Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Kilo Verme(Güven) (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kilo-vermeguven/)
-   -   Aç kalamıyorum, metobolizma mı nasıl değiştirebilirim?.. :( (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kilo-vermeguven/618526-ac-kalamiyorum-metobolizma-mi-nasil-degistirebilirim.html)

papatyagibiyaşamak 06-05-2011 10:40 PM

Aç kalamıyorum, metobolizma mı nasıl değiştirebilirim?.. :(

Arkadaşlar bende zayıflamak istiyorum ama benim bu konuda bir engelim var. :(
Ben uzun süre aç kalamıyorum; uzun süre dediğim aslında normal ama bana uzun geliyor metobolizmamdan dolayı. Hayatımıda olumsuz etkiliyor...
Nasıl metobolizmamı değiştirebilirim?.. Mesela sabah kahvaltı yaptım, sonra 1 - 1 30 gibi hemen yemek istiyorum yemezsem kötü oluyorum sonra 3 ve 2 30 da olabilir, yine yeme isteği geliyor akşamda az yemeye çalıışyorum ama akşam erken yemişsem ve az yemişsem sonra 10 11 e doğru tekrar yemek zorunda kalıyorum... :((
Benim bu sorunumu yenmem lazım ama nasıl?.. Lütfen bana yardım edin...ağla2

f0x 07-05-2011 10:03 AM

Cevap: Aç kalamıyorum, metobolizma mı nasıl değiştirebilirim?.. :(

Alıntı:

papatyagibiyaşamak Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 797990)
Arkadaşlar bende zayıflamak istiyorum ama benim bu konuda bir engelim var. :(
Ben uzun süre aç kalamıyorum; uzun süre dediğim aslında normal ama bana uzun geliyor metobolizmamdan dolayı. Hayatımıda olumsuz etkiliyor...
Nasıl metobolizmamı değiştirebilirim?.. Mesela sabah kahvaltı yaptım, sonra 1 - 1 30 gibi hemen yemek istiyorum yemezsem kötü oluyorum sonra 3 ve 2 30 da olabilir, yine yeme isteği geliyor akşamda az yemeye çalıışyorum ama akşam erken yemişsem ve az yemişsem sonra 10 11 e doğru tekrar yemek zorunda kalıyorum... :((
Benim bu sorunumu yenmem lazım ama nasıl?.. Lütfen bana yardım edin...ağla2

Öncelikle merhaba

İnsanlar yaşamları boyunca yapamadıkları şeylerin önüne hemen bir bahane koyarlar. Aç kalamıyorum. "neden aç kalman gerekiyor ?" Kahvaltını sıkı yap :)
Diğer öğün saati gelmeden acıkıyorsan 1 elma ye :)

sonra düğer öğünü bekle bu birazda sabır işidir. Hem elmanın faydalarını bilmezmisin metabolizmayı hızlandırır. Mesela Çay da metabolizmayı hızlandırır. Şekersiz çay içebilirsin. Şekersiz çaydan kasıt.
Benim gibi günde 20 bardak çay içiyorsan ( benimki keyfidir zayıflamak için değil )
Her bardağa 2 kesme şeker atsan 20x2= 40 Kesme şeker eder buda büyük bir stok olur sanırsam.
Birde spor koşmasanda hızlı yürü mantığıyla ufak çaplı sporda yaparsan iyi olur.
Burada maksat ağzın boş kalmasın :)

Yani ben boyle yaparak 3 ayda 20 Kilo verdim vermeyede devam ediyorum.

Veremiyorum kilolarımı ben ya ben aç kalamıyorum dedikçe hiç veremezsin o kiloları...

papatyagibiyaşamak 07-05-2011 02:45 PM

Hımm sabırlı olmaya çalışacağım, anladım... :) Elmanın faydalarını biliyorum evet, birde evet hızlı yürümeliyim, dediğin gibi neden aç kalamıyım ki?.. :) Çok teşekkür ederim... :))

senarist 07-05-2011 03:44 PM

Ekmeği bıraktığın zaman ve diğer şekerli içecekleri,patates kızartmasını falan metabolizma hızlanıyormuş.
Bir uzman ekmeği bırakın,insanoğlunun kaldıramadığı bir şey diyordu.
Açlıkla alakası yok ama faydalı olur diye düşündüm.

papatyagibiyaşamak 07-05-2011 03:54 PM

Alıntı:

senarist Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 798015)
Ekmeği bıraktığın zaman ve diğer şekerli içecekleri,patates kızartmasını falan metabolizma hızlanıyormuş.
Bir uzman ekmeği bırakın,insanoğlunun kaldıramadığı bir şey diyordu.
Açlıkla alakası yok ama faydalı olur diye düşündüm.

Hım, teşekkür ederim senarist, kepek ekmeği de mi yemiycekmişiz peki?..

Nazife_p 07-05-2011 04:17 PM

Kahvaltilarinizda 1 dilim kizarmis tahilli ekmek yiyebilirsiniz. domates, salatalik ve maydanoz gibi sebzeleri kahvaltinizdan eksik etmeyin. Gece tam yatacaginiz zaman kaynatilmis ve sogumus bir bardak suya 1 yemek kasigi elma sirkesi koyup icin bunu 21 gun uygulayin. 1 hafta icin 3 gun ara verin yine 1 hafta icin 3 gun ara verin yine 1 hafta icin.

Maydanoz da cok faydalidir. kaynamakta olan bir bardak suya yarim demete yakin maydanoz atin ve 2 dak. sonra ocaktan alin ve biraz demlenmesini bekleyin sakin fazla kaynatmayin vitamin degeri gider.

Yine yatacaginiz zaman 1 adet elma yiyin cok faydalidir bu yazmis oldugum kurler degerli hocamiz Prof. Dr. Ahmet Marankinin aciklamalaridir ben uyguladim ve faydasini gordum.

Ayrica Lahana kuru de var gerci su anda mevsimi geciyor ama yine de yazayim ben uyguladigim icin rahatlikla tavsiye edebilirim 3 haftada 3 kilo verdim ve herseyi rahatlikla tukettim tabii dozunda :))

3-4 adet bildigimiz lahana yapragini 1/2 lt kaynamakta olan suya koyuyoruz 3 dakika kaynadiktan sonra ilave olarak 1/2 demet maydanozu koyuyoruz ve 2 dakika daha kaynatiyoruz ve ocagi kapatiyoruz sogumasini bekliyoruz. sabah ve aksam 1 su bardagi iciyoruz. soguk olarak icebilirsiniz kesinlikle tekrar isitmayin
bunu da 21 gun uyguluyoruz. 1 hafta icip 3 gun ara vererek 3 haftalik kuru tamamliyoruz. cok saglikli bir kur vucudumuzdan butun odemleri de atiyor. Kesinlikle cesme suyu kullanilmamasi onerilmektedir butun kurlerde.

Bu kur de degerli hocamiz Prof. Dr. Adnan Ibrahim Saracoglu nun aciklamalaridir. isterseniz web sayfalarindan bakabilirsiniz. Bu kuru senede 3-4 kez uygulamamizi onermektedir.

Saglikli zayiflamalar ve sevgiler

senarist 18-05-2011 04:31 PM

Alıntı:

papatyagibiyaşamak Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 798017)
Hım, teşekkür ederim senarist, kepek ekmeği de mi yemiycekmişiz peki?..

Ekmeğin hiçbir türlüsü yok.:)

Berilce 18-05-2011 04:35 PM

Fazla çay'da şekersiz olsa dahi, kiloyu tutucu etkisi varmış arkadaşlar
ve de o portakal kabuklarının (selülit) üretimine katkısı varmış...

Berilce 18-05-2011 04:36 PM

Alıntı:

senarist Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 798871)
Ekmeğin hiçbir türlüsü yok.:)

Ekmeksiz de yaşam olur muy789

MarEspEraNZa 21-05-2011 02:28 PM

bu forumda bi konuda okumuştum
bi arkadaş yorum olarak yazmış. her sabah uyandığında karnını içeri çekerek kilo verildiğini
şu 21 gün kuralıyla alakadardı yanlış hatırlamıyorsam bu konu ve yorum...
uyandığında kilo veriyorum demekte faydalı olabilirmi acaba veya herhangi şikayet ve isteklerde böyle bi uygulama:)

WEZ Format +3. Şuan Saat: 07:16 AM.