Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Kontakt Lens Korkusu (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kontakt-lens-korkusu/)
-   -   Kontakt lens alıpta kullanamayanlar buraya! (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kontakt-lens-korkusu/372062-kontakt-lens-alipta-kullanamayanlar-buraya.html)

morbeyin 11-06-2009 10:05 PM

Kontakt lens alıpta kullanamayanlar buraya!

Lens kullanmak istiyordum, hastahanede cesaret edip deneyemedim.alınca takarım nasıl olsa dedim ve hemen aldım.alıncada takamadım lensi gözüme yaklaştırıyorum göz kapaklarım pır pır ediyor,psikolojik mi acaba?
sinirlendim attım lenside gözlüğüde...

sabırlı 12-06-2009 10:15 AM

Cevap: Kontakt lens alıpta kullanamayanlar buraya!

sung66ilk başta böyle olması çok doğal azıcık sabır etseydiniz keşke:) ilk bir ay bende resmen aynanın başında çırpınıyordum özellikle bi şekilde takmayı becerdiğim lensi gözlerimden azad etmek için..şükür alıştım ama lensle çok rahat olduğumu söyleyemem:( göz damlalarıyla beraber kullanmak zorundayım.ama dışarıdayken gözlükten çok daha rahat.biraz sabır.. herkes zorlanır ilk başlarda bulanıksız berrak günler diliyorum:)sung66

hamuş2 14-07-2009 07:12 PM

yoktan hastalık var edıosunuz yaa:D:D kontak lens korkusu ne yaa,kusra bakmayında abartmışınız.. lutfen durduk yere ınsanları da kendınızıde tedırgın etmeyın rıca ederım.bı lens kullanıcısı olarak sunları soyleyeyım : ilk lensımı optıkcıde bı bayan takdı(bınbır zorlukla yaklasık yarım saat ugrasmıstı), ewe geldım uyucam gece oldu,lensın cıkması lazım,gozumun beyaz kısmına elımı degırdıgımde tansıyonum dustu ,bıraz bekledım bı kerede lense degdım yıne içim bı hoş oldu ,baktım çıkaramıcam uzun bı sure ayna karsısında bekledım,aılemde yardım ıstedım,ugrastık ama ne fayda cıkmadı,korkudan bıttım,ysonra kendıkendıme nası oldu bılmıom tam 1,5 saat sonra cıkarttım,tabı gozler kan canagı oldu ama basardım ve bıda hıç tansıyonum dusmedı ve korkmadım sadece ılk gunlerı atlatmak lazım:) lenslerımle cok mutluyum:) lutfen kendınızı boş yere korkutmayın:D:D

asiyah 14-07-2009 07:22 PM

hamuş2 lütfen saygı duyun. Abartı olmayabilir, gerçekten öyle olmuş olabilir.

-başak- 10-04-2012 07:12 PM

çok güzel çok kullanışlı bi süre sonra gözde olup olmadığını farketmiyosunuz ama kızarıklık yapabiliyo.ben bıraktım lazer düşünüyorum.Aşırı titiz olmak lazım lens için.eli yıkayıp havluyla kurulayınca havludaki ufacık bi tüy tanesi üstünce kalınca gözde fena acı yapıyo.

bumbada 10-04-2012 09:33 PM

ilk gün 40 dakikada takmıştım ve sürekli gözümü kırpmıştım .

eğer kolaya kaçmak istersen eczanede damlalar var sıkıyorsun gözünü kırpmadan tutuyor bir süre .

kinetix 11-04-2012 12:38 PM

Alıntı:

-başak- Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 822704)
çok güzel çok kullanışlı bi süre sonra gözde olup olmadığını farketmiyosunuz ama kızarıklık yapabiliyo.ben bıraktım lazer düşünüyorum.Aşırı titiz olmak lazım lens için.eli yıkayıp havluyla kurulayınca havludaki ufacık bi tüy tanesi üstünce kalınca gözde fena acı yapıyo.

Madem gözleriniz bu kadar hassas bence laser yaptırmayın. Sonuç olarak laserden sonra hiçbir zaman lens takamayacaksınız. En güzeli iyi bir doktora gidip daha kaliteli lens kullanmak. Gözünüzün su oranına baktırın, gözünüze en uygun su oranını bulursanız lensi hissetmezsiniz.

lifegoeson 29-11-2019 11:47 PM

Lens için aşırı titiz olmak gerekmiyor bencee.Yani aşırı titiz olmayı gerektiren bir durum olmuyor. Basit temizlik kurallarına uymak yeterli.Gözleriniz hassassa farklı sebepleri olabilir. Ben de gözlerim lenslere hassas sanıyordum ama meğer ışığa karşı hassasmış. Doktorum gözleri ışıktan koruyan lenslerden verince hassasiyetim geçti. Lenslerimin rengi güneşe çıkınca değişiyor. Lazer bir ara ben de düşünmüştüm ama sonra vazgeçtim.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 11:54 AM.