Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Kişisel Gelişim Klubü > Alternatif Kişisel Gelişim > Reiki

Uyarılar

Reiki reiky, reiki, reiki chakra, reiki hand, reiki inisiyasyonu, reiki masterları, reiki uyumlanma, reiki 4, reiki 5, reiki i, money reiki, park reiki, reiki level, reiki 3a, luck reiki,

Reiki evi...

Alternatif Kişisel Gelişim ve Reiki Reiki evi... Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Sevgili Hayal hanimcigim, Söylediklerim gayet acik ve nettir. Ben sen kavgasi bizden cok uzaktir. Sonradan bulunan tekniklerin hic birisi Reiki degildir diyorum. Bunu anlamayacak ne var bunu da anlamiyorum. Her ne teknik ögrendinizse sizi o tekniklerle basbasa birakiyorum. Tartismayi uzatan ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Reiki telkin cd indir izle İstanbul Reiki nerededir kimdir Reiki çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Reiki hipnoz Reiki olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Reiki hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Reiki kuantum düşünce kitap haberi

Reiki evi...

Konu Kapatılmıştır

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 22-08-2008, 12:06 AM   #11 (permalink)
GündüzAlp
Guest

Standart Ynt: Reiki evi...

Sevgili Hayal hanimcigim,

Söylediklerim gayet acik ve nettir. Ben sen kavgasi bizden cok uzaktir. Sonradan bulunan tekniklerin hic birisi Reiki degildir diyorum. Bunu anlamayacak ne var bunu da anlamiyorum. Her ne teknik ögrendinizse sizi o tekniklerle basbasa birakiyorum. Tartismayi uzatan ben degilim. Benim bir sözüme takilip israrla kendi ögrendiklerinizin dogrulugunu savunan sizsiniz. Her yazdigim yazi bilgi doludur, ama anlayana. Sevgili hocam ayrica ögrendiginiz simdiye kadar üzerinde savunma yaptiginiz tekniklere karsi da degilim. Ama bunlarin arkasina Reiki ibaresinin eklenmesine karsiyim. Reiki tekdir, ve seffafdir hocam. Bunlari söylemeye calisiyorum. Buyurun, talebelerinizin biri de beni bir kilif uydurmakla itham ediyor. Bu mudur sizin ögrettiginiz sevgi yolu. Bir Reiki Üstad'ina böyle mi davranilir. Kaldi ki bir talebeniz de beni ilk günden kovmaya kalkmisti. En cok üzerinde durdugum noktalardan biri de budur zaten. Egitmen ögrencisine sevgi yolunu iyi ögretmelidir, basibos birakmamalidir. En azindan bir Üstad'a nasil davranilacagini bilinmelidir. Ben yine de bu kardesimize sevgiler yolluyorum. Verdiginiz imali cevaplar icin de size tesekkürlerimi sunuyorum. Diger bir yazida da bana artik cevap yazmayacaginizi söylemistiniz. Ben de size saygilarimi sunmustum. Ama nedense yine yazma ihtiyaci duyuyorsunuz. Vatanimda olan her sey beni ilgilendirir sayin hocam. Lütfen beni bu konularda duyarsizmisim gibi göstermeye calisip itham etmeyin. Ayrica ben burdan veya baska yerlerden ögrenci toplamaya gelmedim. Her yazdigim yazi bilgi ve yolun incelikleri ile doludur, bunu görmek isteyen görür anlamak isteyen anlar. Malesef siz sadece söyledigim bir seye takilip yazdiklarimi ne görmek istiyorsunuz, ne de göstermek. Sevgili hocam bir yazinizda Reiki 1'le Reiki 2 arasini geciktirmeden uyumlama islemini yaptiginizi söylüyorsunuz. Ben de buna el insaaaf diyorum. Reiki 1 seviyesini ögrenmeden Reiki 2 seviyesini hic bir ögrenciye uygulayamazsiniz diyorum. Eger bunu yaparsaniz o ögrencinin Reiki hakkinda bir sey ögrenemeyecegi gibi olumsuz sonuclar da dogura bilir diyorum. Buyurun iste size Reiki hakkinda bilgiler sunuyorum. Siz hala malesef yanlisi savunmakta cok israrlisiniz. Sayin hocam Ben Reiki 1 seviyesini 4 yil ögrendim. Zaman zaman hocama ne zaman artik Reiki 2 seviyesine gececegim diye sormadim da degil. Ama hocam, bana sen hala yayasin derdi. Reiki'nin birinci seviyesi merdivenin ilk basamagi oldugundan cok önemlidir. Daha birinci basamakta ayaklari titreyen ögrenciye Reiki 2 seviyesi verilemez. Verilirse tepe takla düser kendine gelemez. Iste bunlar en hakiki Reiki bilgileridir. Reiki sadece sifa boyutu ile sinirlandirilamaz. Reiki muazzam bir felsefe ve mistik ilimdir. Tasavvuf nasilsa Reiki'de odur. Tasavvuf da olan halvet olgusu Reiki inisiasyonu sonrasi kendiliginden olur. Yani temizlenen negatif enerjinin yerine pozitif enerjiyi uyumladiniz mi o ögrenci de bir takim gelismeler saglanir. Reiki'nin adi tasavvuf ilminde nefestir. Sevgili hocam, sagladiginiz sevgi ortami sizin olsun. Bunu yapa bildiginiz ve basara bildiginiz icin size ayrica tesekkür bile ederim. Fakat bazi seylerin anlatilmasindan rahatsiz olmayiniz. Sevgi yolu birdir. Biz de o yolun hizmetcileri hadimleriyiz. Sunu da tüm Reiki ögreneceklere söylemeden gecemeyecegim:

Sevgili isik dostlari, egitmeninizi secerken cok dikkatli olun. Mutlaka soyagacini sorun. Her Master seviyesine gelen egitmenlik yapamaz. Eger Reiki 3a (Master) seviyesinde ise sadece kendini Masterlastirmaya yetkilidir. Yani uyumlama yetkisi asla yoktur. Ancak Reiki 3b (Master/teacher) seviyesinde olan Üstad'lar bu yetkiye sahiptir.

Iste hocam size en derin Reiki bilgileri. Kalbimin derunindeki GÜL bahcesinden güller derledim sizin icin. Kabul etmeniz dilegimle. Ismail

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Alt 22-08-2008, 12:48 AM   #12 (permalink)
Moderator

sanemce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 16,247
1,756 Mesajinıza toplam 14,576 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond repute

Alıntı:
sanemce Nickli Üyeden Alıntı
teşekkür ederiz bilgileriniz için ama bizim reiki öğretmenimiz var zaten
Sevgili İsmail Bey
Hayal hocama saygımdan dolayı birşey yazmadım size.. Ancak ilk mesajımda yanlış anlaşıldığım gibi, halen bunun telafuz edilmesine kayıtsız kalamadım bağışlayın..
sizi kovmak gibi bir düşüncem asla olmadı.. neden yanlış anlaşıldığımı anlamış değilim.. kimseyi kovmak haddim değil.. gelene neden geldin, gidene neden gittin diyemem. forumumuz herkese açık ve gelenleri sevgiyle kucaklarız.. çıkarsız bir sevgi ve paylaşım içersindeyiz hepimiz..
YARADILANI SEVERİZ YARADANDAN ÖTÜRÜ.. sizinde her konularda katılımlarınızı bekler, aramızda huzur bulmanızı dileriz.. saygılar
Alt 22-08-2008, 01:19 AM   #13 (permalink)
GündüzAlp
Guest

Sevgili Sanemce,

Ben bu smillerden pek anlamam. Siz o bay bay smillesini koyunca yanlis anladim sanirim. Siz beni bagislayin. Sevgimiz sonsuzdur. Hele Yunus'un harika sözünü (Yaratilani yaratandan ötürü sevmek) yazmaniz, kalbime öyle bir rayiha sacti ki anlatamam. Sevgili kardesim, bildiklerimi, hasbel kader Üstad'larimdan ögrene bildiklerimi siz kardeslerimle paylasmaya calisiyorum. Bu bilgileri ben uydurmuyorum. Üstad'larimdan, (ki" Onlar Avrupa'nin en saygin Üstad'laridir) ne ögrendimse onlari aktarmaya calisiyorum. 6 yila yaklasan egitimimi büyük (Gross) Master/teacher Dr.Sylvia Springer'den aldim. Sevgili Sanemce, siz kardeslerime kirilmam darilmam sözkonusu degildir zaten. Bakmayin o sert tavirlarima, kalbim bir cocuk kalbi gibi yumusaktir benim.

