Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Tanışalım (http://www.hayatimdegisti.com/forum/tanisalim/)
-   -   ilişkimde bir derdim var (http://www.hayatimdegisti.com/forum/tanisalim/463329-iliskimde-bir-derdim-var.html)

luckhere 11-01-2010 06:52 PM

ilişkimde bir derdim var

Merhaba arkadaşlar
Sosyolog bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine uzun zamandır siteyi takip ediyorum,tanıştğım ilk günden beri telkinleri düzenli düzensiz dinliyorum ve faydalarını gördüm.Günlük olumlamalar ile farkındalık yaratarak,bilinçaltı kalıplarını iyileştirmeye çalışıyorum
yaklaşık bir yıldır bir ilişkim var,fakat ilişkimde bir türlü sorunları çözemiyorum.Sorunum;karşılıklı davranışlarımızdaki dengesizlikler
onunla ayrılmaya karar veriyorum ve ayrılıyoruz,sebebi bana verdiği sözleri tutmaması,alkol kullanması,arkadaşlarında kalması yani sorun ''onu kontrol etme,onu yönlendirme isteğim''..ve ayrılıyorum..ilk birkaç gün üzerimden bir yük kalkmış gibi oluyor,çünkü;''nerdesin,naptın,neden aramadın,neden arkadaşlarında kalıyosun,neden ailenle ilgilenmiyosun''gibi sorularla onu kontrol etmediğim için,kendimi hafiflemiş gibi,ama stressiz bir gün geçiriyorum.böyle birkaç gün geçiyor fakat;bir kaç günün sonunda onu özlemeye başlıyorum,buarada o da sürekli ayrılmak istemediğini beni sevdiğini söyleyerek kendini sıklıkla hatırlatıyor.
iki şey var zihnimde ;
1.Duygularımla hareket ettiğimde,kalbimin sesini dinlediğimde,onu çok sevdiğimi,hayatımda önemli bi yeri olduğunu anlıyorum,ve onunla ne kadar mutlu zamanlar geçirdiğimizi
2.Mantığımla hareket ettiğimde,onunla birlikteyken,onun bazı davranışlarından hoşlanmadığımı,onun çok rahat bi adam olduğunu,alkolün olumsuz bir etken olduğunu ve onu bırakamayacağını,ve bu ilişkinin fazla süremeyeceğini,beni üzeceğini düşünmeye başlıyorum

Lütfen bana yardım edin nasıl bir karar almam gerektiği konusunda kendimi yetersiz hissediyorum

kara_sevdam 11-01-2010 08:12 PM

Cevap: ilişkimde bir derdim var

zihnindeki iki şeyi tart hangisi daha ağır basarsa ona karar ver hayat senin doğruda olsa yanlışta olsa kararlarını kendin vermelisin

UMUTLAR!M.. 11-01-2010 08:39 PM

Tek taraflı bır duygu ıse duygularına yer vermemeısın mantıgına ver vermelısın ama ıkı taraflı bır duygular varsa mantık olayına hıc gırmemelısın... Ayrıca bunu sen yasıyorsun ıyılıgı ve kotuugu sen secebılırsın.. kara sevdamın uyesının dedıgı gıbı hayat senın hayatın en dogru dusuncelerı sadece sen verebılırsın hangısı agır gelıyorsa onu tart

Elektra 11-01-2010 09:27 PM

Valla dikensiz gül olmaz. Herkesin bir kusuru vardır gülüm. Ya onu kusurlarıyla kabul eder, devam edersin ya da yollarını ayırırsın. Sevgiler...actionsmile

luckhere 11-01-2010 11:27 PM

Alıntı:

kara_sevdam Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 578726)
zihnindeki iki şeyi tart hangisi daha ağır basarsa ona karar ver hayat senin doğruda olsa yanlışta olsa kararlarını kendin vermelisin

haklısın tabii,gönül işlerinde mantığı ayırabilmek zor!aşk mantıktan uzak bişi ztn!bu nedenle karar veremiyorum:s

luckhere 11-01-2010 11:30 PM

Alıntı:

UMUTLAR!M.. Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 578731)
Tek taraflı bır duygu ıse duygularına yer vermemeısın mantıgına ver vermelısın ama ıkı taraflı bır duygular varsa mantık olayına hıc gırmemelısın... Ayrıca bunu sen yasıyorsun ıyılıgı ve kotuugu sen secebılırsın.. kara sevdamın uyesının dedıgı gıbı hayat senın hayatın en dogru dusuncelerı sadece sen verebılırsın hangısı agır gelıyorsa onu tart

bizim ilişkimiz karşlıklı ama o çok havai kalıyo bnm düşünce ve davranışlarım karşısında,empatik düşünürsem ona göre de ben çok ciddiyim,kuralcıyım hatta sorun yapıyormuşum sürekli!ama ben bi kere bayan olarak herşeyi düşünmek durumundayım,lay lay lom bana göre değilki:(

luckhere 11-01-2010 11:32 PM

Alıntı:

maviş.cadı Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 578745)
Valla dikensiz gül olmaz. Herkesin bir kusuru vardır gülüm. Ya onu kusurlarıyla kabul eder, devam edersin ya da yollarını ayırırsın. Sevgiler...actionsmile

aslında,güven ve saygıyı arıyorum!çok zor güveniyorum ben bu da yaşadıklarımdan kaynaklanıyor,aşkın geçici olduğunu bildiğim içinde saygıyı destekliyorum!

Elektra 11-01-2010 11:34 PM

Alıntı:

luckhere Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 578792)
aslında,güven ve saygıyı arıyorum!çok zor güveniyorum ben bu da yaşadıklarımdan kaynaklanıyor,aşkın geçici olduğunu bildiğim içinde saygıyı destekliyorum!

Hmm anlıyorum seni. ama sana saygı duymadığını düşünüyorsan daha fazla uzatmamalısın...

luckhere 11-01-2010 11:40 PM

Alıntı:

maviş.cadı Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 578793)
Hmm anlıyorum seni. ama sana saygı duymadığını düşünüyorsan daha fazla uzatmamalısın...

ztn ayrıldım,defalarca da ayrılıp barıştım,ama artık kararlı davranıp sözümü tutmam gerektiğinin bilincindeyim!
bana bu dönemde önerebileceğiniz olumlama cümleleri yada telkim mp3 var mı ?

Elektra 11-01-2010 11:44 PM

Alıntı:

luckhere Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 578799)
ztn ayrıldım,defalarca da ayrılıp barıştım,ama artık kararlı davranıp sözümü tutmam gerektiğinin bilincindeyim!
bana bu dönemde önerebileceğiniz olumlama cümleleri yada telkim mp3 var mı ?

Duygularınla ve mantığınla hareket et. Alacağın kararlar telkinle alınacak kararlar değil. umarım kararların sonradan seni üzüp pişman etmez.Sevgiyle kal....

WEZ Format +3. Şuan Saat: 12:11 PM.