Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Serbest Kürsü > Tartışma Fikir Telakisi

Uyarılar

BASTIRILMIŞ İNSANLIK..

Serbest Kürsü ve Tartışma Fikir Telakisi BASTIRILMIŞ İNSANLIK.. Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız ''Kışkırtılmış erkeklik ve bastırılmış kadınlık'' Bu isimde bir kitap okumuştum yazarı Dr. Erdal Atabek. Öncelikle tüm kadınlara ve kışkırtılarak yetiştirilen tüm erkeklere şiddetle tavsiye ederim. Bu tartışmanın nedeni Türk örf adet ve ananelerine dayanıyor gibi gözükse de aslında temelinde yanlış ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Tartışma Fikir Telakisi telkin cd indir izle İstanbul Tartışma Fikir Telakisi nerededir kimdir Tartışma Fikir Telakisi çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Tartışma Fikir Telakisi hipnoz Tartışma Fikir Telakisi olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Tartışma Fikir Telakisi hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Tartışma Fikir Telakisi kuantum düşünce kitap haberi

BASTIRILMIŞ İNSANLIK..

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 29-07-2007, 02:56 PM   #1 (permalink)
Çevirmen

Tesekkür: 0
11 Mesajinıza toplam 51 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
pinhani is an unknown quantity at this point
Standart BASTIRILMIŞ İNSANLIK..

''Kışkırtılmış erkeklik ve bastırılmış kadınlık'' Bu isimde bir kitap okumuştum yazarı Dr. Erdal Atabek. Öncelikle tüm kadınlara ve kışkırtılarak yetiştirilen tüm erkeklere şiddetle tavsiye ederim.
Bu tartışmanın nedeni Türk örf adet ve ananelerine dayanıyor gibi gözükse de aslında temelinde yanlış bilinen dini öğretiler var. Yani aslında temeli İslamiyet'e dayanıyor. Orda bir hadis var ki, tüyler ürpertici bir sonuca varıyor ve daha en baştan en temelden diyor ki; ''Kadın erkeğin eğe kemiğinden yaratılmıştır''. Yani kadın erkeğin kötü bir nüshası, bir kopyasıdır. Burdan bakılınca sığ zihniyetler bunu bu şekilde anlıyor ve kadına da böyle davranıyor, öyle ki bu günümüze kadar bu böyle gelmiş kadın hep değersiz ikinci bir nüsha olmuş, hep erkeğin bir adım gerisinde, evinin yuvasının bekçisi, ailenin bütünleyicisi, düşünceleri değersiz, duyguları hiç önemsiz, erkeğin çizdiği yolda yürüyen bir alt sınıf. Bu Faşistlik değil de nedir??? İnsan ayrımı değildir de nedir bu?
Allah insanı kadın-erkek tek bir maddeden, topraktan çamurdan yaratmıştır. Eğe kemiğinden yaratıldı denilen hadiste ise kadının hassas ve kırılgan olduğunu, onlara özenli davranılması gerektiğini vurgulamaya çalışılmıştır. Orda çok ince bir nüans vardır yani..
Ben inanan biri olarak bu düşünceyi benimsiyorum. Kadın ve erkek beyni arasında en ufak bir zeka farklılığı yoktur. Kadın beyni erkekle aynı büyüklükte olmasına rağmen sadece daha küçük bir kafatasına sığdırılmıştır. İşleyiş aynıdır. bknz. (''Kadın Beyni'' Dr. Louann Brizendine)
Kadınlar genel kültür ve bilgi birikimi konusunda erkeklere %3 lük bir fark atmıştır ama çoğu erkeği bozmamak için aptalı oynamaktadır. Çünkü bize öğretilen nedir? Erkek ne derse doğrudur, haklıdır! Onun özgüvenini zedelersen onu kaybedersin. Erkeklerin de çoğunlukla evlenmek için, daha sessiz, az bilen, az konuşan kadınları seçmelerinin nedeni budur. Kendi egolarının doyumsuz tatmini. Burda bunları anlatırken tüm erkekler adına konuşarak onları karşıma alıyor gibi görünebilirim. Kesinlikle genelleme yapmıyorum. Tüm bu kuralları benimsemeyip tabuları yıkan özgüvenli, neden-sonuç ilşkisi kurmuş, adalet sahibi, kendini yetiştirmiş erkekler de vardır. Ama ne yazık ki büyük çoğunluk kadının eksik etek olduğunu düşünmektedir. Aslında dönüp baktıklarında onları da ezen, toplumu ikiye bölen, çok ağır sorumluluklar onların omuzlarındadır. Erkekler ağlamaz örneğin.. Ağlamazlar çünkü ağlamak insani bir duygudur ve erkekler insan değildir, duygu da beslemezler. Evin geçimi, korunması, belirleyiciliği hep onlara aittir.
Yazacak çok şey var aslında devam edersem kitap haline dönüşebilir. Şimdilik burdan başlayarak bu konuyu tartışamaya açıyorum. Lütfen sadece kadınlar değil erkeklerde katılsın ve hepimizi ezen bu tabuları birer birer yıkalım.

