Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Site Kurallarımız (http://www.hayatimdegisti.com/forum/site-kurallarimiz/)
-   -   Burc taşlari nerden temin ediliyor? Mesela kristal kuvars.. (http://www.hayatimdegisti.com/forum/site-kurallarimiz/625584-burc-taslari-nerden-temin-ediliyor-mesela-kristal-kuvars.html)

beyza95 07-02-2016 07:15 PM

Burc taşlari nerden temin ediliyor? Mesela kristal kuvars..

Merhaba ben yengec burcuyum kristal kuvars tasini kullanmam onerildi ama nerden ulasabilecegjmi bilmiyorum nerden temin ediliyo bu taslar?

KıpçakBeyi 08-02-2016 10:46 AM

Cevap: Burc taşlari nerden temin ediliyor? Mesela kristal kuvars..

Büyük şehirlerde bulabilirsin.Sahibinden.com gittigidiyor gibi siteleri araştırabilirsin.İstanbul'da eminönü'de dükkanlar olduğunu hatırlıyorum.Yerel butik kuyumcular ve takı malzemeleri satan yerlerde bulabilirsin.

Birde otantik eşya satıyorum marketleri her ilde belirli yerlerde olur.Kristal kuvars kazıklanabileceğin bir taş değildir.

Kuvars Kolye - Yarı Değerli Taşlı Kolye modelleri ve Kadın takı mücevher çeşitleri sahibinden.com'da - 266036950

Örnek olarak gösteriyorum.Bunu al anlamında değil.Aynı bu şekilde altıgen (hektagonal deriz ) kristallenir.Rengi cam beyazıdır ama elbette içine karışan bazı malzemeler renk verebilir.Tatmaz bir halit (kayatuzu) gibi aside dayanıklıdır.Bu testleri yapamazsan en basiti sivri uç kısmı haricinde bir kenarını cama sürt.Camda güzel bir çizik göreceksin ayrıca çelik çakıda kuvarsı çizer.

Ya internetten alacaksın ya da biraz gezineceksin.Yaşadığın şehiri bilen birisi dükkan tarihi yapabilir.

beyza95 12-02-2016 12:06 AM

Sizin bildiginiz saglam bi site varmi? Yada satici? Sanliurfada yasiyorum buralarda pek yok bu tarz dukkanlar..

KıpçakBeyi 12-02-2016 09:59 AM

Maalesef ben Eminönü'den almıştım.Bir dükkandı.Şu ara çok revaçtalar. Bende kuvars ve ametist ( mor kuvars ) almıştım.

Maalesef. ŞanlıUrfa'ya iki kere gittim ama çok önceden ve dükkanlara dikkat etmemiştim. İnternetten alacaksınız ama şu güvenilir bu değil gibi yorum yapamam ama kuvars çok bulunan bir malzeme.Düşünün kumlarda vs. bulabiliyorsunuz.Kristal kuvars da az bulunan bir malzeme değil.Zannetmiyorum bir hile hurda olacağını.Alacağınız 5 liralık bir taş hadi 10 lira olsun.Bu meblağ için insan kandırmayı göze alabilecek bir satıcı varsa bilemiyorum.

Hepsiburada sitesi güvenilirdir.Çok alış verişim oldu.

Forentina Beyaz Kuvars Taşlı Kolye Fr0252 Fiyatı

Böyle bir ürün var ama sevgililer günü muhabbetine ayıcıklı , kutulu , kalpli v.s. bence lüzumsuz teferruat nedeniyle pahalı.Size alın yada almayın diyemem. Gemolojiye (değerli taşlar bilimi) şahsi ilgim var ama öyle taş alıp toparlayıp koleksiyon yapacak seviyeye çıkamadım.

İsminden dolayı tespih önermedim ama onlarda zaten taştan kesilerek yapılıyor.

Doğal Kristal Kuvars Taşlı Kolye GittiGidiyor'da 201250091

Bu satıcının farklı ürünleri de var.Gittigidiyor da başarılı satıcı seçilmiş. Gittigidiyor dan bazı alışverişlerim oldu ve ben sıkıntı yaşamadım.Puanı yüksek ve geçmişi eskiye dayan satıcılarda bir sorun yaşayacağını düşünmüyorum.Yine de bu bir düşünce tecrübe değil.

Kristal Kuvars Duruseli Kolye Ucu* 2hr*ainos GittiGidiyor'da 133140634

Bu da çok başarılı satıcıymış.Kristal kuvars yazıp gittigidyor da aratınca epey alternatif çıkıyor.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:14 AM.