Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Öneri ve İstekleriniz (http://www.hayatimdegisti.com/forum/oneri-ve-istekleriniz/)
-   -   Top 10 (http://www.hayatimdegisti.com/forum/oneri-ve-istekleriniz/616173-top-10-a.html)

planner 08-11-2010 03:24 PM

Top 10

Merhaba,

Site bir süredir oyun sitesi gibi olmuş durumda. Ne zaman girsem ilk 10'da hep oyunlar görünüyor. Oyunların gerekliliğine katılıyorum fakat ilk 10'u bu kadar işgal etmesi beni rahatsız ediyor. Anasayfadaki bu düzende 10 konu değil de 20 konu gösterilse bu durum biraz daha düzelir mi acaba?

Teşekkürler.

Işıldayan Safir 08-11-2010 05:42 PM

Cevap: Top 10

Bu konuyu açtığınız için teşekkür ederim planner. ttli3

Oyun konularından ciddi anlamda rahatsızlık duyduğumu belirtmek isterim öncelikle.

Sonuç butonunu kullanarak yazılan son 50 mesajı görüntüleyebilirsiniz. Top 10 da yazılan son 10 mesaj görüntülenir. Eğer oyun konusuna cevap verildiyse o görüntülenir. Yapabileceğimiz bir şey yok bu konuda.

Ancak forumda kişisel gelişim konularının aktif olmasını istiyoruz bizde elbette ve bunun için de aktivite çalışmaları yapıyoruz. Bende rica ediyorum. Lütfen oyun oynayıp durmak yerine kişisel gelişim konularına katılıp -teşekkürler demekten bahsetmiyorum- görüşlerinizi paylaşın.

Ama tabii çok da sert olmamak gerekir. Kişilerin tercihi yapabileceğimiz bir şey yok. Ancak rica da bulunabiliriz. Yine farklı çözümler düşünebiliriz belki. Önerisi olan paylaşırsa sevinirim. Oyun konularının aktifliği konusunda eleştirinize katılıyorum.

Burası kişisel gelişim sitesi. Ağırlıklı olması gereken şeyler oyunlar değil elbette. Ama benim forumda gözlemlediğim şey kimse konuları okumuyor. Bu çok açık ve net bir şey. Burada bir genelleme yapıyorum tabii ki. Sizin için demiyorum. Zorla da okuyun yorum yapın diyemeyiz. Okuyup yorum yaparak siz de o konuları aktifleştirebilirsiniz.

Ben bilhassa konulara okunmadan yorum yapılmasını yakışıksız buluyorum. Bu daha da kötü bence.

Sevgilerimle. actionsmile

planner 08-11-2010 06:10 PM

Teşekkür ederim Zerynthia.

Konuları okumak bir teşekkür ile (yazılı veya buton kullanılarak) gösterilmemeli bence de. Devamında sadece teşekkür mesajları bulunan bir konu amacına ya ulaşmamıştır ya da öğrendiğini/algıladığını sadece kendine saklamak isteyen kişilerce bakılmıştır. İlkokullarda hala var mı bilmiyorum, eskiden Türkçe derslerinde "Okuduğumuzu Anladık Mı?" diye bir bölüm olurdu. O zamanlar anladığımı yazılı olarak ifade etmeye sinir olurdum, şimdi ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlıyorum.

Forumun aktifliği oyunlar ile sağlanmamalı, ama sırf yazmış olmak için de yazılmamalı. Verimli ama pasif bir forum olmasını, aktif ama boş bir forum olmasına tercih ederim.

Cevabınız için tekrar teşekkürler. Bilinçli forum, bilinçli kullanıcı...

Sevgiler.actionsmile

hayatimdegisti 08-11-2010 06:12 PM

Forumda kişisel gelişim ağirlikli paylaşimlarin artması amacıyla bir süreliğine oyunlar bölümü kapatilmiştir.

Işıldayan Safir 08-11-2010 06:12 PM

Evet süper bir açıklama. Ne anladığımızı belirtirsek hepimize faydalı olur ve bakış açımız da genişler. Şimdi Atakan beyin süper cevabı hepimizi mutlu edecektir. ttli3

Teşekkür ediyorum kapatıldığı için. actionsmile

zamanı_geldi 08-11-2010 07:59 PM

top 10 da benimde ilgilenmediğim konular oluyor ben rahatsızlık duymuyorum...
oyunları kapatmak güzel bir çözüm değil..
bence daha güncel daha ortak ve özellikle daha kısa bilgilerle dikkat çekmek bu konuya daha iyi bir çözüm..
hepinize saygılarımı sunuyorum...

WEZ Format +3. Şuan Saat: 06:47 PM.