Ben de size bunu yollayim barisalim. Hangisini yollasam acaba; ha, buldum

Alt 22-08-2008, 03:13 PM   #14 (permalink)
<b>Administrators<br /> MuminOkan</b>

Tesekkür: 15,880
1,898 Mesajinıza toplam 8,534 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
MuminOKAN has a reputation beyond reputeMuminOKAN has a reputation beyond reputeMuminOKAN has a reputation beyond reputeMuminOKAN has a reputation beyond reputeMuminOKAN has a reputation beyond reputeMuminOKAN has a reputation beyond reputeMuminOKAN has a reputation beyond reputeMuminOKAN has a reputation beyond reputeMuminOKAN has a reputation beyond reputeMuminOKAN has a reputation beyond reputeMuminOKAN has a reputation beyond repute

ismail / bülbül
hocam, üstadım...
yap abi reklamını...
sorun yok...

ücretlerinden haber ver? uyarsa arkadaşlara ve sizden ders uyumlama yada vereceğiniz ne varsa gelir sizden alır...
yok buydu yok şuydu, yok ben onu biliyorum yok ben bunu biliyorum. ya kusura bakma ama, olmuyor...

ha ben bunları biliyorum sizlerle paylaşmak istiyorum derseniz kapımız zaten sonuna kadar açık... burası bir paylaşım platformu... unutmayalım...
(unutmadan, bildiklerinizin ücretsiz olanlarından paylaşın...
çünkü (en azından benim) verecek bir kuruş param yok...)

----------

tavrım için özür dilerim...

Elimde mevcut olan >tüm ücretsiz ve isme özel olmayan telkinler<

Daha Sağlıklı Bir Hayat İçin Smootox Buğday Çimi Suyu İçin: https://www.simgeorganik.com.tr

Sana 1π gönderiyorum! Pi Stanford PhD'leri tarafından geliştirilen, dünya genelinde 47 milyondan fazla üyesi olan yeni bir dijital para birimidir. Pi elde edebilmek için https://minepi.com/MuminOkan linkini takip edin ve davetiye kodu olarak benim kullanıcı (MuminOkan) kullanın.
MuminOKAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline  
Alt 22-08-2008, 07:13 PM   #15 (permalink)
Mustang
Guest

Saygı değer beyefendi iki gündür siteye giriyorum ve sizin yazılarınızı okuyorum .Son konularda sizin yazılarınızla karşılaşıyorum .Ben bu sitenin üyelerinden biriyim ve reikidende hiç anlamam siz reikinin Sevgi yolu oldugunu yazmışsınız .Biz zaten bu sitede birbirimizi hiç tanımadan buyolu otoban haline getirdik .Arkadaşlarımızdan bazıları .sizin gibi reiki dersi veriyorlar ama hiç bir zaman ben bilirim ben yaparım gibi bizlere yaklaşmadılar .Biz burada kocaman bir ailenin parçası olduk seviçlerimizle sevindik üzüntülerimizle üzüldük.Hepimiz elmizden ne geliyorsa onu paylaştık .Birlikte olabilmek için şehirler arası yolculuklar yaptık .Sizde gelin bizim içimize katılın yok ben bildiğimi bu şekilde paylaşırım diyorsanız sizle aramıza mesafe koyarız bekleriz bize ne verceksiniz diye Eğer işimize yararsa alırız yaramazsa ilgilenmeyiz .Sizleri buradan sınava tabi tutmuyoruz hanginiz daha iyi biliyorsunuz diye.Hepinizden alacağımız çok şey vardır mutlaka.Ben bu siteden küçükten büyüye herkesten bir çok şey öğrendim ve öğrenmeyede devam ediyorum .Siz öğretmenlere saygımız sonsuz ama tartışarak değil öğreterek becerilerinizi göstermenizi dilerdim .Hayal'ciğim benim bu sitede en çok sevdiğim insanlardan birisi ve ben geçekten hayatımda tanıdığım en iyi öğretmen .Ben ondan yaşama dair çok şey öğrendim ve en sıkıntılı zamanlarımda bir iki sözü ile hep yanımda olmuştur.Geçenlerde doğumgünü idi ona gelen mesajları okurken çok duygulandım sınırsız ve karşılıksız sevginin geri dönüşümünü gördüm .Karşınızda çok sygı duyulası bir hanımefendi var karşısında olamk yerine yanyana olmanızı tecih ederdim.Biz bizi sevenide sevmeyenide seviyoruz .Hepimizin yolu aydınlık ve açık olsun.

Alt 22-08-2008, 08:51 PM   #16 (permalink)
sevilay can
Guest

sevgili ismail bey,
reiki hakkinda gercekten cok aydinlandim sayenizde.bence bir ustadda olmasi gereken tavir budur,gercek sevgi boyle olur.sevgisizligin icine cekilmeden durusunuz,sevgi dolu bilgeliginiz ve aciklamaktan yilmamaniz simdiye kadar supheyle baktigim reikinin kafamda kabul ettigim ve hakettigi bir yere oturmasini sagladi.bu tartismadaki tavriniz her seyi gostriyor zten.bence esas reikide ucuz dunyevi seyler olmamali bu yuzden gercek bir olan reiki hakkinda yazdiklariniz icin tesekkurler,bence bunlar yuzde yuz ikna edici.bence siz tam ve gercek bir ogretmensiniz.herkes bir seyleri yanlis anlayabilir ve her seye ragmen anlasma cabalariniz takdire sayan.sizde polemik sevgisi olmadigi cok acik belli oluyor.anlayana konusmussunuz...reiki cok ucuzlatilmis anladigim kadariyla,her bilgelik disiplininin basina geldigi gibi bu da beklenir.siteye geldiginiz icin tekrar cok tesekkurler ve aciklamalariniz icin.insanlar ogreniyorlar gun gectikce gercekleri,bunu istemeyenler ne kadar cabalasalar da.

Alt 22-08-2008, 10:44 PM   #17 (permalink)

Redflowers

Belgin ∞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 28,441
2,242 Mesajinıza toplam 14,584 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Belgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond repute

Alıntı:
sevilay can Nickli Üyeden Alıntı
sevgili ismail bey,
reiki hakkinda gercekten cok aydinlandim sayenizde.bence bir ustadda olmasi gereken tavir budur,gercek sevgi boyle olur.sevgisizligin icine cekilmeden durusunuz,sevgi dolu bilgeliginiz ve aciklamaktan yilmamaniz simdiye kadar supheyle baktigim reikinin kafamda kabul ettigim ve hakettigi bir yere oturmasini sagladi.bu tartismadaki tavriniz her seyi gostriyor zten.bence esas reikide ucuz dunyevi seyler olmamali bu yuzden gercek bir olan reiki hakkinda yazdiklariniz icin tesekkurler,bence bunlar yuzde yuz ikna edici.bence siz tam ve gercek bir ogretmensiniz.herkes bir seyleri yanlis anlayabilir ve her seye ragmen anlasma cabalariniz takdire sayan.sizde polemik sevgisi olmadigi cok acik belli oluyor.anlayana konusmussunuz...reiki cok ucuzlatilmis anladigim kadariyla,her bilgelik disiplininin basina geldigi gibi bu da beklenir.siteye geldiginiz icin tekrar cok tesekkurler ve aciklamalariniz icin.insanlar ogreniyorlar gun gectikce gercekleri,bunu istemeyenler ne kadar cabalasalar da.

Burada bir şeylerin &#252;zerini &#246;rtmeye &#231;alışan bizler oluyoruz herhalde,istemeyenler.&#214;yle mi?Hepimiz bu konuda sayfalar dolusu paylaşım yaptık Reiki'nin ne olduğuna ve ne olmadığına dair.İ&#231;eriği sadece ''bir &#252;stad nasıl olmalıdır'' la ilgili olan bir yazı mı kafanızda Reiki imajı oluşturdu.Bağlantılar &#231;ok kuvvetli olmalı,takdir ettim.Bir alkışı hakettiniz bence.(anlayana konuştum.)

