Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Sigara Bırak (http://www.hayatimdegisti.com/forum/sigara-birak/)
-   -   Direk sigarayı bırakma mp3leri ile başlamak. (http://www.hayatimdegisti.com/forum/sigara-birak/227235-direk-sigarayi-birakma-mp3leri-ile-baslamak.html)

Attilax 24-02-2009 08:45 PM

Direk sigarayı bırakma mp3leri ile başlamak.

Selam Ben size bugün ulaştım.Sigarayı bırakmıştım 5-6 ay fakat askerde tekrar başladım.şu an bırakamıyorum.Forumdaki araştırmalarım sonucu mp3 leri indirdim hergün uyurken dinleyeceğim.İnşallah bu illetten kalıcı olarak kurtulmama yardımcı olur.

Benim sorum direk sigarayı bırakma mp3 lerini dinlemeye başlayacağım , diğer ego,suçluluk,güven mp3lerini dinlemiyeceğim.
bunun bir zararı yada hedefime ulaşmakta bir sakıncası olurmu ??????????????

Teşekkürler.sapkal89

yasal06 24-02-2009 09:07 PM

Alıntı:

Attilax Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 310414)
Selam Ben size bugün ulaştım.Sigarayı bırakmıştım 5-6 ay fakat askerde tekrar başladım.şu an bırakamıyorum.Forumdaki araştırmalarım sonucu mp3 leri indirdim hergün uyurken dinleyeceğim.İnşallah bu illetten kalıcı olarak kurtulmama yardımcı olur.

Benim sorum direk sigarayı bırakma mp3 lerini dinlemeye başlayacağım , diğer ego,suçluluk,güven mp3lerini dinlemiyeceğim.
bunun bir zararı yada hedefime ulaşmakta bir sakıncası olurmu ??????????????

Teşekkürler.sapkal89

merhabalar.. sanırım sigaradan başka sorununuz olmadığı için diğer telkinleri dinlememeyi düşündünüz..fakat dinleyeceğiniz ego(güven) güçlendirici ve suçluluk duyguları telkinlerini önce dinlemeniz halinde sigara ile ilgili güvensizliğiniz ve sigaradan dolayı duyduğunuz suçluluk duygularından kurtulacağınızı düşünüyorum..daha sonra dinleyeceğiniz sigara telkini için gerekli temelleri atmış olacaksınız..sevgiler

Attilax 24-02-2009 09:26 PM

Alıntı:

yasal06 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 310416)
merhabalar.. sanırım sigaradan başka sorununuz olmadığı için diğer telkinleri dinlememeyi düşündünüz..fakat dinleyeceğiniz ego(güven) güçlendirici ve suçluluk duyguları telkinlerini önce dinlemeniz halinde sigara ile ilgili güvensizliğiniz ve sigaradan dolayı duyduğunuz suçluluk duygularından kurtulacağınızı düşünüyorum..daha sonra dinleyeceğiniz sigara telkini için gerekli temelleri atmış olacaksınız..sevgiler

Ego ve suçluluk telkinlerini ne kadar süre dinledikten sonra sigara telkinine başlamamı önerirsiniz????????

esmas 24-02-2009 09:40 PM

merhabalar,
ben bu siteyi sigara birakma konusunu netten arastirirken tesadufen bulmustum.
dolayisiyla direk sigara birakma mp3leriyle ilgili kisma baktim ve dinlemeye basladim.
ilk once ego ve sucluluk dinlenilmesi gerektigini bilmiyordum o zamanlar.
yani ben direk sigara birakma mp3leriyle basladim,1 hafta boyunca aksatmamaya ozen gostererek surekli dinledim.
sonraki gunlerde de ara ara acip dinledim.
bende defalarca birakmaya niyetlenip birakamamis biriydim. telkinlere cok guvendim galiba :) iykide guvenmisim.
bugun sigarasiz gecirilmis 23. gunum, ve ben yanimda icilmesine bile izin vermiyorum.
insallah sizde bir an once kurtulursunuz.

esmas 24-02-2009 09:45 PM

sanirim 21 gun dinlenilmesini oneriyolardi site yoneticileri.
ama bence bir sinir belirlemekte gerekmez.
mesela ben sigara birakma telkinlerini bir hafta dinledim, ve sigara icme istegimin ortadan kalktigini farketmeye baslayinca baska telkinlere yoneldim.
ego-sucluluk ikilisini de en az 21 gun dinlemenizi onereceklerdir buyuk ihtimalle.
bence ego-sucluluk-sigara seklinde karma bir liste hazirlayabilirsiniz.. bi zarari olmaz sanirim.

butun bu soylediklerim kendi gorusumdur.
umarim yanlis yonlendirmiyorumdur.

yasal06 24-02-2009 10:13 PM

Alıntı:

Attilax Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 310417)
Ego ve suçluluk telkinlerini ne kadar süre dinledikten sonra sigara telkinine başlamamı önerirsiniz????????

ego ve suçluluk telkinlerini 2 hafta boyunca günde 7-8 saat dinlemeniz iyidir. 2 hafta sonra suçluluğu çıkarıp, eklemek istediğiniz diğer telkinleri ekleyin.. ego genelde listemizde durur...yani 2 hafta sonra sigarayı bırak telkinini eklersiniz.

bu arada sigarayı bırakma konusundaki kararlılığınızdan dolayı sizi kutluyorum.. umarım bırakırısnız ve burada kutlama sayfanızı açarız.. sevgiler..

hayatimdegisti 24-02-2009 11:16 PM

Genellikle öncelikle suçluluk ve ego telkinlerini oneriyoruz.Önce onlarla başlanmalı..Yasal06 doğru bir noktaya temas etmiş
Ancak sigara birakma telkininde istisna olabilir.Yani once bunlarla başlayabilirsiniz..

Birde sigara birakma telkinini sürekli dinlemek yerine bir süre dinleyip sigara isteği oldukça ara ara dinlemekte fayda vardır...Esmas güzel bir dinleme şekli tercih etmiş.

Daha çok kişinin sigarayı bırakması ve daha çok parti kutlamak istiyoruz..

sevincli

kinetix 10-03-2009 01:38 PM

Bence insana hayatı boyunca yalnız sigara içmek zarar vermiyor. İnsanın yaşam konforuna zarar veren yüzlerce etmen var. Başlıcaları ekonomik kriz, işsizlik, üretim eksikliği vb birçok sorun var başımızda ve gündemde. Sigarayı bırakınca sihirli değnek değmiş gibi bir anda herşey yoluna girmeyecek. Bunların hepsinden kurtulmanın mp3'ü yapılırsa isabet olur. İnsanları tüketici değil üretici yapmanın yollarını arayalım bulalım, böyle şeyler çok lazım diye düşünüyorum.

Belgin ∞ 10-03-2009 02:10 PM

Alıntı:

intercool Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 311749)
Bence insana hayatı boyunca yalnız sigara içmek zarar vermiyor. İnsanın yaşam konforuna zarar veren yüzlerce etmen var. Başlıcaları ekonomik kriz, işsizlik, üretim eksikliği vb birçok sorun var başımızda ve gündemde. Sigarayı bırakınca sihirli değnek değmiş gibi bir anda herşey yoluna girmeyecek. Bunların hepsinden kurtulmanın mp3'ü yapılırsa isabet olur. İnsanları tüketici değil üretici yapmanın yollarını arayalım bulalım, böyle şeyler çok lazım diye düşünüyorum.

Meşhur bir söz vardır herkes bilir kuşkusuz 'sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur' derler. Sağlam bir vücut sigarayla çok mümkün olmayacağı için, kafamız genelde

*dur bir sigara içiyim de, kitaba da sonra devam ederim,
*temizliği sonra yaparım,
*markete sonra giderim,
*müşteriye maili atarım...

gibi erteleme ve üretkenliğe ters düşecek düşüncelerle dolu olur. Ben 11 yıllık sigara içen ve bırakalı 16 gün olmuş birisi olarak ertelediğim şeylerin çoğunu yapar halde buluyorum kendimi, çünkü tutan birşey yok. Faturalarımı ödemeye zor giderdim, bilmem kaç saat nikotinsiz kalırım diye.

Sağlığınıza saygı göstermeniz demek, kendinize saygı göstermeniz demektir. Kendine saygı gösteren birisi de, insanlara da saygı duyacağı için herkesten saygı görür :)

Kriz ancak bilinçli bir toplum olursa aşılabilir fikrimce. Bir ayda sigaraya harcadığım parayı 2 aylık yemek masraflarımı karşılamak için kullanıyorsam burada ancak kârdan söz edilebilir diye düşünüyorum.

Her şeyi bilmek ayrı, ama uygulamak hayata geçirmek apayrı bir durumdur.

Sağlam kafa, sağlam vucüt :)

Sevgiler.

kinetix 10-03-2009 02:30 PM

Sigara İçilen Ortam Zararlıdır

Zararında şüphe etmediğim sigarayı tasvip etmiyorum. Bende bıraktım. Bıraktıktan yıllar sonra bile kalıntıları olabilir. Osteporoz hastalığı sigara içenlerde, içmeyenlere nazaran daha erken görülür. Kanser zaten bilinen en yaygın hastalık.
Peki acaba sigaraya iten sebepler nelerdir? İçen insanın yakınında durmak bile aynı etkilere sahip değil mi? Artan hava kirliliği, yok olan ormanlar akordu bozuk bir sürü arabanın çıkardığı egsoz gazları çocuklarımıza acaba nasıl bir gelecek bırakıyor?
Sigaradan uzak duranları kendimce takdir ediyorum. Ama bu maalesef vicdanen yetmiyor. İnsanların kötü kokularını bastırmak için sorumsuzca sıktıkları deodorantlar bile, alakası yokmuş gibi görünen ozon tabakasını delerek tüm canlılara susuz ortam getiriyor.
Tabiatta insana insandan başka zarar veren yoktur. Saygılarımla..

WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:08 AM.