Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Sigara ve Sağlığnıza Etkileri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/sigara-ve-sagligniza-etkileri/)
-   -   Sadece kısa bir hikaye (: (http://www.hayatimdegisti.com/forum/sigara-ve-sagligniza-etkileri/622769-sadece-kisa-bir-hikaye.html)

RenS 30-03-2013 02:53 AM

Sadece kısa bir hikaye (:

Merhaba arkadaşlar yaşım 19 sigara'ya lise 'de başlamıştım 4 senedir içiyordum . Ama bazen hastalandığım'da veya bir halı saha maçına gittiğimde çok kötü zararlarını görüyordum . Hep kafam'da bazen sigarayı bırakma isteği olurdu kendi kendime yeminler ediyordum fakat bırakamıyordum birgün hiç yemin filan etmedim kendime sadece söz verdim , 0,7 gramlık nikotin bir insanı nasıl bu kadar rehin alabilir diye sordum kendime ve kurtulmaya kararımı verdim . Ve o günden itibaren 1 tek sigara içmedim yaklaşık 7 ay 11 gün oluyor sizlerle bunu paylaşmak istedim . Arkadaşlar ilk günler nasıl zor olduğunu biliyorum bu illeti bırakmanın hayatdan zevk alamıyorsun anlık bir deprasyona giriyorsun fakat bu gecici bir kriz olarak uğruyor aslında bunu anladım . Zaten bir yerde okuduğuma göre 15 dakikalık bir kriz salgılar hormonlar sonra eski haline dönermiş . Eğer 3 gün bile sigarasız durabılıyorsanız inanın sizde 'de bırakmaya yönelik bir gelişme olacaktır. Yeter ki isteyin biraz kendinize söz geçirebilin hepsi bundan ibaret . İlaçmış nikotin sakızıymış filan bunlar hepsi sigara üzerinden geçinen prim ürünleridir sadece .. İş sizde bitiyor siz bitirebiliyorsunuz .. Başka hiç birşey değil .. - Okuduğunuz için teşekkür ederim . Umarım sağlıklı güzel bir hayat'a adım atarsınız bir nebze sizin bu yolda ilerleminize katkım olduysa ne mutlu bana .. :)

Işıklı yol 30-03-2013 08:22 AM

Cevap: Sadece kısa bir hikaye (:

Tebrikler, darısı tüm sigarayı bırakmak isteyen arkadaşların başına:)

RenS 30-03-2013 11:50 AM

Teşekkürler " İnşallah kardeşim

sweeet 31-03-2013 02:34 AM

Harika bir hikaye, insan iradesinin tecellisini gösteren bir hikaye. Değerlisin. İyi ki varsın. İyi şeyler hak ediyorsun, sağlıklı olmayı hak ediyorsun.

Sevgiler.

Değişmek 31-03-2013 07:52 AM

Tebrikler
Bende lise 2. sınıftayım yaklaşık 6-7 aydır içiyodum sigara ama bende geçen hafta kendime söz verdim içmeyeceğime 1 haftadır içmiyorum inşallah böyle devam ederim

RenS 03-04-2013 07:47 AM

Teşekkürler

RenS 03-04-2013 07:50 AM

İnşallah herkez kurtulur arkadaşlar temennim bu yönde " Karar vermek " çok önemli kararığını verdiğin an kontrol sizde

RenS 05-04-2013 01:17 PM

Teşekkürler arkadaşlar okuduğunuz ve duygularınızı benimle paylaşdığınız için herkese sevgiler :))

Hayatdern 02-11-2018 12:49 PM

Hikayenizi paylaştığınız için teşekkürler.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:37 PM.