Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Etkinlik Sosyal Aktivite Sanat Yaşam Gezi ve Tatil Klubü > Kültür ve Sosyal Aktivite > Kitaplar

Uyarılar

Kitaplar Kitap Önerileri

sevgi dili

Kültür ve Sosyal Aktivite ve Kitaplar sevgi dili Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız aranızda bu kitabı okuyanlar vardır mutlaka ... içinde çok etkili tespitler olduğu için eklemeden geçemedim bu sayfalara.. yakın olduğunuz ve sevgiyi paylaşmak istediğiniz kişiler ile aynı “sevgi dilini” konuşmak ister misiniz? ”beş sevgi dili” (gary chapman/sistem yayıncılık) temel duygusal gereksinimlerimiz ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Kitaplar telkin cd indir izle İstanbul Kitaplar nerededir kimdir Kitaplar çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Kitaplar hipnoz Kitaplar olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Kitaplar hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Kitaplar kuantum düşünce kitap haberi

sevgi dili

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 22-10-2007, 09:14 PM   #1 (permalink)
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

shamanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 13,842
2,276 Mesajinıza toplam 13,392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute
Standart sevgi dili

aranızda bu kitabı okuyanlar vardır mutlaka ... içinde çok etkili tespitler olduğu için eklemeden geçemedim bu sayfalara..

yakın olduğunuz ve sevgiyi paylaşmak istediğiniz kişiler ile aynı “sevgi dilini” konuşmak ister misiniz?

”beş sevgi dili” (gary chapman/sistem yayıncılık)

temel duygusal gereksinimlerimiz arasında özgüveni, güvende olmayı ve sevilme ihtiyacını sayabiliriz. sevilme ihtiyacı diğer ihtiyaçlarla sıkı etkileşim içindedir.sevildiğini bilmek, özgüven duygusunu tazeler; sevenleriyle beraber olmak, kendini güvende hissetmeyi sağlar. “beni seven biri varsa, bir önemim olmalı.” diye düşünürüz. kişi kendi önemini algıladığında yaşamı anlam kazanır.sevgisiz kalmak, bir ömür boyunca süren önem, güvence ve öz güven arayışı demektir.sevgiyi deneyimlemek ise kişinin tüm potansiyellerinin açığa çıkması için kendi gereksinmelerine yoğunlaşmak yerine çabalarını dışarıya yöneltmesini sağlar, kişiyi özgürleştirir.

hepimizin sevgiyi algılayış ve ifade ediş biçimi farklıdır.genelde insanların kendi birincil sevgi dilleri ne ise karşılarındaki kişiye/kişilere sevgisini ifade ediş biçimi de aynı dilden olmaktadır. karşımızdaki kişi bunu anlamadığında,mesaj yerine ulaşmadığında ise şaşırıp kalmaktayız…

dr.chapman “sevginizi, karşınızdaki sevdiğiniz insanın anlamadığı bir dilde ifade ediyorsanız, o’na sevgi gösterdiğinizi hiç fark etmeyecektir.” diyor ve aşağıdaki sevginin eşsiz dillerini konuşmayı öğrenmemizi tavsiye ediyor. sevdiğinizin, eşinizin, çocuklarınızın birincil sevgi dilini öğrenerek onlarla kendi birincil sevgi dilleri ile konuştuğunuzda iletişiminizi sihirli hale sokabilirsiniz diyor.

sevildiğini hissetme insanın birinci derecedeki duygusal ihtiyacıdır.insanlık oyununun sonunda elde kalan üç karakterden-inanç, umut ve sevgi- en önemlisi sevgidir.sevginin akıl ve seçimle büyüdüğünü bilerek, karşınızdaki kişinin yaşamını zenginleştirmenin hazzını tadabilirsiniz.bunun için biraz çaba ve disiplin göstermek yetecektir.hepimizin, bizde sevilmeye değen bir şey gören biri tarafından sevilmeye ihtiyacı vardır.

beş sevgi dili:
1-onay sözleri
2-nitelikli beraberlik
3-armağan alma
4-hizmet davranışları
5-fiziksel temas

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Alt 22-10-2007, 09:19 PM   #2 (permalink)
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

2,276 Mesajinıza toplam 13,392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute
Standart Ynt: sevgi dili

onay sözleri

sevgiyi iletmenin güçlü yollarından biri basit ve açık taktir ifadeleri, iltifatlar, onaylama sözcükleri kullanmaktır.memnuniyet ve mutluluk hislerinizi basit ve açık sözcüklerle içten ifade etmek karşınızdaki kişiyi de mutlu edecektir.sevginin hedefi, sevdiğiniz insanın mutluluğu için bir şey yapmaktır.sevdiğinizin özdeğerini onaylamak için seçeceğiniz sözcükler o’nu mutlu edecektir.

sevdiğiniz insanı cesaretlendirmeniz o’nun motive olmasını ve harekete geçmesini sağlayabilir.dikkat etmeniz gereken şey, sevdiğiniz kişiyi sadece kendi ilgi duyduğu alanlarda cesaretlendirmeniz gerektiğidir.bunun için, önce o’nun için neyin önemli olduğunu öğrenmeniz ve dünyayı o’nun gözleri ile görmeniz gerekir.empati geliştirmeden karşınızdakine yardımcı olamazsınız. bildiğinizi, önem verdiğinizi, yanında olduğunuzu ve yardım etmek istediğinizi o’na hissettirmeniz, göstermeniz gerekir.

sevgiyi ifade ederken, seçtiğiniz sözcüklerin sevecenlik ve şefkat içermesi,konuşurken samimi olmanız, sesinizin tonuna dikkat etmeniz gerekir.sevgi dolu tavırlar da hemen etkisini gösterecektir.hataların kaydını tutmayın, hemen tarihe gömün.

karşılıklı talepler yerine arzuların, gereksinmelerin rica ile aktarılması sevecenliği besler.

nitelikli beraberlik

birlikte geçirilen, tüm ilgi ve dikkatinizi birbirinize verdiğiniz, gerçekten birlikte olduğunuzu hissettiğiniz zamanlar nitelikli beraberlik diye anılabilir.nitelikli sohbetler de yine beraberce karşılıklı deneyimlerinizi, düşüncelerinizi, duygularınızı ve arzularınızı dostça ve anlayışla paylaştığınız zamanlardır.onay sözcükleri söylediklerimizle ilgiliyken nitelikli sohbet işittiklerimize odaklanır. ”seni samimiyetle, can kulağı ile dinleyeceğim” anlamındadır.sevgimizi iletmek istiyorsak anlamak için dinlemeyi öğrenmemiz, kendimizi ifade etmek için de konuşmayı öğrenmemiz gereklidir.

dinlerken:

1-göz temasını sürdürün.
2-başka bir şey yapmayın, sadece dinleyin.
3-duyguları dinleyin.o’nun ne hissettiğini bulmaya çalışın ve bunu o’na onaylatmayı deneyin.
4-beden dilini gözleyin.beden dili ile sözleri uyumlumu?
5-sözünü kesmeyin.

nitelikli sohbet için konuşmayı da öğrenmek gerekir.konuşmak kişinin kendisini açmasıdır.kişi duygu ve düşüncelerini karşısındakine konuşarak iletir.konuşmak için konu bulmakta zorlanıyorsanız her gün başınıza gelen olayları ve hislerinizi not alarak başlayabilirsiniz.

birlikte yapabileceğiniz nitelikli aktiviteler bulun ve paylaşın. güzel anılar hatırlandıklarında tekrar yaşanmış gibi olurlar.

birbirinize değer verdiğinizi ve hoşlandığınızı göstermenin önemli bir işaretidir yaşadığınız nitelikli beraberlikler.

armağan alma

armağan, elinizde tutup ”bak bana değer vermiş, beni düşünmüş, beni hatırlamış” diyebileceğiniz bir şeydir.armağanlar sevginin görsel sembolleridir.armağanın değeri, görenin gözlerindedir.semboller duygusal değer taşırlar.bazıları için görsel semboller fazla değer taşır.sevgi dili armağan almak olan birisiyle beraberseniz maddi değerine bakmaksızın sürekli armağan veren biri olabilirsiniz.hatta kendinizi, varlığınızı armağan edebilirsiniz.ihtiyaç duyduğu anda sevdiğiniz insanın yanında olmanız çok şey ifade eder.armağan almaktan hoşlanan kişiler için kriz anında yanında olmanız çok anlamlıdır.hazır bulunmanın muazzam gücü vardır.armağanlar, kişiye ve ilişkiye değer verdiğinizin göstergeleridir.

hizmet davranışları

sevdiğiniz kişiye hizmet etmek, o’nu memnun etmeye çalışmak da bir başka sevgi ifadesidir.özellikle arzuların, gereksinmelerin ifadesinde kullanılan rica sözcükleri sevgiye yön verir ancak sadece talepkar ifadeler sevgi akışını keser.kimse bir şey yapmaya zorlanmaktan hoşlanmaz.hizmet noktasında geleneksel davranış kalıplarını kırmaya cüret edin.eşinizin, sevdiğinizin duygusal ihtiyaçlarını karşılamak için yararı olmayan kalıpları kırın.

hizmet davranışları hiçbir zaman zorlanmamalı, özgürce yapılmalı ve arzu edildiği gibi gerçekleştirilmelidir.

fiziksel temas

bir ilişkiyi yaratanın da bozanın da fiziksel temas olabileceğini hatırlamak gerekir. dokunsal algılayıcılar tüm vucudumuza yerleştirilmiştir ve bizler dokunuşların sevgi dolu olup olmadığını hemen anlarız.sevgiyi de nefreti de dokunarak iletebiliriz.

bir sevgi jesti olarak fiziksel temas, varlığımızın derinliklerine ulaşır. cinsel ilişki fiziksel temasın bir türüdür. sarılmak,sıvazlamak, elini tutmak, koluna girmek, öpmek vb dokunsal davranışlar birincil sevgi dili fiziksel temas olan kişiler için önemlidir.

sadece boşluk ve acı duyduğumuz zamanlarda sevebilmek zoru başarmaktır. ne kadar verirseniz o kadar çoğu size geri dönecektir. ”düşmanınızı sevin, sizden nefret edenlere iyilik yapın “ derken isa, sevginin karşılaşacağı en büyük zorlukları işaret etmiştir. önemli olan sevimsiz olanı sevebilmektir.

sevgiler...

Alt 23-10-2007, 10:02 AM   #3 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 0
141 Mesajinıza toplam 392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
üç_gömlek is an unknown quantity at this point

sevgili shamanic;
yazılarını beğenerek okuyorum.ve teşekkür ediyorum.
ben de sevgi dili bölümüne birşey daha eklemek istiyorum.birini sevdiğim zaman evlilik anlamındaki sevgiden bahsediyorum.sevdiğim zaman onun için Allahtan mükemmel şeyler vermesini istiyorum.hani seven kişiler birbirine sarılıyor ya sevgilerini göstermek için;ben de sevgimi göstermek için Allahtan ihsanlarda bulunmasını istiyorum.6.sevgi dili ekliyorum bu konuya izninizle.
üç_gömlek isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-10-2007, 10:48 AM   #4 (permalink)
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

üç_gömlek ben teşekkür ederim beğenini kazandığım için..

eklediğin bu sevgi dili maddesi gerçekten çok güzel...

bizler dostalarımzıa düşmanlarımıza... sevdiklerimize sevmediklerimize ne dilersek yaradandan melekler aynısı sanada olsun diye dua ederlermiş...

yanılnıyorsam bir hadiste vardı bununla ilgili olarak... tüm evrensel enerji sisitemi ve tüm dinlerde de bu böyle değil midir.. iyilik ve ihsan dileyerek bu duygunun tadına varalım doyasıya.. özümüzün böyle güzel olması dileğiyle..
Alt 23-10-2007, 02:36 PM   #5 (permalink)
Yüzbaşı

Tesekkür: 29
190 Mesajinıza toplam 493 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hülyaa has a spectacular aura abouthülyaa has a spectacular aura abouthülyaa has a spectacular aura about

teşekkürler shamanıc,çok güzel ve faydalı bir yazıyı ve önemli bilgileri bizimle paylaştığın için...seviyoruz deriz hepimiz ancak nasıl göstereceğimizi bilemeyiz.Bunlar çok işime yarayacak...
Alt 23-10-2007, 05:57 PM   #6 (permalink)
hayalayaz
Guest

benim hayatımın akışını değiştiren kitaplardan biriside budur..ben bu kitapla kimi nasıl seveceğimi..daha doğrusu insanlara sevgimi ifade etmeyi öğrendim..bunun yanında birde ışığı arayanların karanlık yüzü diye bir kitap daha var tavsiye ederim..shamanic teşekkürler..
Alt 23-10-2007, 06:01 PM   #7 (permalink)
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

evet hayal ablacım aylar önce mesajlaşmıştık o kitapla ilgili ağustos tu zannedersemm... okudum dediğin kadar varmış...ışığı arayanların karanlık yüzü çokgüzel bir kitap.. teşekkür ederim..

Bookmarks