Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Ne Zaman Dinlemeyi Bırakmalıyım? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/ne-zaman-dinlemeyi-birakmaliyim/)
-   -   Kafam karıştı yardım lütfen.. (http://www.hayatimdegisti.com/forum/ne-zaman-dinlemeyi-birakmaliyim/618477-kafam-karisti-yardim-lutfen.html)

edaiphigenia 01-05-2011 06:44 PM

Kafam karıştı yardım lütfen..

Buradaki telkinlerin hazırlanış tekniğinin farklı olduğunu biliyorum ama internette dolaşırken başka sitelerde de subminal telkinler var ya. Merak edip incelerken dinleme süresiyle ilgili bir sey dikkatimi çekti. 21 gün dinlenip sonrasında 7 gün nadasa bırakma yani dinlememe sonrasında tekrar 21 gün dinleme gibi bir şart koşulmuş. Bunu görünce forumda aradım acaba böyle bir kural hayatımdeğişti telkinleri için de geçerli mi diye. Rastlayamadım. Öyle bir şart yok değil mi?

Teşekkürler, sevgiler actionsmile

Işıldayan Safir 01-05-2011 06:57 PM

Cevap: Kafam karıştı yardım lütfen..

Merhabalar,

Etki görmek için 21 gün kesintisiz dinleme önerisinde bulunanlar nedense telkinlerin iade süresini 7 günle sınırlı tutmuşlar. Madem 21 gün dinlenmek zorunda neden 7 günle sınırlı iade etme süresi diye sormak lazım öncelikle. :)

Öyle bir şey bu sitedeki telkinler için geçerli değildir. Bu konuda daha önceden açıklama yapmıştım sitede de zaman zaman böyle önerilerde bulunan üyelere rastladığım için. 21 gün kuralı genellikle bir davranışın alışkanlık haline gelmesi için düzenli yapılması gereken süredir. Olumlamalarda da kullanılır. Telkinler davranış değişikliği amacıyla hazırlanırlar.

Sitede Atakan bey tarafından da böyle bir tavsiyeye rastlamanız mümkün değildir. Dinleme ve tekrar sayısı etki görme açısından önemli elbette ancak telkinleri aralıksız 21 gün dinleyin demek telkin dinlemeyi alışkanlık haline getirin demekten farksızdır. Bu da yanlış ve şahsi olarak etik bulmadığım bir öneridir. Bizim amacımız üyelerin telkinlerden faydalanmasını sağlamaktır. Alışkanlık haline getirmeleri gibi bir amacımız yoktur. O nedenle kafanız karışmasın. Buradaki kullanım önerileri yeterlidir.

Uzun zamandan beri gördüğüm en mantıklı ve sorulması gereken sorulardan biriydi. O nedenle size teşekkür ederim.

Sevgiler. actionsmile

edaiphigenia 01-05-2011 07:16 PM

smil56Ben de cevabınıza teşekkür ederim:)) İçim rahatladı.:)) 1 aydır dinliyorum her gece mutlaka. Ama maksimum 8-10 saat dinlenmeli kısmını kaçırmışım daha fazla dinledimy789.Umarım zararı olmaz. Belki de etkileri çok net görememiş olmamın sebebi budur. 4897

Hmm bir de 21 gün kuralını okurken alışkanlık değiştirmek için de yapılabilir mi yapılamıyorsa ne yapılabilir diye sormuştum bunun da yanıtını almış oldum smil56

Çok teşekkürleractionsmile

Işıldayan Safir 01-05-2011 07:25 PM

Alıntı:

edaiphigenia Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 797572)
smil56Ben de cevabınıza teşekkür ederim:)) İçim rahatladı.:)) 1 aydır dinliyorum her gece mutlaka. Ama maksimum 8-10 saat dinlenmeli kısmını kaçırmışım daha fazla dinledimy789.Umarım zararı olmaz. Belki de etkileri çok net görememiş olmamın sebebi budur. 4897

Hmm bir de 21 gün kuralını okurken alışkanlık değiştirmek için de yapılabilir mi yapılamıyorsa ne yapılabilir diye sormuştum bunun da yanıtını almış oldum smil56

Çok teşekkürleractionsmile

8-10 saat dinlenmesi de bir zorunluluk değildir. Bazı üyelerimiz çok heyecanlı oluyor ve çok çabuk etki görmek istiyorlar. O nedenle günde en fazla 8-10 saat dinlemelerinde sakınca olmadığını söylüyoruz. Bazen abartıp 18 saat dinleyen de olabiliyor. Ancak burada dikkat edilmesi gereken şey bilinçaltına aldığı telkinleri işlemesi için de bir o kadar zaman tanımak. Hayatımızın her noktasında denge önemlidir. Burada da dengeli olmamız gerekiyor. O nedenle 8-10 saat yeterli.

Her gün dinleme zorunluluğu da yok. Vakti olmayan, bir şekilde o kadar zaman ayıramayan ya da her gün dinleme imkanı olmayan insanlar faydalanamaz o zaman. Kaldı ki dünyanın bin bir türlü hali var. Dinleyip ara verdiğinizde dinledikleriniz boşa gitmiyor sonuçta. Öbür mantıkla baktığımız zaman dinle 15 gün sonra bir gün dinleyeme noluyo tekrar baştan başla dinlemeye. Öneride mantıktan eser yok. :)

edaiphigenia 01-05-2011 07:46 PM

Gerçekten bu cevaplar çok iyi geldi bana teşekkür ederim:)) Ben o heyecanlı üyelerden biriyim iştey789 hehe:D Forumda vakit geçirmeyi de ayrıca çok seviyorum. u859 Bir çok şey öğrendim buradan herkese çok teşekkürler956k

WEZ Format +3. Şuan Saat: 02:46 PM.