüğü kendine...

Öyle ise tartışmanın konuşmanın bir anlamı yok..
Her şeyde olduğu gibi bunda da dengeyi bulmak ne çok etkilenmek nede tamamı ile boşvermemek gerekiyor.

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Dinledikten sonra etkiler ile ilgili anketlere bu linkten katilin.
http://www.hayatimdegisti.com/forum/...-anketlerimiz/
hayatimdegisti isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-12-2006, 09:57 AM   #2 (permalink)
Site Yaşam Koçu
Mert Ölçer

Merto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,067
471 Mesajinıza toplam 3,964 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Merto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond repute
Standart Ynt: Başkalarının Dşüncelerini Fazla Önemseme

Herkezin düşünceleri kendini bağlar tabiiki fakat bu tartışma, fikir alışverişi yada bir konuda görüş belirtmeyi engellemez. Herkezin fikri kendine diyerek; baskıcı, fikrini kendine sakla ben zaten en iyisini biliyorum tavrı kısır bir düşüncedir. Fikirlerin karşılıklı ortaya konulması herkezin kendini ifade etmesine izin verilmesi gerekir. Herkez düşüncesini kendine saklarsa gelişimden yada değişimden bahsedemeyiz ki.

Başkalarının görüşlerini gereğinden fazla önemseme konusunu iki ayrı alt başlıkta ele alırsak
a) Başkalarının her düşüncesine muhalefet olup, kendi fikrini empoze etme dürtüsü yada kendi haklılığını ispat çabasına girmek...
b) Başkalarının bizim hakkımızdaki düşünce ve görüşlerinin haddinden fazla önemsenmesi, acaba ne derler, benim hakkımda ne düşünürler kaygısı...

Açıkçası bende ilk çağrışım yapan b) şıkkında yazdıklarım oluyor başkalarının düşüncelerinin önemsenmesi denince.
Ben gerek yetişme tarzım gerekse içinde bulunduğum ortamların dominant olması nedeniyle bu konudan oldukça etkilendim ve halen de devam ettiği zamanlar oluyor. Kendi çıkarımlarım bu b.g.önemseme duygusunun sıkça eleştirilme ve onay görme ihtiyacından ortaya çıkabileceği yönünde. Bazen insan neleri sevmesi gerektiği konusunda bile yönlendirilebiliyor ve buda ileride sürekli dışarıdan onay alma ihtiyacı doğuruyor. Kendine güvensizliğinde etkisi yadsınamaz tabi. Dışarıdan da onay gelirse aynı yönde, insan daha rahat uygulayabiliyor düşüncelerini. Yada kendimizi beğenmeme durumu ortaya çıkıyor, şişmanmıyım, güzelmiyim, insanlar beni seviyormu?

Bütün insanlar orjinal ve sonsuz güzelliğin ifadeleridir, kötü diye etiketlenen insanlar bile kendi realiteleri içinde eşsizdir. İnsan bunları farketmeli ve kendini rahatça ifade edebilmelidir.
Yaşamın ilk yıllarında çevresel etkiler yada kendi olumsuz yorumlarımız ile oluşturduğumuz işe yaramaz yazılımları bilinçaltımızdan çıkarabiliriz. Ben b.g.önemseme telkinini dinledim(işyerinde kesintili olarak 4-5 saat, geceleri uyku öncesi ve sırasında olmak üzere yaklaşık 3 hafta) ilk iki hafta sonunda kendi orjinalliğimi ve onay ihtiyacım olmadığını daha güçlü farkettim ve bu hala sürüyor.

Başkalarının düşünceleri en azından onlar için önemlidir, biz kendi fikrimizi zıt olsa da belirtmeliyiz, ama onları bizim gibi düşünmeye zorlayamayız. Başkaları bizim gibi düşünmüyor diye kızıp köpürmenin yada onlardan kendi düşüncelerimize onay aramanın anlamı yok.

Her fikir özeldir, tıpkı her insanın özel olması gibi.

http://www.mertolcer.com/
http://www.facebook.com/yasamkocum
http://www.facebook.com/vizyongelistirme
Merto isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-12-2006, 04:40 PM   #3 (permalink)

Tesekkür: 0
9 Mesajinıza toplam 14 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
mor ve ötesi is an unknown quantity at this point

Nasıl ki, hayat başlı başına bir amaçsa, yani başka hiç bir amacın aracı değilse; aynı şekilde, her insan da, başlı başına bir amaçtır.
Yani insan başkalarının amaçlarının ve refahlarının bir aracı değildir ve de olamaz.
Dolayısiyle, insan kendi hatırına yaşamalıdır; ne kendisini başkalarına, ne de başkalarını kendisine feda etmelidir.
mor ve ötesi isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-12-2006, 05:04 PM   #4 (permalink)
Administrators
Atakan Sönmez

3,132 Mesajinıza toplam 17,384 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond repute

Her ne kadar başkalarının düşüncelerini önemsemesekde başkaları başkalarrının düşüncelerini önemseyebiliyor ve bu size yansıyabiliyor....

Peki biz önemsemesek karşımızda ki kişiye ne kadar kötü nyetli olursa olsun hata yapma hakkı verirsek sonuç ne olur...
O kişinin söylediklerinden etkilenenler ne olacak.
Onu da zamana bırakmak gerekiyor sanırım.
hayatimdegisti isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-12-2006, 10:24 PM   #5 (permalink)
Teğmen

39 Mesajinıza toplam 154 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
cigdem is an unknown quantity at this point

ben olaya şöyle bakıyorum kendimizle ilgili olumsuz değerlendirmeye sahipsek başkalarının düşüncelerini fazlasıyla önemsiyoruz,onların evet veya hayırları bizim için çok önemli oluyor .kendimizle ilgili olumlu düşüncelere sahip isek başkalarının düşüncesini sadece değerlendiriyoruz.öyle ya benim adım çiğdem beni aslı diye çağırsalar bakacak halim yok.burada önemli olan kendimizi tanımak ve hayatımızın kontrolünü kimseye bırakmamak.
Alt 24-01-2007, 04:16 PM   #6 (permalink)
Site Yaşam Koçu
Mert Ölçer

Merto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,067
471 Mesajinıza toplam 3,964 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Merto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond repute

Baskalarindan taktir istediginizde, aslinda gercekten istediginiz, kendi icinizden gelen bir taktirdir.

"Bunlari istiyorum, cunku o zaman digerleri beni yeterli ve degerli gorurler" diye dusundugunuzde
aslinda bunun nedeni "digerleri beni onaylayinca kendi kendimi onaylamaya daha fazla yaklasiyorum"dur.

Ama tum bunlarin icinde ve herseyin temelinde su yatar: "gercekte oldugum kisi ile baglanti kurmayi diliyorum".

http://www.mertolcer.com/
http://www.facebook.com/yasamkocum
http://www.facebook.com/vizyongelistirme
Merto isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-02-2007, 06:41 PM   #7 (permalink)
Çevirmen

lalezar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

109 Mesajinıza toplam 249 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
lalezar is an unknown quantity at this point

ŞU son cümle o kadar fazla anlam barındırıyor ki ...-gerçekte oldugum kişi ile bağlantı kurmayı diliyorum.....yani gerçekte oldugumuz kişi bize binlerce kilometre uzakta öyle mi? dusun..maalesef öyle..binlerce tekamül gerek gerçek öze ulaşmak için...yılların kendini süzerek içimize bıraktıgı acımasız kuralsız yasaları içimize taş gibi oturmuşken onları ancak kendimizi çok severek ve kendimiz ardındaki beni arayarak kırabiliriz..bazen yorgun da düşsek,vaz da geçsek arada bi olsun iki ileri bi geri de olsa ulaşırız oraya biz...davranışlarımızn ardındaki sebepleri ararsak bir dedektif gibi o zaman bir yol çizilir o öze..ve karsıdaki niye böyle davranıyo anlamıyorum dediğmiz anda ,,muhtemelen seninle degil kendiyle onun derdi...Sevgili Merto,o bağlantı bize o kadar yakın ki..ama biz ona çok uzagız...Kişi neyi arıyorsa o'dur.... 44
lalezar isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-02-2007, 08:07 PM   #8 (permalink)

3 Mesajinıza toplam 9 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
juste is an unknown quantity at this point

arkadaşlar daha önce de söyledim ama ben başkalarının düşüncelerini önemsememe mp3'ünü bulamadım sitede. Ben mi bulamadım yoksa silinmiş mi?
juste isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-02-2007, 08:36 PM   #9 (permalink)
Çevirmen

lalezar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

109 Mesajinıza toplam 249 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
lalezar is an unknown quantity at this point

bana o ücretliymiş gibi geldi
lalezar isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-02-2007, 11:15 PM   #10 (permalink)
Administrators
Atakan Sönmez

Merhabalar;
Bilgisayarıma format atmak zorunda kaldım bu nedenle söz verdiğim bazı mp3 'leri yükleyemedim.En yakın zamanda yükleyeceğim bu ve diğerlerini.

Bookmarks