Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Liderlik (http://www.hayatimdegisti.com/forum/liderlik/)
-   -   Atatürk rozeti (http://www.hayatimdegisti.com/forum/liderlik/464108-ataturk-rozeti.html)

muraturkom 10-03-2010 02:35 PM

Atatürk rozeti

http://www.google.com.tr/images?q=tb...xK-CZxJVtxuLk=
Arkadaşlar ceketimin yakasına taktığım K.Atatürk imzalı rozette konu olur mu? Takmadan önce bu derece durumun vahim olduğunu anlayamadığımı farketmeme neden oldu. İnsanlar hocam bu rozet ne dermişçesine anlamlı bakışların hedefi oldum bir anda. Peki bir tarikatın şeyhinin ismini mi taksaydım yakama? Atatürkçü düşünceyi Atatürk'ün yolunda gidenlerin daha iyi anlaması sonrada anlatması gerekiyor. İstatistik yapılsa Atatürk'ü anlamayanların sayısı küçümsenmeyecek kadar çok gibi geliyor bana, ona küfür edenler bile yaptıklarından utanırlar. Ama bu konuda elimizi kolumuzu bağlayıp Atatürk ilke ve inkılaplarını savunanların potansiyel ateist yada her ne gözle bakıyorlarsa bunun bizler tarafından kırılması aciliyetine dikkat çekmek istiyorum.

Elektra 10-03-2010 02:53 PM

Cevap: Atatürk rozeti

Atatürk'e tepkili olan ve değerini hala anlamamış olan, bilmeyen yeni nesil insanlarına çok doluyum. Konuşursam hakaret etmeye kadar varacak. Hafta sonu tatil öncesi İstiklal Marşımızı okumaktan aciz, İstiklal Marşı söylenirken el şakası yapan ve konuşanlardan bahsetmiyorum. Lisede tarih dersindeyken: sanki savaşı Atatürk mü yaptı onu kahraman gibi göstermeyin arkadaşlar diyen ve beyni olmadan fikir beyan eden gerizekalı arkadaşımdan hiç bahsetmek istemiyorum. Bir pazar gününe denk gelen 10 kasımdan fakat yinede açık olan dershaneler ve özel kurumlardan, acaba anma törenenine mi gitsem dershaneye mi ikileminde kalmış öğrencilerden de bahsetmek istemiyorum.Atatürk'ümüzün değerini anlayamayan öküzler çok malesef. Sadece kişi bile değil kişilerrrr. Ülkeyi yönetenleri de hesaba katmıyorum. Olacak o kadar'da Levent kırca'nın ''Atatürk'ün indirilen resmi'' skeci gerçekleri göz önüne sermiş zaten. Gerçekler acı tabiki. Verin mizah cezasını. 2 aydır yok ortalarda bu hafta yeni bölüm oynayacak.O yüzden yakanıza taktıkları rozete bön bön bakmaları gayet normal Murat Hocam. Daha fazla da konuşmak istemiyorum!

hayallerimgerçekleşiyor 10-03-2010 02:55 PM

Atatürk'e küçüklüğümden beri hayrandım şimdi daha çok hayranım.

muraturkom 10-03-2010 03:22 PM

Alıntı:

Elektra Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 588833)
Atatürk'e tepkili olan ve değerini hala anlamamış olan, bilmeyen yeni nesil insanlarına çok doluyum. Konuşursam hakaret etmeye kadar varacak. Hafta sonu tatil öncesi İstiklal Marşımızı okumaktan aciz, İstiklal Marşı söylenirken el şakası yapan ve konuşanlardan bahsetmiyorum. Lisede tarih dersindeyken: sanki savaşı Atatürk mü yaptı onu kahraman gibi göstermeyin arkadaşlar diyen ve beyni olmadan fikir beyan eden gerizekalı arkadaşımdan hiç bahsetmek istemiyorum. Bir pazar gününe denk gelen 10 kasımdan fakat yinede açık olan dershaneler ve özel kurumlardan, acaba anma törenenine mi gitsem dershaneye mi ikileminde kalmış öğrencilerden de bahsetmek istemiyorum.Atatürk'ümüzün değerini anlayamayan öküzler çok malesef. Sadece kişi bile değil kişilerrrr. Ülkeyi yönetenleri de hesaba katmıyorum. Olacak o kadar'da Levent kırca'nın ''Atatürk'ün indirilen resmi'' skeci gerçekleri göz önüne sermiş zaten. Gerçekler acı tabiki. Verin mizah cezasını. 2 aydır yok ortalarda bu hafta yeni bölüm oynayacak.O yüzden yakanıza taktıkları rozete bön bön bakmaları gayet normal Murat Hocam. Daha fazla da konuşmak istemiyorum!

Atatürk'ün bir ideolojisi olduğu gibi karşıt görüştekilerin de farklı antikemalist ideolojileri var. Bu konuda da harıl harıl çalışıyorlar,peki ya biz Atatürk'ün idealleri ile yoğurulmuş olanlar kendi aramızda konuşmayı bırakıp onu o ulu insanı önce kendimiz doğru biçimde öğrenip yeni nesillere anlatmalıyız. Arkadaşlar Atatürk'çü olanlar çok çalışmalılar, onun mirasını taşımak için hepimiz sinirlerimize hakim olup en uç kişilerle de olsa sabırla anlatmalıyız, layık olduğu sevgi ve bağlılığımızı ancak bu şekilde ispatlayabileceğimizi düşünüyorum.

Elektra 10-03-2010 03:59 PM

Alıntı:

muraturkom Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 588849)
Atatürk'ün bir ideolojisi olduğu gibi karşıt görüştekilerin de farklı antikemalist ideolojileri var. Bu konuda da harıl harıl çalışıyorlar,peki ya biz Atatürk'ün idealleri ile yoğurulmuş olanlar kendi aramızda konuşmayı bırakıp onu o ulu insanı önce kendimiz doğru biçimde öğrenip yeni nesillere anlatmalıyız. Arkadaşlar Atatürk'çü olanlar çok çalışmalılar, onun mirasını taşımak için hepimiz sinirlerimize hakim olup en uç kişilerle de olsa sabırla anlatmalıyız, layık olduğu sevgi ve bağlılığımızı ancak bu şekilde ispatlayabileceğimizi düşünüyorum.

Ama malesef ki ben bu konuda sizin kadar sakin olamıyorum. Atatürk bile bunca yaptıklarından sonra ve kendisi Türk milletine olan sevgisini, güvenini ve bağlılığını defalarca dile getirmesine rağmen onu sevememişlerse bizim aşılayacağımız sevgi ve inanç hiç kar etmez. Ancak yaptıkları saygısızca hareketleri önleme çabası harcayabiliriz.

muraturkom 10-03-2010 04:13 PM

Alıntı:

Elektra Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 588856)
Ama malesef ki ben bu konuda sizin kadar sakin olamıyorum. Atatürk bile bunca yaptıklarından sonra ve kendisi Türk milletine olan sevgisini, güvenini ve bağlılığını defalarca dile getirmesine rağmen onu sevememişlerse bizim aşılayacağımız sevgi ve inanç hiç kar etmez. Ancak yaptıkları saygısızca hareketleri önleme çabası harcayabiliriz.

Olaya objektif bakmaya çalışırsak. Düşünün Atatürk'e hakaret ninnileriyle büyütülmüş çocuklar şimdi belli konumlara gelmiş ya da getirilmiş durumdalar. Sonra ki nesillerini hazırlıyorlar. Sosyal demokrat arkadaşlarımıza gelin iki üç çocukta biz okutalım. Bizim neslimize sahip çıkalım dediğimde yanaşmıyorlar bile. Öncelikle kendi aramızdaki anlayış katılığını kırmamız önceliği olduğunu düşünüyorum.

Elektra 10-03-2010 04:32 PM

Alıntı:

muraturkom Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 588864)
Olaya objektif bakmaya çalışırsak. Düşünün Atatürk'e hakaret ninnileriyle büyütülmüş çocuklar şimdi belli konumlara gelmiş ya da getirilmiş durumdalar. Sonra ki nesillerini hazırlıyorlar. Sosyal demokrat arkadaşlarımıza gelin iki üç çocukta biz okutalım. Bizim neslimize sahip çıkalım dediğimde yanaşmıyorlar bile. Öncelikle kendi aramızdaki anlayış katılığını kırmamız önceliği olduğunu düşünüyorum.

Beni Atatürk'ü seveceksin izinden gideceksin düşüncelerini benimseyeceksin diye zorlayan olmadı. Benim Atatürk sevgim, ideallerim ve düşünce yapım oturmuşsa bunu kendim oturttum hiç kimse yardım etmedi.
İnsanın içinde varsa vardır Murat hocam, araştırırsa öğrenmek isterse gerçekleri görür. Bir konuda katılıyorum ki, biz yetişecek olan yeni nesle Atatürk sevgisini aşılayabiliriz fakat çoktan içini Atatürk nefreti bürümüş kanı bozuklara yapacak birşeyim yok benim. Yalnız benim değil sizinde. Böyle olduklarını kabullenmek gerek!

muraturkom 10-03-2010 05:51 PM

elektra/ Nefretle değil hoşgörü ile ve sizler gibideğerli bireylerle Atatürk'ü, önce kendimizi bu konuda daha da çok bilgiyle donatıp diğerlerine anlatmalıyız.http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:m...turk_dovme.jpg

OPTİMİS 10-03-2010 07:49 PM

Atatürk le ilgili günümüzde oluşan yoğu düşmanlık ULUS olma talebinin neredeyse gerçekleşeceğinin görülmesindendir.
Yurtseverler olarak üzerinde yaşadığımız toprak parçasını Yurt/Vatan yapmak,İnsanları Ulus bilincine sahip kılmak için eşi görülmemiş mücadele veren Atatürkün Devrimciliğini vefa ile-takdirle ve minnetle sindirmemiz gerek.
Muraturkom tarafından açıklıkla tesbit edilen <> günümüz açık anlamı;Ne yazıkki Ulus olmak yerine Ümmet oluşturup Ülkeyi bölmek isteyenlerin,daha açıkcası söylevde açıkça belirtilen ''Gaflet-Delalet ve hatta HIYANET ''tesbitininde ötesine geçmiş Hıyanet,sürekli Hayinliğe dönüşmesidir.
Aslolan Sömürgecilerin yaptığı planı Cumhuriyeti kurarak bozan Ulu Önderin mirası Ulus olma özelliğimizin yok edilmesi için bu kadar gayretkeş saldırılar düzenlenmekte ve nefret tohumları saçılmaktadır.
Konu için en içten teşekkürlerimi iletirim.

gnr 10-03-2010 09:16 PM

ya nolacak öyle bakan insandan hayır gelmez zaten uzak durun ..onlar gitsn ne yaptıklarını bile bilmedikleri chequarwe bide deniz gezmişe tapsınlarr.9

WEZ Format +3. Şuan Saat: 08:19 PM.