Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Olumsuz Düşünceyi Dışarıda Tutun! (http://www.hayatimdegisti.com/forum/olumsuz-dusunceyi-disarida-tutun/)
-   -   cinsellik = suçluluk umutsuzum... (http://www.hayatimdegisti.com/forum/olumsuz-dusunceyi-disarida-tutun/227256-cinsellik-sucluluk-umutsuzum.html)

justagirl 27-02-2009 03:42 AM

cinsellik = suçluluk umutsuzum...

selam.. hepinize..
1 saat önce başladım telkinleri dinlemeye. nerden başlasam ki.. bunu yazarken bile benim hakkımda psikologluk bu ya yazık diyeceksiniz diye düşünüyorum. korkuyorum her şeyden. korkmaktan bile korkuyorum. çekilmez oldu artık inanın. bu dinlediğim ney sesi ağlatıyor beni değişm istiyorum ama nerden başlayacağımı bilemiyorum. o kadar çok şey varki çözmem gereken...
özellikle cinsellik beni rahatsız ediyor artık. aslında sevmem gerek doğa bu, doğal bu!! ama suçluluk hissediyorum. evrenin çekim yasasına inanıyorum. sürekli olumsuz düşündüğümde olumsuzluklar beni bulacak diye korkuyorum. sonra bunu düşünmekten korkuyorum. sonra bunu düşünmeyi düşündüğüm için korkuyorum. sonra vs vs vs .... hep hastayım. özellikle genital organlarla ilgili rahatsızlıklar geçiriyorum. nerden başlicam? korkmaktan korkuyorum ve bundan yoruluyorum. durduk yere aklıma olumsuz uygunsuz şeyle geliyor.o olmsuz uygunsuz şeyleri düüşününce kendime çekicem diye korkuyorum. olmayan olumsuzluğu bile oldurmaktan korkuyorum.korku korku korku... ben umutsuzum ya.. kendi kendime çözemicem sanırım bunu...

MuminOKAN 27-02-2009 07:37 AM

selam.
suçluluk ve ego dan başlamanızı tavsiye ederim.

justagirl 01-03-2009 04:00 PM

cevap için teşekkür ederim. Telkinleri dinlemeye başladığımda kötü bir düşünce girdabına girmiştim. Bir olay dehşete kapılmama neden olmuştu. Dinlemeye devam ediyorum takriben 3 gün oldu. Aralıksız dinliyorum suçluluk ve egoyu. İçimde bunca zamandır korku olarak yaşattığım şeyleri dışarı çıkarma hissi yaşadım ve nihayetinde çıkardım. çok ağlıyorum ve inanılmaz dalgalanmalar yaşıyorum. telkinler işe yaramaya başladığından mı yoksa zaten içinde olduğum kötü durumdan mı bilemiyorum... sanki daha bir keskinleşti. buna inanmak istediğimden mi bilemiyorum. profesyonel yardım alıp almamak arasında gidip geliyorum..

not: özür dilerim abukluyorum habire! sizi ilgilendiren bir şey değil tabi benim sorunlarım ama yardıma ihtiyacım var. kendimi geçtim beni en çok seven insana zarar vemeye başladım paranoyalarımla....

yeni bir hayat 01-03-2009 04:22 PM

Merhabalar justagirl;t678

Öncelikle yanımıza hoşgeldiniz..vien1

Sizin de farkettiğiniz gibi telkinlerin dalgalanma sürecindesiniz.Bu iyiye işaret..İçinizdeki belki de kendinize bile itiraf edemediğiniz negatifliklerinizin su yüzüne çıkması durumu bu..Bir süre sonra içinde bulunduğunuz bu rahatsız edici durumdan çıkacaksınız..

Değişim ve farkındalıklarınızı haberdar ederseniz seviniriz..

Sevgiler..actionsmile

banu 01-03-2009 04:41 PM

canım benim, tabiki abuklamıyorsun... burada sıkıntılarımız paylaşmak ve birbirimize destek olamak için biraradayız. tender45 telkinlerin etkisini en kısa sürede görmeni diliyorum.eminim çok işine yarıycak, ben de inanılmaz değişimler yarattı ve hala da değişimler devam etmekte.kaybettiğimi düşündüğüm 10 yılımı dirhem dirhem geri alıyorum telkinler sayesinde, hemde faizleriyle... suçluluk duygularıyla kendimi cezalandırmalar, saplantılar yüzünden yerinde saymalar vs...bu blokajları tek tek kırıyorum...senin de arınmalarının en kolay şekilde gerçekleşmesini diliyorum...bu arada ağır bir grip geçiriyorum kafamı toplayamadım yazarken, umarım ifade edebilmişimdir...sonsuz sevgiler kiss3

justagirl 01-03-2009 05:10 PM

Hoşbulduk Yeni Bir Hayat, çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Değişimin getirileriyse eğer bu sancılı geçeceğe benziyor. Ama bu beni yıldırmayacak çünkü artık baskıya dayanamıyorum değişmem gerek...
banuh samimiyetin için teşekkür ederim. Geçmiş olsun. Umarım sende gerçekleşen olumlu ve güzel değişimler ben de de olur.

