Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Sabır (http://www.hayatimdegisti.com/forum/sabir/)
-   -   Sabırsızlık - İnancın düşme süreci (http://www.hayatimdegisti.com/forum/sabir/372082-sabirsizlik-inancin-dusme-sureci.html)

gökçe y. 13-06-2009 01:47 PM

Sabırsızlık - İnancın düşme süreci

'Kararsızlık, endişe ve korkuyu artık tanıdığım ve onları tespit etiğim her yerde üstlerine gidip ışık tuttuğum için kendilerini göstermemeye başladılar. İşyerimi kurduktan 9 ay sonra işlerin büyümesi ve belirli bir kitleyi yakalama ile ilgili bir süredir devam eden sabırsızlık hissimi fark ettim. Bu sabırsızlık hissi ile ilgili bir gariplik vardı. Neden böyle hissettiğimi anlamaya çalıştığımda geliştirdiğim mantık zinciri, ne güzel işte, işlerin bir an evvel başarılı olmasını istediğim için sabırsızlanıyorum. İşlerimin çok büyüyeceğini biliyorum, çok insana ulaşacığımı biliyorum, onun bir an evvel olması için sabırsızlanıyorum!Kulağa çok mantıklı geliyor değil mi? İşte yine rasyonalizasyon mekanizması devredeydi!
Birkaç basamak çıkıp daha yukarıdan baktığımda durumumu çözümledim:

Hissettiğim o sabırsızlık duygusu aslında 3 holiganın etkisi altındaydı. Kendilerini doğrudan doğruya korku ve endişe olarak ifade etmeyen bu hain arkadaşlar başka bir forma bürünmüşlerdi ve beni ufak ufak yiyorlardı yine.
Sabırsızlık duygusu iyi hissettirmeyen bir duygu. O duygu içerisinde hayatımı geçirmek istemezdim. İyi hissettirmeyen bir duygu olduğu için aslında içsel pusulam bana bakış açımda bir değişiklik yapmam gerektiğini, işlerimle ilgili düşüncelerimde bir problemin olduğunun bir göstergesiydi.
Bu deneyimden müthiş bir sonuç çıkarttım:
Sabırsızlık, inancınızın düşüşe geçtiğinin bir göstergesidir. İnancınız koşulsuz, tereddütsüz, emin olduğunda sabırsızlık hissetmiyorsunuz. Zaten olacağını biliyorum, bir an evvel olmasını da istiyorum. Ve elimden geleni yapıyorum dedikten sonra sabırsızlanmak bir enerji kaybıydı. Aslında o sabırsızlığın altında 'acaba istediğim tempoda büyümeyecek mi? Ya istediğim kadar kişiye ulaşamazsam' gibi endişeler ve korkular vardı.
Bir sınavı daha vermiş gibi hissettim kendimi. Bir idrak anı daha yaşamıştım. Sabırsızlık üzerinde düşündükçe ve çalıştıkça birkaç başlık daha keşfettim:
Sabırsızlık, aynı zamanda atabileceğiniz doğru bir adım varsa ve onu atmıyorsanız da karşınıza çıkabilir. Mesela hayatınızın daha iyiye gitmesini
istiyorsunuz. Hatta o kadar istiyorsunuz ki bir an evvel olmasını istiyorsunuz. Buraya kadar güzel. Ama sabırsızlık duygusu hissetmeye başladığınızda dikkat edin ya yeterince inanmıyorsunuz isteklerinizin gerçekleşeceğine ya da atmanız gereken doğru adımları atmıyorsunuz demektir.
-Sabırsızlık, yarının bugünden daha iyi olacağını düşündüğünde hissettiğin duygudur. Üzgünüm ama olmayacak.-Mike Dooley.
Mike'ın bu cümlesini okuduğunuzda aşağıdakilerden hangisini çıkartıyorsunuz?
a)ama yarın daha iyi olmayacaksa ne anlamı var ki bugünün, bu cümle benim moralimi bozuyor.
b)bugünün değerini göremiyorsan, yarın daha değerli gelmeyecek...bugünün içindeki değerleri hissedip farkında olacağım.
Doğru cevap ne midir? Doğru cevap yoktur, sizin düşünceleriniz ve inançlarınız vardır. Ve bunlar da tüm hayatınızı şekillendirirler.'

alıntı
NOT: Çekim yasası ile bağlantılı olduğunu düşündüğüm bir yazı...
"İsteklerim bir türlü gerçekleşmiyor, hiç mutlu olamıyorum" diyen arkadaşlar bir de bu açıdan düşünsün

menekşe_89 14-02-2011 08:34 AM

Cevap: Sabırsızlık - İnancın düşme süreci

anlamlı bır yazı

cent 14-02-2011 02:10 PM

geliştirdiğim mantık zinciri, ne güzel işte, işlerin bir an evvel Başarılı olmasını istediğim için sabırsızlanıyorum. İşlerimin çok büyüyeceğini biliyorum, çok insana ulaşacığımı biliyorum, onun bir an evvel olması için sabırsızlanıyorum!Kulağa çok mantıklı geliyor değil mi?

