Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Ne Zaman Dinlemeyi Bırakmalıyım? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/ne-zaman-dinlemeyi-birakmaliyim/)
-   -   Ne zaman birakmali? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/ne-zaman-dinlemeyi-birakmaliyim/413-ne-zaman-birakmali.html)

hayatimdegisti 15-11-2006 11:37 AM

Ne zaman birakmali?

Telkinler davranış değişikliği amaçldır.Telkinleri dinleyen kişiler genellikle iki amaç için dinlerler.Kişisel gelişim amaçlı olanlar.
Fobi,depresyon gibi sorunlara karşı destek amaçlı olarak.

Telkinlerin etkisini göstermesi diğer yöntemlere göre daha kısadır.Ancak fobsi olan depresif olan kişiler hemen telkinleri bırakmamalıdır.En azından bir yıl boyunca 3-4 gün ara ilede olsa tekrar etmeliler.
Kişisel gelişim için dinleyenler ise diledikleri zaman bırakabilirler.
Ancak olumlu düşünme alışkanlığı tam olarak kişide yerleşmişse yani artık bireyin içsel konuşmaları olumluya dönmüşse telkin dinlemek yerine kendi içsel konuşmaları onun için yeterlidir.

Aslında bir döngü vardır.Eğer olumsuz düşünürsen olumsuz şeyler seni bulur.Kendini kötü hissetikçe hata yaparsın.Hata yaptıkça kendini daha çok eleştirirsin.Ve bu döngü kişiyi gittikçe olumsuzluğa sürükler.
Bunu bir bisiklet ile yola devam ederken bir yokuşta takılıp kalmaya benzetebiliriz.
İşte telkinler o çıkmakta zorlandığınız yokuşta sizi düz yola doğru iter.Ondan sonrada o hizla yolunuza devam edersiniz.

Dileyenler bu yolda devam ederken haftada bir iki kere telkin dinleyip daha fazla hiz alabilirler.
Dileyenler ise olumlu düşünme alışkanlığını hayatlarına uyarlayıp sürekli içsel konuşmalar yaparak pedal çevirirler.

Diyelim ki olumlu düşünmednizi yani pedal çevirmedini telkinde dinlemediniz ve bsikletten düştünüz.O zaman tekrar kalkıp yolunuza devam edebilirsiniz.Artık karşınızda engeller yoktur.Yokuş yukarı çıkmak zorunda değilsiniz.
Ne olursa olsun o aldığınız yol alınmıştır.

Özetle davranış değişkliği kalıcı değşime neden olur.Bu değşimi dahada ileri götürmek sizin elinizdedir.Dileyenler degisim gerceklestikten sonrada arada bir telkin dinlerler.Dileyenler ise içsel konuşmalar yaparlar.

Telkinleri dinlemeye geçen mart ayında başlayan bir üyemiz.Şu an telkin dinlemeye ihtiyaci olmadigini soyluyorVe aylardır dinlemiyor.Çünkü zaten bu aldığı destek sayesinde hayatında bir çok güzel gelişme meydana geldi.Artık düz yolda ilerliyor.Olumsuz döngü artık olumluya döndü...
Davranış değişikliği ile düşünce biçimini değiştirenler olumsuz düşnceden her geçen gün daha fazla uzaklaşırlar.

25889http://images.google.com.tr/images?q...yy_bicycle.jpg blook

bademmm 16-11-2006 08:58 AM

Ynt: Ne zaman birakmali?

merhaba ,
benim bir sorum olacak.şimdi ben birkac mp3 birden dinliyorum kendine güven ,ego, mutluluk ve tiiyatro scripti dinliyorum her zaman dinliyorum bunları mesela okuldadersten cıkınca kendimi kötü hisseddiyordum ve hemen müzikleri dinliyordum ama artık sanki dinlemezsem kötü hissederim gibi bi baskı geldi üstüme
bugün hiç dinleyemedim mutsuzum gibi bii psikolojiye girdim .yani bu delilik boyutunda değil tabiikii ama bazen mutsuz olduğumda bi bakıyorum o gün dinlememişim gibi bi durum oluyor . sizce dinlemeyi bıraksam daha mı iyi olur.

hayatimdegisti 16-11-2006 09:02 PM

Ben soyle cevap vereyim..

Eger telkinler bagimlilik yapar mi diye soruyorsaniz.Dünyada telkinli kisisel gelisim cd si dinleyen milyonlarca insan vardir.Ve bagimlilik yaptigina dair bir bilgi yoktur.
Tam tersine kisi tv bagimliligi alkol bagimliligi sigara bagimliligi gibi bir cok bagimliliklardan kurtulur.

Telkin konusu bizim ülkemizde cok bilinmiyor.Belkide degisime karsi olan bilincalti hemen bahaneler one suruyor.
-Ya bagimlilik yaprsa diye..
Boyle bir sey yoktUR.

Ancak ilk etapta kisi eger telkinleri duzenli. dinlemiyorsa bu tur gereksiz endiselere kapilabilir.

susogeliy 21-04-2007 02:02 PM

Ne zaman birakmali?

Ana tema ne? "NE DÜŞÜNÜRSEN BAŞINA O GELİR" Senin başına da; Telkin dinlemeyi bırakırsam acaba mutsuz olur muyum? korkusu geliyor. Önce bu korkuyu aşmalısın...
Saygılar...

lalezar 21-04-2007 07:29 PM

Ne zaman birakmali?

Düşündüğün şey büyük oranda başına geliyor evet..ama bende şöyle oldu..bir iki gün neredeyse hiç dinleyemedim bazı sebeplerden dolayı..ve hemen gerilemeyi anında hisettim..oysaki bunu hiçç ama hiçç beklemiyordum..aklımda asla böyle bişey yoktu...bazı şeylerin bende eskiye meylettiğini ve segirttiğini görünce yeniden son sürat dinlemeye koyuldum...
.. super bun a ragmen eskiye göre çok daha neşeli ve rahatım..nasıl teşekkür edecegimi bilmiyorum...sanırım ben de uzun bi süre dinlemeliyim,yo hoşuma gidiyo baya alıştım...hatta kendimi çok daha güçlü hissediyorum,sanırım dünyaya açılan kameranın ayarları bende oynadı,bu da hoşuma gidiyor..eski görüntü iyi degildi zaten..karlı ve siyah beyazdı...

esinti 29-04-2007 03:01 PM

telkin dinleme süresi

belki hemen hemen aynı şeylere cevap vermekten yorulmuşsunuzdur çünkü kişilere verdiğiniz cevapları incelediğimde cevaplarınız genelde benzer. fakat ben şunu tam anlayamadım.bir günde 10-12 saat dinlemek mümkün olabilir mi? yada etkiyi görebilmek için günde en az kaç saat yada dakika dinlemek gerekir?eğer günde 10-12 saat dinlemek gerekiyorsa insanlar bunu nasıl başarabilir?sorularıma açıklayıcı olarak cevap vereceğinizi umuyor, teşekkür ediyorum.

turgay0101 29-04-2007 06:20 PM

Ynt: telkin dinleme süresi

Alıntı:

esinti Nickli Üyeden Alıntı
belki hemen hemen aynı şeylere cevap vermekten yorulmuşsunuzdur çünkü kişilere verdiğiniz cevapları incelediğimde cevaplarınız genelde benzer. fakat ben şunu tam anlayamadım.bir günde 10-12 saat dinlemek mümkün olabilir mi? yada etkiyi görebilmek için günde en az kaç saat yada dakika dinlemek gerekir?eğer günde 10-12 saat dinlemek gerekiyorsa insanlar bunu nasıl başarabilir?sorularıma açıklayıcı olarak cevap vereceğinizi umuyor, teşekkür ediyorum.

Öncelikle hoşgeldiniz telkinlerin etkileri derken öncelelikle ego ve suçluluğu günde 10 12 saat dinledikten sonra diğerlerine geçmen gerektiğini biliyorsundur herhalde büyük ihtimal etkiler bir haftada çıkacaktır uzun dinlemenin tek yolu uykuda dinlemektir mp3 çalar işini görür ucuzladı bu günlerde onayi bunun büyük avantajı olacaktır en az 7 8 saat uykuda geçiriyoz kulaklığın çıkma sorunu olabilir ben bantla yapıştırmakta çözüm buldum khkh56 hismiley

alalev61 14-06-2007 05:44 PM

peki bu cd leri illa kulaklıklı bir cihazda mı dinlemeli bu kısmını anlamadım :(

alalev61 01-07-2007 03:21 PM

kimse bişey yazmamış sorduğum sad456soruya

Deria 01-07-2007 03:29 PM

alev senin bu sorunu forumda başka bir yerde daha gördüm ve orda taa ne zaman cevaplamıştım. madem görmedin bir daha cevaplayayım.
hayır ila kulaklıktan dinlemen gerekmiyor şekerim.
hoperlerden de açıp dinleyebilirsin.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 05:28 PM.