Registered Member Login:
Üye değil misin? Kayıt olunuz today!
Bugünki MesajlarForumları Okundu Kabul Et
subliminal telkin cd subliminal telkin mp3

RESİM YAPMAYA BAŞLAMAK

 Sanat ve  Resim   RESİM YAPMAYA BAŞLAMAK Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 1 . RESİM YAPMAYA BAŞLAMAK resim YAPMAYA başlamak tamamen istek işidir. işin teknik kısmı önemsiz gibi gorunsede hiç te oyle deildir. bir sanatı icra etmek iki yolla ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   RESİM YAPMAYA BAŞLAMAK telkin cd indir izle İstanbul RESİM YAPMAYA BAŞLAMAK nerededir kimdir RESİM YAPMAYA BAŞLAMAK çekirdek inanç temizliği İzmir bursa RESİM YAPMAYA BAŞLAMAK hipnoz RESİM YAPMAYA BAŞLAMAKolumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi RESİM YAPMAYA BAŞLAMAK hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 RESİM YAPMAYA BAŞLAMAK kuantum düşünce kitap haberiUyarılar


Reklam Alanı

RESİM YAPMAYA BAŞLAMAK

Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 23-12-2007, 10:41 PM   #1 (permalink)
Yüzbaşı
 
jaunty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Oct 2007
Mesajlar: 592
Tesekkür: 305
186 Mesajinıza toplam 549 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
jaunty has a spectacular aura aboutjaunty has a spectacular aura aboutjaunty has a spectacular aura about
Standart RESİM YAPMAYA BAŞLAMAK

resim YAPMAYA başlamak tamamen istek işidir.
işin teknik kısmı önemsiz gibi gorunsede hiç te oyle deildir.
bir sanatı icra etmek iki yolla olur.
1. yol doğustan yeteneği olup üzerine teknik eğitim alanlar
doğuştan yetenekli olsaniz bile bu konu ile ilgili dökümanları toplayıp okumadıktan sonra, çalışmadıktan sonra, uygulamadıktan sonra bir yere gelir tıkanirsiniz.

2. yol doğustan yeteneği olmayıp öğrenenler.
aslında istek olduktan ve bu işten haz duyulduktan sonra geriye sadece öğrenmek kalır.teknik işin anasıdır.
kalemi tutuşunuzdan tutunda ölçme ve oran işlemlerinden hesaplamalara ve renk uyumlarına kadar teknik işi çeşidi çok derin kapsamlı bir konudur.resime başlamak için elbetteki hepsini öğrenerek başlamak gerekmez.başardıkça ve ilgi duydukça bir değişik teknikle ilgili çalişmalara geçilebilir.

devam edicek bizden ayrılmayın :)
sevgiler
ilk defa geliyorsanız , ismim Atakan Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve  Türkiye'de ilk subliminal telkin uzmanıyım..Şimdiye kadar 10 yılda bir milyon üzerinde kişi telkin cd lerimi indirip uykuda dinleyerek faydalandı. Denemek için hediye telkin mp3 indirebilirsiniz. telkincd.com Neler mi hediye?Koruma kalkani,suçluluk duyguları,ego güven,depresyon dünde kaldı ve diğerleri....Ayrıca telefonla 5 dakika ücretsiz çekirdek inanç ön tespiti buradan yaptirabilirsiniz. cekirdekinanc.comTelkin cd hipnoz gibi ama tam olarak değil çünkü daha da etkili...işte 10 dakikalik bir tv programı..
jaunty isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Okunmamış 23-12-2007, 11:40 PM   #2 (permalink)
Yüzbaşı
 
jaunty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Oct 2007
Mesajlar: 592
Tesekkür: 305
186 Mesajinıza toplam 549 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
jaunty has a spectacular aura aboutjaunty has a spectacular aura aboutjaunty has a spectacular aura about
Standart Ynt: RESİM YAPMAYA BAŞLAMAK

Öncelikle size kalemi doğru kullanma rahat çizme alışkanlığıni kazanmak için çalışmanızı öneririm.
Boş büyükçe bir kağıda bol bol paralel ve boyuna çizgiler çizin.. mümkün olduğunca rahat olun kalemi çok sıkmayın ve el hareketleriniz bilekten gevşek ve rahat olsun.. Kesik ve korkak olmayin avuç altınızı kağıda sımsıkı yaslamayın..
Daha sonra elips yuvarlak gibi keskin olmayan şekiller çizmenizi öneririm.

Eğer bu konuda rahatsaniz ve çizime başlayacaksaniz baktığınız nesneyi görerek bakmanız çok çok onemlidir.

Ondaki oranı görün.. Boşlukta ne kadar yer kaplıyor? Sagında solunda neler var? Parçaları bütünün kaçta kaçı? Tonları nasıl? Gölgeleri nerede?
Bir tabakta sekiz tane sarı elma olabilir o sekizininde eminimki renkleri bambaşkadır..kimizi simsiyah bile görünüyor olabilir..yada gölgede kalıp yarım görünüyor olabilir..çizmeye şişeden başlarsam portakalı nereye yerleştiririm.?Kağıda nasıl sığar?


Bunlara dikkat etmenizi oneririm.

Basit objeleri rahat gorebileceginiz bir yere koyun mesela herkes bir şişe ve bir meyveyle başlar.

Çizdiğiniz şişenin şişeye benzemesi; meyvenin meyveye benzemesinden çok burada onları kağıda nasıl yerleştirdiğiniz ve
şişenin mi meyveden, meyvenin mi şişeden büyük olup olmaması çok önemlidir.onları düzgünce kağıdınızdaki bulundukları zemine yerleştirebilmenizdir.bunu için kağıda ölçüm yaparak* dik ve paralel ana çizgiler koyup bunlardan faydalanabilirsiniz..

*Ölçüm,oran ve orantı işinde en basit ve cok kullanılan yöntem kaleminizi bulunduğunuz noktadan ölçüm cihazı olarak kullanmaktır..
kalemi gözünüze sabit bir uzaklıkta tutarak Şu şişe kaç kalem boyundadir? sorusuna cevap alırsınız.portakal şişenin kaçta kaçıdır? sorusuna da cevap alırsınız. sehpa ile şişenin arasındaki açıyı bile gorebilirsiniz..ve boşlukları da ölçersiniz..öncelikle objelerin sayısını ve bulundukları zemini basit seçin. mesela sehpadaki tek şişeyle başlayın. yada portakal ile..
ve ne görüyorsanız o gerçeği çizin..hayal ürünü şeyleri varmış gibi çizmeyin.
üzüm bile çiziyorsaniz tane sayısı gerçek olmalıdır.

Ne goruyorsaniz onu çizin.. Sizin baktığınız yerden üzüm üç taneli görünüyor olabilir. o zaman onu çizeceksiniz.sizin üzümünüz üç taneli olacak...

Genelde yapılan hataya bir örnek vereyim: bir elde beş parmak vardır diye çizdiğiniz resime illaki göremediğiniz halde o beş parmağı sığdırmaya çalısırsaniz resim gerçek dışı olur.
benim elim yandan göründüğünde iki parmaklı olabilir..
ne goruyorsanız onu çizin..
bana yüzümün altından bakarsanız bir çift burun deliği bir burnumun tepesi ve belki kirpiklerimi gorursunuz göz bebeğimi biraz zor görürsünüz..görmediğiniz halde onu çizerseniz size olgunlaşmamiş ''S.Dali'' derler.
hahaha espirimde fena değildi doğrusu..

Yapmakta zorlandığınız her ne ise onun üzerine ayrıca bolca çalışın.

Bir tabureyi çizemediyseniz onu alın tek başına devirin, ters çevirin, teğeden bakın, yandan bakın heryerden tek tek çizin..onunla ilgili resimlere dökümanlara bakın..

Dudak mı çizemiyorsunuz? Dudağa yandan, üstten, önden dikkatlice bakın ve her açıdan çalışın neyi ezeber hayali çizdiğinizi görmek isteyerek bakın ve o hayali şekili kafanızdan atıp gerçeği görün.
Bu arada yüz çizmek sanıldığı kadar kolay bir iş değildir..onu da belirteyim..

Doğrusal hatları olan resimlerde örneğin bir taburede, tren yolunda, koridorda perspektif vardır.
Perspektifin ise püf noktası cizgileri kağıdınızda uzattıgınızda tüm çizgilerin belirli bir tek noktada hayali de olsa birleşiyor olmasıdır..

O nokta neredeyse onu bulun..tren rayına tam ortadan ucsuz bucaksız bir yerden baktığınızı hayal edin o raylar uzakta bir yerde birleşiyor gibi dururlar..ve rayın sagı ve solundaki her doğrusal sey aslında o noktaya yönlenmiştir.
Bu konu ile ilgili ayrıntılı örnekleri size daha sonra sekilleriyle birlikte vermeye çalışacağim.
Bir fikriniz olması açısından kendimce sizi cesaretletlendireceğini umduğum temel noktaları burada anlatmaya çalıştım..
istiyorsaniz cesaretlenmeyin canim tamam tamam teklif var ısrar yok.
sevgiler
görüşmek üzere
jaunty isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Okunmamış 25-12-2007, 12:19 PM   #3 (permalink)
Yüzbaşı
 
jaunty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Oct 2007
Mesajlar: 592
Tesekkür: 305
186 Mesajinıza toplam 549 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
jaunty has a spectacular aura aboutjaunty has a spectacular aura aboutjaunty has a spectacular aura about
Standart Ynt: RESİM YAPMAYA BAŞLAMAK

ORAN-ORANTI, ÖLÇÜ(NİSPET): Resim çalışmalarında nesnelerin birbiriyle olan ilişkisine denir. Şöyleki; cisimler çizilirken yada resimleri yapılırken, ya kendi üzerinde bulunan parçalar birbiriyle kıyaslanır ya da yakınında bulunan diğer cisimlerle kıyaslanarak birbirlerine göre oranları(büyüklük-küçüklük) tesbit edilerek çalışma sürdürülerek bitirilir. Örneğin; bir şişe ile bardak resmini yan yana yapacağız. Burada ölçü birimi olarak bardağı almalıyız şişenin boyu bu bardağa göre hesaplanmalıdır. Kaç bardak üst üste gelirse şişenin boyuna eşit olur gibi (Şekil:1) basit ölçümler yaparak birbirine göre ebatları tesbit edilir.Yapılan nesnelerin eninin boyuna göre oranı, etrafında bulunan nesnelere göre olan büyüklüğü-küçüklüğü resmimizin hatasız olmasını sağlıyacaktır. Bunun için oran-orantı’nın resimde önemi çok fazla ve önemlidir. Bundan dolayı Oran-Orantının resimde ne şekilde kullanılacağını bilmemiz gerekiyor.

PERSPEKTİF:Uzaktaki cisimlerin küçük, yakındaki cisimlerin büyük olarak görüldüğü varsayılan bir göz yanılgısından başka bir şey değildir. İki çeşit perspektif vardır.

1-Renk Perspektifi

2-Çizgi Perspektifi

1-Renk Perspektifi:Uzaktaki renklerin gözle cisim arasın-daki atmosfer içersinde bulunan gazların perdelemesi nedeni ile parlaklığını kaybetmesi, soluk görülmesi yakındaki nesnelerin ise bu gaz tabakasının yoğunluğu azaldığından dolayı parlak ve canlı görülmesi şeklidir.

2-Çizgi Perspektifi:Yakındaki nesnelerin uzaktaki nesnelere göre büyük olarak görünmesi durumu-dur.Perspektifte cisimlerin görüntüsü varsayılan ufuk çizgisine göre belirlenir. Ufuk çizgisi cismin ortasından geçtiği farzedilirse cisim ortadan görünür.. Ufuk çizgisi cismin üst tarafından geçtiği düşünülürse cisim üst-ten görünür..Ufuk çizgisi cismin yer yüzeyine değdiği yerden geçtiği varsayılırsa cisim yere oturmuş alttan yukarıya büyüyen bir şekilde görülür

Derinlikle ilgili çalışmalarda üç boyuta ilişkin olan ipuçlarının beş tanesi özellikle Rönesans ressamları tarafından kullanılmış olup günümüzde de geçerlidir.

1 – Bir nesneye ait olan herhangi bir çizginin veya konturun diğer bir nesneyi kapatması
2 – Hava perspektifi: Renklerin bizden olan uzaklıklarına göre değişmesi.
3 – Çizgi perspektifi: Paralel çizgilerin sonsuzda birleşmesi
4 – Işık gölgenin dağıtılması ( ışık yönünün bilinmesi gerekir. )
5 – Boyutları hakkında geniş bilgilere sahip olduğumuz figür yada nesnelerin arka plana yerleştirilmesijaunty isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Okunmamış 25-12-2007, 12:48 PM   #4 (permalink)
suzzy
Guest
 
Mesajlar: n/a
Standart Ynt: RESİM YAPMAYA BAŞLAMAK

resim yapmak kesinlikle beceriden öte istemekle olan bir şey bencede...yıllar önce resim kurslarına katılmıştım,uzun süre devam ettim bu kurslara...ama maalesef profesyonel'ce yapamadım bu keyfli işi,hiç bir zaman yeterince zamanım olmadı,ama bildiklerimide hiç bir zaman unutmadım...bir gün bu çok sevdiğim uğraşı devam ettireceğimi hayal ediyorum..

çok sevdiğim resimlerden biridir..leon bonat'ın roman kız resmi
  Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 25-12-2007, 01:04 PM   #5 (permalink)
Yüzbaşı
 
jaunty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Oct 2007
Mesajlar: 592
Tesekkür: 305
186 Mesajinıza toplam 549 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
jaunty has a spectacular aura aboutjaunty has a spectacular aura aboutjaunty has a spectacular aura about
Standart Ynt: RESİM YAPMAYA BAŞLAMAK

Benzer duygulara deneyimelere sahibiz suzy.
Benim de uzun aralar verdiğim oldu,gerek zaman sıkıntısı gerek resim yapmaya yanaşmayan ruh halim sebebiyle..
Fakat bu iş sadece karar verip başlamakla da ilgili birsey başladığın zaman o gününü renklendiren birseyler oluyor..
Eve daha bir coşkuyla gidip işini daha bir coşkuyla yapıp,yemeğini daha bir keyifle yiyip bugun benim resim yapma günüm heyecanini tatmaktan ve o resim bitince keyifle ona bakmaktan kendini mahrum etmemeni öneriyorum.

Benim başladıktan sonra daha da devam edebilmem için en güzel bahanem paylaşmaktır,paylaşmayı birilerini mutlu etmeyi severim..
Onlara söz veririm,ve duvarlarında resimimin asılmıs olması bana ayrı bir haz verir..
Evde en kolay yapılan çalışma bana göre suluboya ve karakelem ve kolaj çalışmasıdır. kumaşları dümeleri boncukları güzel fotoğrafları toplayıp onları resimin bir köşesine yapıstırmak ve anlamlı kılmak hem resimi pratiklestirir hemde yaratıcılığını artırır.
malzemeler bir pasta malzemelerinden daha azdir firca suluboya tutkal su ve ıvır zıvır..bu kadar.
Bir yerlerden başla..
sevgiler
jaunty isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler:
Okunmamış 26-12-2007, 09:27 PM   #6 (permalink)
Yüzbaşı
 
jaunty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Oct 2007
Mesajlar: 592
Tesekkür: 305
186 Mesajinıza toplam 549 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
jaunty has a spectacular aura aboutjaunty has a spectacular aura aboutjaunty has a spectacular aura about
Standart Ynt: RESİM YAPMAYA BAŞLAMAK


buradaki kırmızı çiçekli yelek ve diğer palyanço daki yeşil mavi cizgili bluzler kolaj yapıldı yani gerçek kumaş yapıştırıldı.
kolaj çalışmalı olan ilk denememdir.diğer kıyafetler benim suluboya ile olusturuldu çakılmıyor ama dimi.
sonuçta ben bu resmi pek beğenmemiş idim.
ama herkes bayılmıs idi.başarılı olmuş fena değil..
jaunty isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Okunmamış 04-01-2008, 12:24 PM   #7 (permalink)
Yüzbaşı
 
jaunty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Oct 2007
Mesajlar: 592
Tesekkür: 305
186 Mesajinıza toplam 549 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
jaunty has a spectacular aura aboutjaunty has a spectacular aura aboutjaunty has a spectacular aura about
Standart Ynt: RESİM YAPMAYA BAŞLAMAK


kedi sevenler için kedi çizimine bir örnek
jaunty isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Okunmamış 04-01-2008, 12:56 PM   #8 (permalink)
Yüzbaşı
 
jaunty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Oct 2007
Mesajlar: 592
Tesekkür: 305
186 Mesajinıza toplam 549 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
jaunty has a spectacular aura aboutjaunty has a spectacular aura aboutjaunty has a spectacular aura about
Standart Ynt: RESİM YAPMAYA BAŞLAMAKişte size paintte yapmaya çalıştığım kedi resmi hadi deneyin
kalemle daha kolay tabiki
jaunty isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Okunmamış 04-01-2008, 01:25 PM   #9 (permalink)
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥
 
shamanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Feb 2007
Bulunduğu yer: istanbul
Mesajlar: 4,953
Tesekkür: 13,842
2,276 Mesajinıza toplam 13,392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute
Standart Ynt: RESİM YAPMAYA BAŞLAMAK

jaunt cim ben kalemle çizilerek yapılan 1. eskizde kini denedim gayet te şirin oldu....

kendimi ressam sandım.. arada bir trt 2 de bi amca vardı hani şu kıvır kıvır saçları olan.. onun yaptıklarını da yapmaya çalışırdım....

kendimi öyle hissettirdin bana..


teşekkür ederim canım..

ressamlar bölümüne kendisi ile ilgili bir yazı ekleyerek saygı ile anmış olalım..

bob ross


__________________
ben mevlana değilim, insan ol öyle gel..
shamanic isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Okunmamış 04-01-2008, 01:33 PM   #10 (permalink)
Yüzbaşı
 
jaunty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Oct 2007
Mesajlar: 592
Tesekkür: 305
186 Mesajinıza toplam 549 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
jaunty has a spectacular aura aboutjaunty has a spectacular aura aboutjaunty has a spectacular aura about
Standart Ynt: RESİM YAPMAYA BAŞLAMAK

teşekkurederim shamanic..Bob ross bu konudaki ilklerdendi ve onu yıllarca az seyretmedik doğru soyluyorsun..

estagfirullah bi parça ilgi uyandırdıysam ne mutlu maksat güzel vakit gecirmek o sizin içinizde mevcut olan yetenek ve güzellik.
sevgiler
jaunty isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


RESİM YAPMAYA BAŞLAMAK

 Sanat ve  Resim   RESİM YAPMAYA BAŞLAMAK Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 1 . RESİM YAPMAYA BAŞLAMAK resim YAPMAYA başlamak tamamen istek işidir. işin teknik kısmı önemsiz gibi gorunsede hiç te oyle deildir. bir sanatı icra etmek iki yolla ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   RESİM YAPMAYA BAŞLAMAK telkin cd indir izle İstanbul RESİM YAPMAYA BAŞLAMAK nerededir kimdir RESİM YAPMAYA BAŞLAMAK çekirdek inanç temizliği İzmir bursa RESİM YAPMAYA BAŞLAMAK hipnoz RESİM YAPMAYA BAŞLAMAKolumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi RESİM YAPMAYA BAŞLAMAK hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 RESİM YAPMAYA BAŞLAMAK kuantum düşünce kitap haberi
WEZ Format +3. Şuan Saat: 02:21 AM.Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1