Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Keşfettiğiniz Diğer Etkiler (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kesfettiginiz-diger-etkiler/)
-   -   AŞIRI MİDE BULANTISI VE KUSMA HİSSİ (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kesfettiginiz-diger-etkiler/2082-asiri-mide-bulantisi-ve-kusma-hissi.html)

serencam 29-08-2007 04:46 PM

AŞIRI MİDE BULANTISI VE KUSMA HİSSİ

Telkinlere son derece açık birisi olarak 8 dakika kadar dinleyebildiğim su sesiyle suçluluk dinletisi aşırı mide bulantısına sebep oldu. Ayrıca şu anda bu satırları yazarken kusma hissi yaşıyorum. Bu anlamda telkinleri sık dinleyemeyeceğim.
Bir eğitimci ve ruh sağlığı uzmanı olarak kullanılan bu yöntemin araştırılması gerektiğini ayrıca bir uzman gözetiminde yapılması gerektiği düşüncesindeyim. Kişilere bilmeden zarar verebileceğini düşünüyorum. Sizinle iletişim kurmayı isterim. Slmlar.

eylo 29-08-2007 05:07 PM

Ynt: AŞIRI MİDE BULANTISI VE KUSMA HİSSİ

Hoşgeldin serencam .
telkinler sana sadece 8 dk içinde etki etti öylemi ilginç.

hayatimdegisti 29-08-2007 05:14 PM

Alıntı:

sena Nickli Üyeden Alıntı
Telkinlere son derece açık birisi olarak 8 dakika kadar dinleyebildiğim su sesiyle suçluluk dinletisi aşırı mide bulantısına sebep oldu. Ayrıca şu anda bu satırları yazarken kusma hissi yaşıyorum. Bu anlamda telkinleri sık dinleyemeyeceğim.
Bir eğitimci ve ruh sağlığı uzmanı olarak kullanılan bu yöntemin araştırılması gerektiğini ayrıca bir uzman gözetiminde yapılması gerektiği düşüncesindeyim. Kişilere bilmeden zarar verebileceğini düşünüyorum. Sizinle iletişim kurmayı isterim. Slmlar.

Bu konu ile ilgili psikolojik danışman bir üyemizin yorumu olmuştu.Bunu sizinle paylaşayim..
merhaba arkadalsar
bazi psIkolojik yaklasimlarmlara göre hastaliklarin psIkolojik karsiliklari vardir bas agrisi ve mide bulantisi da da bunlar arasinda. bu belirtiler telkinlerin ise yaradiklarinin belirtileri. daha doäÿrusu kisiide bazi seyleri aktif hale getirdiginin, bazi seyler degistirdigini ve gecis surecinin gostergesi. taslar yerinden oynamaktadir, yeni duzen de henuz tam olarak olusmamaktadir, fakat yeni duzene dogÿru bir gecis soz konusudur. iste bu belirtiler su an bence bu gecis doneminin gostergesi...

mide bulantisinin farkli psIkolojik karsiliklari vardir, her kiside ki anlami farkli olabilir. bununla birlikte genel olarak bir cok kiside yeni bir fikri, yasantiyi kabul etmeye karsi direnci, yenilikten korkmayi sembolize edebilir... (buna "korku" degildee "cekinme" de diyebiliriz.)

ki sanirimm bizlerdeki karsiligi bu olsa gerek. bizdeki diyorum cunku bendeki degisiklikleri yazarken mide bulantisini yazmayi unuttugumu fark ettim. mide bulantisi bir kac
gunduer artik yok. sanirim bu yuzden yazmayi unutmusum.
Meral hn
Psikolojik Danısman

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Subliminal telkinler dünyada ve türkiyede kullanilmaktadir.Herhangi bir zarari yada kalici yan etkisi yoktur.Sitemizde şu an iki adet portal doktorumuz var.Ayrica psikolojik danışman olan psikolog olan bir çok üyemiz telkinleri deneyip yorumlarını belirtiyorlar.
Sitemizde ki telkinler bu konularda ki en hassas merci olan Bilinçli Hipnoz Derneği Başkanı Eşref Müezzinoğlu Tarafından faydali bulunmuş ve kendisinin yeni kitabında yayınlanmıştır..
Ayrıca dünyada ki diğer sitelerden farklı olarak aktif bir forumumuz var.Dileyen herkes olumlu olumsuz yorum yapabilmektedir...
Benimle info@hayatimdegisti.com adresinden iletisim kurabilirsiniz..

serencam 29-08-2007 05:35 PM

Hoşbulduk eylem. Tanıştığıma memnun oldum. Evet 8 dakikada bu kdr etki etti. Ve halen mide bulantısı devam etmekte. Sevgili Atakan sabahtan beri siteleri dolaşıp bir tez konusu bulmaya çalışıyorum. Bu arada sitene rastladım. Bu konu da ilgimi çekmedi değil. Bu arada eğer uygun bir konu bulup ta tez yapabilirsem seneye ben de uzm. psik. danısman olarak aranızda bulunacağım. Suçlulukla ilgili telkin sözlerine bakabilir, siteyi, yorumları ve konuyla ilgili yazıları okuyabilirsem bu durumu bir makale halinde sunabilirim de. Sayın Eşref Müezzinoğluna saygımız sonsuzdur. Dünyayı bilmiyorum ama Türkye'de çok yeni bir alan. Çok tartışılacak yeni bir yöntem!

hayatimdegisti 29-08-2007 05:50 PM

Alıntı:

serencam Nickli Üyeden Alıntı
Hoşbulduk eylem. Tanıştığıma memnun oldum. Evet 8 dakikada bu kdr etki etti. Ve halen mide bulantısı devam etmekte. Sevgili Atakan sabahtan beri siteleri dolaşıp bir tez konusu bulmaya çalışıyorum. Bu arada sitene rastladım. Bu konu da ilgimi çekmedi değil. Bu arada eğer uygun bir konu bulup ta tez yapabilirsem seneye ben de uzm. psik. danısman olarak aranızda bulunacağım. Suçlulukla ilgili telkin sözlerine bakabilir, siteyi, yorumları ve konuyla ilgili yazıları okuyabilirsem bu durumu bir makale halinde sunabilirim de. Sayın Eşref Müezzinoğluna saygımız sonsuzdur. Dünyayı bilmiyorum ama Türkye'de çok yeni bir alan. Çok tartışılacak yeni bir yöntem!

Dünyada bu konu oldukça yaygın.Aslında Türkiye'de subliminal çalışmalar çok yeni değil.Konu ile ilgili Nlp uzmanı Nil Gün subliminal Cd'leri uzun senelerdir mevcut.Hatta müzik marketlerin çoğundan alinabiliyor.
Bizim farkimiz ritmli okuma ritmotrans ile subliminal cd'lerin çok daha etkili getirilmesi. Bu sayede konu hakettiği değeri bulacak ve bir çok kişi haberdar olacaktir...

serencam 29-08-2007 06:21 PM

Alıntı:

hayatimdegisti Nickli Üyeden Alıntı
Alıntı:

serencam Nickli Üyeden Alıntı

Dünyada bu konu oldukça yaygın.Aslında Türkiye'de subliminal çalışmalar çok yeni değil.Konu ile ilgili Nlp uzmanı Nil Gün subliminal Cd'leri uzun senelerdir mevcut.Hatta müzik marketlerin çoğundan alinabiliyor.
Bizim farkimiz ritmli okuma ritmotrans ile subliminal cd'lerin çok daha etkili getirilmesi. Bu sayede konu hakettiği değeri bulacak ve bir çok kişi haberdar olacaktir...

Nil Gün'ün cd lerinden birisini alıp kullanmıştım ben de. Senin de söylediğin gibi o cd ler o kdr etkili deil. Yani ben de tam olarak fazla etkili hale getirilmesinin sakıncalarını dile getirmek istedim. Yoksa senin yaptıgın çalışma gerçekten takdire şayan. Sadece insanlar için riskleri mevcut. Bu durumun da tartışılmasına açık olunmalı diye düşünüyorum. Yoksa konunun değersiz olması gibi bir durum sözkonusu değil. Tam tersine ruh sağlığı alanında Türkiye'de yepyeni bir çığır açmış olabileceğini de düşünüyorum. Bu konuda sana teşekkür ediyorum.

specte 22-09-2007 02:12 AM

merhaba...baş ağrılarına ilaveten mide bulantılarım oldu bende de...zaten kusma fobim var özellikle sabah erken saatlerde bu his oluyodu ve stresli anlarda...aynı cocuklar duymasındaki selami gibi 88atelkinleri dinledikten sonra da arttmaya basladı..ne yapmam gerek devam mı acaba??günde 5-6 saat ego güven güçlendirici new age dinliyorum..

pheoonix 24-02-2009 07:14 PM

kendine güven, korku telkinini dinlediğimde, bulantı, kusma isteği, başağrısı, başdönmesi hissettim..özgüven ve suçluluk telkinlerinde bu olmadı..

sanemce 25-02-2009 10:57 AM

Alıntı:

pheoonix Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 310409)
kendine güven, korku telkinini dinlediğimde, bulantı, kusma isteği, başağrısı, başdönmesi hissettim..özgüven ve suçluluk telkinlerinde bu olmadı..

merhaba pheoonix

hoşgeldiniz yanımıza..

suçluluk ve ego telkin içeriklerini okumadınız sanırım..

onları dinlemekteki amaç, bilinçaltında biriken negatifleri temizleyip, pozitiflerle yer değiştirmektir.
yıllarca alıştığımız düşünce kalıplarımızı değiştirmek pek kolay olmuyor.
kolay olmadığı için de, dalgalanma dediğimiz kişiden kişiye değişen baş ağrıları, mide bulantıları v.s gibi etkiler ortaya çıkıyor.
bu süreç geçici.
pes etmemeli ve olumlu sonuçlar alabilmeniz için dinlemeye devam etmeniz kendi yararınıza olacaktır.

güzel haberlerinizi bekliyor olacağız.

sevgiler actionsmile

YESHAPPY 04-03-2009 10:35 PM

önceden hiç bir yan etkisini görmedim;ama şimdi bilgisayar başında uzun süre dinleyince tuhaf bi mide bulantısı hissediyorum.Belki de bilgisayar başında vaktin nasıl geçtiğini anlamadığım için yemek yemeyi unutuyorum, sürekli aynı şeyi kulak duyunca bunlar birleşip bana isyan çıkarıyolar y789

WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:31 PM.