Registered Member Login:
Üye değil misin? Kayıt olunuz today!
Bugünki MesajlarForumları Okundu Kabul Et
hipnoz cd

hayatimdegisti.com subliminal dinleyenlerin yorumlari by atakansonmez
Kapat !

Ruh Sağlığı ruh sağlığı sorunları, ruh sağlığı nedir, cocuk ruh sağlığı, çocukta ruh sağlığı, toplum ruh sağlığı, psikoloji ruh sağlığı, çocuklarda ruh sağlığı, ruh sağlığı tedavisi, kadın ruh sağlığı, aile ruh sağlığı, ailede ruh sağlığı, çocukların ruh sağlığı, çocuğun ruh sağlığı, insan ruh sağlığı, çocuk ruh sağlığı, okul ruh sağlığı, ruh sağlığını, bebek ruh sağlığı, ruh sağlığı için, ruh sağlığı merkezi, ruh sağlığı hastanesi, ruh sağlığı makale, ruh sağlığı, ergen ruh sağlığı, çoçuk ruh sağlığı, ruh sağlığı dergisi, ruh sağlığı bozukluğu, okulda ruh sağlığı, türkiyede ruh sağlığı, türkiye ruh sağlığı, ruh sağlığı pdf, ruh sağlığı test, ruh sağlığı ppt

Reklam Alanı

Reklam Alanı

Ben Şizofreni miyim?

Sağlık de ve  Ruh Sağlığı Forumumuzda Bulunan  Ben Şizofreni miyim? Konususundasınız üye olmak için mail onayı gerekmez.Telkinli mp3 linkleri ve rehber mailinize gönderilir

Değerli konuk bu konular arama yapılıyor   Ben Şizofreni miyim? için kişisel gelişim konusunda çekirdek inanç temizliği telkin cd telkin mp3 bilinçaltı telkin cd subliminal mp3 subliminal cd www comBen Şizofreni miyim? Merhaba arkadaşlar...Bu başlık altında sitede daha önce hakkımda bahsetmediğim şeyleri paylaşacağım ve düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim:) -Yaklaşık 1,2 saat önce bir tür paranoid şizofreni hastası olduğumu öğrendim... daha önceleri şizofreni hastalarının olmayan varlıkları,sesleri,kokuları vb. beyninde yararttığını sanki gerçekte bunları izle indir dinle subliminal telkin be çekirdek inanç cd

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 24-12-2008, 03:01 PM   #1 (permalink)
CeM
Çevirmen

CeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 424
421 Mesajinıza toplam 2,284 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
CeM has a spectacular aura aboutCeM has a spectacular aura aboutCeM has a spectacular aura about
Standart Ben Şizofreni miyim?

