Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Kişisel Gelişim Klubü > Alternatif Kişisel Gelişim > Meditasyon

Uyarılar

Meditasyon bolluk meditasyonu, meditasyon mp3, meditasyon nedir, meditasyon resimleri, meditasyon hipnoz, yoga meditasyon, meditasyon müzik, meditasyon, neşternino meditasyon, transandal meditasyon, transandaltal meditasyon, transantal meditasyon, transdantal meditasyon,

Meditasyonda "OM" Kelimesinin tekrarı ve Olası Tehlikeler

Alternatif Kişisel Gelişim ve Meditasyon Meditasyonda "OM" Kelimesinin tekrarı ve Olası Tehlikeler Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız "OM" kelimesini tekrarlamamanızı tavsiye ediyorum neden diye soracak olursanız şöyle ki nasıl "mürid" kelimesi iradenizi geliştirmek içinse "OM" sözcüğü de esfele - safiline (aşağının-aşağısı ) davettir... Bu konu hakkında dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum... __________________________________________________ __________________________ Yapılan her zikirde, ne kelime ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Meditasyon telkin cd indir izle İstanbul Meditasyon nerededir kimdir Meditasyon çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Meditasyon hipnoz Meditasyon olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Meditasyon hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Meditasyon kuantum düşünce kitap haberi

Meditasyonda "OM" Kelimesinin tekrarı ve Olası Tehlikeler

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 31-03-2008, 07:37 PM   #1 (permalink)

Tesekkür: 0
2 Mesajinıza toplam 3 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
samo is an unknown quantity at this point
Standart Meditasyonda "OM" Kelimesinin tekrarı ve Olası Tehlikeler

"OM" kelimesini tekrarlamamanızı tavsiye ediyorum neden diye soracak olursanız şöyle ki nasıl "mürid" kelimesi iradenizi geliştirmek içinse "OM" sözcüğü de esfele - safiline (aşağının-aşağısı ) davettir...

Bu konu hakkında dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum...

__________________________________________________ __________________________

Yapılan her zikirde, ne kelime olursa olsun, beyinde belirli bir frekansta dalgaboyu üretilerek, beynin görev dışı olan hücreleri, o frekansla programlanır..

Şayet CİNNİ ilhamla gelmiş bir kelime ya da budistlerin meşhur "om" kelimesi gibi bir zikir yapılırsa; kişinin beyninde o istikâmette bir gelişme sağlanır ve insan farkında olmadan CİNLER ile rezonansa girerek bir takım ilhamlar almaya başlar. Ve bunun sonunda, verilen ilhamlara göre, kendini, UZAYLI veya EVLİYA, veya MEHDI veya PEYGAMBER veya ALLAH olarak görüp; çeşitli mantıksal bütünlükten uzak fikirler içinde heba eder...

Meditasyon olayı konunun uzmanları tarafından Tekrar Gözden Geçirilmelidir !

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

samo isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 31-03-2008, 08:22 PM   #2 (permalink)
hayalayaz
Guest

Standart Ynt: Meditasyonda "OM" Kelimesinin tekrarı ve Olası Tehlikeler

arkadaşım hoşgeldin safalar getirdin..
pardon arkadaşım..sizin meditasyon yapıp om, sesini tekrarladığınızı sanmıyorum..çünkü yapmış olsaydınız bu mesajı yazmazdınız..sizin bu mesajlarınızın, yazıldığı bazı siteleri gezerim ben, oralarda, şiddet görerek öldürülmüş kişilerin resimleri yayınlanır..bu adam..kabre koyulduktan sonra, babası..oğlunun ölüm nedeninden şüphe ederek, otopsi yaptırmak üzere, kabri açtırınca oğlunun bu durumda olduğunu görmüştür, kabir azabına uğrayan oğlunun bu durumuna çok üzülmüştür...bu mesaj daha çok uzun ben sadece özetledim..bu resimlere bakanların mesajlarıda, şu minvalde " allah kabir azabından korusun." bu cevabı yazanların .RUHUNU TESLİM ETTİ..sözünü hatırlamaya bile niyeti yok..ruh kime teslim edilir, neden teslim edilir, ruh teslim edildiğinde ne olur.. düşünmeye bile zahmet etmiyorlar..şimdi bu mesajınla , aynı edilgen zihinleri buradada bulacağını sanıyorsan yanıldın...herşeyden önce bu sitenin amacı kişisel gelişim..ve telkinlerle, bir takım sorunlarımızdan kurtulmak..dinimize ait bilgileri başka platformlarda arar, bulur ve konuşuruz,
tasavvuf ehillerinin arasında doğdum..ve büyüdüm..ikrar vermedim ama zikir ve rabıta nedir bilirim..sufi geleneği dahil..bir çok felsefeyide naçizane inceledim..50 yaşındayım..ve ben yaptığım her meditasyon, yani rabıta sonrasında insan olduğumun farkına varıyorum..kendimi, mehdi veya başka bir şey sanmıyorum....tüm arkadaşlarımdan özür dileyerek, ( çünkü size gelinceye kadar sadece bir kişiye daha bu lisanı kullandım) ya bilerek insanları korkutmak için yazdınız ,o saçmalıkları, yada bahsettiğiniz konudan zerre kadar haberiniz yok..haaa..bir şekilde burada din propagandası yapmaksa amacınız, yanlış yerdesiniz..sizin mesajınızı silebilirdim, buna yetkim var,, özellikle silmiyorum..sizden sonrada aynı şeyleri yazan olursa..arkadaşlarım şunu bilsinler,, meditasyon sırasında, tekrarlanan kelime ile, dikkat toplanır..dikkatin dağılması önlenir..yaradanın 99 ismi ile meditasyon veya rabıta yapıldığında,yani dinimize uygun mantra seçildiğinde, içimiz dinimize aykırı bir şey yapmadığımız için rahat olacağından, medite ettiğimiz duruma daha kolay odaklanırız.çünkü çocukluğumuzdan beri bize, doğrularla birlikte, senin sıraladığın saçmalıklarda, nakış nakış işlenmiştir, .meditasyonda yöneldiğimiz..yer, yön,vs, yaratıcı ise, ne söylerseniz söyleyin, om, allah, yarabbi, vs, dikkatiniz sadece ve sadece ona, yönelir. rabıtaya çocukluğumdan beri aşinayım..zikir zaten onun bir parçası..20 yıldır' da meditasyon yaparım..ne ben kendimi arkadaşın iddia ettiği varlıkların yerine koydum..nede arkadaşlarım.. çünkü beyin kimyamızda bir dengesizlik yok...meditasyon veya rabıta yaparken tekrarladığı söz ne olursa olsun..kendini mehdi falan sanan kişiler zaten burada değildir.onlar akıl hastanesindedir...yada yalan söylüyordur..başkalarını kandırmakla meşguldür..hepinize saygılı sevgiler ..
Alt 31-03-2008, 09:00 PM   #3 (permalink)
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

shamanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 13,842
2,276 Mesajinıza toplam 13,392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute

sevgili samo öncelikle hoşgeldin..

forumdan benim ve hayal ablanın geçmişe yönelik mesajlarımıza bir göz atmanı isterim..

nedeni; ben günde en az 1 saat aum meditasyonu yapan bir kişiyim..
hayal ablada bu çalışmaların içerisinde gördüğün gibi..

eğer bizim mesajlarımızda senin tarif ettiğin konuların tek bir izine rastlarsan
kendi mesajının açıklamasını yakalamış olursun..

yada sen meditasyon v.b çalışmalar yaparken kişinin dilinin ne söylediğinden ziyade niyetinin
ne kadar önemli olduğunu öğrenmiş olursun...

aum ile ilgli olarak aşağıda vereceğim linkte daha önceden eklemiş olduğum
bilgileri okuyabilir çok daha fazlasına bir çok güvenilir kaynaktan ulaşabilirsin..

beynin görev dışı hücreleri diye bir deyimi ilk defa duyuyorum..

om- aum sözcüğü ile ilgili bu kadar yanlış bir açılımı vermiş olmanızıda gerçekten anlayamıyorum..

aum (om ) sesinin evrenin doğuşundaki ilk ses olduğu düşünülür ve
tüm seslerin bu sesten türediği söylenir.

bu tip içsel seslere “leya” ismi verilir ve sesin özellikle anahata - kalp çakrasndan duyulduğu düşünülür.
yani siz bir mantra yı zikredersiniz ve bu mantranin aksini kalp cakrasinda hissedersiniz / duyarsınız.

tıpkı bir dağa karsı ses çıkarmanız gibi, o ses size geri doner.

diyelim ki bir düşünceniz var ve tezahür etmedi.
bu düşünceyi tezahür ettirmek istediğinizde kelimelere dökersiniz.
ağzımızı açamadan ağzımızın ilk hareketi( mmmm) dır.
ağzımızı açıp ilk kelimeyi söylemeye başlayınca(a) sesi çıkar.
konuşma yine (m) sesi ile biter.
diyaloglarımız hep (m) ve (a) sesi arasındadır.
ve arasında (u) oluşur.
tezahürde (m) ve (a) sesi arasındadır.

meditasyon da tekrardan a ile başlayıp m ye giden bir sessizliktir.
köprü sesi burada u dur. om mantrasi inisiasyona gerek duyulmadan herkesin tekrar edebileceği evrensel bir mantradir.

bazı konularda çok şey bilebiliriz ama anlatamayız..
bazı konularda az şey biliriz ama çok şey biliyor gibi yaparız..
bazı konularda hiç bir şey bilmeyiz ama çok bilmiş tavır sergileriz..

dilerim bu tarz denklemlerin hiç bir eşitliğinde yer almazsınız..

yaratan meleklerden bile üstün tutarak insanı yaratmıştır...
sizden daha aşağıda yaratılmış olan cinlerden bu kadar ürküyor olmanızda ayrı bir tartışma konusu..

ister meditasyon.. ister zikir yada benzeri çalışmalar olsun..
burada asl olan şey kişinin nefsi terbiyesidir...

bahsetmiş olduğunuz saplantılı düşüncelere kişinin niyeti yanlış olduktan sonra
müslümanlıkta yahudilikte hristiyanlıkta ve bağlı olan tarikatlardada rastlamanız mümkün..

önemli olan kişinin kendini bilmesidir..

sevgiler..

http://www.hayatimdegisti.com/forum/...33287#msg33287

Alt 31-03-2008, 09:38 PM   #4 (permalink)
Moderator
Abdullah Canıtez

keops - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 154
290 Mesajinıza toplam 2,351 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
keops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of light

arkadaş ahmed hulusinin dua ve zikir kitabından birebir alıntı yapmış dolayısıyla kendi düşüncesi değil önce bunu belirteyim zikir ya da mantranın frekansları elbette önemli mesela
-ling yo şi şi şi-mantrası sağ beyni
-cio ar ar sı sı -sol beyni
-cio ling ba- mantrasıda ikisi arasındaki bağı kuvvetlendirir
kaynak olarak bu konuda 4 anahtarı okuyabilirsiniz
öte yandan aum ya da om mantrasının zararlı olduğunu iddia etmekte gerçek dışı bir önerme
mutlaka belli bir frekansı var ama bu iyileştirici yönde bunu nereden anlıyoruz bu mantranın tarihine bakarak ve yıllarca kullanılan kutsal bir kelime ve
bu tarz sesleri yüksek sesle tekrarlarsanız bedeninizin rahatlayıp gevşediğini görürsünüz
ve sesin frekansından ziyade odaklanmaya vesile olması daha önemli hayal ablanın dediği gibi
isteyen istediği kelimeye odaklayabilir kendini örneğin ben kelebek-kelebek diye mantra oluşturabilirim bu hiç önemli değil önemli olan zihni dış dünyadan ve hayallerden koparmak...
lütfen bilimsel olmayan kulaktan duyduğunuz ya da bir kitapta okuduğunuz şeylere inanıpta bunları kendi düşünceniz gibi savunmayın..
ve saygı ve sevgi çerçevesinde olaylara yaklaşalım
muhabbetle
keops isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-04-2008, 12:48 PM   #5 (permalink)
Teğmen

49 Mesajinıza toplam 134 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ganesha is an unknown quantity at this point

Kelimelerin hiç bir gücü yoktur ama biz onlara bir anlam vermemişsek.

Om veya herhangi bir şey sadece verdiğimiz anlama bağlı olarak bize etki yapar, ya da inancımıza. bağlı olarak. (Kollektif anlamın payı o kadarda güçlü değildir)

Om'un özel olmasının nedenlerinden biride Om kelimesini söylerken sesler tamamen göğsümüzden titreşimle çıkar ve bizi daha kolay gevşetir.

Şunu da belirtmek isterim ki Om mantarsı "Aaaauuuuummmm" şeklinde söylenir orjinali "aum"dur.

Kolay gelsin.
Alt 29-08-2008, 12:58 AM   #6 (permalink)
Teğmen

1 Mesajina 6 kez İyi ki varsın denildi
natilyus is an unknown quantity at this point

Samo buraya da el atmış ama hocası yok daha göremedim.. dusun kendisi bu tarz sitelere girer saçmasapan genelde aynı olan düşüncelerini söyler çoğu zaman banlanır wave
natilyus isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-06-2017, 01:50 AM   #7 (permalink)

1 Mesajina 3 kez İyi ki varsın denildi
feylefus is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Meditasyonda "OM" Kelimesinin tekrarı ve Olası Tehlikeler

yahu ne kadar saçmalamışsınız hepiniz...
Bir konuyu bilmiyorsanız - bilmiyorum demeniz yeterli.
İnsanları yanlış yönlendirmeyin.

Om (AUM) yaratan -yürüten - Yok eden manasına gelen bir mantradır. Bu bir. İkincisi bir Yogi bu mantrayı gevşesin diye değil; suşumna kanalı boyunca 7 aydınlanma noktasını açmak için yıllarca söyler. Başarısı da karmasına bağlıdır. Karması iyi ise çabuk bir şekilde bu noktalar açılır değilse bir sonraki sahneye kalabilir.
Zihni /vücudu dinlendirmek için Hatha Yoga yapılabilir. Kriya Yoga direkt olarak 3 yıl içinde aydınlanmak için yapılır. İnisiye edilmek de gerekir. Böylece aydınlanan gurular size rehber olabilir. Onların ölmesi veya hayatta kalması önemsizdir. Rüya ya da trans halinde iken onlarla iletişim kurabilirsiniz. Bir tünelden geçebilirsiniz bu yolda ilerlerken. Öyle bir deneyim ki birden delirdiğinizi de görürsünüz. Zihninizde tüm sinirler büyük bir patlama yapacakmış gibi bir hisse kapılırsınız. Sonra da büyük bir sessizliğe girersiniz. 1 ay ile 1 yıl arası da bu sessizlik sürebilir. Bu patlama sonrasında bazı ayrıcalıklar kazanabilirsiniz. Yani kaba fiziksel kanunların sınırlayamadığı özel güçler de elde edebilirsiniz. Bu hediyeler sadece birer araç olarak kalır. Bazı insanlar bu hediyelerin peşinden gider ve amaca ulaşamaz.

Hasılı şu ki ; hangi meditasyon şeklini ya da yöntemini denerseniz deneyin, amaç iç dünyaya yönelmek ve karanlıkta kalan kalın perdeyi aralayarak gerçeğin özüne ulaşmaktır. Bütün amaç insanın kendini bilmesi ve hakkıyla tanımasıdır. Bu başarı elde edilebilirse; doğu öğretilerine göre "aydınlanmış " olursunuz. Bu yolda size cesaret- azim -sabır ve kararlılık gerekir. Fakat şunun altını da çizeyim: Evrenin mucizeleri, yüzeysel insanların yüzeysel ve geçici hevesleri için ifşa edilmez. O yüzden bu konuyu her şeyin üstünde tutmak gerekir. Çok az insan bunu başarabilir. Dünya yeniden tanınmaya başlar bir takım gizli güçler de açığa çıkabilir.
Onun için bu işleri bilir- bilmez konuşmayınız ve insanların aklını karıştırmayınız. Konu zaten yeterince karışıktır.Konu ile ilgili ayrıntılı olarak 200 sayfalık bir kitap yazdım. Yakında bu kitabı basmak şart oldu. Kitabımın adı da bilge Olmak istiyorum olacak. Kısmet olursa okuyacaksınız.
feylefus isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks