Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Alışkanlıklar ve Bozukluklar ve Bağımlılıklar'dan Kurtulma Klubü > Diğer Alışkanlıklar ile İlgili Cd'ler > Panik Atak

Uyarılar

Panik Atak Tedavisi Nasıl Olur?

Diğer Alışkanlıklar ile İlgili Cd'ler ve Panik Atak Panik Atak Tedavisi Nasıl Olur? Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Editör: Ozan Vural editor@realage.com.tr Panik atak, aniden baslayan ve zaman zaman tekrarlayan, insanı dehset içinde bırakan yogun sıkıntı ya da korku nöbetleri olarak tanımlanır. Panik atak geciren bir insanın hayatı dramatik olarak degisir. Hasta kontolünü kaybettigi, ölmek üzere oldugu, ya ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Panik Atak telkin cd indir izle İstanbul Panik Atak nerededir kimdir Panik Atak çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Panik Atak hipnoz Panik Atak olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Panik Atak hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Panik Atak kuantum düşünce kitap haberi

Panik Atak Tedavisi Nasıl Olur?

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 04-03-2008, 09:31 AM   #1 (permalink)
Teğmen

empati72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 4
92 Mesajinıza toplam 325 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
empati72 is an unknown quantity at this point
Standart Panik Atak Tedavisi Nasıl Olur?

Editör: Ozan Vural
editor@realage.com.tr

Panik atak, aniden baslayan ve zaman zaman tekrarlayan, insanı dehset içinde bırakan yogun
sıkıntı ya da korku nöbetleri olarak tanımlanır. Panik atak geciren bir insanın hayatı dramatik
olarak degisir. Hasta kontolünü kaybettigi, ölmek üzere oldugu, ya da aklını kaçırmak uzere
oldugunu hisseder.

Panik atak, vücutta hızlı ve karmasık degisikliklere sebep olur. Panik atagın bazı organlar üzerindeki etkisi, kaza ya da zehirlenmenin yol açacagı sonuçtan bile daha kötü olabilir.

Panik atak kesinlikle bir hastalıktır ve tedavisi sarttır. Ara ara gelisen bir durum olmasına ragmen tedavi edilmediginde ‘atak’ların sıklıgı artabilir ve beraberinde depresyon ya da genel endise halleri gibi baska psikiyatrik hastalıklara sebep olur.

Hastalar, ataklar arasında gergin ve huzursuz olurlar ve her an yeni bir atak gelisebilir korkusuyla bir genel endise durumu gelistirirler.

Buna ‘beklenti anksiyetesi’ adı verilir. Hasta evden çıkamamaya, yalnız kalamamaya baslar ve
hayatı felç olur.

Panik atakların nedeni kesin olarak bilinmemekle birlikte genetik etkilesimin etkili olabilecegi
düsünülür. Panik ataklar kadınlarda, erkeklere göre iki kat daha fazla görülür. Toplumda her 100
kisiden 3-4’ü ya panik atak hastalıgı geçirmistir ya da halen bu hastalıgı yasamaktadir. Panik
atak, psikiyatristlerin en sık gördügü
hastalık gruplarındandır. Depresyondan bile daha sık görülen panik atak ne yazık ki hastaları,
tedavisi için en geç basvurdugu hastalıklardan birisidir.

Panik atak semptomları genelde 25’inden önce baslar. Çocuklarda da görülebilir fakat ne yazık ki daha ileri bir yasa kadar teshis konulamaz.

Hastalıgın tedavisinde, teshisin konulması çok önemli bir adımdır. Panik atak hastaları genelde
hastanelerin acil servislerine gögüs agrısı, nefes alamama gibi sikayetlerle gittikleri için, birçok
tıbbi testlerden geçerler. Kalp, akciger ile ilgili ‘medikal’ bir hastalık olmadıgını anlayan hekimler hastayı taburcu eder ve hasta bir sonraki nöbete kadar tedavi aramaz. Fakat panik atak
hastalarının hemen teshis edilip dogru tedaviye yönlendirilmeleri gerekir. Bu nedenle hem
doktorları hem de hastaları psikiyatrik hastalıklar açısından egitmek çok önemlidir.

Hastanın ailesinin de hastayı anlayabilmesi ve tedavi sürecinde destek verebilmesi açısından
bilgilendirilmeleri çok önemlidir.

Panik bozuklugu, tedavisi mümkün bir hastalıktır.

Bu ilaç tedavisi ya da psikoterapi olmak üzere iki büyük baslık altında toplanabilir. En iyi tedavi hem ilaç hem de terapinin beraber yapıldıgı bir tedavi sürecidir. Bunun yanında gevseme egzersizlerinin de hastaya ögretilmesinde fayda vardır.