Merhaba arkadaşlar...Bu başlık altında sitede daha önce hakkımda bahsetmediğim şeyleri paylaşacağım ve düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim:)
-Yaklaşık 1,2 saat önce bir tür paranoid şizofreni hastası olduğumu öğrendim... daha önceleri şizofreni hastalarının olmayan varlıkları,sesleri,kokuları vb. beyninde yararttığını sanki gerçekte bunları varmış gibi yaşadığını biliyordum...Psikoloji hep ilgimi çekmiştir fakat şizorfeniyi daha önce hiç araştırmamıştım yani sadece olmayan varlıklar ürettiklerini düşünürdüm ama öyle değilmiş...bir çok şizofreni çeşidi varmış bende bugün şans eseri birisinin ağzından duydum ve nette araştırmaya başladım ve inanılmaz derecede şaşırdım çünkü sanki birisi benim iç dünyamı şizofreni sözcüğünün tanımına yazmış gibiydi...Ben olmayan varlıklar sesler halisilasyonlar filan görmüyorum(şimdilik)ama diğer bir çok bulgusu kesinlikle %100 uyuyor...Çok fazla şaşırdım ama bide şöyle bişey soruyorum kendime acaba bir şizofreni hastası ben şizofrenimiyim dermi diye...daha önce kendi kendime çok fazla hayal kurduğumu söylüyordum,kendi beynimde bir dünya yarattım bu dünyada ben,insanlar,nesneler vs. yani olmasını istediğim herşey var ve herşey olmasını istediğim şekilde hatta bir gün gerçekten hayal görmeye başlıyacağım aklımdan geçerdi yani şizofreni olacağım... sanki 2 dünya varmış gibi birisi gerçekte diğeri benim içimde...ve bu dünyayı yıllardır hergün yaşamaktayım...çevremde ki insanlar bana neden yalnızlığı sevdiğimi sorarlar,çok enterasan olduğumu olduğumu söylerler,son 3-4 aydır artık insanlar dudaklarımın oynadığını onlara küfür edip etmediğimi sormaya başladılar...Son zamanlarda metafiziksel konulardan kendimi alamıyorum(buda bir sebebmiş) birçok hayalim var annem bana aşırı hayalperest olduğumu söyler sürekli,bende gerçekten düşünmeye başladım artık acaba gerçekten kendimi mi kandırıyorum ne?doğru bildiğim herşey yalanmı? diye düşünmeye başladım fakat birde şunlar var;bazı insanlarla konuşuyorum ne kadar ilginç tespitlerin,algılayışın var veya kendini kötü hisseden bazı insanlarla konuştuğumda psikolog gibi adamsın kendimi harika hissediyorum sayende gibi yorumlar aldım bunlarda doğru düşünüyorum şeklinde bir izlenim yarattı bende vs vs... geçenlerde bir arkadaşım sende seri katil ruhu var dedi :) bakın aşağıdaki kaynakları internetten buldum ve aşağıda yazanları %100 ü benim şu andaki ruh halimin tanımı resmen o derece uyuyor...Ben son olarak şunu belirteyim,kendi iç dünyamda yaşamaktan çok memnundum ve bu iç dünyamı dış dünyam ile değiştirmeye çalışıyordum daha doğrusu çalışıyorum halen :) bide şöyle bişey var ben düşüncelerimi insanlara göstermeye onların doğru olduğunu kanıtlamaya çalışmışımdır sürekli ama kimse bunları anlamadı şimdiye kadar :) buda ciddi bir belirtiymiş :) ben ya bir şizofreni hastasıyım yada filozof bunuda zaman gösterecek...

Şizofreni hakkında bazı kaynaklardan alıntılar yaptım

Anlatılmak istenen kişinin iki kişilikli olması değil, aynı anda iki farklı gerçekliğe inanmasıdır. "Gerçek gerçeklik" normal, sıradan bir insanın algılamasına denk düşerken, "ikinci gerçeklik" sağlıklı bir insanın anlayamayacağı, çoğu kez belli bir sisteme dayalı bir gerçekliktir.

Şizofreni İçe kapanma, gerçeklere kayıtsızlık ve şahsiyet ikileşmesi, zihin bölünmesi, İçe yönelik düşünce yapısının yerleşmesi şeklinde beliren bir psikozdur

Şizofren kendine Özgü bir Dünya da yaşamakta, ilksel ve benmergezci (egosantrik) bir düşünce yapısına sahip bulunmaktadır Kendi iç dünyasına yerleşmiş olan Şizofren Bir düşler aleminde yaşamaktadır. Bu hastalığa yakalanma yaşı genellikle 15-35 yaşları arasındadır.

Şizofreni hastaları dünyayı değişik algılar.(bütün hepsi tutuyor arkadaşlar ya)

şizofrenide başlangıçta dikkat toplama güçlüğü, toplumsal ilgiyi kaybetme, içine kapanma, kendine bakımda azalma, dini uğraşılarda artma veya kara sevdaya tutulma gibi belirgin olmayan ve ilk bakışta şizofreniyi düşündürmeyen belirtiler görülebilir ve sıklıkla başka psikiyatrik hastalıklarla karıştırılır. Bu başlangıç belirtilerinin ardından birkaç ay veya yıl içinde de tüm belirtileri ile hastalık
ortaya çıkar

Hastalar sıklıkla garip davranışlar ve konuşmalar sergilerler( bu olay bende de yeni yeni olmaya başladı)

paranoid şizofrenide şüphecilikle ilgili belirtiler baskındır

Paranoid şizofrenlerde sık görülen temalardan bazıları şunlardır: kendisine kötülük yapmak isteyen kişiler veya güçler vardır(cam kenarında oturamam,sanki birileri bana ateş edicekmiş gibi hissederim), bununla ilgili sesler işitmektedir(ses işitmiyorum), bu nedenle evde perdeleri kapatıp oturmakta(bu derecede değil), yemek yerken zehirlenme riski olduğunu düşünerek yemeği kendi önünde hazırlatmakta veya kendi yaptığı yemeği yemektedir(bu kadar değil ama birilerinin bunlara mağruz kaldığını düşünmüşümdür). Odasına dinleme cihazları yerleştirilmiştir, bu nedenle odasında temkinli konuşmaktadır (yok), eşi kendisini aldatmaktadır(ya bir gün olursa diye düşünüyorum), v.b. Basit şizofrenide ise toplumsal çekilme, içine kapanma, sosyal aktivitelerde azalma, kendine bakımın düşmesi gibi belirtiler dışında fazla bulgu olmayabilir(evet bunlar var)

Konuşurken konudan konuya atlama, içerik olarak bir anlam ifade etmeyen sözcükleri birbiri ardına sıralama sonucu dinleyenler tarafından bir anlam ifade etmeyen sözcük salatası dediğimiz içeriği boş, anlamsız ve karmaşık konuşma biçimi görülebilir. Bazen de hastalar kendileri kelime uydururlar, bu kelimeler kendilerince bir anlam ifade etmektedir.Aslında anlamsız gibi görülen konuşmaya dikkat edilirse çokta anlamsız olmadığı içeriğinin olduğu görülebilir. Bu konuşma biçimi kişinin çağrışımlarının hızlanması ile ilgilidir. Düşüncede bu hızlanmanın yanında duraklamalar da görülebilir.(%200 evet)

Düşünceler genelde çocuksu ve büyüseldir

Hastalarda gerçekle bağlantısı olmayan inanışlar görülebilir (diğer insanlardan farklı inanışlarım var ama umarım gerçektir)

Evet arkadaşlar öğrendiğim kadarıyla bu piskolojik rahatsızlığın çok çok farklı çeşitleri var...belki bende bunlardan birisiyimdir ama kötü bişey olarak yorumlamıyorum ben pek ağır bir vaka olduğumu düşünmüyorum fakat sanırım bende bu tür bir hastayım...İddia ederim bir çok ünlü bilim adamı,sanatçı, vs. başarılı insanlar da bir şizofreniktir...psikiyatrist değilima ma bu hastalık belki insanın kendini bulması yönünden olumlu bir şekildede yansıyamazmı?:) çünkü ben şahsen kendimi akıllı birisi olarak görmekteyim ve aksini şimdiye de kimseden duymadım...Yine birçok filozofun sözlerine bakıyorumda aynı düşünüyormuşuz diyorum:) bence bu beyinsel etkinlik sayesinde eğer insan farkında ise inanılmaz bir güce sahiptir demektir eğer farkında değilse kafayı yemek demektir diye düşünüyorum :) forumda bi kaç tane piskolog vardı onların yorumlarını da beklerim :) herkese sevgiler...

beğeni butonu :)
Diğer Sitelerimiz
google_ad_slot = "0986009400"; google_ad_width = 728; google_ad_height = 15; //-->

-Want2wiN-

ÖNYARGILARI YIKMAK ATOMU PARÇALAMAKTAN DAHA DA ZORDUR - PROF.DR ALBERT EINSTEIN
CeM isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Sponsor Bağlantılar
Ücretsiz Telkin mp3 lerimizi name= name=aff Ücretsiz Telkin mp3 lerimizi tıklayın suçluluk güven sosyallik gibi onlarca çalışma http://www.telkinmp3.com
Alt 24-12-2008, 03:51 PM   #2 (permalink)

Redflowers

Belgin ∞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 28,441
2,242 Mesajinıza toplam 14,574 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Belgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond repute

Öncelikle farkındalığın için seni takdir ediyorum Cem.