evet çok mantıklı geliyor 8977
bende her işimde sabırsız biriyim her işimde erken ve en güzelini elde etme isteği var
sabırsızlık yapabileceklerim için beklememe dir benim için 1 haftada bitirilecek işi neden 3 günde bitirmiyim idea3düşüncesi ve harekete geçmem işimi bitirmem sonucunda başkaları oooo çok ii desede benim istediklerime uyun düşündüme yakın ama düşündüm gibi olmamasına neden olmakta
isteklere girmiyorum neden istersin yaradan zamanında vereceğini afiyeteliklerle veriri diyorum o konuda aştım sabırsızlığımı ama kendi yağtığım işlerde aceleci blissybiriyim

rahatıma düşkünüm ondan sanırım ölesiyes45apk 3 gün çalışıp4 günde oh khkh56demeyi seçmemden kaynaklanıyor
gerçi işleri bitirsem ne olcak ki yine sıkılıp oyalancak bişeyler arıyorum boş durmak beni aşırı derecede sıkıyor
o zaman ne oluyor beden koşturmaktan yorluyor vs vs vs işte

yazıyı okuyunca anladım ki hayattta nefes almamı ve hayatın içinde hızla gezinmemi sağlayan bu düşüncem birşeylerin kaçmasına neden olmakta ağla2

bu nedir derseniz herşey demek

sevgi ve saygıyla kalınızsapkal89

gun_isigi 15-02-2011 03:43 PM

bende çok sabırsızlanan biriyim güzel olacak olan bir şeylerin çabucak olmasını istiyorum açıkçası bu durum benim ruhsal ve kişisel gelişimime zarar veriyor ama şimdilerde sabır etmeyi öğreniyorum...basamakların adım adım çıkılması gerektiğini ve bazı şeylerin sağlam olabilmesi için zamana ihityac duydulduğunu öğrendim...

eğer sizde zaman zaman sabırsızlık yaşarsanız ve herşeyin çok hızlı olmasını isterseniz şu olumlama ve duayı yaparbilirsiniz

''Allah'ım beni yavaşlat''

''yavaşlamayı seçiyorum ve etrafımdaki güzellikleri görmeyi tercih ediyorum''

sevgiyle kalın

_roxie_ 19-02-2011 02:34 AM

kesinlikle katılıyorum... ben erkek arkadaşımla ilişkimde çok sabırsızdım... bir an önce barışalım isterdim... kaybetme korkuları ve ayrılacağız endişesiyle..çünkü onun beni bırakmayacağına, ilişkiyi benim kadar sahipleneceğine güvenim yoktu... aslında sabretmeyi becerebilseydim, tavrımı koyup, sorunları yavaş yavaş sindire sindire çözmemize izin verseydim belki böyle olmazdı.. sabretmek aslında bir yerde cesaret işi...

ama artık ben de cesurum. ben sabretmeyi bilecek kadar cesurum. =) sabrımın meyvelerini toplayacağımı biliyorum. sabretmenin hayatıma iyi geleceğini biliyorum ve öyledir. ben sabırlıyım =)

bezelye 19-02-2011 10:49 AM

Çok güzel bir yazı...

İnsan ne ararsa gerçekten onu buluyor gerçekten ...

Benimde en büyük sıkıntılarımın biri Endişe - Acelecilik - Kaygılar ve onun arkasındaki Korkular ...sadanim

Bu Korkular öyle güçlü ki içimde şuanda cılızlaşan ses " bu düşündüklerin olabilir ama dünyanın sonu değil güçlüklerin üstesinden gelebilirsin bir çıkış yolu elbette var " diye beni yatıştırmak istesede olmuyor yüreğim de omuzlarımda kocaman bir taşın altında eziliyorum ... bunun yanında sevgili eşim "neden korkuyorsun bu kadar mutsuzsun anlamıyorum işinden çıkarılsan da başarılı olamasan da kendi gözünden hatta şu an başkalarının gözünden düşsende yanlış anlaşılsanda bunları aşarız ...seni bırakmamdan suçlayacağımdan korkuyorsan böyle şey yüreğimden ne de aklımdan geçmez seni seviyorum ve senin ve kızımızın yanımda olmanızdan sağlıklı mutlu olmanızdan başka bir düşüncem yok hadi at git bu düşünceleri dese de

Ben de tamam deyip yine her doğan günle birlikte o sabırsız aceleci halimle çabalamaya başlıyorum sonraa ne oluyor yine bir hata yine o eleştiri yağmurları ve en çokta kendimi herkesten çok yerden yere vurmam çamura batmış gibi daha derinliklere dalıyorum ...Yine o cılız ses çamurda çabalamak fayda etmez ne kadar çırpınırsan o kadar dibe batarsın...

Dur yavaşla iç sakinliğini bulamadan bu çabalar hep yersiz boşu boşuna demeye başlıyor yine başa döndük dunk56

İşte bu zinciri kırmak için burayı buldum ve bugün bu sabah bu yazıyı okuyunca doğru yoldayım s456 ve aşacağım bunu başaracağım 2588925889 İLK ADIMI ATTIM NE DE OLSA ....

paylaşımın için teşekkürler...

WEZ Format +3. Şuan Saat: 10:24 PM.