hepinize samimiyetleriniz için teşekkür ederim.. Buna ihtiyacım var(dı).ağla2

kırmızıtarçın 03-03-2009 12:05 AM

justagirl yazdıkların hiç yabancı gelmedi bana, hepsini yaşadım çok şükür yol gösteren dostlarım oldu . Bencede telkinlerin faydasını görürsün ama ağlama nöbetleri ve çok umtusuz ve kaçışlar korkular varsa iyi bir psiyatrist ile görüşmeni tavsiye ederim. Çünkü gerçekten insan bazen tek başına bazı şeylerin üstesinden gelemiyor. Kendini en iyi sen bilirsin objektif bak kendine ve kararlarına ona göre ver.
Kimse senden daha çok yardım edemez sana.. İyiki geldin buraya herşey yoluna girmeye başladı demektir bu:):) HOŞGELDİNNN:)

comte 03-03-2009 11:26 AM

Merhaba justagirl.actionsmile

Anladığım kadarıyla, takıntılı korkuların var.

Diğer arkadaşlar güzel şeyler söylemişler. Bu düşünceler alışkanlık halini aldığında, beyin yorgunluğu, halsizlik gibi durumlar da oluşur ki bunlar da hayattan yavaş yavaş uzaklaştırıp depresyona doğru iter.

Mantığın ve bilincin yerinde olmasına rağmen, bir çok olumsuz duygu ve düşünce de bunları bastırır. Böylece de iç çatışma çoğalır, enerjin kaybolur.

Bence, bir uzmandan yardım da alabilirsin bu süreçte. İlaç kullanman, destek olacaktır. Yakın hissettiğin arkadaşlarınla da sohbet etmen rahatlatabilir. Ayrıca dinlenmeye de vakit ayırmalısın.

Telkinlerin ney sesini değil de klasik versiyonlarını dinlemeni tavsiye ederim. Bazı korkuların da, yanlış ve baskıcı inanışlardan kaynaklanıyor sanırım.

Sonuçta değişim, kişiye göre değişir ve zaman gerektirebilir. Ama, İnşallah kısa sürede, istediğin değişikliği sağlarsın.super

Sağlıcakla...

Merto 03-03-2009 05:21 PM

Alıntı:

justagirl Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 310606)
selam.. hepinize..
1 saat önce başladım telkinleri dinlemeye. nerden başlasam ki.. bunu yazarken bile benim hakkımda psikologluk bu ya yazık diyeceksiniz diye düşünüyorum. korkuyorum her şeyden. korkmaktan bile korkuyorum. çekilmez oldu artık inanın. bu dinlediğim ney sesi ağlatıyor beni değişm istiyorum ama nerden başlayacağımı bilemiyorum. o kadar çok şey varki çözmem gereken...
özellikle cinsellik beni rahatsız ediyor artık. aslında sevmem gerek doğa bu, doğal bu!! ama suçluluk hissediyorum. evrenin çekim yasasına inanıyorum. sürekli olumsuz düşündüğümde olumsuzluklar beni bulacak diye korkuyorum. sonra bunu düşünmekten korkuyorum. sonra bunu düşünmeyi düşündüğüm için korkuyorum. sonra vs vs vs .... hep hastayım. özellikle genital organlarla ilgili rahatsızlıklar geçiriyorum. nerden başlicam? korkmaktan korkuyorum ve bundan yoruluyorum. durduk yere aklıma olumsuz uygunsuz şeyle geliyor.o olmsuz uygunsuz şeyleri düüşününce kendime çekicem diye korkuyorum. olmayan olumsuzluğu bile oldurmaktan korkuyorum.korku korku korku... ben umutsuzum ya.. kendi kendime çözemicem sanırım bunu...

Korkmasaydın ne yapmak isterdin?

En kötü ihtimalle ne olur?

Kendine neleri çekmek isterdin?

Mükemmel bir yaşamın olsaydı nasıl olurdu?

Cesur just a girl neler yapardı?

justagirl 06-03-2009 11:23 PM

Alıntı:

Merto Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 311005)
Korkmasaydın ne yapmak isterdin?

En kötü ihtimalle ne olur?

Kendine neleri çekmek isterdin?

Mükemmel bir yaşamın olsaydı nasıl olurdu?

Cesur just a girl neler yapardı?

En kötü ihtimalle rezil olurum ve kimsenin yüzüne bakamam.

Kendime mutluluğu ve huzuru çekmek isterdim. Ama umutsuzum.

Mükemmel bir yaşamım olması için her şeye yeniden başlamam gerekirdi. Bunun içinde yeniden doğmam gerekirdi.

Cesur ben ne yapardı ...... Herhalde her şeyi unutur paranoyalarından sıyrılır hayatına sevdiğiyle mutlu mesut devam ederdi...

WEZ Format +3. Şuan Saat: 11:00 AM.