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Alt 29-07-2007, 11:14 PM   #2 (permalink)
hayalayaz
Guest

Standart Ynt: BASTIRILMIŞ KADINLIK..

ilknurum bu ne şiddet bu celal..
keşke bu başlığı atmasaydın...ben burada erkekleri silip süpüren bir yazı bulacağımı sandım..yazının sonlarına doğru oh be dedim.. keşke bastırılmış insanlık deseydin...bu daha doğruydu...şimdi...bu konuyu din açısından değilde toplumsal açıdan irdeleyeceksek ben varım...çünkü insanların üzerindeki baskıyı dinimizin gereği olduğu için yapmıyorlar...haksızlıklarına kılıf uydurmak için böyle söylüyorlar....ama illede din açısında irdeleyeceksek...bu sitede siyeset ve din konusunu işlemek yasak konuyu kapatalım..sizler hepiniz gençsiniz...bizim tevellüt neredeyse m.ö eski yani...erkekler ve kızlar ailelerin,toplumun kendi üzerinde kurmak istediği baskıyı anlatsın..bizim jenerasyon anlatmaya başlarsa size asla sıra gelmez...evet sizlerin fikirlerini bekliyorum..tabii bende ahkam kesicem canım oooo hemde nasıl..bu fırsatı kaçırırmıyım...

ilknurum eğer izin verirsen başlığıda değiştirelim, başlık bastırılan insanlık olsun...hepinize saygılı sevgiler...
Alt 29-07-2007, 11:16 PM   #3 (permalink)
25emel
Guest

Standart Ynt: BASTIRILMIŞ KADINLIK..

Alıntı:
hayalayaz Nickli Üyeden Alıntı
ilknurum bu ne şiddet bu celal..
keşke bu başlığı atmasaydın...ben burada erkekleri silip süpüren bir yazı bulacağımı sandım..yazının sonlarına doğru oh be dedim.. keşke bastırılmış insanlık deseydin...bu daha doğruydu...şimdi...bu konuyu din açısından değilde toplumsal açıdan irdeleyeceksek ben varım...çünkü insanların üzerindeki baskıyı dinimizin gereği olduğu için yapmıyorlar...haksızlıklarına kılıf uydurmak için böyle söylüyorlar....ama illede din açısında irdeleyeceksek...bu sitede siyeset ve din konusunu işlemek yasak konuyu kapatalım..sizler hepiniz gençsiniz...bizim tevellüt neredeyse m.ö eski yani...erkekler ve kızlar ailelerin,toplumun kendi üzerinde kurmak istediği baskıyı anlatsın..bizim jenerasyon anlatmaya başlarsa size asla sıra gelmez...evet sizlerin fikirlerini bekliyorum..tabii bende ahkam kesicem canım oooo hemde nasıl..bu fırsatı kaçırırmıyım...

