Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatını Değiştirmeye İstekli Yeni Üyeler > Ne Yapmalı? > Olumsuz Düşünceyi Dışarıda Tutun!

Uyarılar

Aklımı seveyim aklımı:)

Ne Yapmalı? ve Olumsuz Düşünceyi Dışarıda Tutun! Aklımı seveyim aklımı:) Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Avcının biri Afrika'da avlanmaya giderken yanına küçük av köpeğini de almış. Küçük köpek bir gün avcının yanından ayrılıp, ormanda dolaşıp koşarken kaybolduğunu fark etmiş. Ne yapacağını düşünürken bir de bakmış ki karşıdan kocaman bir leopar geliyor ve belli ki çok ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Olumsuz Düşünceyi Dışarıda Tutun! telkin cd indir izle İstanbul Olumsuz Düşünceyi Dışarıda Tutun! nerededir kimdir Olumsuz Düşünceyi Dışarıda Tutun! çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Olumsuz Düşünceyi Dışarıda Tutun! hipnoz Olumsuz Düşünceyi Dışarıda Tutun! olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Olumsuz Düşünceyi Dışarıda Tutun! hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Olumsuz Düşünceyi Dışarıda Tutun! kuantum düşünce kitap haberi

Aklımı seveyim aklımı:)

Like Tree3Likes
  • 1 Post By firdevsi ala
  • 1 Post By firdevsi ala
  • 1 Post By firdevsi ala

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 09-05-2016, 11:07 AM   #1 (permalink)
Yüzbaşı

firdevsi ala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 143
249 Mesajinıza toplam 320 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
firdevsi ala is an unknown quantity at this point
Standart Aklımı seveyim aklımı:)

Avcının biri Afrika'da avlanmaya giderken yanına küçük av köpeğini de almış. Küçük köpek bir gün avcının yanından ayrılıp, ormanda dolaşıp koşarken kaybolduğunu fark etmiş. Ne yapacağını düşünürken bir de bakmış ki karşıdan kocaman bir leopar geliyor ve belli ki çok aç ve günlük yiyeceğini arıyor. "Başım belada" diye düşünmüş küçük köpek.

Etrafına bakmış, yerde muhtemelen daha önce parçalanmış bir başka hayvandan kalma birkaç büyük kemik parçası görmüş. Hemen arkasını leoparın geldiği yere dönerek bu kocaman kemikleri kemirmeye başlamış; bu arada da arkadaki leoparın hareketi kestirmeye çalışıyormuş.

Leopar tam saldırmak üzereyken küçük köpek kendi kendine yüksek sesle şöyle konuşmuş:

"Ne kadar lezzetli bir leoparmış. Etrafta bundan başka leopar var mı acaba?" Bu konuşmayı duyan leopar bir anda şaşırmış kalmış ve ne yapacağını şaşırarak, hemen en yakındaki ağaca tırmanarak yaprakların arasına saklanmış.

"Tam zamanında uyandım yoksa bu vahşi köpeğe yem olacaktım" diye düşünmüş leopar.

Bütün bunlar olup biterken yandaki ağacın üstündeki bir maymun olanları görmüş. Bildiklerini kullanarak, fırsatı değerlendirerek yalakalık yapıp, bundan sonra leoparın dostluğunu elde ederek ondan kurtulabileceğini düşünmüş.

Leoparın yanına giderek neler olduğunu anlatmış. Leopar, köpeğin yaptığına çok hiddetlenmiş ve bu kötü durumdan kurtulmak için maymuna "Atla sırtıma, gidip şunu dersini verelim" demiş. Ancak küçük köpek leoparın sırtında maymunla birlikte süratle yaklaştığını fark edince neler olduğunu hemen anlamış.

"Şimdi ne yapmalıyım" diye düşünürken kaçmaya hiç teşebbüs etmemiş; tekrar arkasını leoparın geldiği yöne dönerek, o kocaman kemikleri kemirmeye devam etmiş. Leopar tam saldıracakken yine kendi kendine konuşmuş:

"Birlikte plan yaptığımız bu aptal maymun da nerede kaldı?... Yarım saat önce bir leopar daha getirmek için gitti, hâlâ haber yok!..."

Bu hikâyedeki küçük köpeğin verdiği dersten herkes ders almalı. Diplomasi işte böyle bir şey. Yapabiliyorsanız; hızlı düşünün, sakin olun, güçlü görünün ve düşmanınızı kendi silahı ile yenmeye çalışın.

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

firdevsi ala isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-05-2016, 11:11 AM   #2 (permalink)
Yüzbaşı

249 Mesajinıza toplam 320 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Standart Cevap: Aklımı seveyim aklımı:)

Hayat sizin ona baktığınız yönde güzeldir...

Bir defasında Rus çarı at arabasıyla ülkesini dolaşıyormuş.

Araba yoldaki kanal inşaatının önünde durmak zorunda kalmış.

Yolunun üzerinde kanal kazan işçiler, Çar'ın arabasını görünce heyecanla irkilmişler.

Çar arabadan inmiş ve kan ter içinde kalan bir işçiye sormuş:

"Bu kadar yoruluyorsun, kan ter içinde kalıyorsun peki iyi para
kazanabiliyor musun?"

"Bana yetecek kadar kazanıyorum efendim diye yanıt vermiş işçi.

"Yani ne kadar " diye tekrar sormuş Çar.

İşçi başını öne eğmiş ve şöyle yanıt vermiş;
"Borçlarımı ödeyebiliyorum, gelecek için faize yatırabiliyorum, Kalanı ile de hergün sıcak tasda yemek yiyebiliyorum efendim "

Çar çok şaşırmış,

Ülkede bu kadar az para kazanan, boğaz tokluğuna çalışan bir kanal işçisi nasıl olurda bu kadar az parayı, bu kadar çok yerde, bu kadar verimli kullanabilir diye merak etmiş.

Dayanamadan tekrar sormuş:

"Peki paranı nasıl yettirebiliyorsun da bu kadar faydalı işe fırsat
bulabiliyorsun?"

İşçi yanıt vermiş:

"Babama bakıyorum : Bu eski borçlarımı ödediğim anlamına gelir.

Oğlumun nafakasını çıkarıyorum: Bu ise gelecek için yatırım yaptığım anlamına gelir. Yani böylece paramı faize yatırmış oluyorum.

Hergun bahçemde tek yetişen sebzeyi lahanayı yiyoruz: Olsun!! Lahana da sıcak yemektir. Karnımız doyuyor sevgili Çarım" demiş.

Çar fakir işçinin verdiği yanıttan çok etkilenmiş ve hemen onu bir kese altınla ödüllendirmiş. Saraya döndükten sonra ise akıllı işçinin sözlerini, bir bilmece olarak yaverlerine sorup onları sınamış.
firdevsi ala isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-05-2016, 11:16 AM   #3 (permalink)
Yüzbaşı

Einstein konferaslarina hep özel soförü ile giderdi. Yine bir konferansa gitmek üzere yola çiktiklari bir gün soförü Einstein'a ;

"Efendim, uzun zamandir siz konusmanizi yaparken ben de arka siralarda oturup sizi dinliyorum ve artik neredeyse söyleyeceginiz her seyi kelimesi kelimesine biliyorum" dedi.

Einstein gülümseyerek ona bir öneride bulundu:

"Peki, simdi gidecegimiz yerde beni hic tanimiyorlar" dedi.

"O halde bugün palto ve sapkalarimizi degistirelim, benim yerime sen yap konusmayi, ben de arka sirada seni dinlerim."

Soför, gercekten cok basarili bir konusma yapti ve sorulan tüm sorulari dogru yanitladi.

Tam yerine oturacagi sirada bir kisi, o güne kadar konferansta sorulmamis bir soru sordu.

Soför, hic duraksamadan soruyu soran kisiye döndü ve "Böylesine basit bir soruyu sormaniz gercekten cok garip" dedi.

Sonrada Einstein'i isaret ederek söyle devam etti:

"Simdi size arka sirada oturan soförümü cagiracagim ve sordugunuz soruyu, göreceksiniz, o bile yanitlayacak
Alt 09-05-2016, 11:21 AM   #4 (permalink)
Yüzbaşı

Nebraska'da yasli bir adam yasardi. Patates ekimi icin bahceyi bellemesi
gerekiyordu, lakin bu cok zor bir isti. Tek oglu olan David ona yardim
edebilirdi fakat o da hapisteydi.

Yasli adam ogluna bir mektup yazdi ve durumunu izah etti.

"Sevgili David,

Patates bahcemi belleyemeyecegimden kendimi cok kotu hissediyorum. Bahceyi
kazmak icin oldukca yaslanmis sayilirim. Burada olsan butun derdim
bitecekti. Biliyorum ki sen bahceyi benim icin hallederdin.
Sevgiler Baban"

Bir kac gun sonra oglundan bir mektup aldi

"Babacigim,

Babacigim Allah askina bahceyi kazma, ben oraya cesetleri gommustum.
Sevgiler David"

Ertesi gun sabaha karsi 4'de FBI ve yerel polis cikageldi ve tum sahayi
kazdi lakin hic bir cesede ulaşamadilar. Yasli adamdan ozur dileyerek
gittiler. Ayni gun yasli adam oglundan bir mektup daha aldi.

"Babacigim,

Simdi patatesleri ekebilirsin. Bu sartlarda yapabilecegimin en iyisini
yaptim.
baturalp likes this.
Alt 09-05-2016, 11:26 AM   #5 (permalink)
Yüzbaşı

ÖRDEK

Üç kadın arkadaş bir kaza sonucu aynı anda hayatlarını kaybedip cennete
giderler.Cennetin kapısında onları karsılayan melek :

"Bizim burada uymanız gereken tek kural var.. O da ördeklere dikkat edin
sakın üstlerine basmayın" der. Sonra kapı açılır üç kadın cennete
girerler.Gerçekten de etrafta ördek doludur. Üstlerine basmamak adeta imkansızdır.Dikkat
etmesine rağmen kadınlardan biri kazayla bir ördeğin üstüne basar.Hemen Cebrail
belirir.Yanında son derece çirkin bir adam vardir.Kadını kolundan adama
kelepçeler ve "Ördeğin üstüne basmanın cezası olarak sonsuza kadar bu çirkin
adama kelepçeli olarak yasayacaksin" der.

Ikinci gün kadınlardan biri yine kazayla bir ördeğin üstüne basar ve Cebrail
anında yanında çok çirkin bir adamla gelip onları kadına ceza olarak
birbirlerine kelepçeler.

Üçüncü kadının gözü bu olaylardan çok korkar.Diğerlerinin akıbetine
uğramamak ve sonsuza kadar çirkin bir adama kelepçelenip yaşamamak için her attığı
adıma acayip dikkat etmeye başlar.Aradan aylar geçer ve hiçbir ördeğin üstüne
basmaz.

Derken bir gün Cebrail belirir.Bu kez yanında boylu poslu inanılmaz derecede
yakışıklı bir adam vardir.Cebrail hiçbirşey söylemeden yakışıklı adamla
kadını kelepçeler ve yine birşey söylemeden çeker gider. Kadın artık mutluluktan
uçmaktadır. O güne kadar gördüğü en yakısıklı adamla kelepçelenmiştir. Adama
döner ve

"Ben acaba ne yaptım da sonsuza kadar senin gibi güzel bir adamla birlikte
olmayı hak ettim" der.

Adam suratı asık bir şekilde cevap verir. "Vallahi seni bilmem ama ben az
önce bir ördeğin üstüne bastım" der.
Alt 09-05-2016, 11:27 AM   #6 (permalink)
Yüzbaşı

MAL CİMRİLERDE,

SİLAH KORKAKLARDA,

YÖNETİMDE AKILSIZLARDA OLURSA İŞ BOZULUR...

Yavuz Sultan Selim Han döneminde,
İran hükümdarı Şah İsmail,
kıymetli mücevherler ile dolu
bir hediye sandığı gönderiyor, hünkâra.

Sandık açılır. İçinden çeşit çeşit
değerli taşlar, kıymetli atlas,
kadife kumaşlar çıkar.
Fakat, sandık açılır açılmaz,
etrafa pek fena bir koku yayılır.

Önce, hiç kimse bir anlam veremez,
nadide mücevherler ile dolu
sandıktaki bu fena kokuya.
Sonra, mesele anlaşılır.

Sandığın dibine insan dışkısı doldurulmuş.

Yani,
Şah İsmail,aklı sıra,cihan padişahına
hakaret ediyor…(!)

Cihan padişahı emir verir,
"herkes düşünsün, bu edepsizliğe,
Osmanlı'nın şanına yakışacak şekilde
bir mukabelede bulunmalıyız.“

Ve çözümü yine kendisi bulur.

Aynı şekilde değerli mücevher ve kumaşlarla
süslü bir sandık hazırlatılır.
Sandığın içine, o zamanın en nefis gül kokulu
lokumlarından hazırlanmış bir kutu yerleştirilir.

Kutunun altına da, bir satırlık yazıdan ibaret pusula (not) iliştirilir.
Hediye sandığı, itina ile süslendikten sonra,
Şah İsmail'e gönderilir.

Sandık, Şah'ın huzurunda açılır.
Sandık açılır açılmaz, etrafa mis gibi gül kokusu yayılır.

Mücevher vs. gibi hediyeler takdim edildikten sonra,
Osmanlı Elçisi –Şah’ın tedirgin olmaması için,
önce kendisi tatmak kaydıyla-büyük bir saygı ve nezaketle,
Şah İsmail'e lokumdan ikram eder.

Bilâhare, görevliler,huzurda bulunanlara teker teker
ikram etmeye başlarlar, lokumdan.

Şah, bütün bu olup bitenlere bir anlam veremez.

Osmanlı Elçisi, Şah'ın şaşkınlığını gidermek için,
lokum kutusunun altına iliştirilmiş mütevazı pusulayı uzatır.

Pusulayı okuyan Şah'ın yüzünde,
bu sefer, şaşkınlığın yerini büyük bir utanç ifâdesi alır;

"İsmail,herkes yediğinden ikram eder."
baturalp likes this.
Alt 09-05-2016, 11:29 AM   #7 (permalink)
Yüzbaşı

Bir zamanlar, Uzak Doğu’da, artık yaşlandığını ve yerine geçecek birini seçmesi gerektiğini düşünen bir imparator varmış. Yardımcılarından ya da çocuklarından birini seçmek yerine; kendi yerine geçecek kişiyi değişik bir yolla seçmeye karar vermiş.

Bir gün, ülkesindeki tüm gençleri çağırmış ve: ”Artık tahttan inip yeni bir imparator seçme vakti geldi. Sizlerden birini seçmeye karar verdim.” demiş. Gençler şaşırmışlar, ancak o sürdürmüş: ”Bugün hepinize birer tohum vereceğim. Bir tek tohum... Ama bu çok özel bir tohum. Evlerinize gidip onu ekmenizi, sulayıp büyütmenizi istiyorum. Tam bir yıl sonra büyüttüğünüz o tohumla buraya geleceksiniz. Sizi, yetiştirdiğiniz o tohuma göre değerlendirip, birinizi imparator seçeceğim.”

Gençlerin arasında Ling adında biri varmış. O da diğerleri gibi tohumunu almış. Eve gidip heyecanla olayı annesine anlatmış. Annesi bir saksı ve biraz toprak bulup, onun tohumu ekmesine yardım etmiş. Sonra birlikte dikkatlice sulamışlar. Her gün sulayıp büyümesini bekliyorlarmış.

Yaklaşık üç hafta sonra diğer gençler tohumlarının ne kadar büyüdüğünü anlatırken, Ling hayretle kendi tohumunda hiçbir değişiklik olmadığını görüyormuş. Üç hafta, dört hafta,beş hafta geçmiş... Hala hiçbir şey yokmuş.

Diğerleri yetişen bitkilerinden söz ederken Ling çok üzülüyormuş. İmparatorun onu beceriksiz sanmasından çok endişeleniyormuş. Ancak, arkadaşlarına hiç bir şey demiyor sabırla bekliyormuş.

Sonunda bir yıl bitmiş ve tüm gençler bitkilerini imparatorun huzuruna getirmişler.

Ling, annesine boş saksıyı götüremeyeceğini söyleyince, annesi ona cesaret verip; saksısını götürüp dürüst bir şekilde olanları imparatora anlatmasını istemiş. Ling,annesinin sözünü tutmuş ve boş saksıyla saraya gitmiş. Saraya varınca; gördüğü bitkilerin güzellikleri karşısında şaşırmış.

Sonra imparator gelmiş ve tüm gençleri selamlamış. Ling, arkalarda bir yerlere saklanmaya çalışıyormuş.

“Oooo! Tanrım; ne büyük bitkiler, çiçekler ve ağaçlar yetiştirmişsiniz. Bugün biriniz imparator olacak.” demiş imparator.

Aniden arkada elinde boş saksısıyla Ling’i fark etmiş. Hemen muhafızlarına onu öne getirmelerini emretmiş. Ling çok korkmuş. ”Sanırım beceriksizliğimden dolayı beni öldürtecek.”

Ling öne geldiğinde imparator adını sormuş.

“Adım Ling.” demiş. Tüm gençler gülüşüp onunla alay etmeye başlamışlar. İmparator onları susturmuş. Ling’e bakıp kalabalığa doğru dönmüş. ”Yeni imparatorunuzu selamlayın. Adı Ling!” demiş. Ling inanamamış. Çünkü tohumunu bile yetiştirememiş, nasıl imparator olurmuş?...

İmparator devam etmiş: ”Bir yıl önce burada herkese bir tohum verdim. Siz ekip, sulayıp bir yıl sonra getirecektiniz. Ama hepinize kaynamış tohum vermiştim. Asla büyümeyecek olan... Ancak Ling’in dışında herkes ağaçlar, bitkiler ve çiçekler getirdi; çünkü tohumun büyümediğini fark edince hepiniz onu bir başka tohumla değiştirdiniz. Oysa sadece Ling içinde benim verdiğim tohum olan boş saksıyı getirme cesaret ve dürüstlüğünü gösterdi. Onun için yeni imparatorunuz o olacak!!!”

Benim Notum:Böyle yapacağına seçim yapsaymış halk seçseymiş demokrasi daha iyi olurmuş.
baturalp likes this.
Alt 09-05-2016, 11:32 AM   #8 (permalink)
Yüzbaşı

ESAS AKIL

Bir akil hastanesini ziyareti sirasinda, adamin biri sorar:

- Bir insanin akil hastanesine yatip yatmayacagini
nasil belirliyorsunuz?

Doktor: - Bir kuveti su ile dolduruyoruz. Sonra
hastaya uc sey veriyoruz. Bir kasik, bir fincan ve bir kova. Sonra
da kisiye kuveti nasil bosaltmayi tercih ettigini soruyoruz.

Siz NE yapardiniz?

Adam: - Ooo! Anladim. Normal bir insan kovayi tercih eder.
Cunku kova kasik ve fincandan buyuk.

— Hayir, der doktor.
Normal bir insan kuvetin tipasini ceker.

SADECE BİZE SUNULANLARİN DİSİNDA COZUM BULMAKTİR AKIL :)
Alt 09-05-2016, 11:43 AM   #9 (permalink)
Yüzbaşı

Bir adam microsofta tuvalet temizlikçisi olarak iş görüşmesine gidiyor.
Hr- menajeri ile görüşüp tıkanmış bir lavaboyu açıp testten geçiyor..
Hr menajeri testten geçtiğini ve hangi gün işe saat kaçta geleceğini bir e-mail yoluyla haber vereceğini söylüyor...
Adam ise bir You are not allowed to view links. Register or Loginının olmadığını ve dolayısıyla e-mail kullanmadığını söylüyor...
Hr menajeri ise bunun üzerine, üzgünüm ama e-mailiniz yok ise siz sanal olarak varsayılamazsınız ve sizi işe alamayız diyor...
Adam bunun üzerine çaresiz bir şekilde dışarı çıkıyor ve cebşndekş son 10 dolar ile markete gidip 10 kg kiraz alıyor...
Kapı Kapı gezip elindeki tüm kirazları 2 saat içinde satıp sermayesini 2 katına çıkarıyor...
Bu şekilde para kazanabilirim diyip her sabah çıkıp kiraz satıyor ve her geçen gün sermayesini büyütüyor...
Derken kazandığı paralarla kendisine küçük bir kamyonet alıp satışına bu şekilde devam ediyor biraz daha zaman geçtikten sonra da büyük bir kamyon ve bir kaç küçük kamyonet daha alıyor...
Aradan 5 yıl geçiyor...
Ve bu adam şu an Amerika'nın en büyük nakliye firmaları arasında...
Bir gün ailesinin geleceğini düşünerek bir sigorta firmasıyla görüşüp sigorta yaptırmak istiyor ve sigorta firması kendisinden bir e-mail adresi istiyor...
E-mail kullanmadığını söylediğinde karşısındaki adam bunun ilginç olduğunu söyleyip bir e-mail adresiniz bile yokken koskoca bir holding kurmuşsunuz kimbilir olsa neler yapacaktınız diyor...
Adamın cevabı ise "bir e-mailim olsaydı şu an Microsoftta tuvaletçiydim" oluyor...

Bookmarks

Seçenekler
Stil