Panik atakları sırasında ilaç kullanımının pek faydası olmaz. Dogru ilaç seçimi, uygun süre ve dozların kullanımı atakların tekrarlanmasını önler.

Terapi yontemleri de ataklara sebep olan duyguları ve düsünceleri inceleyerek krizleri uzun vadede azaltır veya tamamen ortadan kaldırır.
Hayatımızdaki stresin ve vücudumuzun bu strese karsı reaksiyonunun, eriskin hayat seklimizin,
büyüdügümüz çevrenin, genetik faktörlerin ve düsünme paternlerimizin hepsi, hayatta endise ve
panik bozukluklarına ne kadar yakın olup olmadıgımız konusunda belirleyici rolleri vardir.

Bunlardan genetik faktörlerimizi ve cocuklugumuzdaki travmaları degistiremeyecegimize göre,eriskin hayattaki hayat seklimizi, düsünce paternimizi degistirerek, altına girdigimiz stresi
azaltarak ve vücudumuzun direncini artırmaya çalısmalıyız. Bu asamada, hayatımızda bizi kısa
ve uzun vadede strese sokan faktörleri belirlemeli ve bunları yine kısa ve uzun vadede tamamen
degistiremesek de hafifletme yolları aramalıyız.

Bunun yanında vücudumuzun strese olan
reaksiyonunu azaltmak ve direncini arttırmak amacıyla günlük egzersiz, dengeli beslenme ve
uyku çok önemlidir. Kisi, günlük rahatlama egzersizleri, nefes alıp verme egzersizleri, yoga ve benzeri birçok fiziksel rahatlama sekillerinden kendisine en uygun olanı deneyerek seçebilir.
Düsünce paternlerimizi ögrenmek ve gerektiginde degistirmek, olgunlastırmak da anksiyeteye
olan yatkınlıgımızı azaltmadaki en önemli faktörlerden biridir.

Düsünce seklimizi belirleyen birçok faktör vardır ki degistirmek hemen ve kolay olmaz..

Nitekim aldıgımız egitim, çocuklugumuzda
büyüdügümüz çevre ve hatta miras edindigimiz genetik bunda çok etkilirdir. Psikoterapi,
kendimizi daha iyi tanımamıza, düsünce sekillerimizin daha farkında olmamıza ve bizi anksiyete ve panik atak hastalıklarına yol açan ikilemlere ve düsünme sekillerine ulasmamıza yardımcı olur.

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Alt 04-05-2008, 05:15 PM   #2 (permalink)

Tesekkür: 0
2 Mesajinıza toplam 6 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
vzan1975 is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Panik Atak Tedavisi Nasıl Olur?

teşekkür ederim. günümüzün en önemli ve yaygın hastalıklarından birisi budur...
vzan1975 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-06-2008, 08:49 AM   #3 (permalink)

2 Mesajinıza toplam 10 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Asudem is an unknown quantity at this point

Evet bende bir Panik Atak Hastasıyım İlaç tedavisi görüyorum ama ilaçların etkisi hastalıktan daha zor.Çalışıyorum ve tüm hayatımı etkiliyor..
Asudem isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-06-2008, 08:59 AM   #4 (permalink)
Üsteğmen

maxim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 93
182 Mesajinıza toplam 943 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
maxim is on a distinguished road

panik atak korkuların,ne tür korkular....??????
maxim isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 26-09-2008, 05:31 PM   #5 (permalink)
Teğmen

1 Mesajina 4 kez İyi ki varsın denildi
volkim is an unknown quantity at this point

İki sene önce bir panik atak krizi yaşadım ve kesintili olarak iki ayrı ilaç tedavisi gördüm, ancak ilacı da maliyetinden dolayı terapiyi de bırakıp bioenerji olaylarını araştırmaya başladım. Birkaç seans arındırma gördükten sonra her akşam reiki yapıyorum, bu benim biraz rahatlamamı sağladı ancak kafamdaki karmaşa ve korkuları ortadan kaldırmadı. Şu anda kendi kendime ne yapıyorum, neredeyim, soruları soruyorum, gelecek korkusu yaşıyorum. Oğlumla yalnız kalamıyorum, ona zarar vereceğimden korkuyorum ilk krizden beri. Bunun için de Sedona Yöntemini uygulamaya çalışıyorum. Başka bir öneriniz ya da uyarınız var mıdır???
volkim isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 26-09-2008, 05:50 PM   #6 (permalink)
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

shamanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 13,842
2,276 Mesajinıza toplam 13,392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute

merhabalar volkim.. hoşgeldin yanımıza..

öncelikle önerdiğimiz telkinleri düzenli olarak dinlemeye başalayabilirsin.. super
suçluluk
ego
kendine güven
ertelemeyi bırak
topluluk karşısında konuşma

http://www.hayatimdegisti.com/forum/...izfont-b254.0/
http://www.hayatimdegisti.com/forum/...rmayiniz-b8.0/

ikinci adımda panik atak için özel telkin yapılmakta..
hayatimdegisti rumuzlu atakan beye özel mesaj atarak detayları konusunda bilgi alabilirsin..
böylelikle iyileşme sürecini hızlandırırsın..

http://www.hayatimdegisti.com/forum/...egisti-u4.html

üçüncü adım aşağıda ki linkte tarif ettiğim nefes egzersizlerini uygula..
http://www.hayatimdegisti.com/forum/...45726#msg45726

dördüncü adım..
reiki nin hangi seviyesindesin.. dusun

eğer ikinci aşamada isen ; panikatağımı ilk olarak başlatan ve tetikleyen tüm olayların;
zihinsel fiziksel ve ruhsal bedenlerimden arınmasına temizlenmesine ve yerlerinin pozitif enerji ile dolmasına niyet ediyorum..
bu arınmanın kendim ve bütünüm için en kolay ve hızlı şekile gerçekleşmesini seçiyorum ..
bu konuda bana yardımcı olacak tüm rehberlerimi sevgiyle davet ediyorum diyerek..
her üç sembolünüde kullan..

hatta bu niyeti daha kendi sözlerinle yeniden oluşturup bir kağıda yaz sembollerini kağıdın içine çiz kağıdı katla ..
üzerine güç sembolünü çiz ve sürekli olarak yanında taşı.. sık sık ta yukarıda ki gibi reiki gönder..

sevgiler..
Alt 30-09-2008, 12:39 PM   #7 (permalink)
Teğmen

66 Mesajinıza toplam 228 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
gül sultan is an unknown quantity at this point

etrafımda panik attak olna ve başka rahatsızlıkları olanlalr var bu mp3 lri vereryim onlara
gül sultan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-12-2008, 09:16 PM   #8 (permalink)

dunya21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 15
10 Mesajinıza toplam 61 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
dunya21 is an unknown quantity at this point

panik atak bulaşıcıdır bunu şahsen yaşadım
Alt 16-02-2009, 09:40 PM   #9 (permalink)
birmutluluk
Guest

acaba ben de de panik atak olabilirmiyim
aşırı heyecanlı biriyim de
telkinlerle biraz yumuşamdım henüz doğru yer de değilim
sf m var sadee yoğun heyecanlarımoluyor
çok hızlı nefes alıp veriyorum eskiden daha kötüydüm
ama heyecanlıyım
ne yapmam gerekir bilmiyorum ki
telinleri de 10 aydır dinliyorum
Alt 05-06-2009, 12:35 AM   #10 (permalink)
Teğmen

2 Mesajinıza toplam 7 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
esma83 is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Ynt: Panik Atak Tedavisi Nasıl Olur?

Alıntı:
shamanic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
merhabalar volkim.. hoşgeldin yanımıza..

öncelikle önerdiğimiz telkinleri düzenli olarak dinlemeye başalayabilirsin.. super
suçluluk
ego
kendine güven
ertelemeyi bırak
topluluk karşısında konuşma

http://www.hayatimdegisti.com/forum/...izfont-b254.0/
http://www.hayatimdegisti.com/forum/...rmayiniz-b8.0/

ikinci adımda panik atak için özel telkin yapılmakta..
hayatimdegisti rumuzlu atakan beye özel mesaj atarak detayları konusunda bilgi alabilirsin..
böylelikle iyileşme sürecini hızlandırırsın..

http://www.hayatimdegisti.com/forum/...egisti-u4.html

üçüncü adım aşağıda ki linkte tarif ettiğim nefes egzersizlerini uygula..
http://www.hayatimdegisti.com/forum/...45726#msg45726

dördüncü adım..
reiki nin hangi seviyesindesin.. dusun

eğer ikinci aşamada isen ; panikatağımı ilk olarak başlatan ve tetikleyen tüm olayların;
zihinsel fiziksel ve ruhsal bedenlerimden arınmasına temizlenmesine ve yerlerinin pozitif enerji ile dolmasına niyet ediyorum..
bu arınmanın kendim ve bütünüm için en kolay ve hızlı şekile gerçekleşmesini seçiyorum ..
bu konuda bana yardımcı olacak tüm rehberlerimi sevgiyle davet ediyorum diyerek..
her üç sembolünüde kullan..

hatta bu niyeti daha kendi sözlerinle yeniden oluşturup bir kağıda yaz sembollerini kağıdın içine çiz kağıdı katla ..
üzerine güç sembolünü çiz ve sürekli olarak yanında taşı.. sık sık ta yukarıda ki gibi reiki gönder..

sevgiler..
ya bende panik atak hastasıyım ama bu linklere bakamıyorum ne yapmam gerekiyo?
esma83 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil