Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Suçluluk Duyguları (http://www.hayatimdegisti.com/forum/sucluluk-duygulari/)
-   -   Suçluluk Duygusu Telkin İçeriği ve yazarı (http://www.hayatimdegisti.com/forum/sucluluk-duygulari/639-sucluluk-duygusu-telkin-icerigi-ve-yazari.html)

hayatimdegisti 12-01-2007 02:01 PM

Suçluluk Duygusu Telkin İçeriği ve yazarı

And you're going to find yourself easily able to forgive yourself for things your feel you may have done wrong in the past...

Şimdi geçmişte yanlış yaptığını hissettiğin şeyler için kolayca kendini affedebiliyorsun.

whether those wrongs are real or imaginary... and whether they are in your conscious mind or buried within the subconscious... you're going to find yourself easily able to let go of any guilt feelings associated with these things...

Hatalı olan suçluluk hissetiren şeyler gerçek ya da hayali hiç farketmez.Onların bilincinde ya da bilincaltina gomulu olmasi da bir sey degistirmez.Tum sucluluk duygulari icin kendini kolaylikla affedebiliyorsun.

because you are a normal human being with normal emotions and normal drives, you're sometimes prone to make normal human errors, as we all do...

Normal duygulara sahip olan bir insan oldugun icin tum digerleri gibi insana ozgu hatalar yapman cok dogal.

but those errors, those human mistakes, are in the past now... and we cannot and should not attempt to rewrite history...

Fakat bu hatalar gecmiste kaldi.Ve gecmisi yeniden yazmaya cabalamayi sacma buluyorsun.

because everything that happens to us is part of what makes us human...

Gecmiste yasananlar bizim parcamizdir ve bizi insan yapar.Hata yapmasaydik insan olmazdik.

and the very fact that we are able to feel guilt tells us that we are human...

Sucluluk duygusu hissetmekte bize insan oldugumuzu hatirlatir.

tells us that that we are a caring person... because if we felt no guilt, then that would mean that we did not care...

Sucluluk duygusu insancıl ve duyarlı bir insan oldugumuzu anlatir.

Hic sucluluk duygusu hissetmeseydik insan olmazdik.

so now it's time for you to be just a little kinder to yourself...

Şimdi kendine karşi bir parca nazik olmanin zamani geldi.

to accept that the guilt you have been feeling is the subconscious mind's way of letting you punish yourself for things you feel you may have done wrong...

Hissettigin sucluluk duygusunun bilincaltinin yanlis yapildigini dusundugu seyler icin kendi kendini cezalandirma bicimi oldugunu kabul et.

but there is always a limit to the amount of punishment that is needed for any wrong doing... every caring person knows that... and when that limit has been reached, there is no just need or cause for that punishment to continue...

Fakat yapilan yanlis seylere karsilik ihtiyac duyulan cezalandirma icin daima bir sınır vardir.Her duyarli insan bunu bilir.Ve bu sınıra ulasildiginda cezalandirmanin devam etmesine daha fazla ihtiyac ve bahane yoktur.

and a caring person finds it easy to forgive people their mistakes... so you can now forgive yourself... just as you would forgive others for their errors, their mistakes...

Duyarli bir insan baskalarini kolaylikla hatalari icin affedebilir.Oyle ise simdi kendini smidi affedebilirsin.Tıpkı digerlerini hataları yanlış yaptıkları için bağışladığın gibi...

because those things you feel you may have done wrong were errors... just mistakes... so there is no need now for your for further punishment...

Cunku yanlis davrandigini hissettigin seyler sadece hataydi.Oyle ise daha fazla cezalandirmaya ihtiyac duymuyorsun.

most of the time, nearly all of the time, you don't make these errors... nearly all the time, you do the right thing...

Cogu zaman hatta neredeyse her zaman bu hatalari yapmiyorsun.Yaklasik olarak her zaman dogru seyi yapiyorsun.

.. and because of this, you're going to find it easy to forgive yourself, right now, right this minute...

Ve bu yuzden su anda su dakikada kendini kolayca bagisliyorsun.Bagisliyorsun.Bagisliyorsun.

you're going to find yourself easily able to let go of any guilt feelings associated with these things that you feel you may have done wrong...

Gecmiste yanlis yaptigini dusundugun seyler ile ilgili hissettigin sucluluk duygularinin gitmesine izin ver.

whether those feelings are in the conscious mind or buried within the depths of the subconscious... it's all right to let go of those feelings of guilt... and to accept that you are a whole, complete, and worthwhile person...

Bu hisler bilincinde ya da bilincaltinin derinliklrinde gzilenmis de olsa.

Simdi bu hislerin gitmesine musade ediyorsun.Kendini bagisladin ve butun olarak degerli bir insan oldugunu kabul ediyorsun.

hayatimdegisti 12-01-2007 02:11 PM

Ynt: Suçluluk Duygusu Telkin İçeriği

Suçluluk Duygularından Kurtulma Scriptinin Yazarı Mr Terrence ...Bu scriptin yanısıra kendii aynı zamanda ego güçlendirici telkini yazmış.

Kendisi script metinleri konusunda favorimdir.Gerçekten yazmış olduğu scriptler dünyada kullanılmaktadır ve çok başarılıdır.
Burada'da resmini görüyorsunuz...
http://www.ritmotrance.com/resim/IMG_13.jpg sapkal89

Suçluluk duyguları aslında hayatımızı kısıtlayan sırtımıza bir yük gibi binen bir duygudur.Zararları saymakla bitmez.
Bu duygudan kurtulmak kendinizi daha iyi ifade edebilmenizi ve tepkilerinizi daha net olmasını sağlar.
Göz temasınız güçlenir.
Yürüyüşünüz daha güvenli hale gelir.

Tekrar teşekkür ediyorum Terrence'ye...Zaten yakında ktiaplarını satın alacağım.Orada bir çok farklı scripti varmış...

libera 06-02-2007 10:40 AM

merhaba,
foruma yeni üye oldum.Telkin mp3 lerini indirdim.Henüz dinlemedim Gerçi. Bazı Tekst leri okudum.
Görünen o ki Bu forumda ''olumlu düşünce'' adına harika işler çıkarmaktasınız.
Rimotrance kavramını daha önce hiç duymamıştım.
Mr Terrence in kitaplarından edinmek istiyorum. Ama yazarın açık adı nedir ?

sevgiyle 956k

hayatimdegisti 06-02-2007 11:04 AM

Merhabalar Hoşgeldiniz;
Bildiğim kadarı ile kitap ingilizce içinde scriptler var sadece...
Sitesinden alabiliyorsunuz.

Terrence Watts

hayatimdegisti 08-02-2007 12:01 AM

Bay Terence'ye mektup yazdım scriptlerini beğendiğim ve kitaplarını almak istediğim ile ilgili kendisi cevap yazmış.

Scriptlerini beğendiğime memnun olmuş.Geri bildirim için teşekkür etmiş.Kitaplarından da memnun kalacağımı söylüyor.
Zaten çok iyi adam arkadaşlar resminden belli nur yüzlü ağla 12389 blissy y789
http://www.ritmotrance.com/resim/IMG_13.jpg

Hello Atakan,

Thank you for the feedback! I'm pleased that you like my scripts and
since you do, I am sure that you will enjoy the books when you buy
them!

Terence

Merto 08-02-2007 11:05 AM

İşte kendine güven in etkileri. krzm67

Bravo Atakan, ilerleyen yıllarda insanlar yurtdışından sana kitapların için yazacaklar.

alk78

Deria 29-04-2007 11:25 PM

Ynt: Suçluluk Duygusu Telkin İçeriği ve yazarı

herkese merhabalr
ilk etapta suçluluk telkinleri dinlememizi önriyorsunuz sayın Atakan bey. ama benim bu konuda tereddütlerim var. bilerek onları dinlemeye başlamadım çünkü bazı korkularım var. evet suçluluk duygusu hissetmek kötü ama insan eğer suçluluk duuygusu hissetmezse geçmiş hatalarının tekrarlar bana göre.
benim suçululuk duygularım yapmamam gereken şeyleri yapmış olmamdan ve hatalarımdan kaynaklanır. ama eğer suçuluk duygusu hissetmezsem yapmmam gereken şeyleri de yaparım kendimi kontrol edemem gibi geliyor.
böyle bir durum söz konusumudur.
beni bu konuda bilgilendiriebilir misiniz? hy789

etf 30-04-2007 12:24 AM

Alıntı:

Deria Nickli Üyeden Alıntı
herkese merhabalr
ilk etapta suçluluk telkinleri dinlememizi önriyorsunuz sayın Atakan bey. ama benim bu konuda tereddütlerim var. bilerek onları dinlemeye başlamadım çünkü bazı korkularım var. evet suçluluk duygusu hissetmek kötü ama insan eğer suçluluk duuygusu hissetmezse geçmiş hatalarının tekrarlar bana göre.
benim suçululuk duygularım yapmamam gereken şeyleri yapmış olmamdan ve hatalarımdan kaynaklanır. ama eğer suçuluk duygusu hissetmezsem yapmmam gereken şeyleri de yaparım kendimi kontrol edemem gibi geliyor.

Evet haklısınız. Bizdeki suçluluk duyguları bir nevi bizi biz yapan değerler ve tecrübelerimiz. Ama dikkat edin ; amaç bu suçluluklar ile bilinç altında meydana gellen çatışmaları önlemektir. Geçmişdeki pişmanlıklar, suçululuklar, hayal kırıklığı vs. aslında unutulmuş gibi gözükse de unutulmamakta ve bilinçaltında çatışmalara sebebiyet vermekte. Bunun vücuttaki yansıması çeşitli olmakla birlikte en belirgin özelliği ise kendine güvensizliktir. İşin birde şu yönü var ki her pişmalık duyduğumuz ve suçluluk duyduğumuz olay bilinç altında çatışma oluşturmamakta; bunlara bir nevi tecrübe diyebiliriz. Yani kısacası amaç bilinç altında çatışma oluşturan olaylar, duygular vs ile yüzleşip kendimizi bağışlayabilmektir....

shamanic 30-04-2007 02:40 PM

Alıntı:

herkese merhabalr

Asya'da maymun yakalamak icin kullanilan bir cesit tuzak vardir. Bir
hindistancevizi oyulur ve iple bir agaca veya yerdeki bir kaziga baglanir.
Hindistancevizinin altina ince bir yarik acilir ve oradan icine tatli bir
yiyecek konur. Bu yarik sadece maymunun elini acikken sokacagi kadar
buyukluktedir, yumruk yaptiginda elini disari cikaramaz. Maymun, tatlinin
kokusunu alir, yiyecegi yakalamak icin elini iceri sokar ve yiyecegi kavrar,
ama yiyecek elindeyken elini disari cikarmasi olanaksizdir.
Sikica yumruk yapilmis el, bu yariktan disari cikmaz. Avcilar geldiginde,
maymun cilgina doner ama kacamaz. Aslinda bu maymunu, tutsak eden hicbirsey
yoktur. Onu sadece onun kendi bagimliliginin gucu tutsak etmistir. Yapmasi
gereke tek sey elini acip yiyecegi birakmaktir . Ama zihninde acgozlulugu o
kadar gucludur ki bu tuzaktan kurtulan maymun cok nadir gorulur.
Bizi tuzaga dusuren ve orada kalmamiza neden olan sey, arzularimiz ve
zihnimizde onlara bagimli olusumuzdur. Tum yapmamiz gereken, elimizi acip
benligimizi ve bagimli oldugumuz seyleri serbest birakmak ve dolayisiyla
ozgur olmaktir.

Joseph Goldstein

hepimiz yaşadığımız deneyimlerimizin bütünüyüz... acısıyla tatlısıyla.. doğrusuyla yanlışıyla.. suçluluk duyduğumuz konularda yanımızda taşıyacağımız tek şey çıkardığımız derslerdir.. duygu yogunluğunu yanımızda taşırsak hayat zamanla taşınamaz bir hale gelmez mi .. yeri gelince lütfen hepimiz elimizi açıp içindekini bırakmasını bilelim.. bu bizi bizden ayırmaz sadece hafifletir.. actionsmile

hayatimdegisti 01-05-2007 01:01 AM

Alıntı:

etf Nickli Üyeden Alıntı
Alıntı:

herkese merhabalr

Bu telkin içeriğinde suçluluk duygularının aslında bizi insan yapan değerlerden birisi olduğu ancak ölçülü miktarda olmadığında yani aşırıya kaçtığında zarar verdiği anlatilmiş...Telkin içeriğini okursaniz böylebir endişeye gerek olmadığını görebilirsiniz.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 12:09 PM.