Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Olumsuz Düşünceyi Dışarıda Tutun! (http://www.hayatimdegisti.com/forum/olumsuz-dusunceyi-disarida-tutun/)
-   -   Söylediklerinize dikkat edin (http://www.hayatimdegisti.com/forum/olumsuz-dusunceyi-disarida-tutun/975-soylediklerinize-dikkat-edin.html)

hayatimdegisti 08-03-2007 03:02 AM

Söylediklerinize dikkat edin

Söylediklerinize dikkat edin ,düsüncelerinize dönüsür....
Düsüncelerinize dikkat edin, duygulariniza dönüsür......
Duygulariniza dikkat edin, davranislariniza dönüsür...
Davranislariniza dikkat edin, aliskanliklariniza dönüsür....
Aliskanliklariniza dikkat edin, degerlerinize dönüsür....
Degerlerinize dikkat edin, karakterinize dönüsür....
Karakterinize dikkat edin, kaderinize dönüsür,,,,,,

Mahatma Ghandi

ohbeee 08-03-2007 07:52 PM

teşekkürler, çok güzelmiş.

aysekim 08-03-2007 09:31 PM

insan psikolojisini ancak bu kadar güzel anlatabilir insanoglu

hayatimdegisti 08-03-2007 10:05 PM

Aslında bilindik ve maillerde çokca dolaşan bir paragraf bu...
Ancak bizim sitemiz için ayrıca bir anlamı var.Çünkü bizler bunu bizzat yaşıyoruz. 12389 s456

Söylediklerinize dikkat edin ,düsüncelerinize dönüsür....
Düsüncelerinize dikkat edin, duygulariniza dönüsür......
Duygulariniza dikkat edin, davranislariniza dönüsür...
Davranislariniza dikkat edin, aliskanliklariniza dönüsür....
Aliskanliklariniza dikkat edin, degerlerinize dönüsür....
Degerlerinize dikkat edin, karakterinize dönüsür....
Karakterinize dikkat edin, kaderinize dönüsür,,,,,,

Mahatma Ghandi

turgay0101 13-03-2007 05:58 PM

bend edüşüncenin öneminin çok üst seviyelerde olduğunu biliyorum şu an da gerçekten düşün celerim değişti duygularım da davranışlarım da eskiye nazaran olumlu yönde değişme aşamasın da değişme böyle sürüp gidiyor işte

skorpy 13-03-2007 06:31 PM

düşüncelerimiz olumlu olsa bile özellikle yazdıklarımızada çok dikkat etmeliyiz diye düşünüyorum ben çok kötüyüm diye yazdığımızda bilinçaltına mesaj gönderiyoruz oda sadık bir köle gibi yazdıklarımızı gerçekleştiriyor zaten yazarken aynı zamanda düşünüyoruz o zaman gelin yazdıklarımızı olumlu yazalımki bilinçaltımıza olumlu mesaj gönderelim daha iyi olmazmı olumlu düşünecez olumlu yazacaz telkinleri dinleyecez yeteri kadargerisi zaten kolay siirokul clapping

lalezar 13-03-2007 08:30 PM

evet skorpy haklısın son derece...bir de bazen zihnimde abuk sabuk yaşanmışlıklar flashback yapıp duruyo,sanırım bunu tetikleyen birşeyler oluyor ama farkında degilim,veya ben çagırıyorum bunları...ama söylediğin yüzde bi milyar dogru...söylediklerime fazlasıyle dikkat eder oldum,içimde katmer katmer fosilleşip bana geri dönecekler iyi biliyorum... şaşkın

skorpy 13-03-2007 08:38 PM

senin adına sevindim lalezar zaten artık birşeyleri anlayıp öyle hareket etmemiz gerekiyor dimi kuru kuruya oku kitapları ondan sonra hiçbişeyi uygulama koyver gitsin aslında biz ve bizim gibiler o ince çizgiyi aştığımızda çok güzel şeyler göreceğimizin farkındayız ama bişeyin bizi gaza getirmesini bekliyoruz oto büs bekler gibi bekliyoruz oysa şu anda hemen birşeyleri değiştirebiliriz aslında şu bir gerçek herşey kötü bile olsa iyi şeyler söyleyerek bunları değiştirebiliriz kısaca birazda rol yapmak lazım mutlu insan rolü dunk56

hayatimdegisti 13-03-2007 11:47 PM

Bu konuda Hıncal Uluç'un bir yazisi vardi.Öğrencilik dönemlerinde çok mutsuzmuş.Ancak yüzüne sahtede olsa bir mutluluk ifadesi takınmış.
Zamanla o sahte ifade gerçeğe dönüşmüş.
Yani yüzümüzde ki ifade bile hayatımızı etkiliyor.Zaten denilmez mi dik durmak bile insanın güvenini etkiler diye.

Öyleyse iyiyim demek için iyi olmayı mutluyum demek için mutlu olmayı beklemeyelim derim ben...

skorpy 14-03-2007 10:57 AM

rol yapalım derken mutlu insan rolü bence hani derler ya sinemada vaybe adama bak rolünü yaşıyor çok gerçekçi oynuyor diye bizde böyle rol yapalım tabiiki sadece rol yapmak kendimizi sadece aldatmak olur ayrıca sevgili lerzan
huyumu değiştiremem dediğin için gerçekten değitiremezsin yani huyunu değiştiremeyeceğini zaten söylüyorsun bence haklısın böyle söylediğin sürece kesinlikle değiştiremezsin gelelim rol konusuna mesela şöyle desek hani eskiden bu sıkıntılar gelmeden evvel mutlu yaşadığımız bir süre vardır illaki işte öyle davranalım biraz neler hissederdik yine rol yapıcaz dimi ama hakkıyla iyi bir aktör gibi yaşayarak hissederek hayatımızın filmini çevireceğiz ve bizi mutlu gören insanlar diyeceklerki bu dünya tiyatrosunda gerçekten rolünü iyi yapıyor bu insan şunuda söylemek istiyorum belki yanlış anlayanlar olabilir timsahlar avını yakaladığında gözlerinden yaş gelir timsah gözyaşı derler ben rol derken gerçekten ağlamaktan bahsediyorum
değişim güzeldir değişmek güzeldir değişmek istiyormuyuz önemli olanda bu bence ! t678 ağla yada sevincli seçim bizim
bence

WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:49 AM.