Uzunca bir zaman bende araştırmıştım şizofreniyi yakalandığımı düşünerek.Doktoruma bu şekilde söylemiştim ilk görüşmede ben şizofreniyim diye.Ama (söyleyeceklerim yanlış anlaşılmasın lütfen) bu sanırım daha çok farklı olma ihtiyacından doğuyor.Yani ben diğerlerinden farklıyım,o zaman ben işte bu hastalığa yakalandım diyebiliyorsun.Ben kendime kronik şizofren teşhisi koymuştum :)

Daha sonra bunun depresif paranoya olduğu ortaya çıktı.Yani depresyondayken paranoyak düşüncelerin kafama hücum ettiği,ama sorun yokken gayet normal bir yapıya sahip olduğum.Tabii zamanla depresif olmadığım zamanlarda bunu yaşar mıyım düşüncesiyle panik atak rahatsızlığım hortladı o ayrı. :)

Bunların olması normal olarak geliyor bana.Bazı insanlar hayata farklı gözlerle bakıyorlar.Aslında biz miyiz sorunlu olan yoksa şizofreni gibi farklı pencereleri olanlar mı bunu da çok düşünmüşümdür zamanında.Hala düşünüyorum.Onlar hayatı farklı algılıyorlarsa onlara göre doğru olan buysa onlar normal aslında :)

Bu tür konularda kişi bir problemi olduğunu,(hasta diyemiyorum nedense) diğer insanlardan farklı olduğunu kabul etmez,inkara yönelir.'Normal olan benim' baş sözleridir.Ama bir sorunun olduğunu düşünüyorsan buna kendin bir kılıf bulmak yerine,teşhis koymak yerine bir uzmana danışmak en akıllıca olanıdır diye düşünüyorum.

Sevgiler.

Diğer Sitelerimiz

Ben Tanrı'nın bir çocuğuyum ve Dünya denen bu yerde olmaya layığım. Ruhun adına, şifamı birlikte-yaratıyor ve titreşimimin değişmesini seçiyorum. Tanrım, kontratımı gerçekleştirebilmem için bilmemi istediğin şey nedir?
Belgin ∞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Sponsor Bağlantılar
Ücretsiz Telkin mp3 lerimizi name= name=aff Ücretsiz Telkin mp3 lerimizi tıklayın suçluluk güven sosyallik gibi onlarca çalışma http://www.telkinmp3.com
Alt 24-12-2008, 03:57 PM   #3 (permalink)
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

shamanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 13,842
2,272 Mesajinıza toplam 13,328 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute
Smile

cem cim kıyamam sana yahu..

naptın sen böyle..
şizofren nerden çıktı..

bir defa kendini psikiyatrların sunduğu şu cafcaflı tanımın içine yerleştirmekten vazgeç.. şizofreniyim demek yerine; kendimi farklı hissediyorum.. biraz içime kapanığım.. hayal dünyam çok geniş.. olmasını istediğim bir hayatı hayal dünyamda tasarlıyorum gibi reel duygularınla ifade et..

bu senin duruma bakış açını değiştirecektir..

ikinci olarak bu genel tanımlar tek başına tanı özelliği taşımaz .. eğer öyle olsaydı ben dahil pek çok kişi şizofren olurduk... buna çocuklar da dahil.. tüm çocukları şizofren ilan edebiliriz..

sen çok uzun zamandır düşünce gücü ile ilgili çalışmalar yapmaktasın..
gerek kendi deneyimlerin gerekse bire bir arkadaşlarından pek çoğu düşünce gücüyle ilgili reel sonuçlar elde ettiler..

bu yaşadıkların sana daha fazlası yapılabilir.. mükemmel bir dünya olabilir in referansı oldu.. bu hedefe yöneldiğin anda da yukarıdaki mesajı yazarken buldun kendini.. çünkü söylediğini kendin bile imkansız buldun.. imkansızlığını kanıtlamak içinde bir hastalığın ardına sığınmaya doğru meğillendin.. böylelikle dünyayı iyileştirmek gibi mükemmel ama bir o kadar da emek isteyen niyetinden kolayca vazgeçmek için sebebin olmuş oldu..

aklıma mukayyet olmak için sadece çukulatanın bana gelmesini imgeliyorum diye naif ve koruyucu bir sebebin arkasında güvende hissedeceksin kendini..

kuantum fiziğinde her şeyin olma olasılığından ve paralel evrenlerden söz edilmiyor mu..

benim de tüm olasılıkların mükemmel olduğu bir dünyam var.. senin mükemmel dünyan ile benim mükemmel dünyam aynı olmayabilir ama bunların kesiştiği nokta olan bu evrende seninle birlikte aynı düzlemdeyiz.. bu tüm insanlar ile aynı düzlemde buluşmamızı sağlayan ortak noktadır..

bu ortak noktada doğru düşünce ve çekim gücüyle en iyi şartları oluşturabiliriz.. bunun içinde birlik bilincinde hareket etmemiz gerekir..

evet dünyanı alır benden ayırırsan başka bir boyuta geçersin ve sana şizofren derler.. bizimle aynı düzlemde mükemmel dünyanı buraya tezahür ettirirsen filozof derler..

reailize etmek ve deneyimlemek istediğin izlerin peşinde ol canım ve şizofreninin belitilerini kendine yakıştıracağına dahi insanlarla ortak özelliklerinin neler olduğunu derlediğin bir çelışma yap lütfen..

öncelikle kendimizden mesuluz her birimiz kendimizi en iyi halini ortaya çıkartırsak zaten mükemel bir dünya oluşturmuş olacağız..

sevgiler..

Psikiyatrik Edidemiyoloji Profesörü Jim Van Os, Hollanda Maastricht Üniversitesi Psikiyatri ve Röropsikoloji Başkanı olarak görev yapıyor. Şizofreni konusunda dünyanın en önemli uzmanlarından biri olarak görülen Prof. Os un bir konuda verdiği cevap ta olduka aydınlatıcı :

Belirtiler bu kadar açık olunca, herkese şizofreni teşhisi koyulabilir ama şizofreni maskeli olabilir mi, etraftaki insanların anlayamayacağı gibi bir şey?

Bu saydıklarım tek başına şizofreni belirtisi değildir. Bir şizofreni hastasında bu belirtiler olabilir. Bunun dışında başka belirtiler de olabilir. Meselâ hatırlayamama, plan yapamama ve dikkatini yoğunlaştıramama... Bunlar toplam olarak beyinde bir hastalığın varlığını bize gösterir. Psikotik semptomu ayırt ettiğimiz nokta, tam da buradadır. Mühim olan iddia ettiği şeylerin kültürel olarak kabul edilip edilmemesidir. Bazı durumlarda kuşların, ağaçların birbiriyle konuşması normal kabul edilir. Kültürel kabul kriterimizdir. O zaman bu kişinin hasta olduğunu hatta şizofreni olduğunu söyleyemeyiz. Bu kültürel bir inanıştır.

* Şizofreni neden dahilik sınırından geçer?

Evet, çok haklı bir soru. Aslında deha ile ilişkilendirilen şizofreniden daha çok manik depresif hastalıktır, şizofreniyi de bir şekilde deha ile ilişkilendiririz. Çünkü bunun ardında bir psikoz yatar. Psikoz ise olağandışı ve sıradışı düşünce demektir. İlginç biçimde çok sıradan, olağan ve konvansyonel sorunların çözümü için sıradışı düşünmek gerekir. İsterseniz bir örnek vereyim; Einstein'ın oğlu şizofreni hastasıydı. Yani şizofreni ile deha arasında bir bağ olabilir. İrlandalı yazar James Joyce'un kızı da çok ünlü bir yazardır ve kızı da ünlü bir şizofreni hastasıydı. İşte bundan dolayı şizofreninin bir nüfus içinde yayılıp gittiğine, devamlı süregeldiğine inanırlar. Zaten insanlara özgü bir durumdur psikoz, bu çok yaygındır. Ama bunun miktarı artarsa ve siz bununla nasıl baş edeceğinizi bilemezseniz, o zaman hastalanırsınız. Kıskançlık buna güzel bir örnektir. Kadın ve erkek arasındaki kıskançlık belli miktarlarda faydalı bir şeydir. Çünkü bir erkekle bir kadının bir arada kalmasına ve çocuk yapmasına yardımcı olur. İnsanlık soyunun sürmesi için hayırlı bir şeydir. Ama bu kıskançlık artar ve şiddetlenirse, dolayısıyla kıskançlık nedeniyle şiddet ortaya çıkarsa normal davranışın dışına çıkılmış olur. Ama gelin görün ki; kıskançlığa neden olduğu için toplumda bu tür hastalıklar olumsuz bir şekilde algılanır.

Diğer Sitelerimiz

ben mevlana değilim, insan ol öyle gel..
shamanic isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Sponsor Bağlantılar
Alt 24-12-2008, 04:16 PM   #4 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 90
36 Mesajinıza toplam 273 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
burcu44 will become famous soon enoughburcu44 will become famous soon enough

Merhaba Cem, sorununu kesinlikle anlıyorum.Bunların bir çoğunu bende yaşadım.Ve zaman zaman hatta çoğu zaman yaşıyorum diyebilirim.

Bu durum çoğunlukla yalnızlığın getirdiği boşluğun ve depresif düşüncelerin bir sonucu diyebilirm.Bazı zamanlar oluyor ki bazı insanlara normal insan maskesi takıp onları idare ettiğimi bile düşünüyorum.( ne diyorum ya ben! )

Bir şizofren hastası tanımıştım.Tedavisi o kadar zorduki.Yediği iğnelerden yorgun düşüyordu ve o derece ki iğne yerlerinin ağrıdığından yürüyemediğini söylüyordu ayrıca elektrikle de tedavi ediliyordu.Onu tanıdıktan sonra gerçektende normal,en kötü ihtimalle normale yakın hissettim kendimi.. (normal tanımı değişkendir tabi, herhangi bir kıstas belirtmiyorum.)

İnternette araştıracağın bir çok psikolojik rahatsızlığı sana uyduğunu da görebilirsin.Hangimiz bunları zaman zaman yaşamıyoruz ki.Burada bilmediğimiz bir çok teşhis yöntemi vardır.Bunu ancak bir uzman anlayabilir.

Bir uzman değilim ama bence sen de hiç bişey yok.Canını sıkma boşuna.Ama eğer seni rahatsız eden şikayetlerin varsa bir uzmana görün hem de için rahat eder.

Sevgiler.

Diğer Sitelerimiz
burcu44 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Sponsor Bağlantılar
Alt 24-12-2008, 04:25 PM   #5 (permalink)
CeM
Çevirmen

421 Mesajinıza toplam 2,284 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
CeM has a spectacular aura aboutCeM has a spectacular aura aboutCeM has a spectacular aura about

Bi tane psikolog bir arkadaşım vardı,ona dedim ki dostum ben şizofreni oldum yardım edermisin :) dedi ki sen kabul etmişsin zaten ben nasıl yardım edeyim sonra dediki tabii cem cim ne oldu anlat bende buraya yazdıklarımı gösterdim okuduktan sonra dediki o zaman bende şizofreniyim :) vs. vs. işin espiri kısmı ben niye böyle düşündüm bilmiyorum...
bana dediki sana bi kaç soru soracağım sende cevapla bende tamam dedim...inandığım şeyleri,düşünclerimi vs. sordu hepsini peki geçeği bulmaya çalışmak şizofreni olmakmıdır dedi bana...sonra şunları söyledi sen sadece gerçeğin farkına varyorsun kendini diğer insanlardan farklı olduğunu görmeye başlıyorsun dedi zaten şizofreni olan birisi ile böyle konuşmak mümkün değil dedi(daha sohpet ettik baya) ve bu süreç şöyle işlermiş...
ilk başta her şey normal küçüklük dönemi
bi süre sonra bi fark görüyorsun
senin biraz daha zeki olduğunu süşünüyosun
daha sonra acaba ben mi salağım diyosun (sanırım orası burası)
ama anlıyosun ki haklı çıktıkça salak değilsin
ve heralde insanlar normak ben zekiyim diyosun
AMA EN SONUNDA gerçeği anlıyosun

Ben çok ilginç bir insanın arkadaşlar yaacayip acayip takıntılarım vardır :) ve gerçekten de hep farklı olmayı istemişimdir tabii bu süreçte acaba insanlardan olumlu yada olumsuz yönde bir farlılık mı bu diye soruyo insan...ama kesin bişey öğrendim gerçeği biliyorum :)

Diğer Sitelerimiz

-Want2wiN-

Sponsor Bağlantılar
Alt 24-12-2008, 04:29 PM   #6 (permalink)
CeM
Çevirmen

Birisi bana bişey dedi kendim hakkında bende ondan etkilendim 1-2 gün önce acaba bu adam mı haklı yoksa ben mi? diye sorgulamaya başladım oyüzden böyle düşündüm sanırım...Bi de şöyle bişey var ben 1 yıl önce internette bir yazıya rastlamıştım kasner belirtileri diye baktım hepsi bana uyuyor kanser olduğumu düşümüştüm 2 gün çok üzülmüştüm acaba veda mektubu filanmı yazsam diyodum kendi kendime :) aradan 1,5 yıl kadar geçmiştir şimdi ne kadar anlamsız ca düşünüyormuşum diyorum...

Diğer Sitelerimiz

-Want2wiN-

Sponsor Bağlantılar
Alt 24-12-2008, 05:50 PM   #7 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 47
31 Mesajinıza toplam 120 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
engilizce is an unknown quantity at this point

Sevgili Cem, ben de sana şizofreni değil ama internetten hastalık araştırıp "kendini hasta zannetme" tehlikesiyle karşı karşıya olabileceğini söyleyecektim ki sen zaten doğru yolu bulmuşsun:) Şizofreni, teşhisi basit olan bir hastalık değil biliğimiz gibi. Zaman zaman çoğumuz depresif hatta paronayak belirtiler gösteriyor olabiliriz ama bunların "hastalık" olarak tanımlanabilmesi için günlük hayatımızı sağlıklı bir şekilde yaşamamıza ciddi engel teşkil etmesi gerekiyor.

İlk mesajında beni korkutan, sanki şizofreni olmak farklı ve dolayısıyla güzel bir şeymiş gibi düşündüğün izlenimini edinmem oldu. Çünkü buna kendini inandırsaydın hastalığın daha ciddi semptomlarını da yaşayabilirdin Allah muhafaza:) Bakınız: Çekim yasası:)

Neyse bir psikolog arkadaşınla konuşmana ve bu düşüncenin değişmesine sevindim. Sevgiler...

Diğer Sitelerimiz
engilizce isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Sponsor Bağlantılar
Alt 24-12-2008, 08:09 PM   #8 (permalink)
Moderator

Tesekkür: 3,394
826 Mesajinıza toplam 4,487 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
comte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond repute

Russel Crow'un, Akıl Oyunları adlı, oscar ödüllü bir filmi var.

Şizofreniyle ilgili çok güzel bir anlatımı olan, sonuna doğru insanı hayrete düşüren bir film.

Bir kaç kere izledim. Ben de şizofren miyim acaba diye düşünmeye başladım.

Ama, bu tip düşüncelerle, şizofrenin genel belirtilerine baktığında şizofren olduğunu düşünmen normal.

Bence şizofren ağır bir rahatsızlık ve bunun kararını verecek olan ise bir psikiyatristtir.

En kötü düşüncelerden biri de, ben acaba şu hastasımıyım, şu belirtileri taşıyorum gibi düşünceler bence.

Öyle düşündüğümüz zaman, mutlaka ona uygun bir taraf buluyoruz kendimizde.

O bakımdan, hastalıklarla fazla ilgilenmemek lazım diye düşünüyorum.super

Benim anladığım kadarıyla Cem, sen de biraz fazla düşünüyorsun sanırım benim gibi.

Balık burcuysan bir de, hislerinin kuvvetli olmasından ve hayal gücünün-yaratıcılığının zengin olmasından dolayı, bazı endişelere yol açacak şeyler düşünmen normal.

Diğerleri de sanırım biraz takıntıdan kaynaklanıyor.

Bence, sen gayet gerçekçi, farklı bakış açılarına sahip olan bir arakadaşımızsın. Burada olduğuna göre ve bunları yazdığına göre de senin için şizofreniden bahsetmek oldukça şizofrenik bir durum olur

Diğer Sitelerimiz
comte isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Sponsor Bağlantılar
Alt 24-12-2008, 08:14 PM   #9 (permalink)
CeM
Çevirmen

Sağol bymehmet,Koç burcuyum ama evet gerçekten hayal gücüm çok geniş,ve çok düşünüyorum...Bir söz var düşünmek günah işlemeye benzer onun zevkini bir kez aldınmı bir daha bırakamazsın diye :) evet bazı şeyleri çok kurcalıyınca insan bi noktada artık kendinden şüphe duymaya başlıyor...

Diğer Sitelerimiz

-Want2wiN-

Sponsor Bağlantılar
Alt 24-12-2008, 10:40 PM   #10 (permalink)
Çevirmen

Quanta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 212
62 Mesajinıza toplam 314 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Quanta has a spectacular aura aboutQuanta has a spectacular aura aboutQuanta has a spectacular aura about

Merhaba Cem,

Ben psikiatrist değilim ama psikiatri stajından hatırladığım kadarıyla birkaç öneride bulunabilirim. Aslına bakarsan biz de öğrenciyken hangi hastalığı okusak kendimizde bulurduk. Özellikle psikiatride bu olmazsa olmaz kuraldı. Hepimiz de şizofrendik, panik atağımız vardı, obsesif kompulsiftik… Bu nedenle bir uzmanla görüşmeden kendine tanı koyman yersiz.

Şizofreni, daha doğrusu psikoz hastalarının gerçeği değerlendirme yetisi yoktur. Yani asla hasta olduklarını kabul etmezler. Bu sana uymayan yönü. (Sen ısrarla hasta olduğunu düşünüyorsun).
Yalnız ilk mesajında beni rahatsız eden bir konu oldu. Anlamsız kelimeler ve cümleler kurmaktan kastın nedir? Örneğin; deborga’yı (kitabı) getir mi diyorsun? Yani kitap için deborga gibi anlamsız bir kelime kullanıyorsun ve bu senin için “kitap” kadar anlamlı mı? Eğer böyleyse bu konu önemli olabilir.

Bu nedenle benim sana tavsiyem bir psikiatrist ile görüşmen yönünde olacaktır. Bu kişinin arkadaşın olmamasına da dikkat et. Profesyonel yardım yani.

Sevgiler

Diğer Sitelerimiz

Çaresizseniz Çare Sizsiniz
Quanta isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Sponsor Bağlantılar

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Konuk)

Seçenekler
Stil