ilknurum eğer izin verirsen başlığıda değiştirelim, başlık bastırılan insanlık olsun...hepinize saygılı sevgiler...
güzel fikir ! bencede...
Alt 30-07-2007, 01:27 AM   #4 (permalink)
Çevirmen

11 Mesajinıza toplam 51 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Standart BASTIRILMIŞ İNSANLIK..

olsun be hayalayazcım seni mi kırcam emmevelakin konuya kadınlardan girdik kadınları ele alalım dedim, (birazda cinsime kıyak geçtim) ama bunu yaparken erkekleri de hiçe saymak olmaz. tamam konuyu genel tutuyorum bastırılmış insanlık. hadinin galii dökün içinizi..
Alt 30-07-2007, 03:27 AM   #5 (permalink)

guleysa22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 4
19 Mesajinıza toplam 83 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
guleysa22 is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: BASTIRILMIŞ İNSANLIK..

slmm tanısabilirmiyiz
guleysa22 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 30-07-2007, 01:11 PM   #6 (permalink)
Çevirmen

Alıntı:
guleysa22 Nickli Üyeden Alıntı
slmm tanısabilirmiyiz
selam güleysaaaaa ben ilknur hoşgeldin
Alt 30-07-2007, 06:16 PM   #7 (permalink)
hayalayaz
Guest

güleysa hoşgeldin
nasipliymişsin tamda cümbüşün içine geldin...hadi bakalım seninde fikirlerini alalım...aslında tüm dünyada sıradan insanlar toplum ve aile baskısı altında ama biz yurdum insanının üzerindeki baskıyı irdeliyeceğiz...kadın ve erkek ayırmadan..sevgiyle konuşalım diyecem ama arada kızların sesi yükselebilir :):)ben izin verdim...bana bakın kızlar oğullarımı ezmek yooook dermişiiiim...eee hadi ne duruyorsunuz...
Alt 30-07-2007, 08:38 PM   #8 (permalink)
Teğmen

22 Mesajinıza toplam 159 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
zoyasonsuz is an unknown quantity at this point

İnsanlığın tamamen inançla ilgisi var gerçekten.Erkeklerin şunu görmesi lazım özellikle şunu duyması Peygamberimiz gecenin bir yarısı ibadet etmek için Hz.ayşeyi uyandırır ve ondan izin istermiş.Bu ne kadar kalbi yumuşatan bir davranış hem de Peygamber olarak zaten Allahın seçilmiş bir kulu ama hanımından izin istiyor.Empati yeteneğini düşünün erkeklerde tabi yılların verdiği bir yetiştirme tarzı olarak empati yeteneği çürütülüyor.Kendisini başkasının yerine koymayan biri o insanı nasıl anlasın nasıl davransın.Allah katında kadın erkek ayrımı yok ki bu ayrımı insanlık olarak kul olarak nasıl yapabiliyoruz?
zoyasonsuz isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 31-07-2007, 12:42 AM   #9 (permalink)
Çevirmen

Heyy! Hayalayaz sen beni güldürdün Allah'ta seni güldürsün emiiii
Öncelikle şunu sorim madem oğulların var (korkma beni oğluna al demicem hehehe, bu arada almak fiiline de tümden karşıyım, bana kasaptaki eti, manavdaki elmayı, marketteki deterjanı anımsatıyor), madem tevellüt eski diyon cinsiyet karmaşası çıkmasın die sana nasıl hitap edeceğimi bi sorim didim. Aplamı diyim abimi asıl merak ettiğim hangi cinsten olduğun

Sonacımaaa konuyu bu kadar genel tutmak beni gerdi açıkçası dünyayı başka bi kulvarda tartışırız ama bu hiç değinmeyeceğimiz anlamına gelmez. Özele geri dönecek olursak mesela ben şundan çok şikayetçiyim; bir kadın onurlu bi davranış sergilediğinde deniyor ki ''erkek gibi kız'' bu da kadının hoşuna gidiyor. Aslında açık söyleyeyim düne kadar bunun bende farkında değildim ve bu benimde hoşuma gidiyordu. Altındaki anlamı kavradığımda kendi kendimi ne kadar aşağıladığımın farkına vardım. Ben kadın olarak onursuzmuyum ki onurlu bişey yaptığımda erkeğe benzetileyim?? Tam tersini düşünün şöyle ki; bir erkek biraz nazik, biraz kibar davransın, gülsün onu hemen kadın gibi (aslında argosu var bilirsiniz) gülme, konuşma diye eleştirirler ve bu bir erkek için en aşağılayıcı en kötü hakarettir ki hemen sert tepki verir. Bi yakınınızla deneyin lütfen, deneyin bakalım nasıl cevap verecek?? Burdan ne anlıyoruz? Erkek olmak iyi bişeydir taa en baştan doğuştan bir adım önde başlarlar yaşama. Kadın olmak ise kötü bişeydir olunmasa iyidir ama madem kadın doğulmuştur (takdir_i ilahi) o zaman başa gelen çekilmelidir.
Aslında alttan alttan, gizliden gizliye, sezdirmeden yerleştirmişler bize 2. sınıf olduğumuzu. Böyle çok küçük gibi görünen ama irdelendiğinde çok derin anlamlar taşıyan bir dolu örnek var yazık ki güzel yurdum da..
Zeynepcim verdiğin örnek çok güzeldi cukk oturdu ve empatiye değinmiş oldun böylece. Şimdi empati için önce kadının bu durumdan şikayetçi olması gerek. Durumun farkında olup tepki vermesi gerek. Erkek o zaman bişeylerin yanlış olduğunu düşünür ve sorgular (eğer empati yeteneği varsa) ama kadın kabullenmişse bunu erkek kılını bile kımıldatmaz ve haklıdırda erkek. Neden rahatını bozsun ki?? Neden kadına haklarını hatırlatsın ki? Lale devri sürmek varken reforma ne gerek var değil mi? Ve yazıktır ki güzel yurdumda kadınların büyük çoğunluğu hakları olduğunu bile bilmiyor. O kadar kabullenmişler ki.. Ve yine acıdır ki kadınlara en büyük baskıyı yine kadınlar yapıyor. Bunlar uzağımızda değil en yakınıza bakın; anneannelerinize, annelerinize, komşularınıza.. Kadınları en çok eleştirenler yine kadınlar değil mi??
Şimdilik bu kadar susuyorum ve sizleri bekliyorum...
Alt 31-07-2007, 01:08 AM   #10 (permalink)
Üsteğmen

22 Mesajinıza toplam 56 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Korkunc is an unknown quantity at this point
Standart İNSANLIK..HAYAL..GERÇEK..HAYALAYAZ..

İnsanlık hayal olabilir. Hayaller gerçek olabilir. Gerçek şudur ki Hayalayaz insandır. Hayalleri vardır ve gerçektir. Hayalayaz bir hanımdır. Kısaca Hayal Hanım dır. Düz mantığımla anca bu kadar cevap verdim bahsedilen konunun özüne hiç değinmeyi istemeden.

Kendisini yazdıklarıyla tanıyoruz. Kendisini görenler konuşanlar da vardır. Dolayısıyla insandır, gerçektir ve hayal değildir.
Bense somutluktan uzakta sitede uyanan genel hislerim dahilinde bir şeyler yazabiliyorum hakkında.

Bu konuda sadece Hz.Ali ile Hz.Fatma (sanırım) arasındaki evlilik başlangıcında peygamber tarafından söylenen birkaç sözden bahsedilebilir. Ondan da ben bahsedemem tam anlamıyla. Bilen arkadaşlar anlatsın. Googledan baktırmayın bana şimdi. hmmm.

Bünyesinde açmazları barındıran teorilerden biri diyerek konu başlığından sıvışıyorum gecenin karanlığından faydalanıyorum. İyi geceler.
Korkunc isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil