Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Etkinlik Sosyal Aktivite Sanat Yaşam Gezi ve Tatil Klubü > Kültür ve Sosyal Aktivite > Kitaplar

Uyarılar

Kitaplar Kitap Önerileri

*Tüm Hayatınızı BİZZAT Değiştirin* (Mükemmel Kitap)

Kültür ve Sosyal Aktivite ve Kitaplar *Tüm Hayatınızı BİZZAT Değiştirin* (Mükemmel Kitap) Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız MÜKEMMEL KİTAP/SONSUZLUK KİTABI Daha önce hepimiz ''hayatınız bir anda değişsin'' gibi lafları ÇOK duyduk, değil mi? Açıkçası, o gibi sözlerden ben bıkıp usanmıştım; ama tek bir kez de olsa YANILDIĞIMA ÇOK MEMNUNUM... Bu kitap bir tanıdık sayesinde, tesadüfen elime geçti. ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Kitaplar telkin cd indir izle İstanbul Kitaplar nerededir kimdir Kitaplar çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Kitaplar hipnoz Kitaplar olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Kitaplar hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Kitaplar kuantum düşünce kitap haberi

*Tüm Hayatınızı BİZZAT Değiştirin* (Mükemmel Kitap)

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 19-09-2013, 09:38 PM   #1 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 24
67 Mesajinıza toplam 232 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
selinarosa is an unknown quantity at this point
Exclamation *Tüm Hayatınızı BİZZAT Değiştirin* (Mükemmel Kitap)

MÜKEMMEL KİTAP/SONSUZLUK KİTABI

Daha önce hepimiz ''hayatınız bir anda değişsin'' gibi lafları ÇOK duyduk, değil mi? Açıkçası, o gibi sözlerden ben bıkıp usanmıştım; ama tek bir kez de olsa YANILDIĞIMA ÇOK MEMNUNUM... Bu kitap bir tanıdık sayesinde, tesadüfen elime geçti. Bu konuda tek söyleyebileceğim şey de şu olabilir: -''Tesadüf'' diye bir şey yok- derlerdi de, inanmazdım... Okumayı yaşıtlarından çok önce öğrenmiş ve kendini bildi bileli okuyan biri olarak ve Ramtha, Kryon vb. ruhsal kitapları, çeşitli klasikleri, çeşitli rehber kitapları, çeşitli romanları okumuş biri olarak söyleyebileceğim şeyse şu olabilir: Bu kitap, bugüne dek okuduğum en muazzam kitap...

Yazının başında da belirttiğim gibi, daha önceleri hepimiz gerçekten de çok duyduk ''Bu kitap hayatınızı değiştirecek/ Bu film hayatınızı değiştirecek'' vs. gibi sözleri, ne var ki HİÇBİR ZAMAN İNANMAZDIM bir kitabın, bir filmin insanın hayatını BAŞTAN SONA, KÖKLÜ BİÇİMDE değiştirebileceğine... Bu kitap, beni gerçekten de ÇOK GÜZEL YANILTTI... Epeyce kalın olan bu kitap, çok ilginç bir girişle bizi karşılıyor, oldukça yumuşak ve sakin bir şekilde, alışılmadık noktalar ortaya koya koya, alışıldık bir roman havasında devam ediyor ve ortalarına doğru o yumuşak zemini altınızdan çekiverip size BÜTÜN HAYATI, BÜTÜN DÜNYAYI, BÜTÜN VAROLUŞU ÖĞRETİYOR...

Sayfalar ilerledikçe çok sıradışı ve alışılmadık yönlere sahip bir kitap olduğunu barizce görebiliyoruz... Beni düşündüren tek şey, bu gizemli kitabın gizemli yazarının neden normal bir yayınevini değil de, gerekli ücret ödendiği müddetçe her kitabı basan, yani KİŞİSEL ÇALIŞAN bir yayınevini tercih ettiği... Yazar, giriş kısmında eserin editörlüğünü bizzat yaptığını belirtiyor, kısacası yayınevine hiçbir iş bırakmamış. Bu kadar titiz olması açıkçası bende ciddi anlamda TAKDİR VE HAYRANLIK uyandırdı ki, emin olun ben HİÇBİR ŞEYİ BEĞENMEYEN ŞU GICIK İNSANLARDAN BİRİYİM... Şaka bir tarafa, tüm seçiciliğime rağmen beni bu kadar etkileyen herhangi başka bir çalışma hatırlamıyorum. Yani, ELBETTE Kİ klasikler, sevilen eserler vs. çok güzeller ve çok muazzamca yazılmışlar, zaten o yüzden ''klasik'' olmayı başarıp da bugünlere dek ulaşmışlar; fakat bu kitap bize kusursuz bir anlatımdan çok daha ÖNEMLİ şeyler olduğunu, BİR KİTABIN BİR EĞLENCE ARACINDAN ÖTE, BİR ÖĞRETME, BİR AYDINLATMA, BİR GENİŞLETME, BİR UFUK AÇMA ARACI OLDUĞUNU HATIRLATIYOR... Daha fazla ne ifade etsem, gerçekten boş olur. Anlattıkça daha da yetersiz kalıyormuşum gibi geliyor bana...

Kitabın arka sayfasından tanıtım yazısını olduğu gibi aktarıyorum. Ve tek bir şey belirteyim: Abartıldığını düşünüyorsanız, yalnız değilsiniz; arka kapak yazısını okuduğumda ben de çok abartıldığını düşünmüştüm. Fakat şu an tek bir şey söyleyebilirim: ABARTMAK BİR YANA, AZ BİLE SÖYLENMİŞ... Bu son derece kalın kitabı iki haftadan az sürede, büyük rahatlıkla bitirdim ve ben işi-gücü olan biriyim. Açıkçası, kalınlığını göz önüne aldığımda bu kadar rahat, zorlamasız, sıkıntısız biteceğini hiç düşünmemiştim.

Son olarak, aklıma gelmişken, arka kapak yazısını aktarmadan önce birkaç uyarıda bulunayım: Bu kitabı bazı insanlar KALDIRAMAYABİLİR... Özellikle, din konusunda esnek olamayacak kadar inançlarınıza sıkı sıkıya tutunmuşsanız, bu kitap sizi sıradışı bilgileriyle BOŞLUĞA DÜŞÜREBİLİR. Ayaklarınızın altından zeminin kaydırıldığını hissedebilirsiniz. Çünkü, kitap ''Tanrı'' kavramını REDDETMİYOR; ama dünyada din kavramının ortaya çıkışından, bugüne dek üzerine oynananlara dek PEK ÇOK BULANIKLIĞI AYDINLATIYOR... Bu kitabı bitirdiğinizde TANRI'YA BAĞLI, FAKAT HER DİNDEN BAĞIMSIZ birisi olabilirsiniz. Sarsılacaksanız HİÇ TAVSİYE ETMEM! Bunun önemle altını çiziyorum!... İkinci olarak da, bu kitap bana göre daha ziyade KADINLARA hitap ediyor. Ben bir kadın olarak açıkçası erkeklerin ne düşünebileceğini onlar kadar iyi bilemem; fakat kitabın BAŞTAN SONA DUYGU DOLU olduğunu göz önüne alınca, kadınların daha çok beğeneceğini düşündüm. Üstelik, yazar ayırımcılığa karşı durmasına rağmen, yüzyıllardan beri hakları ezildiği için kadınları savunuyor ve önde tutuyor! Açıkçası bu tavır çok hoşuma gitti! Bütün kadınlara, yazarın kendi ifadesiyle ''BÜTÜN DÜNYANIN KIZKARDEŞLERİNE'' bu kitabı MUTLAKA öneriyorum... Üçüncü olarak, kalın kitaplar gözünüzü korkutuyorsa ve aklınızı tam gücüyle kullanıma sokmak için sizi adeta ZORLAYAN eserlerden hoşlanmıyorsanız, bu kitabı tercih etmeyebilirsiniz. Bu kitap aklınızı önünüze alıp epeyce bir egzersiz yapmanıza yol açacak. Bu uyarıları da verdikten sonra, nihayet alıntımızı yapalım:

Yaşadığımız bu zamana dair pek çok sorunun cevabı; şizofreni, delilik, enerji alanları, sanatçı, akıl, masumiyet, sevgi, cesaret, bilgelik, umut, indigo çocuklar gibi kavramların açılımı nedir? Küresel ısınma ve çeşitli felaketlerin olma nedenleri nedir ve buna göre devamları gelecek midir, gelmeyecek midir? İçinde bulunduğumuz zaman özel mi? Ne gibi özel değişimler getirecek? Ölümden sonra yaşam var mıdır? Yaşamın amacı nedir? Yaşamış ve yaşayan, her türlü alandan ünlü isimlerin gerçeği nedir? Uzaylılar var mıdır? Dünyada bilinmeyen neler olmaktadır? Kehanetlerin gösterdiği gibi, bu zamanda sıra dışı olaylar gelişecek mi? Eşcinselliğin asıl sebebi nedir? Neden bazı insanlar çok yetenekli, bazıları ‘sıradan’ dır? Doğu-batı, ırklar, dinler gibi ayırımcılık malzemelerine yönelik sebepler ve çözüm nedir? Bilimsel araştırmalarla psişik bilinmezliklerin bağlantısı nedir? Günümüzün önemli olaylarına, siyasi, sosyolojik ve çeşitli diğer konularına farklı bir bakış açısıyla bakmak, neleri değiştirir? Astroloji gerçek midir? Ruhsal gelişim nedir? İnsanlar, nasıl daha derinden anlaşılıp tanınabilir? Kendinizi, nasıl, ne olursa olsun sevebilirsiniz? Pratik karakter tanımlama yöntemleri nedir? Evlilik, nasıl, mutlulukla sürdürülebilir? Arzulara kavuşmanın fiziksel incelikleri kadar, ruhsal incelikleri de neden önemlidir? Renklerin psikoloji üzerindeki etkileri, onların sadece birer süs olmadığını nasıl gösterir? Batıl inançların aslı nedir; neler batıl inanç, neler birer gerçektir? Günümüzün çeşitli yerlerinde, çeşitli alanlarda ifade edilmeyen neler gelişmektedir? Yeni zamana uygun biçimde çocuklar nasıl yetiştirilmelidir; yaşamlarıyla ilgili ebeveynlerinin bilmediği neler mevcuttur; nasıl daha iyi anlaşılabilirler? Sık tüketilen sebze-meyvelerin yararları nedir? Kadın ve erkek, neden kadın ve neden erkektir? Bunların ve bunlar gibi her türlü konuda aklınıza takılan soruların cevaplarını ve aklınızın ucundan bile geçmeyen önemli soruların, mantıklı bulacağınız, etkileneceğiniz cevaplarını, gerçekle hayal dünyası arasında yaşayan, toplumda bir erkek kimliği ile varolan, şizofrenik, çok kişilikli, ruhani-medyumik güçlere, sanatsal yeteneklere ve bilimsel yatkınlığa, keskin zekaya sahip; gerçeklerin dünyasında kaba bir erkek olarak yetişmiş, hayalci, ince ruhlu bir genç kızın, sıradan bir aile içinde yetişip, zamanla dünyanın en bilindik isimlerinden biri olma macerası sırasında bulacaksınız. Eğlenecek, şaşıracak, düşünecek, anlayacak, çözecek ve değişerek çok daha geniş bakış açılı bir insan olacaksınız. Her cevabı olduğu gibi bulamayacak ve bazıları için ipuçlarının yardımıyla düşünmek zorunda kalacaksınız… Felsefe, bilim, siyaset, sanat, romantizm, macera, aksiyon, fantezi, korku, komedi, dram… hepsi bu kitapta! Tüm dünya ve ötesi ile ilgili her kavrama gerçekçi ve bilimsel, felsefi ve psikolojik, duygusal ve idealist… hayalle gerçek arasında bir bakış… Bu kitapta, cevapları kanıtsız olan sorulara bile verilen cevapların doğruluğunu içinizde hissedeceksiniz.

...Anladığım kadarıyla kitap biraz zor bulunuyor, eğer tanıdığım sayesinde elime ulaşmasaydı biraz zor elde edebilirdim sanırım. Bu durumda en mantıklı hareket, kitabı internetten sipariş etmek olur diye düşünüyorum. Kişisel yayıncılık yapan yayınevlerindan açıkçası HİÇBİR ZAMAN PEK HOŞLANAMADIM, ama bu kitap benim önyargılarımı kırmayı BAŞARDI diyebilirim. Kitap, Sokak Kitapları Yayıncılık tarafından basılmış... Normal yayınevlerini tercih etmek istememiş olan yazarın tercihine saygı duyuyorum. En azından bu şekilde kitaba KENDİSİNİNKİ DIŞINDA BİR EL DEĞMEMİŞ... Kitabı okumayı tercih edenlere iyi okumalar ve yepyeni yaşamlar diliyorum... Belki daha sonra kitap içinden birkaç alıntı da yaparım... Bu ilginç kitaba ve ilginç yazarına sonsuz teşekkürler...

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Eklenen Resim Ön İzlemesi
Dosya tipi: jpg 300054b[1].jpg (12.6 KB (Kilobyte), 91x kez indirilmiştir)
selinarosa isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 19-09-2013, 09:57 PM   #2 (permalink)
Administrator

sweeet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 19,481
3,779 Mesajinıza toplam 10,280 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to behold
Standart Cevap: *Tüm Hayatınızı BİZZAT Değiştirin* (Mükemmel Kitap)

İlgimi çekti en doğru zamanda karşıma çıkması için niyet ediyorum teşekkürler.

Hayatın düşüncelerinin aynasıdır.

sweeet isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 19-09-2013, 10:00 PM   #3 (permalink)
Administrator

sweeet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 19,481
3,779 Mesajinıza toplam 10,280 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to behold

Mükemmel Kitap; Sonsuzluk Kitabı M. Y. Lima

Hayatın düşüncelerinin aynasıdır.

sweeet isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 20-09-2013, 05:56 AM   #4 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 43
17 Mesajinıza toplam 23 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Zakoreus is an unknown quantity at this point

bence din konusu gereksiz olmuş, samimi bi kişiyi değiştiremez kimse, sırf o söze inat okuyucam bunu bi gün
Zakoreus isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 21-09-2013, 01:35 AM   #5 (permalink)
Teğmen

67 Mesajinıza toplam 232 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

Alıntı:
Zakoreus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bence din konusu gereksiz olmuş, samimi bi kişiyi değiştiremez kimse, sırf o söze inat okuyucam bunu bi gün
Bence ''o söze inat'' okumanın pek bir manası yok, sevgili Zakoreus. Samimi(!) bir kişiyi kimse değiştiremiyor(!) ya nasılsa? Açık fikirli olmanın ''A''sını bile içermediğinden ötürü çocukluğundan itibaren kendisine dayatılmış olan bir düşünceye, bir felsefeye, bir inanca sıkı sıkıya tutunmuş bir kişi, eğer bu tavrından ötürü ''SAMİMİ'' sıfatına layık görülüyorsa, şahsen ben ''samimi'' OLMADIĞIM için kendimle gurur duyuyorum diyebilirim o halde... KİTAPTAN AKLIMA GELEN BİR CÜMLEYİ AKTARIYORUM:

''KURALLARA DAYALI BİÇİMDE YAPILAN HİÇ BİR ŞEYDE SAMİMİYET YOKTUR''

Ve din kavramı çoğu zaman BİR KURALMIŞÇASINA İNSANLARA AŞILANIYOR... Bu arada bu alıntıyı yaptığım bölümün kitaptaki adı da şu: ''İÇTENLİK''... Bir futbol takımı tutarmışçasına kendi dinini en üstün din görüp de diğer dinlerden kişileri veya hiçbir dine yakınlık duymayan kişileri ''samimiyetsiz'' ilan eden herhangi bir kişi de huzur nedir, bilemeyecektir; çünkü sürekli olarak KENDİ TAKIMINI, PARDON, KENDİ DİNİNİ BAŞKALARINA İNATLA SAVUNMAYA ÇALIŞACAKTIR... Bir gün olsun da kendisine sormayacaktır şu soruyu: ''BEN MADEM BU KADAR DİNİME İNANIYORUM, NE DİYE ONU KABUL ETMEYENLERE ONU İSPATLAMA GEREĞİ DUYUYORUM?''

Böyle bir kişi samimiyet nedir, ne yazık ki bilmemektedir. Çünkü, kendi ruhuna karşı samimi değildir... Sevgili Zakoreus, her ne kadar birazcık öyle görünmüş olsa da, bunları aslında bizzat sana değil, HERKESE GENEL MANADA yazdım. Kısacası, kişisel olarak sana hitap etsin vs. gibi bir niyetim olmadı. Yalnız kişisel olarak tek bir yorum yapmam gerekirse, cümlendeki şu ''inat'' kelimesi beni gerçekten düşündürdü... NEYE İNAT? KİME İNAT? KENDİ KENDİNE Mİ? MADEM EMİNSİN İNANCINDAN, BU İNAT NEDEN ORADA? BELKİ DE KENDİNE BİLE İTİRAF EDEMEDİĞİN ŞÜPHELERİN VARDIR?

Bu soruları kendi kalbine sormanı rica edebilirim senden, sadece kendin için... Sorarsan da eğer, sonuçları bizimle paylaşıp paylaşmamak SANA KALMIŞ. Sen yeter ki kendine bunları soramayacak kadar kendi kendine HAKSIZLIK ETME. Tartışmaları kazanıp kazanmamak bir anlam ifade etmez; bana göre hiçbir tartışmanın kazananı OLAMAZ. Sadece kendimizle baş başa kalıp da ''BEN BU DURUMDAN NE ÖĞRENDİM?'' diye sorduğumuz zaman kazanabiliriz. Tüm bunları anlamama da işte bu kitap yardımcı oldu. Hepinize sevgiler...
selinarosa isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 21-09-2013, 05:23 PM   #6 (permalink)
Teğmen

17 Mesajinıza toplam 23 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

''Bu kitabı bitirdiğinizde TANRI'YA BAĞLI, FAKAT HER DİNDEN BAĞIMSIZ birisi olabilirsiniz.'' lafına da gerek yok, ben kimseyi zorla inandırmaya çalışmıyorum senin anlattığın gibi insanların davranışlarına görede din yargılanmaz(yani dini yanlış yaşayanlar varsa benim suçum ne). o zaman bende diyorum ki kuran'ı oku boşluğa düşebilrsin, allah'a ve islam'a sonuna kadar bağlanabilirsin :)
Alt 21-09-2013, 05:32 PM   #7 (permalink)
Teğmen

bi de inat derken o yazara inat o da bizim gibi bi insan iki cümle yazdı diye doğru olucak değil ya, onun tersi kitapları da var onlarada inanmak gerekir o zaman çünkü onlarda kafaya yatabilir herkesin mantığı farklı duygusal düşünmemek lazım. benim lafım kimseye değil zaten inat lafınada çok düşünme tam da ciddi bişey değildi. bende sana bişey dicem; din kavramı çoğu zaman BİR KURALMIŞÇASINA İNSANLARA AŞILANIYOR diyosunuz ya, boşverin o aşılayanları kuralmış gibi gösterenleri onları düşünmeyin sadece onlar aşılıyo diye neden katı bakıyosunuz onu istiyorum sadece ben kitabıda okuyucam bulursam boş vakitlerimde fikir alışverişi de yapmaya hazırım bu din konusunuda bi tartışma siyaset gibi görmeyin sadece kitapla ilgili kötü bi amaç yok :)
Alt 21-09-2013, 08:37 PM   #8 (permalink)
Teğmen

Alıntı:
''Bu kitabı bitirdiğinizde TANRI'YA BAĞLI, FAKAT HER DİNDEN BAĞIMSIZ birisi olabilirsiniz.'' lafına da gerek yok, ben kimseyi zorla inandırmaya çalışmıyorum senin anlattığın gibi insanların davranışlarına görede din yargılanmaz(yani dini yanlış yaşayanlar varsa benim suçum ne). o zaman bende diyorum ki kuran'ı oku boşluğa düşebilrsin, allah'a ve islam'a sonuna kadar bağlanabilirsin :)
O lafa, bu lafa ya da şu lafa aslında SON DERECE GEREK VAR, sevgili Zakoreus. Bu dünyada, bu varoluşta HER LAFA GEREK VAR. En rezil, en sinir bozucu, en ''gereksiz'' görünen laflar bile bize bir şey katmak için var çünkü. Nasıl mı? Çok basit bir kanıtı var bunun: Bizi memnun eden laflar, bize içimizdeki uyumu ya da boyun eğen cahilliği gösterir. Bizi etkilemeyen laflar, bize eksikliğimizi ya da duyarsızlığımızı gösterir. Bizi rahatsız eden laflarsa, bize içimizdeki bir problemi gösterir. Çünkü rahatsızlık hissetmemizin tek sebebi, içimizde bir yerde, karşımızdaki şeyle uyumsuz bir şeye sahip olmamızdır. Varoluşla TAMAMEN uyumlu bir varlığın HİÇBİR ŞEYDEN rahatsız olmayacağından emin olabilirsin.

Ek olarak, ''insanların davranışlarına göre din yargılanmaz'' sözüne gelelim. Elbette ki insanların davranışlarına göre din YARGILANIR. Neden mi? ÇÜNKÜ DİN, İNSANLAR İÇİN VAR; SADECE VE SADECE İNSANLAR İÇİN VAR. İNSANLAR OLMASA DİN DE OLMAZDI... Durup düşüneceğiz o halde: ''Din kavramı insanlar için var; peki insanlar üzerinde ne gibi etkiler yaratıyor? İnsanların davranışlarını nasıl etkiliyor?'' diye...

Alıntı:
bi de inat derken o yazara inat o da bizim gibi bi insan iki cümle yazdı diye doğru olucak değil ya, onun tersi kitapları da var onlarada inanmak gerekir o zaman çünkü onlarda kafaya yatabilir herkesin mantığı farklı duygusal düşünmemek lazım. benim lafım kimseye değil zaten inat lafınada çok düşünme tam da ciddi bişey değildi. bende sana bişey dicem; din kavramı çoğu zaman BİR KURALMIŞÇASINA İNSANLARA AŞILANIYOR diyosunuz ya, boşverin o aşılayanları kuralmış gibi gösterenleri onları düşünmeyin sadece onlar aşılıyo diye neden katı bakıyosunuz onu istiyorum sadece ben kitabıda okuyucam bulursam boş vakitlerimde fikir alışverişi de yapmaya hazırım bu din konusunuda bi tartışma siyaset gibi görmeyin sadece kitapla ilgili kötü bi amaç yok :)
İşte, burada çok iyi bir noktaya değindik. ''Yazar, iki cümle yazdı diye doğru olacak değil ya'' şeklindeki fikrini inceleyelim. Din kitaplarını kimin yazdığını BİZZAT gördün mü? Nesiller önce yazılmış kitapların bu zamana dek OLDUĞU GİBİ geldiğinden emin misin? ÇEVİRİLERİN DOĞRULUĞUNDAN emin misin? Veya şöyle soralım: Tanrı'nın okuma/yazma, hatta konuşma yeteneği olduğundan emin misin? Niçin Tanrı dünyanın bir köşesine ''kitap indiriyor'' da, tüm insanların beynine otomatik olarak emirlerini ya da herneyse arzularını yazmıyor? Eminim o zaman daha etkili olurdu? Beynimizin dünyanın en güçlü bilgisayarından daha üstün bir BİLGİSAYAR olduğunu biliyor muydun? Tanrı bilmemizi istediği bilgileri niçin bilgisayarımıza kendi özel internet ağından indirmedi?

Şaka bir tarafa, kendi ifade ettiklerini bizzat uygulamanı rica ediyorum senden, sevgili Zakoreus. Herkes bir şeyler yazabilir, evet. Herkesin yazdığına TABİİ Kİ inanacak değiliz... Şu ''iki cümle yazdı diye doğru olacak değil ya'' şeklindeki ifaden ÇOK ŞEY SÖYLÜYOR... Belki de problem budur, ne dersin? ANLAMAMIZ GEREKEN, TAM OLARAK ŞU:

HERKES, HER TÜRLÜ ŞEY YAZABİLİR VE SÖYLEYEBİLİR. NEYİN DOĞRU, NEYİN YANLIŞ OLDUĞUNA İNANIP İNANMAMA MESELESİ DEĞİL BU. KENDİ KENDİMİZİ NEYE İKNA ETTİĞİMİZ MESELESİ BU... YANİ, HİÇ KİMSE, HİÇ KİMSEYİ BİR ŞEYE İKNA FİLAN EDEMEZ ASLINDA. SADECE *BİZLER* KENDİ KENDİMİZE İKNA OLMA İZNİNİ VEREBİLİRİZ.

Tüm mesele, işte bu. Hiçkimse ve hiçbir şey bizi bir şeye inandıramaz, ikna edemez KENDİMİZDEN BAŞKA...

Söylenenleri, yazılanları, içimize alır ve orada değerlendiririz. Neye inanacağımıza KENDİMİZ karar veririz. Ve madem ki sen herkes gibi sadece bir insan olarak mükemmel olmadığını KABUL EDİYORSUN... (Yazarın da bizler gibi bir insan olduğunu ve yanılma ihtimalinin olduğunu belirten cümlenden de anlaşılacağı üzere, insanların mükemmel olmadığını kabul etmişsin) ...O halde mükemmel olmayan bir varlığın kendi kendisini ikna etme sürecinde YANILABİLECEĞİNİ de hesaba katmalısın. Çok mu karışık oldu? Basitleştirelim:

''KENDİMİZ dışında hiçkimse bizi bir yazılanın/söylenenin doğruluğuna ikna edemez'' dedik.
''Tanrı mükemmeldir, insan değildir'' anlamına ulaşan bir cümle yazdığın için de senin de bir insan olarak mükemmel OLMADIĞIN sonucuna varıyoruz.

Şimdi soru şu: Mükemmel OLMADIĞINA göre, senin kendi kendini bizzat doğruluğuna ikna ettiğin bir kitabın DOĞRULUĞUNDAN NASIL EMİN OLUNUR? Madem mükemmel değilsin ve öyle olmadığını biliyorsun, o halde o kitabı doğru kabul ederek aslında YANILMADIĞINI NEREDEN BİLİYORSUN? Senin görüşüne göre sadece MÜKEMMEL OLAN TANRI YANILMAZ, öyle değil mi? O halde, MÜKEMMEL TANRI, KENDİSİ GİBİ MÜKEMMEL OLMAYAN İNSANA, MÜKEMMEL OLMADIĞINDAN ÖTÜRÜ O İNSANIN ASLA BUNU ANLAYAMAYACAĞINI BİLDİĞİ HALDE NEDEN BİR KİTAP VERSİN?

Bu beyin egzersizine firsat verdiğin için ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM, sevgili Zakoreus... Kitabın adı da işte bu yüzden ''MÜKEMMEL KİTAP'' biliyor musun? Bunu kitabı bitirdiğim zaman çok iyi anladım. Başlangıçta ''Neden kitabın adı bu?'' diye sormuştum ve nihayet çok güzel anladım nedenini... Kitabın ana temalarından biri şu: ''MÜKEMMEL OLAN YA DA OLMAYAN HİÇBİR ŞEY YOKTUR''
Alt 21-09-2013, 09:08 PM   #9 (permalink)
Teğmen

Dediklerinin hepsine katılıyorum her lafıda düşünüyorumki bende bi yola girmişim şimdiki yerimdeyim ama o kadar çok eminimki değişmiceğine sen nasıl eminsen bende eminim değişmez diyorum ama bu değişmez demem bişey okumamam anlamına geldi
Alt 22-09-2013, 07:38 PM   #10 (permalink)
Teğmen

Alıntı:
Dediklerinin hepsine katılıyorum her lafıda düşünüyorumki bende bi yola girmişim şimdiki yerimdeyim ama o kadar çok eminimki değişmiceğine sen nasıl eminsen bende eminim değişmez diyorum ama bu değişmez demem bişey okumamam anlamına geldi
Anlıyorum. En azından bu gibi detayları düşünüyor olman güzel bir durum. Hiçbir şey düşünmeden körü körüne ''taraftarlık'' yapan o kadar çok kişi görüyoruz ki... Hoşgörünün ''H''sine bile sahip olmadıkları görülüyor, hatta üzerilerinden hoşgörüsüzlük AKIYOR; ama buna rağmen, sırf bazı kurallara robot gibi uyduklarından ötürü ''cennete'' vs. gideceklerinden emin olduklarını ifade edebiliyorlar. Sırf ''cennet'' olarak tanımlanan yere bir PASAPORT kazanmak için, yani İÇTENLİKSİZCE yaptıkları iyiliklerle sözde taptıkları Tanrı'yı kandırabileceklerini sanıyorlar resmen... Nerede kaldı ki gerçek, yani karşılıksız iyilik, yardım?

Bu arada, aklıma gelmişken, benim gibi kredi kartı kullanımından hoşlanmayan insanlar için bir kitap sitesi ararken şu siteyi keşfettim. Görünüşe göre kapıda ödeme şansı veriyor:

Mükemmel Kitap - %30 indirimli - M. Y. Lima - Sokak Kitapları Yayınları - Edebiyat (Roman - Öykü) Yerli - Roman

Bu bir kenara, kitaptan bir alıntı yapamadım gitti! Aldım elime kitabı, ''nereden alıntı yapsam?'' diye düşündüm durdum; ama her kısmı hoşuma gittiği için bir türlü karar veremedim... Belki daha sonra şöyle genel hatlarıyla ufak bir inceleme vs. yaparım... Herkese sevgiler...

Bookmarks

Seçenekler
Stil