Ben Tanrı'nın bir çocuğuyum ve Dünya denen bu yerde olmaya layığım. Ruhun adına, şifamı birlikte-yaratıyor ve titreşimimin değişmesini seçiyorum. Tanrım, kontratımı gerçekleştirebilmem için bilmemi istediğin şey nedir?
Belgin ∞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline  
Alt 22-08-2008, 11:01 PM   #18 (permalink)
sevilay can
Guest

Alıntı:
redflowers Nickli Üyeden Alıntı
Alıntı:
sevilay can Nickli Üyeden Alıntı
sevgili ismail bey,

Burada bir şeylerin üzerini örtmeye çalışan bizler oluyoruz herhalde,istemeyenler.Öyle mi?Hepimiz bu konuda sayfalar dolusu paylaşım yaptık Reiki'nin ne olduğuna ve ne olmadığına dair.İçeriği sadece ''bir üstad nasıl olmalıdır'' la ilgili olan bir yazı mı kafanızda Reiki imajı oluşturdu.Bağlantılar çok kuvvetli olmalı,takdir ettim.Bir alkışı hakettiniz bence.

redflowers
bu anlami nasil cikardiniz yani bir seylerin uzerini ortmeye calisanlarin siz oldugunuz anlamini?bazi konularda ozgur oldugumu dusunuyordum,bu yuzden beni boyle kinamaniz beni uzdu.boyle uzucu yaklasimlari reiki gibi seylerle bagdastiramiyorum iste.baglantilar cok kuvvetli olmali derken ne demek istediginizi anlayamadim.
evet reiki imaji bu sekilde olustu cunku ben sozlerden pek anlamam,beni tutumlar ikna eder.bu da kisisel bir sey,bunda tepki verecek bir sey yok.

Alt 22-08-2008, 11:13 PM   #19 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 0
64 Mesajinıza toplam 142 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
cedrus48 will become famous soon enoughcedrus48 will become famous soon enough

Ben bu tartışma nedeniyle hepinizden özür dilerim.Lütfen hakkınızı helal edin.Kalbini kırdığım arkadaşlar umarım beni effedrsiniz.
Alt 22-08-2008, 11:16 PM   #20 (permalink)
sevilay can
Guest

Alıntı:
cedrus48 Nickli Üyeden Alıntı
Ya bakın sevilay hanım bu mesele sıktı artık.Hepimiz sıkıldık bu tartışmadan.Readflowers haklı yani o arkadaşta birşey olsaydı üstad olsaydı zaten ben üstadım demezdi.Üstad sa bunu ona başkaları diyecek kendisi değil.Üstadsa insanları kazanmaya çalışacak tartışma çıkarmıyacak insanları suçlamayacak ben reiki den anlamam ama birzcık insandan anlarım tartışma hiçbir zaman sevgi çıkarmaz nefret ve kin ortaya çıkarır.Lütfen artık bu konuyu uzatmayın.Siz ismail beyden ne öğrendiniz tartışmadaki tavrında ne varmış tartışma tavrından gerçek reikiyi nasıl öğretti bizimle paylaşırsanız sevinirim.Tartışma çıkarark insanları suçlayarak kendini üstad diye kendi kendini överekmi size reikiyi öğretti.Gerçek üstad olduğunu nerden öğrendinizValla siteye ismail bey geldi diye teşekkür eden tek siz varsınız çünkü geldiği günden beri tartışma çıkarıyor polemiklerle gündemde hangi tutumu size reikiyi öğretti ? ama sizden rica ediyorum bu tartışmayı burda kapatalım çünkü burda bir sevgi yumağı var dostluk var kardeşlik var bunu kimsenin bozmaya hakkı yok lütfen bizi anlayın Anlayışınız için teşekkür ederim.
sorunuzu mu cevaplayayim konuyu mu kapatayim anlamadim?

Konu Kapatılmıştır

Bookmarks